Сектата на ковидитите

Нещата които чета в темата все повече ме плашат...

Виж файлът 20302
Такааа да видим сега една новина от последните часове:

Рекордна смъртност в България през месец октомври, отчита Националният статистически институт. Над 11 000 българи са починали през отминалия месец, докато за същия период на миналата година са били 9526. Източник ТУК

Нещо съвсем нормално. Но циркаджии като вас започват да тръбят във всеки форум или социалка в която имат регистрация как идва а ковид апокалипсис. Предполагам си запознат с, че пътят към АДА е постлан с добри намерения.

Възможно е да сте изплашени, възможно е да сте обикновени латернаджии обаче е голяма и вероятността да сте просто глупави.
 
Не, че нещо ама когато аз съм научил тези две думи и тяхното значение вероятно си бил още в Ташкент. Такa и не разбрах как толкова много хора с глави в задниците тук може да се наричате предприемачи...
Сега остава да се научиш къде и кога се слагат запетаи, понеже нямаш ни една на място. :D
Трудно бих повярвал, че "предприемач" е другото име на "неграмотник", сори.

ПС: И в последния пост огромна мозъчна пръдня... Пишейки в темата, смъкваш значително IQ-то на отсрещната секта. :D
 
Сега остава да се научиш къде и кога се слагат запетаи, понеже нямаш ни една на място. :D
Трудно бих повярвал, че "предприемач" е другото име на "неграмотник", сори.

ПС: И в последния пост огромна мозъчна пръдня... Пишейки в темата, смъкваш значително IQ-то на отсрещната секта. :D
Хубаво е вече да съм на възраст в която разбирам, че няма причина да споря с келеши.
 
Е, не мисля, че практикуващи лекари са в тотална изолация относно новите открития в медицината - това е несериозно. Колкото до конкретния избор кого да слушаме - коремен хирург или вирусолог по отношение на вирусна инфекция - мисля, че изборът е логичен. ;)


Бърни, верно ли?:)
В автобуса той е редови пътник, но в болницата е професионалист. Още повече, ботокса му се е примолил да спазва указанията за работа и той е обещал. Нищо, че не е спазил напълно и това обещание. Влязъл е без ръкавици :)
Със сигурност не са на нивото на колегите си от чужбина (които също в момента удрят на камък). За мен човек (вирусолог) който в национален ефир обяви че носенето на маски и миенето на ръце е излишно във време на пандемия - е това вече е несериозно.
 
За мен човек (вирусолог) който в национален ефир обяви че носенето на маски и миенето на ръце е излишно във време на пандемия - е това вече е несериозно.
Несериозно е да изопачаваш така грозно истината. :)

Именно на миенето на ръцете Мангъров ВИНАГИ И НЕПРЕКЪСНАТО е наблягал.

Когато се обяви против маските в училищата, той изрично каза, че е по-правилно да осигурят на децата топла вода и сапун и да ги карат по-често да си мият ръцете.

Освен това е крайно глупаво някакви лаици да обсъждаме квалификацията и компетенцията на професионалист, който повече от 30 години работи точно това и се радва на обичта и доверието на всичките си пациенти.
 
И сега ще кажете, че съм пристрастна, ама единственият адекватен в тая дискусия е Мънги.

"Има изграден математически модел" - Балтов

Да си завре модела, където и слънце не огрява. Какъв е наистина шибания смисъл да затваряш човек, който днес има симптоми и положителен тест, барабар с всичките му "контактни", при положение, че е предишните дни е отделял заразата и е възможно да я предал не само на семейство и на колеги, но и на десетки непознати в градски транспорт, магазини и прочие обществени места?

 
Да си завре модела, където и слънце не огрява. Какъв е наистина шибания смисъл да затваряш човек, който днес има симптоми и положителен тест, барабар с всичките му "контактни", при положение, че е предишните дни е отделял заразата и е възможно да я предал не само на семейство и на колеги, но и на десетки непознати в градски транспорт, магазини и прочие обществени места?

Все едно да питаш какъв е смисъла да искат хотелите да отпускат легла за К-болни... Те и да отпуснат кой ще ги гледа тия болни там, като няма персонал. Нали тоя същия "леко болен" може да си седи и у дома. Всеки ден излизат с някакви все по-абсурдни мерки, ама то толкова им е акъла на гербавите. Или правиш нещо, или не, на парче нищо не става.
 
Не мога да разбера какво лаете срещу мерките , след като всички ще го изкараме и ще имаме имунитет. Кеф ви с маска , кеф ви без - всеки си има глава на раменете и прави каквото реши.
 
