Украйна - Русия какво ви е мнението

От 5-и Април е тва (а нещата са динамични...)
---

Позволено ли е да говорим за това, което се случва в Китай?

В средата на март около 50 милиона души бяха поставени под домашен арест с вируса в североизточната китайска провинция Джилин и в южните градове Шенжен и Донгуан.

Съвсем наскоро милиони жители на Шанхай беше наредено да бъдат блокирани, тъй като екипи за замърсяване извършиха тестове в целия град. Тези смели мерки за „обществено здраве“ току-що бяха разширени , за да обхванат всички 25 милиона души, които живеят в основния финансов център на Китай.


Странно е, че има толкова малко дискусии за това какво, по дяволите, се случва в Китай , като се има предвид безспорното значение на Китай на световната сцена.

Препоръки на западняци: „Храна, моля“

Нека започнем с репортажи на очевидци от западняци в Шанхай. Очевидно има някои проблеми с придобиването на храна:

Работещ за BBC, съобщи, че е получил правителствени зеленчуци (а по-късно и малко пиле), но все още се бори да получи определени продукти като... вода:

Има и този човек, който изглежда искрено благодарен за своята зеленчукова дажба:

А ето и химн за блокиране, направен от китайски рапъри:
https://www.youtube.com/watch?v=q5WWeiBh1b0

Има много странни видеоклипове, които се носят наоколо. Виждали ли сте някога робот-куче да инспектира QR код? Сега имате .

Дали тези странни визуализации са някак инсценирани или фалшиви или нещо подобно? Може би? Но... не могат всички да бъдат измама:


Има много, много повече видеоклипове. Това всъщност са по-„питомните“. Какво по дяволите?

Бебетата, разделени от родителите си?
Има няколко доклада , в които се твърди, че деца, които имат положителна проба за вируса, се отделят от родителите си.

Според държавните медии родителите могат да придружават малките си до карантинните центрове само ако тестът им също е положителен.

Но има много видеоклипове, които изглежда показват деца без надзор – включително бебета. Властите твърдят , че видеоклипове, показващи плачещи, без надзор деца, са заснети в педиатрично отделение на болница и не са от карантинен център. Добре но все пак.... къде са родителите?


Някои китайци са… нещастни?
Така изглежда:

Моята позиция по този въпрос беше перфектно изразена от този китаец, който спокойно се опита да изпуши цигара, докато хазмаците го тормозеха:
 
Последно редактирано:
И също, този път от днес:
--
Китай удвоява политиката на нулеви души

Пекин подчерта, че неговата политика на нулеви души трябва да се спазва неотклонно, докато роботите обикалят по улиците на Шанхай в търсене на души, които да грабнат


Китайският Global Times има вълнуваща актуализация за безкрайната глобална кампания, която да смаже духа ви и да ви превърне в човек, който се храни с буболечки:

Безпилотен робот за вземане на проби от нуклеинови киселини е разработен в Шанхай , оборудван с преносимо превозно средство за вземане на проби и може да замени човешките медицински работници, за да намали риска от инфекция, твърдят медиите в неделя.
Версията 2.0 на преносимото превозно средство за вземане на проби „Sairi“ и роботът за вземане на проби са разработени съвместно от Шанхайския изследователски институт за изкуствен интелект (SAIRI) заедно с китайския автомобилен производител Chery Automobile Co и високотехнологичната компания JAKA Robotics, която е оборудвана с визуален детектор да локализира устната кухина на участниците и да завърши вземането на проби в рамките на 30 секунди.
SAIRI каза, че досега 80 от предишната версия на „Sairi“, оборудвани с шофьор и медицински работници, са били разположени в шест квартала на Шанхай. Скоростта на производство на “Sairi” 2.0 с безпилотен робот за вземане на проби ще бъде напълно ускорена, след като местната пандемия бъде поставена под контрол.

