Спомени от следосвобожденска/царска България

Това е изследване издадено от БНБ срещу което застават с името си, а авторите са редица професори, доценти, доктори и тн. по икономика. Явно те си немат идея от икономически и финансови термини и цитират измислени неща.

Другите причини за задлъжняването и осирането си ги казват самите министри/министерства/доклади.

Имаш 2 технически и един фактически фалит.

А Ицето Ицев в коя от изброените категории е? Щото имвнно той е източника на "техническия фалит", който така силно те развълнува, а не БНБ.
 
А Ицето Ицев в коя от изброените категории е? Щото имвнно той е източника на "техническия фалит", който така силно те развълнува, а не БНБ.
Да де, разбрахме, тие професоре и доценте къде са направили анализа, цитират измислени финансови термини, нищо не разбират.
 
Да де, разбрахме, тие професоре и доценте къде са направили анализа, цитират измислени финансови термини, нищо не разбират.

В тия сборници с документи и конкретния технически фалит се цитира фантазията на Ицето, който е най-обикновен еднорог. Доказано извратен в интерпретациите си на документи, кое точно не ти е ясно?

Както виждаме доста инфо липсва, например купуването на брашно с злато от резерва.

А, друг пример за анализи на експерти... е смятането на харча за окупацията на червената армия.., големи сметки, голямо ровене, а както видяхме сумата не е била тайна, с нея каманягите са ходили да искат да на признаят за съвоюваща страна.. и всичко си е отчетено, къде кво е арчено..
 
В тия сборници с документи и конкретния технически фалит се цитира фантазията на Ицето, който е най-обикновен еднорог. Доказано извратен в интерпретациите си на документи, кое точно не ти е ясно?

Както виждаме доста инфо липсва, например купуването на брашно с злато от резерва.

А, друг пример за анализи на експерти... е смятането на харча за окупацията на червената армия.., големи сметки, голямо ровене, а както видяхме сумата не е била тайна, с нея каманягите са ходили да искат да на признаят за съвоюваща страна.. и всичко си е отчетено, къде кво е арчено..
Покажи им как са прай и издай собствен анализ, обясни им че такова нещо кат "технически фалит" нема и да си късат дипломите и дисертациите.
 
Покажи им как са прай и издай собствен анализ, обясни им че такова нещо кат "технически фалит" нема и да си късат дипломите и дисертациите.

Кои са те? Сборникът има двама автори, като дори те не виждам да го наричат анализ. "Техническият фалит", не е техен анализ, а препатка към фантазиите на еднорога Ицето.
 
Кои са те? Сборникът има двама автори, като дори те не виждам да го наричат анализ. "Техническият фалит", не е техен анализ, а препатка към фантазиите на еднорога Ицето.
Техническия фалит е финансов термин с който явно са съгласни, щом цитират Ицето. Не е сборник, явно гледаш нещо друго.

1704449059068.png
 
Рядка и непубликувана снимка на Тато по царско време.
Малко след рейдването на поредната мандра...

zhivkov_4а.jpg
 
Техническия фалит е финансов термин с който явно са съгласни, щом цитират Ицето. Не е сборник, явно гледаш нещо друго.

Виж файлът 31605

Моя грешка, бях се заровил в справочниците и мислих, че текста е оттам.

Тъй, прочетох кво пише тоя еднорог за фалита.. пак фантазии около "валутния резерв" на база показания от делото през 1990. А реално си има документи, дето показват друго. :D

1704585308087.png

1957

1704585354769.png

"Не възприемат идеята".. според Ицето, а в текста четем "не възразява"...

После продължава с фантазиите за един друг резерв... абе посмях се пак с Ицето.

Но пък завършва достойно за да бъде цитиран от професорите в анализа...

1704587861417.png

Само като прочетеш как проселядава историята на валутния резерв... 100% може да кажеш, че става въпрос за технически фалит.

Хахаххахах :D

Байдъуей.. мернах една друго интересно твърдение от лайнарника Дневник...


България на 10 ноември 1989 г.: единствената фалирала в Източна Европа

To aвтора май е Ицето.