Все едно да питаш какъв е смисъла да искат хотелите да отпускат легла за К-болни... Те и да отпуснат кой ще ги гледа тия болни там
Ма как кой? Украинките, дето бичат лятото. Точно такова предложение даде някакъв чичо хотелиер от Варна преди няколко дни, като дебело подчерта, че трябва да им се плати доста добре, защото реномето им след това щяло да пострада. ;)
 
Не мога да разбера какво лаете срещу мерките , след като всички ще го изкараме и ще имаме имунитет. Кеф ви с маска , кеф ви без - всеки си има глава на раменете и прави каквото реши.
Добрутро! Това го говорим от пролетта, ама тогава отговорът ви беше "ще натоварим системата". Системата Е вече натоварена и то не от неспазване на мерките, а заради излишната паника и управленческия хаос.
 
Добрутро! Това го говорим от пролетта, ама тогава отговорът ви беше "ще натоварим системата". Системата Е вече натоварена и то не от неспазване на мерките, а заради излишната паника и управленческия хаос.
Това че ти мислиш така - не го прави автоматично истина. Сега Мангъра ще оправи и системата и всичко. Ще забравим за вируса до декември.
 
Това че ти мислиш така - не го прави автоматично истина.
А каква е истината, Бърни? Кажи на невежите!

Че правителствата на тиквун (всичките три) осигуриха перфектна здравна система? Че имаме колкото са ни нужни лекари и сестри? Че болниците са добре оборудвани и в добро хигиенно състояние? Мазилки от таваните не падат върху лежащо болните? Броят на линейките не само в София, но и в цялата страна е напълно достатъчен, за да не умират хора, чакайки "спешна" помощ? Че повтаряйки цяла пролет как на есен идат "пико" и "адо", подготвиха системата за истинския (този път) бум на заразени?

Дано поне са набавили чували с трупове, че ще трябва да предават починалите на близките им в торбички Billa...
 
Ей, аз все пак държа някой да предложи логично обяснение на този феномен дето описах по-назад: https://www.predpriemach.com/threads/Сектата-на-ковидитите.85540/page-22#post-967078

Според мен има грешка в числата, а те са най-важното нещо в тази всенародна драма.
Не осъзнаваш ли, че най-вероятно става въпрос за различна методология на измерването? На страницата с “умиранията” пише, че броят умиранията в България на български и чужди граждани. Доклада от 137 страници не го четох, ако разполагаш със свободно време, явно си го чел, спадели каква е методологията там. Най-вероятно броят Българите зад граница също, а изключват чужденците умрели тук. Но последното ми изречение е спекулация. Намери методологията и ще си говорим тогава. От там идва и разликата. За ВСИЧКИ данни винаги се посочва методология на събирането. Няма грешки, няма конспирация, има факти.

Едит, намерих методологията на третия сайт. Цитирам:


“Абсолютният брой на умрелите лица/умиранията представлява фактическия количествен размер на тази съвкупност. В нея се включват случаите, при които за починалото лице е посочен настоящ адрес в Р България.”


И методологията в първия линк. Цитирам

Данните включват всички български и чужди граждани с настоящ адрес в страната, умрели на територията на страната.
В данните не са включени българските граждани, умрели в чужбина.

Т.е в единия случай се броят лицата умрели в Република България и имащи настоящ адрес в същата. В другия случай се броят лицата с астоящ адрес в България и умрели навсякъде. За това са и повече, щото някоя баба пена като е престаряла и синът я е взел в Германия, където живее, да я гледа и не и е оправил документите за настоящ адрес, тя влиза в едната статистика но не влиза в другата. За разпространението на коронавирус на територята на Р.България е важно да гледаме първия линк, където се броят умиранията в страната.

Конспирация, лъжа, грешка - няма. Първо се чете, после се пише. ;)
 
Последно редактирано:
А каква е истината, Бърни? Кажи на невежите!

Че правителствата на тиквун (всичките три) осигуриха перфектна здравна система? Че имаме колкото са ни нужни лекари и сестри? Че болниците са добре оборудвани и в добро хигиенно състояние? Мазилки от таваните не падат върху лежащо болните? Броят на линейките не само в София, но и в цялата страна е напълно достатъчен, за да не умират хора, чакайки "спешна" помощ? Че повтаряйки цяла пролет как на есен идат "пико" и "адо", подготвиха системата за истинския (този път) бум на заразени?

Дано поне са набавили чували с трупове, че ще трябва да предават починалите на близките им в торбички Billa...
Те хора умираха докато чакат линейки и преди ковид и мазилките не падат заради ковид, а от много отдавна. Кога в България е имало перфектна здравна система , че сега са я развалили лошите от Герб... Ти днеска ако се спънеш в един камък на улицата пред вас - пак Бойко ще ти е виновен - това е.
 
