Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

@Rabin - колко пъти си смятал бинарни дървета :), смешко, пиши си там някакви счетовдни програми и не се набутвай в теми от които не разбираш. :)
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

@Rabin - колко пъти си смятал бинарни дървета :), смешко, пиши си там някакви счетовдни програми и не се набутвай в теми от които не разбираш. :)
Ами то ги ползваш като библиотеки, милиони редове код са под тебе и не знаеш какво точно работи и как са го правили. И не те интересува, щом работи. Базите данни ползват бинарни дървета, дори zip архивирането е на подобен принцип. И не само.
Отворилият темата обърка CEO с писане на софт. Ти колко проекта написа, че ми викаш смешко? Поне имаш ли идея откъде се пуска компилатор?

If a programming language was a boat…
PHP
php_programming_raft.jpg


Java
java_programming_cargo.jpg

http://compsci.ca/blog/if-a-programming-language-was-a-boat/
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

@Rabin - много ясно че нищо не разбирам, иначе защо ще пиша. :)

//edit
уау страхотна картинка, затапи ме направо :)
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Дайте някой CMS писан на Java, че ми стана интересно
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

@Rabin - много ясно че нищо не разбирам, иначе защо ще пиша. :)
To се види от километри, дори без да го споменаваш изрично.
Дайте някой CMS писан на Java, че ми стана интересно
QuePlix. Hewlett Packard, John Dierre, Sony-Ericsson и много други го ползват. Отворен код, дори си играх да го прекомпилирам. Ама не е каквото си мислиш, ако и да е CMS.
Големите работят на Java. SAP, Coca-Cola, Google... Това е най-разпространеният език, много години подред.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Спрете се, моля ви!
Алооо, @Rabin, ти не разбираш ли, че съсипваш темата ми?! Тази тема е моя и търся нещо, което не е в твоята компетенция. Толкова ли си нагъл, безотговорен и т.н. Не ме интересуват тъпите ти кодове, запУати и дали имаш Facebook. Тук говорим за нещо друго.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Kaто спрете да пишете неверни неща - ще спра да се обаждам. Сори.
velev каза:
Не ме интересуват тъпите ти кодове, запУати и дали имаш Facebook.
Да не успееш да си направиш проекта без "тъп код", че вече и аз ще се шашна! :lol:
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Абе вие друга работа нямате ли си ,че почнахте тука да си мерите заплатите? Бахти ограничените хора, оставете човека да си намери изпълнител на проекта, и без това тук такива обяви са 1 път годишно.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Абе вие друга работа нямате ли си ,че почнахте тука да си мерите заплатите? Бахти ограничените хора, оставете човека да си намери изпълнител на проекта, и без това тук такива обяви са 1 път годишно.
Tук може да е един път годишно, но тук не е мястото където хората предлагат и търсят работа. Да не се е заформила някаква секта - да има тайна книга с неверни неща, и да се пише според нея? Ако е така, моля да ме посветите, да не преча и дразня.
Дотогава аз като занимаващ се с тази професия ще давам факти с цитати и линкове, в голяма част и лично проверени. И на PHP разръчках някои неща, и имам идея какво говоря.
И още едно невярно твърдение - аз къде съм казал каква ми е заплатата?
Бахти ограничените хора
И ти ли не си пипнала и 2 реда код, че се нареди до другите с крясъците и клетвите? Едно време хората са ги горили на клада заради просвета. Днес може да си дръпнеш 10 камари книги за каквото те кефи, напълно безплатно. Не мога да разбера раздразнението, което някой по-информиран от вас ви причинява. Дърпаш, четеш, практикуваш и тогава спориш... на мен да не ми е било лесно или евтино?
оставете човека да си намери изпълнител на проекта
Може ли да ми обясниш аз с какво точно преча на човека да си намери изпълнител на проекта? Напротив, дори му вдигнах темата. Вероятно разчиташ, че някой има акъл да научи една камара технологии да вдигне такъв проект, но няма акъл да провери как вървят заплащанията в неговия сектор? Нашето момче дето ми се сърди - дори няма бегла идея като време колко ще му трябва, мани парите.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Tук може да е един път годишно, но тук не е мястото където хората предлагат и търсят работа

Младеж пишеш в раздел Freelance Jobs & Projects ако не си забелязал.

И още едно невярно твърдение - аз къде съм казал каква ми е заплатата?

Изобщо не се отнася до тебе поради причината че немога да взема насериозно човек който има ограничено мислене ;) Или всяко мнение написано тука се отнася за теб?

