Търся хора за разработка на сайт.

От: Търся хора за разработка на сайт.

Малко офтопик!

Ако случайно съм дал ряпа на някой по погрешка да ме извинява ама ракийката си казва думата, а и деня беше уморителен!

На всички приятна вечер на авторката надявам се е прочела това което и писах!

И не съм го писал защото е блондинка "за което няма как да съм сигурен" аз си падам по "брюнетки" писах го като съвет за нейно добро и успехи!
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

samsu, ако толкова държиш да си уредиш среща с някого, не е трудно, но се надявам да не е това целта на темата. Ако все пак наистина много държиш на това, метни ЛС и може да се пробва да се уреди нещо.
Имаше едно контра предложение и няколко частични, но ти продължаваш да се занимаваш със заяждащите се. Знам, че вие жените държите на това много да бъдете харесвани, но трудно може човек да бъде харесван от всички. В мрежата има всякакви хора и ако искаш да преуспееш, трябва да обръщаш повече внимание на тези, които казват неща по същество или най-малкото - които са ти приятни. За другите може просто един ignore. Предвид поведението ти съдя, че не прекарваш достатъчно време в мрежата, което пък ме навежда съмнения във връзка с успеваемостта на идеята ти.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

По-скоро тея дето много "плюят" са БЛОНДИТА. Ама хайде, лека от мен дано ви мине запека до утре.



Баси не стига, че предлагаш работа без заплащане, ами и на майтап не носиш
Сега разбирам, че си сериозна:lol:
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

samsu, ако толкова държиш да си уредиш среща с някого, не е трудно, но се надявам да не е това целта на темата. Ако все пак наистина много държиш на това, метни ЛС и може да се пробва да се уреди нещо.
Имаше едно контра предложение и няколко частични, но ти продължаваш да се занимаваш със заяждащите се. Знам, че вие жените държите на това много да бъдете харесвани, но трудно може човек да бъде харесван от всички. В мрежата има всякакви хора и ако искаш да преуспееш, трябва да обръщаш повече внимание на тези, които казват неща по същество или най-малкото - които са ти приятни. За другите може просто един ignore. Предвид поведението ти съдя, че не прекарваш достатъчно време в мрежата, което пък ме навежда съмнения във връзка с успеваемостта на идеята ти.

1.Не мерси, чак дотам не съм стигнала, че да си уреждам среща с някого в нета.
2. Мисля, че прекарвам достатъчно време, но не прекалявам. Все пак има и по-важни неща, но това е друг въпрос.
3. ЗНаеш ли какво? Прав си. Не си струва да се занимавам с тъпаци. :)
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Ако все още се чудите откъде е произлязал човека, отговора е маймуната. Разни постове от "професионалисти" доказват това твърдение.

Ако се мислите за поне малко мъже, спрете да обиждате и да спамите по темата. Ще си говорим след година-две. Така е най-добре. Тогава ще се заяждаме с цифри.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Подобни теми всеки път се развиват еднотипно - мега идея от нов--> даване на съвети от местните-->хейт от местните-->хейт между местните -->помпане на репи-->задължително споменаване на фразата''голям потенциал''-->кофа:)
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Ако все още се чудите откъде е произлязал човека, отговора е маймуната. Разни постове от "професионалисти" доказват това твърдение.

Ако се мислите за поне малко мъже, спрете да обиждате и да спамите по темата. Ще си говорим след година-две. Така е най-добре. Тогава ще се заяждаме с цифри.

Като ти гледам писанията май ще са с отрицателен знак цифрите.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Ако все още се чудите откъде е произлязал човека, отговора е маймуната. Разни постове от "професионалисти" доказват това твърдение.

Ако се мислите за поне малко мъже, спрете да обиждате и да спамите по темата. Ще си говорим след година-две. Така е най-добре. Тогава ще се заяждаме с цифри.

Леле ако трябваше да те обиждам... , бедна ти е фантазията.
Ама кво да направим, че си оперирана от прекрасното чуство за хумор!
,
 
Последно редактирано:
От: От: Търся хора за разработка на сайт.

Здравей samsu,

Ако идеята е ОК мога да помогна с каквото мога. Пиши на лично за повече инфо.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Предварително да уточня, че това е проект! И търся хора за съвместна работа, но НЯМА да има начално заплащане! Такова ще има след реализиране на печалби.

Ако няма заплащане, ще трябва с друг тип услуги да компенсираш междувременно, ама не се притеснявай - хората ти си ги избираш, така че избор имаш.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

harkon-е, не сипвай сол в раната. Момичето просто се мъчи да реализира свой проект. Това, че трудно се намират космонавти е факт. Аз самият съм се изживявал като космонавт и съм намирал колеги космонавти, но там се знаеше предварително, че е най-важна идеята, а не парите (т.е. предварително знаехме колко сме луди).

И тъй като се заяждаш (към harkon), ще сипя малко сол и по твой адрес. В последния линк в подписа ти в първата реплика има пунктуационна грешка. Преди "като" не трябва да има запетайка.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

samsu: Въздържах се в първият пост да ти напиша, защо ще получиш подигравки и заяждания за предложението ти. Никой разумен и сериозен човек не би се хвърлил в проект, който е представен толкова несериозно и с много въпросителни. Ще дам пример:
Пускам обява: Търся хора за магазин в МОЛ-а. Ще продаваме разни неща, които знам, че никой не се е сетил да предлага. Ще ми трябват 3 продавачки, 1 счетоводителка и 2-ма рекламни агента. Аз плащам наема. Ще се наложи да работим 3-4 месеца и ако тръгне идеята ми, ще започнем да делим пари. Ако не тръгне всеки откъдето е.

