Сектата на ковидитите

Говориш за ковид кризата конкретно и кадрите избягали навън заради лошите условия в последните 10 години.... Направо си е конкретно.
Е по-конкретно от това, че в момента няма лекари и сестри, заради политиката на гроб - здраве му кажи. И не говорим за Софето, а за останалата част от страната. Ти помниш ли какво имаше пред парламента точно преди да иузбухне короната? Протест на медицинските сестри, да ти подскажа. ;) Какво направиха за тях през тия 10 години? Чак сега започнаха да ги ухажват с пари, защото им загря под задниците. Ако нямахме епидемиологична криза, пак нямаше да се сетят за тях.
Хаоса бил създаден от герб , че дали заповед да не искат пцр без симптоми , но болниците не изпълняват заповедта и затова са виновни от Герб....ако не виждаш и тук как си противоречиш нз.
Противоречието идва от начина, по който ти възприемаш написаното. Не съм виновна аз. :)
Казаното беше в контекста на медийната пропаганда, поръчана от гроб, за да плаши добитъка. Всявайки излишна паника обаче, болниците също се хванаха на хорото. Очакваме скоро да почнат не само да не приемат, но и да екзекутират всички с положителен ПСР или недай боже симптоми.
 
За какво са ти лекари и сестри сега при положение , че вируса е като грип (и не само това ами е безмислено да се носят маски и трябва всички да го изкараме максимално бързо) ? Миналата година как имаше лекари и сестри преди ковида?
Мерките взети в България различават ли се от взетите по целия свят ? Герб ли управлява целия свят ?
Океаните също се покачват всяка година - долу Герб - те са виновни!
 
Миналата година как имаше лекари и сестри преди ковида?
Миналата и по-миналата и предишната, все личната ме е лекувала, защото мен коледният грип не ме пропуска. Сега обаче тя е насрала гащите и ако ида да ме преслуша, защото кашлям и имам хрипове, няма да ме пусне през вратата. Може и полиция да извика. Изправена съм пред две опции - да се лекувам сама вкъщи или да бягам към по-голяма болница, където страдат от недостиг на лекари и сестри. Хващаш ли ми мисълта ми или да ти го нарисувам.
Мерките взети в България различават ли се от взетите по целия свят ?
Доста се различават, остави тия инсинуации. Когато те се затвориха пролетта, плащаха на всички, които не могат да работят от вкъщи и стоят без доходи. Имат много по-адекватна медицинска помощ от нашата и по-добра база - не ми казвай, че нямат.

Най-новата стара глупост - хората над 65 години нямат право да пазаруват след 10 сутринта. Що за шибана мярка за защита е това? Поредното недоклатено творение на боко и сие, което даде повод за ново народно творчество:

 
Ми естествено че трябва се разделят възрастните от младите дето си го карат без симптоми като биаро . Щото като го лепнат на 65 годишния той ще го изкара тежко и може и да не го изкара.
Иначе имаш опция да те прегледа Мангъров без маска - така ще създадете стаден имунитет помежду си....

А осталите творения в поста са яко смях -в останалите държави имали по високи доходи и имали по добра медицинска помощ ,,,А стига бе... Нанди ти на кой свят живееш нз. Излиза ли си от твоето село някога да видиш как е по света. Ходи в Швейцария да видиш колко струва хляба , билета за автобуса и какви са заплатите и ще разбереш че ние винаги сме били последна дупка на кавала в Европа и това не е от ковида. Трудно може да се намери държава в тоя регион с по мизерна заплата от нашата. Въпроса е че затварянето на големи събития, пазене на дистанция и маски се прилагат на всякъде - не са го измислили Герб , Бойко или Мангъров. А ти ревеше точно срещу това - че се всявало страх. Сега ревеш че не давали достатъчно пари на неработещите. Цял живот с реване не става - ходи поне да протестираш да си отстояваш тезите и възгледите не да седиш на топло пред компа.
 
Спирането на масовото тестване намалява и случайте.
С други думи Луната е на небето, само когато гледам към нея. Когато не гледам към нея просто не съществува( Нютоновото разбиране за света).
А празните болници лятото как ще ги обясниш?
 
Ето да почетеш малко какво правят по света

В Франция за да излезнеш от дома си трябва да дадеш обяснение в писмена форма. Смятай Бойко колко те е разлигавил...
 
и ще разбереш че ние винаги сме били последна дупка на кавала в Европа и това не е от ковида. Трудно може да се намери държава в тоя регион с по мизерна заплата от нашата.
Не е от ковида, съгласна съм. :)

п.с. излизала съм от селото си. Ходила съм на Запад. Имам приятели в различни страни (не само българи-емигранти) и знам как се живее там, затова ти казвам, че тяхното здравеопазване не е като нашето.