Според анализа на БНБ обаче:

Последната група причини за временната стабилизация в началото на 80-те години е свързана с протичащата паралелно световна дългова криза. Мораториумите в Полша, Румъния и редица страни от Латинска Америка повишават лихвените нива и карат водещите инвестиционни банки да подхождат значително по-резервирано при отпускането на нови кредити. В резултат цената на кредита рязко се покачва. Представените в таблицата данни улавят значителната загуба на доверие в кредитоспособността на социалистическите икономики, от страна на финансовите институции.

Причина за изтънялото доверие, според повечето автори, е срутилата се теория за „съветския дългов чадър". До полския и румънския фалит (1981 г.) западните банки разглеждат страните - членки на СИВ, като: Отговорни длъжници, които освен това ще имат подкрепата [като кредитор от последна инстанция] на СССР ... Западът очаква, че воден от стопански, политически, стратегически причини и опасение да не урони престижа си, Съветският съюз не би допуснал прекратяване на плащанията или разсрочване на дълга на който и да е от своите сателити. Отказът на Москва да се притече на помощ на изпадналите в затруднение сателити обаче води до рязко ограничаване на новите заеми (credit squeeze) и до оскъпяване на предоставяния ресурс (матуритет, лихва, гратисен период).

Сеа, Ицето ли е по професор от професорите или?
 
Ква беше тая мъка да не кажеш нищо, не знам. Какво общо има това с факта, че имаш 2 техинчески и един фактически фалит? 90-та спираш плащания по кредити, а след това и по лихвите.... демек наистина са отложили неизбежното с няколко години.
 
Ква беше тая мъка да не кажеш нищо, не знам. Какво общо има това с факта, че имаш 2 техинчески и един фактически фалит? 90-та спираш плащания по кредити, а след това и по лихвите.... демек наистина са отложили неизбежното с няколко години.

Фалит официално има само 1 и е малко след падането на каманизма, не казвам, че не е заради ситуацията с каманизма в целия блок, но това е... Факт. Всички са били зле в края на 80те, но просто каманизма губи "студената война" ние квото сме могли сме си нацоцали, до ден днешен обаче мрънкаме, че някой друг ни е виновен. Добре, че в момента сме в друг съюз, че пак да цоцаме, дано скоро не дойде и неговия край.. Всичко друго е плод на еднорошката фантазия на Ицето и неговите читатели.

А как Ицето стига до извода, цитиран по-горе е пълен виц, там е мъката, даже неща и да го поствам. Щом му се кефиш, обичайте са.. ма аз не бих го посочвал като източник...
 
Бъдещият вожд Тодор Живков се подготвя за събарянето на фашизъма и на монархията... circa 1942.

tato_2.jpg
 
Фалит официално има само 1 и е малко след падането на каманизма, не казвам, че не е заради ситуацията с каманизма в целия блок, но това е... Факт. Всички са били зле в края на 80те, но просто каманизма губи "студената война" ние квото сме могли сме си нацоцали, до ден днешен обаче мрънкаме, че някой друг ни е виновен. Добре, че в момента сме в друг съюз, че пак да цоцаме, дано скоро не дойде и неговия край.. Всичко друго е плод на еднорошката фантазия на Ицето и неговите читатели.

А как Ицето стига до извода, цитиран по-горе е пълен виц, там е мъката, даже неща и да го поствам. Щом му се кефиш, обичайте са.. ма аз не бих го посочвал като източник...
Е никой не спори, че команизма не работи никъде, тука се правят некви напъни да се докаже обратното и че некой друг преди тва му бил виновен. Аз къде съм мрънкал, че някой ми е виновен, даже твърдя, че в момента живеем най-добре от цялата ни история... други са носталгиците и мрънкачите.
 
Е никой не спори, че команизма не работи никъде, тука се правят некви напъни да се докаже обратното и че некой друг преди тва му бил виновен. Аз къде съм мрънкал, че някой ми е виновен, даже твърдя, че в момента живеем най-добре от цялата ни история... други са носталгиците и мрънкачите.

