Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Трябва ли да развалим концесиите с ДЪНДИ

  • Не - на нас злато не ни трябва

    Votes: 0 0.0%
  • Все ми е тая - аз съм прост

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    19
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

гласувам - шляпам руски коври за кеф
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Искаш да кажеш - шляпат ме американски мангали и ми е кеф*

@jkminkov
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Брех от толкова хейт към хамериканците ги виждаш навсякъде - Дънди са канадци ...

Иначе съм писал в другата ти тема какво мисля по въпроса.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

реминде , пий хапчетата и лягай :D
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

реминде , пий хапчетата и лягай :D

Ти си типичен представител на мутро-мишките - страхливи като жена, когато се налага да отговарят. Викай емо линейката от футера ти ( http://emolineika.com/ ) и да те кара на 4ти километър.
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Ти си типичен представител на мутро-мишките - страхливи като жена, когато се налага да отговарят. Викай емо линейката от футера ти ( http://emolineika.com/ ) и да те кара на 4ти километър.

Той е само за пострадали. За такива като тебе си трябва психиатър :D Хващай една кирка и отивай да копаш златото да не го отмъкнат хамериканците :D
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Блеки Дънди са Американци - Щото са от Северна Америка

Ремайнд - Концесията не трябва да се разваля защото така ни излиза по евтино - Ако ние почнем да добиваме трябва да плащаме и на работници и за машини и след това да им го даваме в готов вид. За справка се поинтересувай къде ни е златният резерв - Прави си компания със този на Германия Швейцария и още бая страни

Така че да не дава господ да се развали концесията ще трябва да им го даваме на готово.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Има ли въобще данни колко МИЛИАРДА евро печелим от златните концесии за да разбера има ли смисъл да копаем този метал? :shock: (без значение е дали един грам струва един милион, ако разходите ни са 999 999) :shock:
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Никой в България не може да ти отговори на този въпрос, защото златото и останалите ценни метали се извличат извън България. Ние вземаме нещо от рода на 1% от обявеното от дънди количество. Нещо такова.... Най-вероятно ни плющят както ЕРП-та. Имат безумни високи разходи към дъщерни дружества милите :) Да не говорим, че на нас ни плащат само злато, сребро и май мед, а то има и други далеч по ценни метали в масата дето я изнасят. Всички геолози са обединени под мнението, че тука ни шибат яко. Тъй или иначе ние си го обичаме това, така че няма проблем :)



Има ли въобще данни колко МИЛИАРДА евро печелим от златните концесии за да разбера има ли смисъл да копаем този метал? :shock: (без значение е дали един грам струва един милион, ако разходите ни са 999 999) :shock:
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

@Биарро, питай някой геолог да ти кажа, колко е количеството на останалите метали средно в 1 тон златна руда.
Иначе да нашите не им разрешават да рафинират рудата тук та я извозват в Намибия. При цени от 1200 долара за унция не както 1900 преди 4 години маржовете са свили жестоко и ако падне още надолу вече маргиналният разход ще е повече от прихода. 2013 редица световни златни компании обърнаха яко на загуба за миналата са изпулвали за тази не знам - всичко жестоко или реже или оптимизира или спира дейност. Ако беше това държавно щяхме си имаме още едно бдж-нце.

А иначе по данни на МИЕ имаме около 130 тона злато към днешна дата това прави около 5 милиарда долара - средно едно 80% ако ли не и повече при тези цени извадете за разходи и става около 1 милиард долара печалба - при текущи цени.
Та значи ако нашенци ако я национализират и я управляват по най-добрият начин и не я източват толкова ще имаме чисто. Ако вземат и оправят договорите само където сме над 130 долара за 1к кубика газ това прави едно 260 милиона долара в нечий джоб. На това стъпва цялата индустрия и всичко се мултиплицира в пъти. Та значи само с промяна в договора и всичко отива в злато и после в БНБ за 4-5 години ще имаме същото нещо, което е в земята по текущи цени.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Добре де, Блеки, защо румънците добиват златото си със смесен дружества и с в пъти по-големи концесионни такси, при положение, че находищата им са в пъти по-малки от наще!? Тяхното злато по-лесно ли се добива? Работата смърди. Винаги се опитваш да докажеш нещо с официални данни и статистика, ама нещата не се случват точно така. Тука и за слепия е видно, че нещо не е както трябва. Какво им пречи на дънди да манипулират обявените количества в зинзибар? Доколкото знам тука никой не контролира нищо. Даже и да контролира, предполагам знаеш колко лесно се убеждават нашите контролни органи.

