Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Темата така или иначе отиде подяволите , поне да си чешаме езиците преди админите да я затворят и да я преместат в коша :D.

Първо Java неструва. Това го знаят всички с изключение на тия дет си губят времето с нея. Но това е разбираемо :D

Сори ако съм разбил илюзиите на много от вас.

Илюзийте тук само ти ги имаш повярвай ми.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Не е на стандартно php. Имат си собствен проект на база на php, и е с отворен код. И пак не е ясно баш в ядрото какво има.
Да, SAP са лидер в ERP, Кока Кола примерно я ползват в голяма част, и разни големи и дебели корпорации.
Jteqd.png

otspace каза:
Първо Java неструва. Това го знаят всички с изключение на тия дет си губят времето с нея. Но това е разбираемо
И това от мацка, дето не е пипнала 2 реда код, преди малко си призна!
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

http://en.wikipedia.org/wiki/Programming_languages_used_in_most_popular_websites
Джава гуруто, я обърни това в джава, че ми стана интересно ще е толкоз добър.

<?php
function curPageURL() {
$pageURL = 'http';
if ($_SERVER["HTTPS"] == "on") {$pageURL .= "s";}
$pageURL .= "://";
if ($_SERVER["SERVER_PORT"] != "80") {
$pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].":".$_SERVER["SERVER_PORT"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
} else {
$pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
}
return $pageURL;
}
?>
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Лидер != Монополист

скрии се с тези 3 bilion виж тук: http://news.netcraft.com/archives/2013/01/31/php-just-grows-grows.html
Съгласявам се и с двете. И php расте, щото Сулю и Пулю искат сайтченце с по 5 посещения дневно. Което не значи, че има оптимизацията на Java, и отчасти С#. На QuePlix висят по 2-30 000 лелки наведнъж.
Джава гуруто, я обърни това в джава, че ми стана интересно ще е толкоз добър.
Сега ли да почвам, или утре да стана по-рано? Кораб с динена кора сравняваш, да, и двете плуват и си имат смисъла в Природата. Туй дето ме питаш - има си библиотечни функции за тия работи.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Не е на стандартно php. Имат си собствен проект на база на php, и е с отворен код. И пак не е ясно баш в ядрото какво има.

Е как така е с отворен код и не е ясно какво има в ядрото?Можеш ли да обясниш?

И това от мацка, дето не е пипнала 2 реда код, преди малко си призна!

Понеже вярваш на всичко което четеш затова си в това положение. И земи разкарай тоя windows-ки инсталатор че ми се повръща като го видя.
 
От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Съгласявам се и с двете. И php расте, щото Сулю и Пулю искат сайтченце с по 5 посещения дневно. Което не значи, че има оптимизацията на Java, и отчасти С#. На QuePlix висят по 2-30 000 лелки наведнъж.

Сега ли да почвам, или утре да стана по-рано? Кораб с динена кора сравняваш, да, и двете плуват и си имат смисъла в Природата. Туй дето ме питаш - има си библиотечни функции за тия работи.

Дай да видим де, тая функция я изрових от нета само за пример.
Не мисля, че ще ти отнеме чак толкоз време да я напишеш на java
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Е как така е с отворен код и не е ясно какво има в ядрото?Можеш ли да обясниш?
Ползват го за скриптов език, и си има API към back-end а. Само те си знаят, чел съм 2 теории, и наистина не ми дреме за тъпия досаден Сурат.
Дай да видим де, тая функция я изрових от нета само за пример.
Не мисля, че ще ти отнеме чак толкоз време да я напишеш на java
И ти ли искаш без пари?
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Ползват го за скриптов език, и си има API към back-end а. Само те си знаят, чел съм 2 теории, и наистина не ми дреме за тъпия досаден Сурат.

Щом си стигнал до там да четеш теорий за facebook (нали за facebook ставаше въпрос?), или си безработен или не ти дават да работиш много.

И ти ли искаш без пари?

И аз искам ;)
 
От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Щом си стигнал до там да четеш теорий за facebook (нали за facebook ставаше въпрос?), или си безработен или не ти дават да работиш много.