И ти ли не си пипнала и 2 реда код, че се нареди до другите с крясъците и клетвите?
Мда проблем?
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Мaйнaтa нa темaтa и нa проектa. От теб човек не може дa нaмери товa, което търси. Кaкво ме интересувa твоятa компетентнист кaто цяло. След кaто не ти се зaнимaвa с тaковa проектче, aми не се зaнимaвaй. Товa ознaчaвa, че не трябвa дa плюеш и бърбориш не
свързaни нещa. Знaеш ли кaкво... мaй....тa ти и нa теб и нa твоятa компетентност и зaпУaтa. Тaкивa кaто теб сa ВИРУСA нa тaзи държaвa. Рaзбирaщи от всичко, но непрaвещи нищо...
Тук имa ли aдмини дa зaтворят ш..тa темa, че ми писнa от този ръб.
 
От: От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Младеж пишеш в раздел Freelance Jobs & Projects ако не си забелязал.



Изобщо не се отнася до тебе поради причината че немога да взема насериозно човек който има ограничено мислене ;) Или всяко мнение написано тука се отнася за теб?


Мда проблем?
Описанието е накратко. Доста неща трябва да се обсъдят и коментират.


1. сайт с профили(вход, регистрация, профилна страница, интереси,

2. права за кой да ти вижда страницата, снимки, профилна снимка, приятели/любими/ Добавяне и премахване на такива. Блокиране на потребители)

3. виртуални подаръци ( изпращане и получаване )

4. съобщения между потребителите;

5. филтри за броузването по жени/мъже/двойки/интереси и т.н.;

6. кой е онлайн

7. зареждане на профила с точки ( закупуване на подаръци и др. )

8. видове плащане за пълен достъп в сайта -абонаментни планове с смс от мобио.бг, епай, изипай и пайпал*

*пайпал все още е под въпрос

9. Подаряване на ВИП абонамент от един профил на друг.

10. Цялостен дизайн на сайта

11. Създаване на лична и публична галерия. ( кои може да разглежда личната ти галерия? приятели, само мъже, само жени или само двойки. или комбинация от изброените)

12. при рег. препоръчително е качването на профилна снимка. Профили без такава не се показват при резултатите от търсенето на другите потребители.

13. Кои ме е видял

14. Кого съм видял аз


Това са базовите неща. Имам още 4-5 неща ( може и повече), но тях ще ги обсъдим след като се спра на изпълнител.


Амин панела??? Всичко изброено по-горе е под контрол в админ панела, Тук не важи изречението " ама кои го вижда този админ панел, че трябва да има всичко в него" Случвало ми се е програмисти с гоУем опит и много високи запУати
Ей така не ти ли правят впечатление някои неща, които на мен ми правят? Или трябва да търпя поредния със специализация облекло или ножки примерно да ми разправя аз колко съм неграмотен.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Мaйнaтa нa темaтa и нa проектa. От теб човек не може дa нaмери товa, което търси. Кaкво ме интересувa твоятa компетентнист кaто цяло. След кaто не ти се зaнимaвa с тaковa проектче, aми не се зaнимaвaй. Товa ознaчaвa, че не трябвa дa плюеш и бърбориш не
свързaни нещa. Знaеш ли кaкво... мaй....тa ти и нa теб и нa твоятa компетентност и зaпУaтa. Тaкивa кaто теб сa ВИРУСA нa тaзи държaвa. Рaзбирaщи от всичко, но непрaвещи нищо...
Тук имa ли aдмини дa зaтворят ш..тa темa, че ми писнa от този ръб.
Да ти е минавало наум, че освен всичко пишеш дори неграмотно? Да ти мълча и падам на нивото ли, ако съм разбрал форумът е свързан основно със софтуерните технологии. Минавало ли ти е през ум, че ако отидеш с дочените дрехи в магазина на Мерцедес и извадиш измачкан портфейл с 20 лева вътре... ще те помолят учтиво да се информираш. Продължаваш да настояваш някакви си твои искания, и си държиш на твоето.
Говоря образно, че да разбереш. Погледни горния пост, след 100 те изисквания се мъдри "майната ви програмисти, аз искам, и трябва да стане за колкото реша"!
 
От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Да ти е минавало наум, че освен всичко пишеш дори неграмотно? Да ти мълча и падам на нивото ли, ако съм разбрал форумът е свързан основно със софтурните технологии.
Пич объркал си форума май?
 