Каква радостна новина. Така че тези фантастични безпилотни тампони ще продължат да изследват телесните кухини дори след като „пандемията“ бъде „поставена под контрол“? Изчакайте... Временната биосигурност е постоянна? Но какво ще стане, ако кривата е изравнена?

Тези роботи са истински промени в играта. Представете си автоматизирано обществено здравеопазване. Представете си възможностите.

Междувременно ръчно прилаганите ритуали за унижение ще трябва да са достатъчни:




Всички живи същества трябва да бъдат изтрити завинаги. млад. Стар. Новородено. Няма значение. Общественото здраве:

След повече от 60 дни съкрушително блокиране, жителите на Шанхай са освободени от клетките си за кратки периоди от време. Е, поне някои от тях:

Не, противно на заглавията, излъчвани в цял Китай и по света, Шанхай не е отворен отново. Въпреки многобройните обещания, дори жителите, чиито комплекси са били без калъфи повече от 14 дни, остават в по-голямата си част блокирани зад портите си. Повечето магазини, включително супермаркетите, остават затворени.
Шанхай, подобно на Пекин и няколко други провинции, се завръща към ежедневните PCR тестове. Изключение важи за хора, които вече са се заразили и са се възстановили. Сегашната политика изглежда е, че последните НЕ трябва да участват в масови тестове.
Твърди се, че четири от 20 линии на метрото и 273 автобусни линии са отворени отново, но изглежда са почти празни. Личните автомобили без специални разрешителни остават забранени за движение по улиците. Описването на това като „повторно отваряне“ изглежда като разтягане.
Има обаче известен напредък. Благодарение на пожар повечето от уличните барикади бяха премахнати. Преди този конкретен пожар, проектантите в Пекин очевидно са забравили, че барикадите могат да възпрепятстват противопожарните автомобили.

По принцип всичко в града все още е затворено, с изключение, разбира се, летните лагери, определени от правителството:



Не се тревожи. Всичко върви по план.
https%3A%2F%2Fbucketeer-e05bbc84-baa3-437e-9518-adb32be77984.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fdfb5578d-f36e-42d7-b5f9-3e0a9371ed62_1079x513.png

5 май 2022 г. ( източник)

Кога приключва? ха-ха….
 
Последно редактирано:
Естествено, няма как да пропусна да си кажа пo основното по "Що така?" (ако някой мисли, че прекалявам - просто да погледне предните няколко страници. Не прекалявам повече.:)) Но тва не задълбава до дъно и не изчерпва нещата с Китай+другите.
Та, следното съм го постнал в мойта си тъпа, умряла тема (ма аз ше я съживя!) на 7-и Март, те тукца:
А самият матрял е от 22-ри Февруари.(Тва е част от дългото за НСР-то де.) Тука ето съкратения вариант (демек - с вградени линкове):
---

5. Китай като двигател за новия IRBO

През 1977 г. Тристранната комисия написа документ , озаглавен Документ № 15 за отношенията Изток-Запад (публикуван през 1978 г.), в който отбелязват:

„Китай е сила с огромен потенциал в човешки и други ресурси и нейните лидери са тръгнали по курс на рационална модернизация с цел да го превърнат във водеща световна сила […] Китай никога не е придобивал сфера на влияние, съответстваща на нейната сила […] Западът не трябва да се задоволява да защитава своите основни ценности […] Той трябва да си постави за цел да влияе върху естествените процеси на промяна […] в посока, която е по-скоро благоприятна, отколкото неблагоприятна за тези ценности. […] Изглежда, че съществуват достатъчно начини за подпомагане на Китай в приемливи форми с модерни граждански технологии […] Да се предоставят на Китай благоприятни условия в икономическите отношения определено е в политически интерес на Запада.
Процъфтяващият експортен пазар в Китай и разширяването на китайско-съветското разделение беше в политически и икономически интерес на западните национални държави. Въпреки това, изграждането на нова суперсила, която да съперничи на Съветския съюз, също означаваше изграждането на такава, способна да оспори съществуващия IRBO.

