Съвети как да продължите след провал

От: Re: Съвети как да продължите след провал

Ами ако фалирам пак и остана без пари и жена ми ме изгони :(
 
От: Съвети как да продължите след провал

Тогава ще имаш още по-голям стимул да успееш и когато това стане жена ти пак ще се върне, защото ако те изгони заради това, че си фалирал, значи ще те обича още повече когато успееш. :p :D
 
От: Съвети как да продължите след провал

Ще те гони?! Вместо да е с теб, тя да те изгони. Това не е нормално.
 
Re: От: Re: Съвети как да продължите след провал

Ами ако фалирам пак и остана без пари и жена ми ме изгони :(

Това пък защо. Първо, няма да фалираш. Второ, дори и да фалираш, що за жена е това да не е с теб и в тежки моменти и трето, прави го така, че да ти е комфортно. Поемай си риск, само когато усетиш, че е минимален и имаш Б вариант. ;)

Всеки фалит е затваряне на една врата. А какво следва след това? Много ясно, търсене и отваряне на нова. Препоръчвам ти един филм - „На ръба на утрешния ден” с Том Круз. Ще ме разбереш какво имам предвид, ако го изгледаш. ;) Как ще станеш по-добър, ако не опитваш и не правиш грешки? Няма логика да нямаш падение. За това е темата - просто всеки го чакат провали преди да успее.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Никоя жена не иска да има до себе си фалирал мъж, неудачник, с какво да ги храни тея деца :wink:
 
От: Съвети как да продължите след провал

Как с какво, по-голям стимул от това да изкараш пари за прехраната на семейството си едва ли ще има. Аз все още нямам деца и не знам наистина какво е, но съм чувал от семейни хора, че децата са много голям вдъхновител и мотиватор за всичко.
 
Re: От: Съвети как да продължите след провал

Никоя жена не иска да има до себе си фалирал мъж, неудачник, с какво да ги храни тея деца :wink:

Далеч си от неудачник. Неудачник и човек, който се опитва да изгради бизнес не могат да влезнат в едно изречение.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Аз от личен опит съм забелязал, че жените харесват амбициозни мъже, а не успели. Естествено винаги има изключения и меркантилните жени не са рядкост, но тези които не са такива биха били с теб заради това че си амбициозен. Все пак не искам да сменям темата, че от бизнес май отидохме към жените. :D
Мисля, че точно това отличава истинските предприемачи от посредствените хора: да имаш смелост да поемаш рискове и когато се издънеш да станеш и да продължиш!
 
От: Съвети как да продължите след провал

Не мисля, че изместваме темата, защото анализираме как провала или фалитът се отразяват на семейния живот. Според мен амбицията също не върши работа, защото така се превръщаш в празен самохвалко, хвалиш се навсякъде какви планове имаш и след 3 години, плановете са пак същите и нищо не е реализирано и си стоиш пак на заплатка и трепериш шефа дали днес няма да е на кеф и дали точно днес няма да реши, че вече не си му нужен и да те уволни. Ето това на мен преди около година и половина ме стимулира да опитам да се издържам самостоятелно, но не успях да постигна минимумът резултат, който ми беше нужен да се задържа, но не съм се отказал само отложих малко във времето, а пък и някак не мога да избистря стратегията. Все пак трябва да си изясня и какво точно искам да постигна, а затова трябва известно време.
 
Re: От: Съвети как да продължите след провал

Аз от личен опит съм забелязал, че жените харесват амбициозни мъже, а не успели. Естествено винаги има изключения и меркантилните жени не са рядкост, но тези които не са такива биха били с теб заради това че си амбициозен. Все пак не искам да сменям темата, че от бизнес май отидохме към жените. :D
Мисля, че точно това отличава истинските предприемачи от посредствените хора: да имаш смелост да поемаш рискове и когато се издънеш да станеш и да продължиш!

