Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

velev

Member
Рейтинг - 100%
18   0   0
Търся програмист за създаване на сайт за запознанства. Не ме интересуват готови или нулирани сайтове и системи подобни на скадайт и т.н.
Да не си губим времето.
Сайта ще бъде направен от начало.
Изпращайте ми вашите предложения на ЛС.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Един приятел беше подхванал да пише за кеф и упражнение. На Java с EJB, подготвено за особено голямо натоварване. Какъв ти е бюджета?
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Спецификация на заданието?
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Дизайна имаш ли го? Функции? Колко човека ще работят по сайта, поддръжка на готовия сайт и добавяне на нови неща по него???
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Нямам дизайн. Ще се поддържа от 2-ма човека в началото. Няма да има нужда от нови неща скоро. Изпрати ми тел. на лично, за да се чуе и да ти обясня какво искам.
 
От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Нямам дизайн. Ще се поддържа от 2-ма човека в началото. Няма да има нужда от нови неща скоро. Изпрати ми тел. на лично, за да се чуе и да ти обясня какво искам.
Това към кого беше? Човекът си работи на доста сносна заплата, и за да го заинтригувам ще трябва да му кажа цифра да прецени дали си заслужава.
 
От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Това към кого беше? Човекът си работи на доста сносна заплата, и за да го заинтригувам ще трябва да му кажа цифра да прецени дали си заслужава.

Зарежи. Нямам време за това. Какви заплати,какви хора.. нищо не ти разбирам. Трябва ми човек, който да изработи сайт за запознанства..какъв, как и за колко време и пари ще говорим по-късно. Не ме интересува дали ще работи един или 5 човека. Какви заплати, какви заинтересовани...
 
От: От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Зарежи. Нямам време за това. Какви заплати,какви хора.. нищо не ти разбирам. Трябва ми човек, който да изработи сайт за запознанства..какъв, как и за колко време и пари ще говорим по-късно. Не ме интересува дали ще работи един или 5 човека. Какви заплати, какви заинтересовани...
Теб може и да не те интересуват тези неща, но човека който ще се хване с работата да го интересува :(
 
От: От: От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Теб може и да не те интересуват тези неща, но човека който ще се хване с работата да го интересува :(

Ок. Както и да е. Може нещо да не съм разбрал . :roll: Не знам защо я въртим тази тема?! Можеш ли да правиш сайт, който искам ( в случая за запознанства от А до Я?) Който може да ми пише на лично, за да се разберем за цена, време и т.н. По-кратко и ясно как да го кажа?
 
От: От: От: От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Ок. Както и да е. Може нещо да не съм разбрал . :roll: Не знам защо я въртим тази тема?! Можеш ли да правиш сайт, който искам ( в случая за запознанства от А до Я?) Който може да ми пише на лично, за да се разберем за цена, време и т.н. По-кратко и ясно как да го кажа?
Имаш ли идея колко труд се иска за привеждане в работещо състояние на такъв проект? Дори още не е ясно защо се отказваш от готови проекти.
Както и да е, аз с това няма да се занимавам, може и да не ми отговаряш.
"Който може да ми пише на лично" - ами аз мога, но няма да се хвана.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

И като му кажат цена 2-3К лева и ще се облещи 100%
 
От: От: От: От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Ок. Както и да е. Може нещо да не съм разбрал . :roll: Не знам защо я въртим тази тема?! Можеш ли да правиш сайт, който искам ( в случая за запознанства от А до Я?) Който може да ми пише на лично, за да се разберем за цена, време и т.н. По-кратко и ясно как да го кажа?

Продължаваш да подхождаш страшно аматьорски. "Запознанства от А до Я" са общи приказки и никой адекватен изпълнител няма да се хване да работи на това.

Начинът е: пишеш ясно и точно проектно задание / спецификация и го показваш на кандидатите, за да си преценят и да могат да оферират нещо. За да няма после изпълнения от типа "ама защо нямам еди-какво си" и отговори "е сега за тия пари и това ли искаш".
Понеже в началото на темата те попитах вече за това, а ти не отговори нито на мен, нито на останалите, ще ти предложа ако искаш да ти изработя спецификацията на заданието срещу определена сума :) Също така, ще ти дам и един (безплатен :) ) съвет, ако седнеш да направиш това и ако го правиш сам. Прецени си много, много добре какъв трафик гониш да има този сайт за запознанства. От това зависи с какви технологии ще трябва да се реализира твоят проект. А оттам и цената ще варира.

Uphero е споменал цена от типа на 2-3 хил. лв. Това е вярно, отчасти. В смисъл, че там ще ти бъде долната граница. За горна граница сложи примерно още една нула в цената. Защото ако трябва да е "запознанства от А до Я" и да е оптимизиран за тежък трафик, примерно няколко десетки хиляди души онлайн едновременно, решенията за 2 бона също ще издъхнат. Сървърите (и поддръжката им), на които ще се хостваш, са отделно.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

И като му кажат цена 2-3К лева и ще се облещи 100%
Ти може да се облещиш на 2-3К, но не си мисли, че и аз съм като теб. Говори по темата. Не се разсейвай с излишни приказки.
 