Като мозъчен тръст на G3P, Тристранната комисия е сред онези, които твърдят, че са малко повече от разговори за най-влиятелните личности на Земята. Както при всички мозъчни тръстове, те се представят като по-скоро реактивни, отколкото проактивни. Те твърдят, че предлагат предложени политически програми, но нямат правомощия да налагат приемането на тези политики.

И все пак, тези препоръчани политически програми често се разгръщат точно както е „предложено“ от мозъчните тръстове. Многонационалните корпорации (МНК) по целия свят привидно отговориха на дневния ред на тристранните, като се ангажираха с съгласувани усилия да „влияят върху естествения процес на промяна“ в Китай и да му дадат възможност да придобие „сфера на влияние, съответстваща на неговата сила“.

Икономическата, индустриалната и технологичната революция в Китай беше забележителна, но не се случи случайно. Китай сега е първият в света Technate и западните, либерални демокрации са предназначени за същата трансформация.

Китайските държавни медии съобщават, че между 1983 – 1991 г. преките чуждестранни инвестиции в Китай са се увеличили от 920 милиона долара на 4,37 милиарда. До 2019 г. той надхвърли $2,1 трлн. През 1994 г. по отношение на чуждестранните инвестиции на САЩ Китай се нарежда на 30-о място . До 2000 г. той беше 11-и, тъй като ТНК увеличиха четирикратно своите ПЧИ в Китай между 1994 и 2001 г.

Псевдопандемията отбеляза първоначално забавяне на глобалните ПЧИ с 42%. И все пак инвестициите в Китай всъщност се увеличиха с 4%, тъй като изпревариха САЩ и станаха водещ световен получател на преки чуждестранни инвестиции. Предвид огромния спад през 2020 г., глобалните ПЧИ неизбежно се върнаха обратно през 2021 г. ПЧИ, с изключение на финансовите услуги, според съобщенията се увеличиха с допълнителни 20% (в доларово изражение), за да постигнат годишен рекорд от 178,48 млрд. долара в Китай.

През 1979 г. САЩ предоставиха на Китай пълно дипломатическо признание; през 1982 г. ангажиментът беше препотвърден в третото съвместно комюнике; през 1984 г. на Пекин беше разрешено да закупи американска военна техника; през 1994 г. Клинтън Уайтхаус се намеси, за да премахне ембаргото от Студената война върху износа на „чувствителни технологии“ за Китай (и Русия); Законът за отношенията между САЩ и Китай от 2000 г. беше подписан от президента Клинтън (член на Тристранната комисия), установяващ по-нататъшни подобрения на търговските отношения; а през 2005 г. тогавашният заместник-държавен секретар Робърт Б. Зелик призова Китай да заеме мястото си като „отговорна заинтересована страна“. След това, през 2008 г., Китай стана водещият кредитор на САЩ в света .

Това не означава, че отношенията между западната хегемония и надигащата се суперсила са били обикновени. Например новините за „случайната“ бомбардировка на НАТО през 1999 г. срещу китайското посолство в Белград не бяха приети добре в Китай. Имаше и периоди на очевидна политическа вражда между САЩ, техните западни съюзници и Китай.

През 2001 г., докато масовите медии съобщават за конфронтации заради свалени шпионски самолети и окопни обвинения от страна на Китай в подпомагане и подстрекателство на враговете си , проектът Trilateralist (G3P) остава в ход. В същото време САЩ подкрепиха влизането на Китай в Световната търговска организация и скоро след това администрацията на Буш установи постоянни нормални търговски отношения (PNTR) с Китай.

И все пак, бегъл поглед към западните мейнстрийм медии (MSM) и упоритата реторика на политици като външния министър на Обединеното кралство предполагат, че трябва да се страхуваме и че Китай е заплаха за западния ред . Как да помирим тези твърдения, докато в същото време западният ред инвестира и прехвърля технологии, за да доведе до трансформацията на Китай?