Не само, най-силните връзки са когато двойката минава през трудностите към успеха. Успелите и богати в последствие мъжете рядко се разделят с жените си, когато жените са били плътно до тях по пътя им към този успех. Другото е ташак работа - богат мъж с бедна прохождаща манекенка. Това вече е лайнарщина и не очаквайте манекенката да остане с мъжа, ако той се провали. Питай те ги фолкаджийките ни. Идеален пример са. ;)

Или си предприемач и пробваш нон стоп. Или си посредствен човечец на заплата някъде. :) Не говорим тук за пари, а за начин на мислене и живот. ;)
 
От: Съвети как да продължите след провал

То е и до характер, на някои по-бързо им минава и дърпат напред, а пък някои като мен много се задълбават в разсъждения какво не са направили, както трябва и това губи време, а правилната стратегия е, ако не си се набутал с много пари веднага да започнеш отново, без да загубиш нито ден, защото времето е като една кредитна карта всеки ден имаш по 86 400 секунди на разположение и трябва да си избереш как да ги усвоиш, аз лично считам, че по-голямата част от времето си го губя и така си я карам на заплатка :D
 
От: Съвети как да продължите след провал

Имаш право, че е до характер или по-точно до качества. Качества, които могат да се променят със силата на мисълта. И понеже стана въпрос за жени, аз преди няколко години претърпях много силно любовно разочарование и точно това ми даде сили да променя в себе си всяко едно качество което ми пречи. Започнах да работя върху себе си денонощно. През деня работех, надвечер тренирах и вечер се образовах. Бях решил да стана перфектен (поне според моите разбирания) и сега когато се обърна назад се оказва че това нещастие е било най-хубавото нещо в живота ми. Така че, стигам до извода, че няма провал и не трябва да те е страх от каквото и да е. Just do it!
 
От: Съвети как да продължите след провал

При мен страхът се състои в следното:
1. Да не се набутам с пари, които после не мога да върна и всички последици от това - частни съдебни изпълнители, описи на имущества, запори на банкови сметки
2. Да оставя децата си гладни
и това някак си ме кара да съм по-предпазлив и да не се хвърлям веднага :)
 
От: Съвети как да продължите след провал

Напълно оправдани страхове, но все пак има и премерени рискове.
Преди време четох, че риск е действие с неизвестен край и че ако превърнеш неизвестните в известни, то тогава няма да е риск! :)
 
Както споменах, предприемачеството не е нужно да бъде обвързано с голям риск. Ако всичко се проучи, предвиди и имаш дори и резервен план, всичко ще е наред. Или поне провалът ще е минимален от към загуби. Страхът е силен стимул, но някои хора имат други стимули - пари, адреналин от успеха, вътрешно задоволство и куп други. ;)
 
От: Съвети как да продължите след провал

Като чета темата се сещам за филма Кръстникът 2- когато Карлеоне го уволниха и той се прибра в къщи и занесе една круша на жена си. Дори не й каза какво е станало. Като на филм много нещата са по сценарий и просто се случват.
В живота е малко по-несигурно наистина. Но така е устроен света и така сме създадени, че мъжът е този, който трябва да поема и да прави рисковете. Донякъде съм съгласна с това, че амбициозните и ... устремените мъже са привлекателни и за предпочитане, но има и онзи момент, когато не са богове все пак и си имат своите несъвършенства.
Скромният ми опит е с мъж, който работеше на заплата, но в добра фирма и за онези времена получаваше доста добри пари, за да ни издържа като семейство с детето. Беше ... вдъхновяващо да го гледам и да съм до него по "пътя" му нагоре. Започна като обикновен шофьор и се издигна до шефче на дистрибуторите. Можеше да отвори аптеки и да започне бизнес, но ... нещо му липсваше и не бяха пари. Може би партньор ... а аз самата не мислех, че мога на теория само да му дудна и той да го направи. После, един ден напусна. Ей така. Разделихме се, но не заради това че е "фалирал" или че е нямал пари, а заради това, че се влюби в друга жена. Нещата от живота. Мисълта ми е, че в случая пиша всичко това, за да обясня, как жената по възможност трябва да е част от всичко това. Да е съпричастна и намесена, така че да сте едно цяло и всъщност заедно да успеете. Има и такива като pensun, които обръщат негативите в позитиви, но така или иначе, ако държиш достатъчно на една жена и притеснението ти да не я загубиш е наравно с това дали ще се провалиш, е по-добре да я направиш партньор не само в интимен план, а и в бизнес-такъв. Съчетаване на полезното с приятното и мисля, че докато мърдаш винаги ще има надежда.
Стискам палци да ти се получи ... но разбира се като си препрочетеш пак сам каквото си си написал с избистрянето на концепцията, ясен бизнес-план и т.н. просто го правиш. :|
 