Работата смърди, това е проблема.... Ако питаш мен, по добре да оставим златото да си лежи в земята, отколкото да го даваме на тия да ни правят на маймуни.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Отговорите са забавни.

Каква е разликата между отговор "Не - на нас злато не ни трябва" и "В никакъв случай - нека да са в американски ръце -там е най-сигурно"?

Двоумя се кой от 2та да избера..

Има още нещо което не ми е ясно, доколкото знам дънди копат отдавна. Какво се случи вчера, че днес решаваме дали да разваляме концесията след толкова години, как така извенъж стана неизгодна? Извинете моето невежество, но спрях да гледам новини :)
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Защото ако не стъпим на нещо и то ако не е официално почват да стават едни спекулации и фантасмагории - стил на бялата злата големите вериги ни източват с 28 милиона на година като всичко отива в НАП и имат 3 милиарда оборот.
Защото няма бяла злата да наема някви "експерти" доцент геолог, който вика че имаме злато за трлиони като умножава златна руда на всеки 1 тон по 1 килограм злато, като в БГ е бедно и дори отива в ниската скала от 2-4 грама на тон при стандарт 5 грама на тон.
Защото ако не беше така щяхме да слушаме бялата злата как фъфли стотици пъти по-големи концесионни такси взимат на запад като меши концесионна така и дялово участите.

Та за това викам да се придържам към официални стандарти и логика иначе си е**ло майката ...

Каква е таксата в Румъния.
Принципно нищо не пречи да правят каквото си искат същото е валидно и за всяка държавна компания - ти от къде си сигурен, че ВМЗ Сопот изнася 10к АК 47, вместо примерно обявени 1к? Кой контролира държавните предпиятия някой чиновник ли? Що като толкова се контролират всичко се източва?

Аз съм писал, че по-добре или да е в земята ако някой държавник иска да го работи с държавна компания или да взимаме стандартна такса от 1-5% другото е либерализиране на процеса и всеки собственик на земя с Х ресурс да може да го обработва както намери за добре. Точно и заради това примерно в Хамерика са пионерите и цялото ноу хау иде от там - имаш имот имаш х ресурс петрол ли злато ли не можеш да го обработваш сключваш договор с някой и се обработва - конкуренция е на макс и всички доволни.
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Отговорите са забавни.

Каква е разликата между отговор "Не - на нас злато не ни трябва" и "В никакъв случай - нека да са в американски ръце -там е най-сигурно"?

Двоумя се кой от 2та да избера..

Има още нещо което не ми е ясно, доколкото знам дънди копат отдавна. Какво се случи вчера, че днес решаваме дали да разваляме концесията след толкова години, как така извенъж стана неизгодна? Извинете моето невежество, но спрях да гледам новини :)
Избори идват та почна изборната треска ...
Чудно ми е така изборно партията на бялата златка, кога ще подпука газовият договор или пък шашмите на Лукойл за стотици милиони, ако не и милиарда, това че Росенец е руски анклав и т.н.
Или само ще говорим за лошият западен колонозитор - 2 Хамерикански Теца, една канадска компания за злато и няколко западни вериги изпиват живеца на народа ...
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Не ми отговори защо сме минали на варианта концесионна такса, а не на смесено дружество. При единия вариант са 30 и кусур процента, при другия 1 и нещо, нали така.