Искам ако имаш желание да ми отговориш, дали би се кандидатирала за продавачка или за рекламен агент и да обикаляш с месеци улиците и да раздаваш флаери. Като имаш предвид, че този някой е непознат човек и може накрая и да реши да не ти плати, защото разходите ще изядат най-вероятно цялата печалба. Или пък изобщо няма да получиш пари, защото идеята не е проработила. Ако отговора ти е да, ще ти предложа работа при мен, защото повярвай ми и аз имам наистина добри идеи.

Макар да помислиш, че мнението ми е крайно, се замисли дали все пак не съм прав. Аз не бих се заяждал с теб, защото виждам че си надъхана да успееш. Това е хубаво, но дали си преценила рисковете? След като имаш толкова добра идея, защо не дръпнеш кредит и не я осъществиш. Ако имаш добър бизнес план, сигурно ще те одобрят. Вместо да се занимаваш с имагинерни неща.

Ще ми е интересно и дали ти е харесало предложението на Noke и дали си обсъдила с него идеята си. Защото ми се стори разумно на пръв поглед.
Без лоши чувства.
Поздрави
Стоян
(да не кажеш после, че не съм ти казал името си)
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

И тъй като се заяждаш (към harkon), ще сипя малко сол и по твой адрес. В последния линк в подписа ти в първата реплика има пунктуационна грешка. Преди "като" не трябва да има запетайка.
A minor issue. Ти научи ли шаха, за да не падаш 9 пъти подред? :mrgreen:
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Аз имах свободно време, свързах се с девойката и си поговорихме хубавко, или по-скоро аз си поговорих хубавко.

1. Разказа ми 50% от идеята си, другата реши да не ми я споделя. Разказа е силно казано, защото отново беше с 2-3 думи.

Аз и казах че според мен уникалната и идея притежава не повече от 2% уникалност, опитах се да проведа дискусия и да и обясня разумно и с доводи че няма начин такъв проект да вади пари. Сиреч, опитах се да водя диалог.
Вместо да проведем един смислен разговор девойката ми заяви "Ок, аз все пак съм решила да го правя."

За да ме обори, че все пак този сайт ще има придохи, тя ми посочи сайт за фън контент, пълен догоре с еротични снимки, който видиш ли взимал съдържание от други сайтове и все пак имал 20к уникални на ден. Защо тя да не достигне същата посещаемост с авторско съдържание. Разбира се според нея, посещаемостта на споменатия сайт АМА ИЗОБЩО не се дължал на еротичните снимки.

След като я попитах чувала ли е за един конкретен тип сайтове, които са с 80% същата идея като нейната се оказа, че тя не ги знае въпреки огромната им популярност преди около година-две.

Лафовете от разговора "Но съм си решена и ще си правя онлайн бизнес." ме докараха до един конкретен извод.

Този форум макар и полезен на много хора вреди изключително много на българския интернет. Как ли?

Сульо и пульо решават да правят, видиш ли, ОНЛАЙН БИЗНЕС:
1. Правят поредния wordpress за видео, картинки, новини
2. Блъскат линкове по социалки и scrape-ват здраво.
3. Разцепват се от кеф на първите $10-15 от Adsense.
Каква по дяволите е стойността на вашите сайтове? Откъде накъде вие ще вадите пари? С какво сте ги заслужили? Аман от излишен спам. Не знам кога тези хора ще разберат, че си губят времето.
Google не пасат трева - или поне от тук нататък ще пасат все по-малко.

И всичко това защо? Защото тук има 200 теми за афилиейт програми, за рекламодатели и т.н. Цялата тази информация е за хора, притажатели на сайтове с трафик, постигнат с труд и усилия, които е нормално рано или късно да ти донесат приходи. Демек първо имаш сайт/трафик - после мислиш за приходи, а не обратното, както се случва като цяло.

Какво се случва в последстие? Тъй като такъв тип сайт събира не само, а ОСНОВНО JUNK трафик, вадите чудовищен CTR ~0,005% и Google ви реже сайта и от SERP-a, и от Adsense, а ние ставаме свидетели на поредната тема тип "Ама какво се случи със сайта ми", "Ах тия мръсници от Google", "Google пак прави каквото си иска".


Извинявам се за дългото мнение, но аман от 15-20 годишни предприемачи, които искат да надхитрят системата.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Много добър извод, manuel. Само забрави да допълниш, че си търси будали, с чиито пропилян труд да оправдае неуспеха си впоследствие. Когато стане ясно, че сайтът и идеята й са пълен провал, не тя ще е загубила най-много. :)
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Че 20к уникални на ден много ли са? :lol: С 20к уникални на ден най-много да прави по 10 евро на български сайт от адсенс, а тя се засилила милата сървъри да купува :D
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Ако не беше забранено, щях да поставя реклами из темата. Гледам много активни участници.


П.П.: Между другото, не знам дали сте чели историята за Гугъл. Ако не сте, прочетете я. Аз съм много, мноооого далеч от толкова голям успех, световна известност и т.н. Единствоното, което исках да дам като пример е, че са подценявали и собствениците на Гугъл... знам, че пак ще се изпишат 100 коментара от недоразбрали тъпаци с въпроса: Къде се сравнявам с тях? Отговора е: Не се и опитвам да се сравнявам, защото не мога да програмирам и да измисля чак такава иновация. Просто давам пример как са ги пренебрегвали. А после?
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

АХАХАХХА, айде действай и ела след няколко години да ни натриеш носовете, като ни дадеш 5к евро да отидем на кръчма и да се почерпим за твое здраве :clap:
 

Горе