Колкото до техните мерки - да по-абсурдни са и от нашите, Съгласна съм. Добре, че тиквун го е страх от протести, та седи мирен.
Апропо, толкова е тежка ковид ситуацията, че днес, до вчера тежко болния от ковид наш премиер, е возил с джипката ботокса и пироговеца на магистрална инспекция. Ми кажи тва адекватно ли е? :)
 
Не е от ковида, съгласна съм. :)

п.с. излизала съм от селото си. Ходила съм на Запад. Имам приятели в различни страни (не само българи-емигранти) и знам как се живее там, затова ти казвам, че тяхното здравеопазване не е като нашето.

Колкото до техните мерки - да по-абсурдни са и от нашите, Съгласна съм. Добре, че тиквун го е страх от протести, та седи мирен.
Апропо, толкова е тежка ковид ситуацията, че днес, до вчера тежко болния от ковид наш премиер, е возил с джипката ботокса и пироговеца на магистрална инспекция. Ми кажи тва адекватно ли е? :)
2ма от синовете на Мангъров са с ковид симптоми , ама не искали да се тестват. Сигурно и като тати не носят маска щото е вредна. Но и премиера и синовете на Мангъра помагат за стадния имунитет! Така реално помагат на всички нас да ни мине по бързо тоя грип.
 
С други думи Луната е на небето, само когато гледам към нея. Когато не гледам към нея просто не съществува( Нютоновото разбиране за света).
А празните болници лятото как ще ги обясниш?
Те хората влизат, щото са панирани. Ти не разбираш...
 
124963007_10158452939733880_7360859148891106022_n.jpg
 
С други думи Луната е на небето, само когато гледам към нея. Когато не гледам към нея просто не съществува( Нютоновото разбиране за света).
А празните болници лятото как ще ги обясниш?
Масово се правят тестове само когато има нужда.

Пътеката за ковид на НЗОК е 1200 лв. Отделно само теста е 60. Сами си правете сметките. На брифинга последно казаха, че е заета едва 40% от легловата база предвидена от мерките.
Та сега да видими или са пълни болниците с живи и умрели корона позитивни или ви правят на маймуни.

Ти колко болни и починали познаваш от ковид? До сега колкото пъти попитах някого отговора е винаги на един приятел познат или приятел...

Два дни вече български медии показват снимки напразни магазии тук на острова и болни и умрели в някакви ненормални количества. Днес бях в Теско, Асда и Лидл пълни със стока и спокойни хора. И пак поватрям на работното ми място преминават 1200 човека за 24 часа на 3 смени. Отдлено идват още 50 камиона за доставки. Всички тези хора имат контакти с други минимум 3-4 дори и само от семействата си които също ходят някъде на работа или на училище.
И след новия локдаун вече седмица няма никой с положителен тест камо ли умрял. Въпреки локдауна някой бизнеси отказаха да затворят и си работят без тревоги.

Жалко е колко лесно се поддавате на манипулации.
 
Ти колко болни и починали познаваш от ковид? До сега колкото пъти попитах някого отговора е винаги на един приятел познат или приятел...
Не си прави труда, просто гледай сеир. Болните и умрелите са колкото кажат Боко ТВ, другото няма значение.
 

Пред фактите и Мангър и нанди мълчат....

Защо Мангъра слага маска - нали стаден имунитет изграждаме ????
 
Виж файлът 20304
Покорство - Checked.


Пред фактите и Мангър и нанди мълчат....

Защо Мангъра слага маска - нали стаден имунитет изграждаме ????
Малко в стил, а вие защо си биете негрите... Човека е направил компромис в името на разбирателството с българопитеците
 
Защо Мангъра слага маска - нали стаден имунитет изграждаме ????
Бърни, излагаш се.

Внушенията, които се опитваш да правиш са обидни за всеки с интелект, различен от този на 5-годишно дете. Мангъров е с маска на официална среща с премиера (колкото и абсурдно да изглежда и.д. "премиер"). Ти какво очакваш? Да му кажат трябва да си с маска, но той да каже "абе, я си ... майката"? Това е възпитан човек, учен, все пак, а не мутра от 90-те.
Ти изобщо забеляза ли абсурдността на цялата ситуация при тая среща? Слагат маски, докато мълчат и слушат събеседника, а докато говорят (фърлят плюнки, както видяхме от клипа) - без маски. Страшни мерки, значи. Тия са решили да уморят вируса от смях.