От: От: От: От: От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Продължаваш да подхождаш страшно аматьорски. "Запознанства от А до Я" са общи приказки и никой адекватен изпълнител няма да се хване да работи на това.

Начинът е: пишеш ясно и точно проектно задание / спецификация и го показваш на кандидатите, за да си преценят и да могат да оферират нещо. За да няма после изпълнения от типа "ама защо нямам еди-какво си" и отговори "е сега за тия пари и това ли искаш".
Понеже в началото на темата те попитах вече за това, а ти не отговори нито на мен, нито на останалите, ще ти предложа ако искаш да ти изработя спецификацията на заданието срещу определена сума :) Също така, ще ти дам и един (безплатен :) ) съвет, ако седнеш да направиш това и ако го правиш сам. Прецени си много, много добре какъв трафик гониш да има този сайт за запознанства. От това зависи с какви технологии ще трябва да се реализира твоят проект. А оттам и цената ще варира.

Uphero е споменал цена от типа на 2-3 хил. лв. Това е вярно, отчасти. В смисъл, че там ще ти бъде долната граница. За горна граница сложи примерно още една нула в цената. Защото ако трябва да е "запознанства от А до Я" и да е оптимизиран за тежък трафик, примерно няколко десетки хиляди души онлайн едновременно, решенията за 2 бона също ще издъхнат. Сървърите (и поддръжката им), на които ще се хостваш, са отделно.

Остави го Uphero... той си говори, защото няма какво да прави. Хич не ми е важно неговото мнение.
Интересно ми е твоето мнение и с удоволствие ще ти отговоря.
Почти съм съгласен с теб. Казвам почти, защото след създаването на сайта няма да налея купища пари, за да вкарам трафик от 10К на ден. 2. Имам действащ сайт и единственото, което ще запазя от него е само домейна. Всичко останало ще бъде променено. Знам капацитета на сайта. Знам, колко време отделям за сайта. Знам, колко регистрирани потребители има (4900). Според мен близките 12м.-18 месеца няма да се стигне до трафик от 10К на ден.
Сървърите са най-малкия ми проблем. Работя с хост.бг ( сега Uphero ще каже, че хост.бг те не стават :) Те са аматьори, защо да не съм при суперхостинг. Ще каже, че най-добрите са jumb.bg :)) Пак нещо няма да му хареса и ще започне да раздува темата :)
Приеми това като малък инвестиционен проект. В процес на развитие може да се наливат пари. Това е повече от ясно и съм го преценил. Ако след 3 години трябва да дам 20К ще ги дам. Стига нещата да вървят. Преценил съм риска. Според мен в момента не може и дума да става за трафик от 5К или 10К на ден.
В сайта няма да има Видео чат. И да не ти обяснявам защо. Преценил съм и знам, че е ненужно да има видео чат. Не казвам, че не е добре. В момента на сайта не му трябва. В това съм сигурен.
Ако искаш ми пише да обсъдим предложението ти за спецификацията :)
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Дай техническо задание, подробно написано - какви менюта, какви функции искаш, и т.н и т.н. 10-тина страници описание на това което искаш и чак тогава някой ще ти каже - мога да го направя и за еди колко си пари.
До тогава само си чешете езиците в темата.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Заплатите на програмистите почват от 3К нето. Тия, дето могат да ти направят скалируемо приложение на истински език. Ако се прави от нулата няма да стане за месец. Освен това няма кой да се навие да си напусне работното място и да се занимава с тоя проект.
Може да си го поръчаш при фирма, и цената ще е минимум 15 К лева. За 9К при нас мина супер елементарен проект, и бяхме предложили най-ниска цена.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Започва от 3К нето заплата на програмист? Той екип само от TeamLead и ProjectManager-и ли ще наеме? :) Не че нещо, но да - има фирми в които голяма част от хората взимат такива пари, че и отгоре, но за жалост дори в София заплатите над 4-5к са обикновено на меринджеите. На много места програмистите работят за средно 1000-1500лв заплата. Не говорим за фрийленсърите, а за хората на заплата. Аз лично познавам много добри програмисти, които работят за по 1200-1500лв заплати и с лекота ще се справят с подобен проект.

Според мен се искат 4-5 неща, сравнително базови засега:
- сайт с профили(вход, регистрация, профилна страница, интереси, права за кой да ти вижда страницата, снимки, профилна снимка, приятели/любими/съпруги)
- съобщения между потребителите;
- филтри за броузването по жени/мъже/интереси и т.н.;
- кой е онлайн :)

Според мен човека иска нещо ей такова, като има мерак да го опише по-подробно само на евентуалните кандидати.