Официалните данни всеки си ги наглася както иска, те не доказват нищо. Нали учиш икономика, колко от световните американски корпорации си а си нагласяли отчетите както им дойде. Тея дето гръмнаха съвсем "неочаквано" преди години. Да си правиш изводи стъпил на такива данни е смехотворно. Аз не им вярвам на нищо.

Заеби всичко друго. Кажи, смяташ ли че някой корумпиран политик не е взел една чанта пари за да подпише неизгодни договори с Дънди? Или смяташ, че всичко е точно и подписаните договори са изгодни за България? Като стана въпрос, защо са секретни договорите?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Как стигна до извода, че са неизгодни договорите?
Не ми отговори защо сме минали на варианта концесионна такса, а не на смесено дружество. При единия вариант са 30 и кусур процента, при другия 1 и нещо, нали така.

Официалните данни всеки си ги наглася както иска, те не доказват нищо. Нали учиш икономика, колко от световните американски корпорации си а си нагласяли отчетите както им дойде. Тея дето гръмнаха съвсем "неочаквано" преди години. Да си правиш изводи стъпил на такива данни е смехотворно. Аз не им вярвам на нищо.

Заеби всичко друго. Кажи, смяташ ли че някой корумпиран политик не е взел една чанта пари за да подпише неизгодни договори с Дънди? Или смяташ, че всичко е точно и подписаните договори са изгодни за България? Като стана въпрос, защо са секретни договорите?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

И ти правиш жестока грешка обаче, нека ти обясня пък после ще ти отговоря.
30% участие не е равно на 30% концесионна такса.
Можеш да имаш 200 милки приходи и 160 разходи и да имаш едни 40 милки печалба от тях 12 са за държавата, на фона на 2 милиона от концесионна такса. В единият случай инвестираш в другият нищо не правиш та и за това са разликите. А тези 12 милиона са равняват на 6% концесионна такса - това, което казвам таксата трябва да си влезе в стандарт 1-5%

Това, че нещо се наглася, не значи че като стане държавно няма се наглася, което по дефиниция се наглася и източва. Западните отчети са много по-надеждни от нашите по редица обективни причини но като цяло много стоят по затворите ако почнат с тежки шашми - това, което основно се прави на запад е схемите с данъците и затова всички печалби на големите корпорации са в офшорките. Епъл им е по оферта да изтеглят 10 милиарда заем и да го раздадат на акционерите си като дивидент от колкото да шипнат 10 милиарда от някоя офшорка до хамерика като ще платят десетки процента данък.

Смятам, че някой е взел една чанта за да не се плащат като е стандарта и смятам, че не правят ефективен контрол - но смятам, че има и ползи като заетост, бизнес и т.н + концесионната такса. Смятам, че ако е държавно това нито ще е ефективно, нито ще има същата полза както сега и смятам, че всичко ще се източи. Това смятам.

Също смятам, че за няколко десетки милиона чиста печалба се прави такъв поход срещу колонизаторите, дайте да направят и поход срещу руските договори защото там са загуби за милиарди в икономиката ни и бюджета - щото иначе става двоен стандарт или не съм прав?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Аз пак казвам - златото е на милиони години и е престъпление да се извлича от някой, който не е българската държава. Ако имахме държава, тя можеше да използва този ресурс за най-различни обществено полезни неща. Най-малко за стабилизиране и обезпечаване на валутата при нужда! Малоумно е да го подаряваме срещу смешен процент, който пак се краде! Е, каква е разликата бе? По-добре да не се добива сега и да стои в резерв за бъдещите поколения, отколкото да се подарява на частници, които са си купили политици.

Пак повтарям, златото не е продукт, който се произвежда. Златото си е там.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Неизгодни може и да не е най-точната дума. Да кажем, че не е взето максималното, което е същото. По този въпрос мисля, че всички са единодушни. Работа на този дето е дал концесията и на този, който я е взел да убедят обществото в обратното, не да мълчат по въпроса като дупИта.
 

Горе