Въпреки повърхностната хипербола, от време на време яростни обмени и предполагаеми военни инциденти, траекторията на политиката в политическата, икономическата и дори военната сфера беше последователна. Точно както Тристранната комисия „посъветва“, западният хегемоничен ред се наклони към издигането на Китай като технокрация и суперсила.

Джордж Сорос е осъден вътрешен търговец , мениджър на хедж фондове, валутен спекулант и инвеститор. Неговата освободена от данъци фондация „Отворено общество“ финансира политически кампании, активистки движения и преврати по целия свят от десетилетия. Въпреки че днес остарява, преди е бил член на Тристранната комисия .

Като такъв Сорос беше сред глобалните политически, финансови и корпоративни „мислени лидери“, които насърчаваха модернизацията на Китай. В интервю от 2009 г. за Financial Times той каза:

„Вие наистина трябва да вкарате Китай в създаването на нов световен ред; финансов световен ред […] Мисля, че имате нужда от нов световен ред, който Китай трябва да бъде част от процеса на създаването му и те трябва да купят. Те трябва да го притежават по същия начин, както, да кажем, Съединените щати притежава консенсуса във Вашингтон […] Необходим е спад в стойността на долара, за да се компенсира фактът, че икономиката на САЩ ще остане доста слаба […] Китай ще бъде двигателят, който я движи напред, а САЩ всъщност ще бъдат тормоз това се движи чрез постепенен спад на стойността на долара."
Години по-късно администрацията на Тръмп на САЩ за 2016-2020 г. зае нещо, което изглеждаше като агресивна позиция срещу Китай. Особена загриженост беше двустранният търговски дефицит на САЩ до 500 милиарда долара годишно. Последва търговска война и митата бяха разменени.

Говорейки в Пекин през 2017 г. , тогава президентът Тръмп каза:

„Америка има огромен годишен търговски дефицит с Китай [. . .] шокиращо, стотици милиарди долари всяка година. Прогнозите са до 500 милиарда долара годишно. Трябва незабавно да се справим с нелоялните търговски практики, които водят до този дефицит, заедно с пречките пред пазарния успех. Наистина трябва да разгледаме достъпа, принудителния трансфер на технологии и кражбата на интелектуална собственост, която само по себе си струва на Съединените щати и техните компании поне 300 милиарда долара годишно.
Администрацията на Тръмп се оплака горчиво от така наречените принудителни трансфери на технологии (FTT), предвидени от Китай в замяна на достъп до техния пазар. Говорейки за предполагаемата търговска война между лидерите на сегашния IRBO и Китай, мозъчният тръст CFR беше сред онези, които критикуваха очевидния протекционизъм на Китай и предложиха кражба на интелектуална собственост.

Тези твърдения и обявената търговска враждебност изглеждаха малко повече от отклонение, предназначено за западно обществено потребление. В интерес на истината, както публичните, така и частните сделки с Китай бяха последователно изградени върху споразумения за ДФС.

През 2018 г. администрацията на Тръмп започна да налага до 25% мита върху вноса от Китай. Скоро китайците отвърнаха със същото. Като най-големият единичен кредитор на САЩ, наскоро засенчен от Япония, САЩ рискуваха Китай да изхвърли трилиони долари американски съкровища – ядрен вариант в икономическо отношение, което също би означавало огромни загуби за Китай.

Докато през 2019 г. беше постигнато малко намаляване на търговския дефицит на САЩ с Китай, глобалното търговско напрежение увеличи дефицита на САЩ спрямо останалия свят. В началото на псевдопандемията общият търговски дефицит на САЩ не се е променил . През 2020 г. достигна рекордни стойности. По време на спада на ПЧИ през 2020 г. единствените печеливши инвестиции бяха Китай и Индия .