Те хора умираха докато чакат линейки и преди ковид и мазилките не падат заради ковид, а от много отдавна. Кога в България е имало перфектна здравна система , че сега са я развалили лошите от Герб... Ти днеска ако се спънеш в един камък на улицата пред вас - пак Бойко ще ти е виновен - това е.
Искаш да говорим конкретно за ковид кризата? Ок.

Първо, ГЕРБ управляват в период, в който страната ни е член на ЕС, а той отпуска солидни суми за социална политика и здравеопазване. Какво беше направено с тези пари??? Факт е, че не просто няма подобрение, а има драстично влошаване на здравеопазването в последните 10 години. Бюрокрация + ниско заплащане + лоши условия на труд = кадърните избягаха навън.

Друг сериозен проблем - пречат сами на себе си. След всичките приказки за умрели по детските площадки и за чували пролетта, те не подготвиха система за новия, доста по-сериозен пик на заболяването. Сега тръгнал да хвърля пари на калпак и да задължава всяка болница да взема болни. Това е пълен абсурд. Някои болници са профилирани за други заболявания и не могат да помогнат по никакъв начин на заразените с ковид. Те лесно ще отпуснат легла, ама кой ще лекува болните - ортопеди, дерматолози, гинеколози?

Допълнително нагнетяват обстановката чрез медиите. Виждат, че не могат да се справят, ама не спират пропагандната машина, която излишно паникьосва човеко-говедото, барабар с лекарите. И какво се получава? Именно болниците нарушават заповедите на министъра на здравеопазването. Визирам АГ болниците и родилните отделения, които искат ПСР на родилки с контракции, който да бъде платен от самите тях на всички отгоре. И това при положение, че има изрична заповед да не се искат ПСР без наличие на симптоми, и че ПСР-ът не трябва да бъде условие за постъпване в болница. Хаосът е пълен и не съм го създала аз, понеже нося маска само когато е неизбежно.

Кой го създаде? Айде ти ми кажи. :)

Сигурно пропускам нещо, ама толкова засега, че имам по-важни задачи. ;)
 
Искаш да говорим конкретно за ковид кризата? Ок.

Първо, ГЕРБ управляват в период, в който страната ни е член на ЕС, а той отпуска солидни суми за социална политика и здравеопазване. Какво беше направено с тези пари??? Факт е, че не просто няма подобрение, а има драстично влошаване на здравеопазването в последните 10 години. Бюрокрация + ниско заплащане + лоши условия на труд = кадърните избягаха навън.

Друг сериозен проблем - пречат сами на себе си. След всичките приказки за умрели по детските площадки и за чували пролетта, те не подготвиха система за новия, доста по-сериозен пик на заболяването. Сега тръгнал да хвърля пари на калпак и да задължава всяка болница да взема болни. Това е пълен абсурд. Някои болници са профилирани за други заболявания и не могат да помогнат по никакъв начин на заразените с ковид. Те лесно ще отпуснат легла, ама кой ще лекува болните - ортопеди, дерматолози, гинеколози?

Допълнително нагнетяват обстановката чрез медиите. Виждат, че не могат да се справят, ама не спират пропагандната машина, която излишно паникьосва човеко-говедото, барабар с лекарите. И какво се получава? Именно болниците нарушават заповедите на министъра на здравеопазването. Визирам АГ болниците и родилните отделения, които искат ПСР на родилки с контракции, който да бъде платен от самите тях на всички отгоре. И това при положение, че има изрична заповед да не се искат ПСР без наличие на симптоми, и че ПСР-ът не трябва да бъде условие за постъпване в болница. Хаосът е пълен и не съм го създала аз, понеже нося маска само когато е неизбежно.

Кой го създаде? Айде ти ми кажи. :)

Сигурно пропускам нещо, ама толкова засега, че имам по-важни задачи. ;)
Говориш за ковид кризата конкретно и кадрите избягали навън заради лошите условия в последните 10 години.... Направо си е конкретно.
Какъв сериозен пик ще има при положение , че Мангъров каза че вируса затихва и не очаква втора вълна. Това е експерт все пак , не аз или ти .....
Хаоса бил създаден от герб , че дали заповед да не искат пцр без симптоми , но болниците не изпълняват заповедта и затова са виновни от Герб....ако не виждаш и тук как си противоречиш нз. Както казах ти и да се спънеш - герб ще е виновен.
И пак да ти кажа - нека няма никакви правила , нека не затварят нищо - нали това искате , бързо да го проболедуваме всички. Така в хаоса още по лесно ще стане и Мангъров отново ще е прав . До Коледа няма да помним ковид ли се казваше тоя вирус или как и ще си пеем коледни песни. Сваляйте маските и се прегръщайте! Да живей Мангъра - долу на деспотичната маска!
 

Горе