От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Пич объркал си форума май?
Прав си за това, започна да ми просветва и на мен.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

@Rabin, смешко :) виждам че си тъп и опорит, по - скоро тъп. Виж сега как стоят нещата:

1. Като станеш програмист тогава заповядай пак да си мерим технологиите. Виждам че сега си просто кодер и пишеш каквото ти кажат програмистите.
2. Научи каква е разликата между абстрактен клас и интерфейс и кое кога се ползва и защо и пак заповядай да говорим.
3. системата на epay за плащане се интегрира за има няма 15 до 20 минути
4. Картинките са ти хубави дето ги пускаш както и benchmark тестовете само че не са релеванти по темата. Да не говорим, че PHP вече е на едно съвсем друго ниво.
5. Това че си видял хубернейт и струтс не те прави програмист на Java

От писаниата ти се разбира че нямаш идея от бизнес и от сайтове.
Няма глупак който да постне цялата спецификация във форума за може да се гледа публично
Всеки който може да му напише на човека сайт за запознанства ще му стане ясно за какво става въпрос като прочете първият пост само.
Защо?
Защото сайтове за обяви са общо всето тривиално нещо, но ти не си на ясно, защото си само кодер, чаткаш там нещо на еклипса и компилираш ...

Поздрави и няколко съвета за финал:
1. Спри да пишеш в тази тема, не си на ясно
2. Научи повече Java, не си на ясно
3. Разгледай и други технологии за да ти се разшири мирогледа
4. Почни да тренираш нещо

Пожелавам ти здраве
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Не ми обяснявай аз какво знам и мога. Дал съм ти линк с факти, които доказват неинформираността ти от предни постове. Моята персона не е важна.
Разбрирам, че силното мнозинство не сте специалисти в тази област. Което не е причина да се съгласявам с всяка простотия, гарнирана с обиди. Да сравняваш скриптов интерпретатор с нормален компилиран език, бил той и menaged - нямам думи да опиша как се нарича. Сори ако съм разбил илюзиите на много от вас.
Вдигаш нежелателно темата освен това, а аз ще спра когато неверните неща спрат да се пишат.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Не ми обяснявай аз какво знам и мога.
Ти ми обясняваш на мен, защо аз да не обясня на теб :)

Пич ще ти го кажа просто за да го разбереш, за да напишеш този сайт на Java ще трябват толкова пари за програмиране и хардуер, които ако ги дадеш за същото написано на PHP ще си подсигуриш сайта за години напред. А скоростта определено ще бъде в полза на PHP. В крайна сметка всичко опира до ПАРИ. Ето защо facebook, twitter и всички големи действат с PHP. Зa google не си прав, те работят с питон.
Не съм сигурен и дали знаеш какво е двоично дърво и как можеш да намериш Н-то листо. А и да знаеш случайно база данни написана на JAVA?

Айде стига скрии се там от където си изпълзял.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Фейса не е на туй вашето PHP, ако щеш и 100 пъти да ми повтаряш мантри. Доколко е правилно решение е съвсем друг въпрос. Мастодонтите не пишат на php и вероятно са прости, изброих няколко. SAP е лидер, и то монополист в ERP системите, и да, не са на php.
В горното ти мнение няма почти нищо вярно. Да, за малки сайтове php е правилно решение, но има повече кусури, поне според скромния ми опит с него. Не съм му свикнал още.
Един приятел бичи по най-големите онлайн магазини, ползват някакъв продукт на SAP, и изненада, пак не е на любимия ти интерпретатор.
Зa google не си прав, те работят с питон.
За домашно да погледнеш GWT, на база на който е gmail. Не, не е на Питон. Има един Vaadin, прекомпилирах едни widget-и и GWT в ядрото му ми е познат повече отколкото ми се иска. И Андроид не работи основно с Питон. 8) ако и да го поддържа.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Фейса не е на туй вашето PHP, ако щеш и 100 пъти да ми повтаряш мантри. Доколко е правилно решение е съвсем друг въпрос. Мастодонтите не пишат на php и вероятно са прости, изброих няколко. SAP е лидер, и то монополист в ERP системите, и да, не са на php.
В горното ти мнение няма почти нищо вярно.

facebook - не е на PHP - Дообре (това е с ирония)
SAP - монополист в ERP - Дообре (това е с ирония) май не знаеш значението на думата монополист.

като цяло всичките ти мнения са грешни, не си на ясно, спри да кодиш и помисли малко, разшири си кръгозора и мирогледа
 

Горе