И аз искам ;)
Искате, ама не щете да четете! Какво работиш, ако не е тайна де...
П.с. Може да се спогодим, ако това ти е реална снимка:wink:
 
От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Какво работиш, ако не е тайна де...

Както казват в филмите "If I told you I have to kill you" ;)
 
От: От: От: От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Както казват в филмите "If I told you I have to kill you" ;)
Няма проблем, ето ще направим реално запознанство, и авторът няма да се лЮти за спам. :mrgreen:
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

За пореден път се убеждавам, че тук повечето хора имат мноооого свободно време и нито грам мозък как да го оползотворят. Оспамихте темата на човека ...срамота
лека вечер!
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

За пореден път се убеждавам, че тук повечето хора имат мноооого свободно време и нито грам мозък как да го оползотворят. Оспамихте темата на човека ...срамота
лека вечер!
Aко визираш мен - нещо като болничен съм в почивен ден и не ми се занимава с ремонти в нас, примерно.
Факти, брат, поне научихте нещо ново. Стига ревали! Правилният начин е да отворя нова тема, но момчето с многото изисквания не заслужава този жест.
Ако си поредния несъгласен - ще се радвам да ме опровергаеш. Да науча и аз нещо ново, да не съм капо. Пък и чакам ЛС от мацката. 8)
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Реших да се зачета в стари теми (т.е. не пресни) и за пореден път попадам на "Направи ми НЕЩО. Колко пари ще струва?" и "Повече инфо на ЛС". Неведнъж съм казвал, че този модел е крайно проблемен както за наемащия, така и за наемания. Щом няма конкретни условия/спецификация няма как да има и реална оферта. Тези дето се опитват да наемат някого ще е хубаво да се научат първо да си пишат офертите читаво. Нечитавите оферти примамват само нечитави изпълнители.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

@velev ако все пак четеш още темата - пусни си нова, но напиши следното.
Искам сайт със запознанства, в който да има:
- два вида потребители - нормални и VIP ;
- плащане чрез SMS, PayPal, etc. за различни услуги в сайта;
- цялостен дизайн;
- срокове - първи етап: дизайн; втори етап: работещо демо; и т.н. (не определяш време, а само как очакваш да се случват нещата)

Вече в подробното задание, което ще обсъждате с желаещия разписваш:
профил - типове, име, енг, мейл, контент(снимки, видео, етц).
контент - публичен, личен (как става оторизирането само от собственик или с плащане ;))
плащане - зареждаш точки и после купуваш или някои плащания(примерно СМС) могат директно да направят някаква екстра в сайта :)
администрация - какви справки искаш да има;
и т.н.

Когато имаш тези неща пускай тема и ще намериш човек. Проекта не е сложен, а трудоемък, но пък затова има кодери :D. Проблемите на такива сайтове са ясни на всеки програмист занимавал се с уеб.

================== офтопик ==================

@Rabin това са твои думи:
Напротив, още съм зелен, написах само няколко малки проекта с тия технологии.
10 години опит и си зелен? След като си зелен недей да коментираш неща, които са за напреднали ;). Коди си там и не разсъждавай над проблеми за програмисти.
Ще ти дам един hint - за програмиста езика е без значение, може да има любима технология, но не е фанатик и да отрича всичко друго.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Темата отдавна е за коша и по този повод ще си позволя малко оффтоп
@Rabin
Като ти изчетох писанията, се сетих за един случай от преди няколко години.
Отивам на среща в една държавна структура, където ще се обсъждат спецификации на един доста голям проект.
Аз се явявам като консултант и представител на софтуерна фирма, която предлага продукти за другата страна (бизнеса, който трябва да работи с администрацията) и съответно трябва да пригодя продукта към техния интерфейс.
Изпълнителят е доста сериозна фирма.
След 10 минути прикази косата ми настръхва. Оказа се, че ще използват Axis. Гледам ги и ги питам, а бе вие наред ли сте това нещо е end of life cycle от доста време. Има Axis 2 и Metro от години.