В допълнение към непрекъснатото одобряване на трансфери на технологии, водещите IRBO нации значително увеличиха партньорствата си за научноизследователска и развойна дейност (R&D) с Китай през същия период. Независимо от медийния цирк на Тръмп, доклад на Световната банка за 2019 г. , който се позовава на публично-частни инвестиции в научноизследователска и развойна дейност на западните държави в Китай, отбелязва:

„Правителствата в други страни с високи доходи подкрепиха специфични технологии и индустрии, по-специално като се насочиха към научноизследователска и развойна дейност (НИРД). В Съединените щати правителствени агенции като Агенцията за напреднали изследователски проекти на Министерството на отбраната (DARPA) и Националните институти по здравеопазване предоставиха критично финансиране за ключови технологии. [. . .] Тези политики се допълват от подкрепа за ключови спомагателни технологии и индустрии – като космическата, отбранителната, автомобилната и стоманодобивната промишленост – включително чрез различни фондове, като Европейските структурни и инвестиционни фондове (пет фонда на стойност над 450 милиарда евро ) и Horizon 2020 (77 милиарда евро за 2014–2020 г.).“
Китайското правителство открито заяви намерението си Китай да се превърне в производствена суперсила . Понижаването на влиянието на САЩ и укрепването на китайското е вградено в западната външна икономическа и индустриална политика и инвестиционните стратегии на ТНК за повече от едно поколение. Трудно е да се види как която и да е настояща IRBO нация или западна корпорация е била „принудена“ да споделя технологии или права на интелектуална собственост против волята си.

Въпреки че западните МСМ и политиците упорито твърдят, че Китай действа срещу IRBO, съвсем очевидно това не е вярно. Западните държави и техните корпоративни партньори бяха напълно ангажирани в процеса на модернизация на Китай и трансформиране на международния ред.

В отговор на обявяването на Китай през 2015 г. за стратегията „Произведено в Китай 2025“, Клаус Шваб каза, че Китай ще стане „лидерът в четвъртата индустриална революция“. Това е точно както планираха Сорос и неговите колеги от трилатерали.

WEF, а не националните правителства, е водещият привърженик на 4-та индустриална революция (4IR). Тъй като Китай ясно е определен като „двигател“, движещ глобалната технологична трансформация, а Русия е водеща в регулацията, е очевидно, че въпреки дрънкането на сабите на политиците, западните правителства и корпорации са били доброволни съучастници.
 
Последно редактирано:
Китай: първият Technate в света

Технокрацията е система на диктаторско управление , основана на разпределението на ресурсите . През 1938 г. списание Technocrat го описва по следния начин:
„Технокрацията е науката за социалното инженерство, научната работа на целия социален механизъм за производство и разпространение на стоки и услуги на цялото население.
По-скоро като феодализма, разпределението на ресурсите се контролира от централизирана власт, която предоставя достъп до ресурси в зависимост от поведението на гражданина. Това е предпочитаният метод на „социален кредит“ за контрол на населението в Китай. Все по-голям брой граждани на Китай се нуждаят от добър социален кредитен рейтинг, за да имат достъп до ресурси и общество.

Цялата система се администрира от централни специалисти по планиране в рамките на подчинен политически орган на Държавния съвет, наречен Национална комисия за развитие и реформи (NDRC). Те наблюдават операции за извличане на данни, събиране и анализ в огромен мащаб.

Без никакъв демократичен надзор, технокрацията в Китай предвижда хората да вярват на указите на технократите. От тях се изисква да вярват или поне публично заявяват, че решенията се вземат в интерес на общото благо. Ако не се съобразят, Technate може да използва своите системи за наблюдение, за да идентифицира нарушителите и да ги накаже за егоистичното им поведение.