Има много начини да стартираш бизнес - човека вероятно има излишни некви пари и някаква идея занапред във времето и иска да инвестира част от тях, пък ако времето покаже ще инвестира повече и повече в проекта. Не е необходимо всеки да стартира с голямата кошница, че като иска дейтинг трябва да е подготвил 100к :)

Дано се намери подходящ кандидат, но според мен ще трябва да се обърнеш към фирма, за да ти е чиста работата.

Поздрави и успех с проекта,
Мануел
 
От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Започва от 3К нето заплата на програмист? Той екип само от TeamLead и ProjectManager-и ли ще наеме? :) Не че нещо, но да - има фирми в които голяма част от хората взимат такива пари, че и отгоре, но за жалост дори в София заплатите над 4-5к са обикновено на меринджеите. На много места програмистите работят за средно 1000-1500лв заплата. Не говорим за фрийленсърите, а за хората на заплата. Аз лично познавам много добри програмисти, които работят за по 1200-1500лв заплати и с лекота ще се справят с подобен проект.
...
Пращай ми тия дето могат да пишат в ентърпрайз слоя на Java. Дават ми 2000 лева само да намеря и да препратя. Досега не съм намерил някого да препоръчам и да иска да се премести, парите не са ми излишни. Предложението е повече от сериозно. За 1500 лева заплата нето най-много да си направи труда да се бъзика, дори CV-то му няма да видиш.
Отворилият темата предполагам иска нещо по-сериозно, и с просто php няма да мине. 15 пъти е по-бавно от Java.
А неграмотни меринджеи под път и над път. В нашата фирма няма такива паразитни структури, и бутаме бая тежки проекти. Оцеляваме си рахат.
п.с. Предлагам 50% от комисионната за намерен програмист, хилядарка за нищо работа. Мисля, че е справедливо.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Пращай ми тия дето могат да пишат в ентърпрайз слоя на Java. Дават ми 2000 лева само да намеря и да препратя. Досега не съм намерил някого да препоръчам и да иска да се премести, парите не са ми излишни. Предложението е повече от сериозно. За 1500 лева заплата нето най-много да си направи труда да се бъзика, дори CV-то му няма да видиш.
Отворилият темата предполагам иска нещо по-сериозно, и с просто php няма да мине. 15 пъти е по-бавно от Java.
А неграмотни меринджеи под път и над път. В нашата фирма няма такива паразитни структури, и бутаме бая тежки проекти. Оцеляваме си рахат.
п.с. Предлагам 50% от комисионната за намерен програмист, хилядарка за нищо работа. Мисля, че е справедливо.


Добре, разбрахме, че бачкаш в голяма фирма и имаш кинти. Сега ако обичаш напусни темата. ГоУем си и ти твоята фирмичка. Разбрахме, че сте фантазьори. Сега като си толкова добър си направи един сайт и го индексирай в гуглето и като напиша "успешен бизнес" да излизаш на 1-во място.
Не мога да разбера, защо продължаваш да говориш небивалици? Що за човек си ти?!
 
От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Започва от 3К нето заплата на програмист? Той екип само от TeamLead и ProjectManager-и ли ще наеме? :) Не че нещо, но да - има фирми в които голяма част от хората взимат такива пари, че и отгоре, но за жалост дори в София заплатите над 4-5к са обикновено на меринджеите. На много места програмистите работят за средно 1000-1500лв заплата. Не говорим за фрийленсърите, а за хората на заплата. Аз лично познавам много добри програмисти, които работят за по 1200-1500лв заплати и с лекота ще се справят с подобен проект.

Според мен се искат 4-5 неща, сравнително базови засега:
- сайт с профили(вход, регистрация, профилна страница, интереси, права за кой да ти вижда страницата, снимки, профилна снимка, приятели/любими/съпруги)
- съобщения между потребителите;
- филтри за броузването по жени/мъже/интереси и т.н.;
- кой е онлайн :)

Според мен човека иска нещо ей такова, като има мерак да го опише по-подробно само на евентуалните кандидати.

Има много начини да стартираш бизнес - човека вероятно има излишни некви пари и някаква идея занапред във времето и иска да инвестира част от тях, пък ако времето покаже ще инвестира повече и повече в проекта. Не е необходимо всеки да стартира с голямата кошница, че като иска дейтинг трябва да е подготвил 100к :)

Дано се намери подходящ кандидат, но според мен ще трябва да се обърнеш към фирма, за да ти е чиста работата.

Поздрави и успех с проекта,
Мануел


Това е! Каквото и да кажа ще е малко. Добре, че има мислещи хора като теб. Точно за това става въпрос. :d
Мануел, мерси за коментара.
 

Горе