Продължаваме. Отварям спецификацията и първото, което ми се набива на очи е web servise, който получава като параметър zip-нат файл
base64encoded. Хващам се за главата, това си го върши протокола отдолу за чий е тоя овърхед. И още десетина подобни неща.
Питам "гуруто" от фирмата изпълнител - какви са тия глупости. И тука баце ме забиват в земята.

Ми той колегата дето го започна напусна и аз не знам защо е така, ама така ще я караме!!!

Та напомняш ми на този "професионалист".

И въпреки, че ми се е налагало доста да работя с джаБа моля ти се не превъзнасяй до небесата нещо, което е започнало като език за микровълнови печки.
Аман от хора "програмиращи" с мишката, дето като им видиш сорса ти е ясно, че е копи/пейст от първия индийски блог, на който са попаднали в гугъл.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

...
@Rabin това са твои думи:

10 години опит и си зелен? След като си зелен недей да коментираш неща, които са за напреднали ;). Коди си там и не разсъждавай над проблеми за програмисти.
Ще ти дам един hint - за програмиста езика е без значение, може да има любима технология, но не е фанатик и да отрича всичко друго.
Не отричам всичко друго, просто споменах неоспоримия факт, че Java е десетки пъти по-бърза от PHP. Подкрепих се с линкове от хора, дето са го изследвали доста сериозно и обстойно, погледни филтрите на сайта им. А тия, за които PHP е най-бързото и велико нещо, и все ТефтерСурат и Туитър (чалгата на социалките) им в устата - не се водят за баш напреднали, както се опитваш да изкараш.
Това, за 10 - те години вече го написах - повечето време съм писал за не-WEB. Oт Асемблер до чисто графични езици.

...
Та напомняш ми на този "професионалист".

И въпреки, че ми се е налагало доста да работя с джаБа моля ти се не превъзнасяй до небесата нещо, което е започнало като език за микровълнови печки.
Аман от хора "програмиращи" с мишката, дето като им видиш сорса ти е ясно, че е копи/пейст от първия индийски блог, на който са попаднали в гугъл.
Айде поредния! Кога съм го превъзнасял? За кой пореден път да го кажа? Омръзна ми. Темата не е за мен. Велев пуснал "искам нещо по-така, ще се прави наново". Аз му казвам, че един приятел си разцъка такова за кеф, да ги свържа. От там се почна за "заплати", програмисти за 1000 лева бруто, и все такива. Ако Велев си няма идея с какво се захваща - аз пък не съм длъжен да му мълча. Намекнах му няколко пъти. Изкарали няколко хиляди лева, и вече всичко живо трябва да им се кланя. В Горно Рио може и така да е, не знам.
А по въпроса с пеймънтите, забравих кой ме пита. В кутията ми седи предложение да ходя в Лондон, и да се присъединя към екипа за разплащанията. Наш Велев сигурно ще иска нещо електронно банкиране, затова си мисля за украсения вариант, щото такова сме правили. Иначе наистина става за ден максимум, ама ако работиш с разбран човек.
Не знам вие как сте с приятелите, но аз моите не ги занимавам с неща, които аз сам видя че не струват. Ако почна да ги спамя по телефона с поредния, дето не знае какво иска и ми обяснява за "парите" - ще почнат да ме избягват.
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Rabin видя се колко я отбираш джавата щом една проста функция не можа обърнеш. И не се оправдавай с пари, само кажи колко и как и ти ги пращам.
Ай да та видим кво си про мишок
 
От: Търся Уеб програмист за създаване на сайт за запознаства

Rabin видя се колко я отбираш джавата щом една проста функция не можа обърнеш. И не се оправдавай с пари, само кажи колко и как и ти ги пращам.
Ай да та видим кво си про мишок
20 000 лева, срок 3 месеца. Ако те устройват!
Може да ти е странно, но подходът не е като при PHP. Няма да се направи на няколко реда, в едно файлче. Стъпва се върху MVC модел, и няколко реда код са безсмислени, няма такъв филм. Смислен е целият проект, нацяло, деплойнат върху конкретен контейнер.
Какво се е видяло не знам, темата не е за мен. Няма ли някой да ме опровергае за нещо, че вече ми става скучно. Верно заприлича на секта, там вяра, наставления и поклонничество.
 

Горе