Украйна - Русия какво ви е мнението

Хмззз тая новина ми припомни едни циркове тук какъв боклук били руските коли понеже имали проблем с навигацията и когато се случи нещо със западна кола не било чак такъв проблем :)

Mercedes изтегля над 140 000 автомобила в САЩ

Като цяло са боклук. А и ти не караш руска, нали? Като затръгваш към Русия, там ще те чака един Москвич. И не правете глупави сравнения, западни - руски, защото специално този пример е смешен. Колко Лади има в световен мащаб и колко Мерцедес. Когато имаш голям % дял от пазара, винаги има такива, но като не си въобще на пазара и да не ставаш постоянно е съвсем друго.

Когато изтеглиха 4-те продадени лади ли?
Толкова ли няма опорки по фейсбук групите че стигнахте до там да пишете за автомобилни новини?
Много за 4. 1-2 на двама заблудени, кьорави ентусиасти. Не му се пени на този ... той вече е с единия крак в Раша.... къв ще го крепи там, само той си знае. Те хората бягат, той на там се е затичал. Ако това не е ментална нестабилност.

Шести милиардер се отказа от руското си гражданство

Руският газов крал Игор Макаров се отказа от руския си паспорт, пише Forbes. Основателят на "Итера" се е преместил в Италия и САЩ (и двете страни от НАТО). Той стана поне шестият милиардер, отказал се от руско гражданство след началото на войната в Украйна.

Преди него това беше направено от
  1. Основателят на банка Тинкофф Олег Тинков
  2. Основателят на инвестиционната компания Freedom Finance Тимур Турлов,
  3. Бившият съсобственик на Mail.Ru Group Юрий Милнер,
  4. Основателят на Revolut Николай Сторонски,
  5. Основателят на "Тройка диалог" Рубен Варданян.

Всъщност има още много други. Онзи ден стана ясно, че Александър Мамут (Тройка Диалог, Rambler), един от най-известните милиардери, е напуснал Русия. А има още много свръхбогати руснаци, които са напуснали, но не го афишират.

Днес Андрей Мовчан вече не е руски гражданин. Той не е милиардер, но би дал аванс на някои милиардери. Той е първият човек в Русия, който е награден като "Легенда на фондовия пазар" ; "Най-успешният изпълнителен директор на управляващо дружество в Русия" (Forbes); "Личност на годината - 2006" (РБК); "Най-добър изпълнителен директор на управляващо дружество" (Finance).

Общо 8500 доларови милионери са напуснали Русия през 2022 г. (през 2023 г. ще има поне още толкова).

Всички бягат от Путинова Русия като от чума. Орлуша (също емигрант) е бил прав в безсмъртното си стихотворение: "Ние с теб сме сами в Русия".
 
Когато Шолц, Биден, Макрон и Сунак почнат да ги возят в Лади.

пс: @Krumov в каква Лада се вози Путлер?
Той май се вози в онова луксозното недоразумение, дето са го копирали от Ролс Ройс Фантом - Aurus
 
Наистина, бъдещето на Украйна не може да се нарече по друг начин освен бавно изчезване, особено ако някои от нейните останки все още запазват подобие на суверенитет. Според оптимистичните оценки населението на страната сега не надвишава 30 милиона души, според най-песимистичните оценки то вече е паднало до 20 милиона...
Това казаха и за Германия след 2рата световна война, когато всички и се наточиха от големите сили. Но виж ги сега. И ще ме прощават, ама Украйна си е шит, с или без война си е мизерия пълна. Който е решил да ходи натам, явно не е добре с главата. Нещо като ходенето в Раша. Но болни хора много.
 
Не помня лади или москвичи бяха мързи ме да търся. Но тук бяха всенародни тържества от ваша страна. Идеята е друга.

Медииния похват всяко отрицателно събитие сързано с Русия или руска технология се преекспонира, постиженията се омаловажават.

Съответно западните постижения се прехвалват, провалите омаловажават.

И не, не ме е яд просто ви показвам двойния аршин с който работите и вие в тази тема, ковида, ЕС темата. Айде носете от девет кладенеца вода сега.
Това е пълна тъпотия, която написа. Всички знаем какви боклуци карахме докато не дойдоха нормалните автомобили. И сега не съм чул руска марка да има дори 0.01% на световния пазара, освен в изостаналите държави, ползвайки ги за да се думнат с тях в някоя тълпа. Глупчо, когато имаш целия пазар и бълваш постоянно нови продукти, е много нормално да се имаш провали и да правиш подобрения. Нещо, което е яко чуждо за руските боклуци (освен военните им производства, но това е заради болното джудже, което му пука за другата част от машиностроенето), които се раждат мъртви продукти. Огледай си хола, или там дупката, в който живееш и ми изброй поне 2 марки на руски продукта?
 
Последно редактирано:
Това е пълна тъпотия, която написа. Всички знаем какви боклуци карахме докато не дойдоха нормалните автомобили. И сега не съм чул руска марка да има дори 0.01% на световния пазара, освен в изостаналите държави, ползвайки ги за да се думнат с тях в някоя тълпа. Глупчо, когато имаш целия пазар и бълваш постоянно нови продукти, е много нормално да се имаш провали и да правиш подобрения. Нещо, което е яко чуждо за руските боклуци (освен военните им производства, но това е заради болното джудже, което му пука за другата част от машиностроенето), които се раждат мъртви продукти. Огледай си хора, или там дупката, в който живееш и ми изброй поне 2 марки на руски продукта?
Без дори да се напънеш потвърди това което съм написал, благодаря :) Мерцедес беше класа до 2000 година, сега е поредното консуматорско недаоразумение. И не, не е нормално да имаш провали от такова естество. Както казах до 2000 година такива изпълнения бяха недопустими за компания от такъв калибър.