Е как да не мрънкаш? Темата не е ли в духа, колко сме били напред, преди да дойде каманизма? Разбрахме, че съвсем не е било така, даже каманизма започва на минус, лутащ се между любовта към раша и омраза на запада и съседите ни (заради действията ни през ВСВ и не само).

Ти понеже го играеш националист, кво ти е мнението за шангена, от другата тема? Наиграхме ли се с алибабата за да летим без да ни броят лютениците по саковете или тва е лъжа на каманягите?

Тоя съюз дето сме в момента, дава, ама цената е голяма... а дали живеем по-добре... е тема която няма доказване.
 
Е как да не мрънкаш? Темата не е ли в духа, колко сме били напред, преди да дойде каманизма? Разбрахме, че съвсем не е било така, даже каманизма започва на минус, лутащ се между любовта към раша и омраза на запада и съседите ни (заради действията ни през ВСВ и не само).
Грам не си разбрал защо е темата. Темата е реакция на мантрите, как всичко хубаво било направено през команизма, а преди това само сме пасли овцете и копали нивите. Идеята е да разбие мита, че всичко започва от соц-а. Няма за цел да показва, кога се е живеело по-добре, най-малкото защото е субективно. За едни добрия живот значи да нямаш свобода и да са ти задоволени базовите нужди от държавата, а за други да можеш сам да се развиваш, просперираш и "всекиму своето".

За Шенген имам мнение, ако реша ще го дам в темата.
 
Последно редактирано:
Грам не си разбрал защо е темата. Темата е реакция на мантрите, как всичко хубаво било направено през команизма, а преди това само сме пасли овцете и копали нивите. Идеята е да разбие мита, че всичко започва от соц-а. Няма за цел да показва, кога се е живеело по-добре, най-малкото защото е субективно. За едни добрия живот значи да нямаш свобода и да са ти задоволени базовите нужди от държавата, а за други да можеш сам да се развиваш, просперираш и "всекиму своето".

За Шенген имам мнение, ако реша ще го дам в темата.
При съотношение 1:1000 богат-беден реално всичко си започва през соца ;)
 
Грам не си разбрал защо е темата. Темата е реакция на мантрите, как всичко хубаво било направено през команизма, а преди това само сме пасли овцете и копали нивите. Идеята е да разбие мита, че всичко започва от соц-а. Няма за цел да показва, кога се е живеело по-добре, най-малкото защото е субективно. За едни добрия живот значи да нямаш свобода и да са ти задоволени базовите нужди от държавата, а за други да можеш сам да се развиваш, просперираш и "всекиму своето".

За Шенген имам мнение, ако реша ще го дам в темата.

Е, с клипчета как каманягите взели всичко на Пенчо и го попиляли, как са дали македонията на СрЪбите и как сме си спасили евреите, колко точно грама трябва да разбера?
 
Е, с клипчета как каманягите взели всичко на Пенчо и го попиляли, как са дали македонията на СрЪбите и как сме си спасили евреите, колко точно грама трябва да разбера?
Е, Пенчо е имал едно куцо магаре, крива каруца и евентуално две ялови кози. Драмата е за тея с воловете и дето половината село им е работело ангария ;) това нема да го каже в прав текст. Ще развлича локума за унищожените земеделци...
 
Е, с клипчета как каманягите взели всичко на Пенчо и го попиляли, как са дали македонията на СрЪбите и как сме си спасили евреите, колко точно грама трябва да разбера?
Ами вие вкарахте темата в сравнения с команизма и тн. до преди това пусках карди и инфо от ежедневието и развитието на страната тогава. Никога не съм твърдял, че тогава живота е бил песен или че сме живели по-добре от сега.
 
Защо пишеш “каманизъм”, “каманяги”, “сръбите”? Искаш да засилиш ефекта, да направиш текста по-увлекателен или се правиш на интересен? Ако е едно от първите две, не се получава 😁
 
Защо пишеш “каманизъм”, “каманяги”, “сръбите”? Искаш да засилиш ефекта, да направиш текста по-увлекателен или се правиш на интересен? Ако е едно от първите две, не се получава 😁

Третото е.
 

Горе