Същото е и с новата наредба за пазаруване. Хиляди хора над 65г. не могат да си напазаруват храна и лекарства, защото във времето на "прозореца", са на работа. Охраната, която стои пред хипермаркетите е предимно над 65 също. Значи може да стои цял ден и да прецежда навалицата, ама не може да влезе да си купи хляб?! Идиотщина пълна!

Относно Тайван - да, мерките им са правилни, затова са дали резултат. В това да затвориш границите има повече логика, отколкото да затвориш парковете.

А ти видя ли нещо интересно в края на статията?

Европейците трябва да преценят до каква степен ще се придържат към своето разбиране за индивидуална свобода и защита на личните данни, отбелязва "Ди Цайт", и дали ще си вземат урок от Тайван, Япония, Южна Корея и дори от Ухан. Защото колкото и да е парадоксално, стотици милиони там от месеци разполагат с по-голяма свобода, отколкото хората в Европа.
 
Бърни, излагаш се.

Внушенията, които се опитваш да правиш са обидни за всеки с интелект, различен от този на 5-годишно дете. Мангъров е с маска на официална среща с премиера (колкото и абсурдно да изглежда и.д. "премиер"). Ти какво очакваш? Да му кажат трябва да си с маска, но той да каже "абе, я си ... майката"? Това е възпитан човек, учен, все пак, а не мутра от 90-те.
Ти изобщо забеляза ли абсурдността на цялата ситуация при тая среща? Слагат маски, докато мълчат и слушат събеседника, а докато говорят (фърлят плюнки, както видяхме от клипа) - без маски. Страшни мерки, значи. Тия са решили да уморят вируса от смях.

Същото е и с новата наредба за пазаруване. Хиляди хора над 65г. не могат да си напазаруват храна и лекарства, защото във времето на "прозореца", са на работа. Охраната, която стои пред хипермаркетите е предимно над 65 също. Значи може да стои цял ден и да прецежда навалицата, ама не може да влезе да си купи хляб?! Идиотщина пълна.

Ами не, не е идиотщина, пазят им живота по този начин. Защото постоянно в магазините е пълно с пенсионери по всяко време. Друг е въпросът за часовия интеревал. Според мен трябва да е между 13-15.00 часа.
 
Ами не, не е идиотщина, пазят им живота по този начин. Защото постоянно в магазините е пълно с пенсионери по всяко време.
Абе хора, сериозно ли ви е толкова капацитетът???

Как точно им пазят живота с тоя правен и всякакъв абсурд? Покажи ми научно изследване, което доказва, че хората над 65г не могат да се заразяват помежду си? Какво като са от една възрастова група? Рискът от заразяване продължава да бъде факт. Нали, за да иде до магазина, човекът трябва да пътува с някакъв транспорт, където има и деца, и млади, и такива на 64 и 8 месеца? Дори пеш да ходят, те вървят по улици, по които се движат всички останали възрастови групи. Отделно, в кръчмата може да ходи, както и в железарията, само в аптека и в хранителен магазин не може. Освен, че е тотално импотентна тая мярка, тя е и противоконституционна! Прилага се дискриминация на възрастов принцип, което противоречи на основния закон на страната. Или конституцията вече не важи, понеже ще я променяме?

Освен това, на пенсионерите над 65 не е забранено да работят!!! На работа могат да се джуркат с всякакви хора, само в магазина не?

Сега е точният момент да се напише енциклопедия на човешката глупост. "Мерките" срещу ковид са доказали, че хиляди години еволюция не се подобрили по никакъв начин човешкия интелект - поне този на управляващата клика.
 
Нанди ти не искаш да сложиш маска , граници ако се затворят това няма ли да нарушава свободата ти ? В Франция като трябва пишеш обяснение ако излизаш от вкъщи не им ли нарушават свободата? В Тайван колко свободи са им отнели за да спрат заразата ?
А за Мангъра идиотизма - Бойко Борисов да го пазим с маска , а селяните в градския - щото не са премиери - да си кашляме в лицето. Двойни стандарти - а като имаш мнение , че маските не пазят си го спазвай винаги - не пред премиера едно , а пред обикновен човек - друго. Щото излиза че сам не си вярваш на думите.
И е факт как строгите мерки помагат в страните които ги спазват стриктно , а не мрънкат , че ги карали маски да слагат и да влизат в определен час в магазина. Ама ние си имаме мангърката , ние изграждаме имунитет. То по принцип българите винаги са най-можещи и най- знаещи.
 

Горе