Не карам никаква кола.

Впрочем Русия заедно с Китай и Сащ са трите най-големи производители в света на силиции. Като е била първа в класацията до 2022 след това обаче няма актуална информация в бизнес класациите и медиите на "цивилизования" свят защото както е известно на всички руснаците не могат да произвеждат нищо :)

Mr.Ricco производител на сосове, Kaspersky Lab каза две марки това ми е пред очите у дома. А ти ползваш минимум 5 неща произведени в Русия или с компоненти от там. Знам,знам бензиностанция с ракети, Путин - лош и останалите дрън-дрън
 
Мистър Рико не съм го чувал. Касперски е шит. Нямам нищо. Иначе ако ще си гледам сплавите на кутията си, е малко извратено. Ако някой ден ще си лея сам компоненти, ще ти кажа от къде са и дали са точно от майка Русия. :D Като отида следващия път в магазина специално ще питам видео картата дали е със силиции от Русия. :D
 
Мистър Рико не съм го чувал. Касперски е шит. Нямам нищо. Иначе ако ще си гледам сплавите на кутията си, е малко извратено. Ако някой ден ще си лея сам компоненти, ще ти кажа от къде са и дали са точно от майка Русия. :D Като отида следващия път в магазина специално ще питам видео картата дали е със силиции от Русия. :D
малко или много в ежедневието си всеки ден ползваш руски продукти независимо дали искаш или не!
 
  • Haha
Реакции: Sky
малко или много в ежедневието си всеки ден ползваш руски продукти независимо дали искаш или не!
Ще се радвам да дадеш пример с нещо, знаеш, че няма да излъжа, ако е така. Един руски хладилник имам на една къща на село и май е това.
 
Мистър Рико не съм го чувал. Касперски е шит. Нямам нищо. Иначе ако ще си гледам сплавите на кутията си, е малко извратено. Ако някой ден ще си лея сам компоненти, ще ти кажа от къде са и дали са точно от майка Русия. :D Като отида следващия път в магазина специално ще питам видео картата дали е със силиции от Русия. :D
Класика... Дай ми примери за руски марки... Ама тези не ми харесват или не съм ги чувал :D :D :D
 
Ще се радвам да дадеш пример с нещо, знаеш, че няма да излъжа, ако е така. Един руски хладилник имам на една къща на село и май е това.
ток у дома ползваш ли? Ползваш! Откъде идва тока? От АЕЦ Козлодуй , Мариците и ВЕЦ. АЕЦ Козлодуй от кой е постриен и какво гориво ползва? Руско! Мариците кой ги построи? Руснаците. ВЕЦ също! В какъв апартамент живееш в панелен или тухлен? И в двата вида има руска стомана ! Автомобил караш ли? С какво гориво се движи то? Руско от руски петрол произведено в руска компания ЛукОил. Ако не караш кола се движиш с такси или автобус което също ползва руски горива. Давам ти просто нагледни няколко примера , ако се задълбоча ще излезе , че живееш на гърба на Русия.
 
Класика... Дай ми примери за руски марки... Ама тези не ми харесват или не съм ги чувал :D :D :D
Добре де. Питай за този мр. Рико и други. А Касперски честно казано си е издънка. Съжалявам, но ако нещо му харесва, си го казвам. Не се правя на интернет.
 
За суровините съм съгласен. Но това сме си уредили, това си ползваме. За жалост тук голям избор нямаме. За това не споря и няма защо. Като нямаш избор е такова положението. ;)
 
Вбб пак му се при виждат някакви работи 😀
кое точно не е така както съм го описал?
 
Добре де. Питай за този мр. Рико и други. А Касперски честно казано си е издънка. Съжалявам, но ако нещо му харесва, си го казвам. Не се правя на интернет.
Аз не съм казал, че трябва да харесваш нещо. Просто искам да кажа, че има стотици продукти от руски компании по цял свят. Това, че не се тръби във всеки реккламен блок да си ги купиш като бисквити Орео, свещички за вагинална сухота или сироп за диария не означава липсата им на пазара :)

И западния "цивилизован" бизнес не е прекъснал никакви връзки с руския такъв. Но заради измислената толератност не се тръби толкова.
 
Аз пак да припомня, че от доста време Ладата е френска. Заради санкциите, Рено, напрайха неква схема и продадоха дела си "за 1 рубла", с опция да си го откупят през следващите няколко години.

Тука има интересно инфо за междунардния пазар на Лада..

Иначе... ко не им харесвате на ладичките:
 
Аз пак да припомня, че от доста време Ладата е френска. Заради санкциите, Рено, напрайха неква схема и продадоха дела си "за 1 рубла", с опция да си го откупят през следващите няколко години.

Тука има интересно инфо за междунардния пазар на Лада..

Иначе... ко не им харесвате на ладичките:
Абе, ужас съсипаха я тая държава руска. Само наште "екперте" не схванаха, че войната е кран за мед и масло и запада никога няма да се откаже да печели. Санкции-манкции на хартия и по ТВ са яката работа иначе парите хвърчат и в двете посоки дори повече от преди.
 
  • Like
Реакции: Vbb
иначе парите хвърчат и в двете посоки дори повече от преди.
Можеш ли да докажеш това с някаква статистика? Или бабите пред блока го твърдят?
 

Горе