От: Съвети как да продължите след провал

И като се замисля, че в друга тема от форума някой спомена, че трябва да се ограничат постовете на жените...... Колко много е грешал! Абсолютно права е Cassiopeia. Не случайно има една фраза: "Зад всеки успял мъж стой по една жена". В твоя случай това е най-доброто решение. Не се отказвай, а просто убеди жена си да го направите заедно. И като казвам просто, не казвам че ще е лесно, защото ако беше така досега щеше да е станало. Все пак можеш да опиташ. А и както писа Blinky - ако обмислиш всичко много внимателно и имаш резервен план, шанса ти за успех ще е много голям! :)
 
От: Съвети как да продължите след провал

Твърдо против да имаш партньорски отношения или дори бизнес такива с половинката ти. Проблемите в едната сфера с прехвърлят в другата и обратно. Лесно ли е да уволниш жена си? Лесно ли е да взимаш решения с нея, ако сте се карали цяла вечер преди това за лични неща? А и необходимо ли е да сте заедно по цял ден. Аз никога не бих го направил това отново, костваше ми доста сериозна сума и почти семейството ми.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Твърдо против да имаш партньорски отношения или дори бизнес такива с половинката ти. Проблемите в едната сфера с прехвърлят в другата и обратно. Лесно ли е да уволниш жена си? Лесно ли е да взимаш решения с нея, ако сте се карали цяла вечер преди това за лични неща? А и необходимо ли е да сте заедно по цял ден. Аз никога не бих го направил това отново, костваше ми доста сериозна сума и почти семейството ми.

Това е твоят личен конкретен горчив опит. Невъзможността да се разбереш с партньорката си на "бизнес-ниво"не мисля че е универсален за повечето двойки.
Едва ли са искали и да се е налагало да се поставяш на мястото на жена с нейните "задължения" и отговорности като интимна партньорка, но ако успееш да се абстрахираш от личния елемент и това че не можеш да я "уволниш", вероятно ще схванеш, че може да ти е полезна като всяка друга жена, на която си плащаш заплата. Защото по твоята логика излиза, че единствено и само жените може да са полезни в бизнеса, ако не са ти интимни партньорки.
На една жена, която се е обвързала с теб, много повече й пука, ако бизнесът ти не върви или по някакви причини има трудности. На тези на заплата им е през ... шишарката и дори няма да чакат да ги уволняваш.
Така че при подобни неразбирателства и проблеми е необходимо да се изяснят нещата между вас на личностно ниво, а не да е виновен бизнесът.
За конкретната тема, притеснението на човекът беше, ако сам се издъни тя дали няма да го прецени като неудачник и неблагонадежден. А ако жената е "вътре" в нещата и вижда защо и как се е получило това не би имала претенции към качествата на съпруга си.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Аз мисля, че наистина много зависи от самите партньори. Повечето двойки се допълват в едно отношение, а в друго си пречат. Някой могат да бъдат страхотни приятели, но не и любовници. Други могат да живеят заедно, но не и да работят заедно. Всичко е строго индивидуално. Аз лично ако изпадна в ситуация в която не мисля че ще мога да работя с половинката си и в същото време се страхувам да не я изгубя заради това че съм фалирал (бих казал възможно най-лошия вариант) ще направя следното: Първо и най-важното ще реша с какво точно искам да се занимавам. Ще проуча всички подробности и ще направя план. Да не забравяме че е много важно да харесваш това с което искаш да се занимаваш, а не да го правиш само заради парите. Второ, ще споделя всичко с нея и ако тя одобри плана ми (ако не го одобри значи плана ми има нужда от промяна) ще измислим заедно как ще се справим, после ще стигнем до извода, че през първите месеци няма да имаме приходи от това начинание и ще ни е много трудно. Тогава най-вероятно ще решим тя да продължи работа и да ни издържа, а аз трябва да работя по 16 часа на ден за да може бизнеса да започне да носи приходи възможно най-рано. И тук най-важното е наистина да дам всичко от себе си и тя до го види. После дори и да фалирам тя няма да ме вини.
 

Горе