В своя документ от 2014 г. „ Планиране на система за социално кредитиране“ Китайската народна република (КНР) говори за намерението си да „изградят социална кредитна среда на честност, самодисциплина, надеждност и взаимно доверие“. Те обявиха:

„В момента страната ни се намира в ключов период на икономическа и социална трансформация. Субектите на заинтересованите страни са по-диверсифицирани [. . .] формите на обществена организация и управление претърпяват дълбоки промени. Цялостното насърчаване на изграждането на социална кредитна система е ефективен метод за укрепване на кредитоспособността на обществото, насърчаване на взаимното доверие в обществото и намаляване на социалните противоречия и е неотложно изискване за укрепване и иновации в социалното управление. [. . .] Създаването на социална кредитна система е важна основа за цялостно прилагане на научната гледна точка за развитието. [. . .] Ускоряването и напредването на създаването на системата за социални кредити е важна предпоставка за насърчаване на оптимизираното разпределение на ресурсите.“
Това е олицетворение на технокрацията. Това е монокултура, където всички са подчинени на технократичната държава.

Системата за социални кредити в Китай има два клона. Както отделните граждани, така и корпорациите получават оценка въз основа на обобщаването и анализа на данните, събрани от техния живот и бизнес практики.

Приблизително 80% от китайските провинции са въвели някаква форма на системата за социални кредити . Докато все още се развиват, индивидуалните системи за наблюдение и контрол са най-разпространени в градовете. Хората могат или да бъдат поставени в „черен списък“, ограничаващ свободите им , или в „червен списък“, който им позволява да се ангажират в обществото по начин, който Technate счита за подходящ. Наказанията включват отказ на достъп до обществен транспорт , отказ на плащания, публично срам или ограничени възможности за работа.

На национално ниво фокусът е върху изграждането на Корпоративната социална кредитна система (CSCS). Милиони фирми в Китай трябва да демонстрират своя ангажимент към общото благо, както е определено от Technate . Докато го правят, ще им бъде позволено да просперират. Ако не се подчинят, няма да го направят.

Поради множество причини, изследвани от проф. Liu Yongmou в ползите от технокрацията в Китай , китайската политическа система се поддава добре на създаването на първия в света Technate:

„Днес в Китай има по-благоприятно отношение към технокрацията, отколкото другаде. [. . .] Доколкото това е сциентизъм, приложен към политиката, китайците са склонни да имат положително отношение към технокрацията. [. . .] Технокрацията също се вписва в китайската традиция на елитарната политика и идеала, ако се позовава на конфуцианска фраза, за „възвишаване на добродетелните и способните“. [. . .] знанието беше по-важно от представителството на интересите на управляваните. [. . .] На фона на китайското наследство на дълга феодална култура, технокрацията е по-добър начин за справяне със социалните проблеми от авторитарната политика, отделена от техническия опит.”
WEF, Тристранната комисия и други мозъчни тръстове на G3P насърчиха развитието, необходимо за NDRC на Държавния съвет на КНР, за да изгради процъфтяващия Technate. Чуждестранните инвестиции и вливането на технологии от настоящите водещи нации от съществуващия IRBO доведоха Китай до позиция, в която ще осигури икономически, политически и културен тласък за нов световен ред.

Technocracy, както е пилотирано в Китай, сега се разгръща в световен мащаб. Индивидуалният суверенитет и свободи, претендираната морална основа за сегашния IRBO, се заменят с ангажимент за ефективност и управление на ресурсите в интерес на „общото благо“. На Запад ние познаваме това като "устойчиво развитие".

Такава система е идеална за тези, които искат да притежават върховна автократична власт, поради което G3P отдавна иска да инсталира технокрацията в световен мащаб. Това е причината те да подпомогнат изграждането на Technate в Китай. Новият IRBO ще се ръководи от технократа и те ще обслужват Глобалното публично-частно партньорство.
 
Последно редактирано:
Я виж ти:
Хенри Кисинджър каза, че Украйна трябва да отстъпи територия на Русия, за да сложи край на войната, и предупреди Запада, че едно унизително поражение за Русия може да доведе до по-широка дестабилизация.

Държавникът, който вече е на 98 години, направи коментарите си на конференция на Световния икономически форум в Давос, Швейцария
(;)), в понеделник, съобщи The Daily Telegraph .

Кисинджър беше архитектът на разрядката с Китай при администрацията на Никсън и той е един от най-големите защитници на реалната политика, в която нациите оставят морала и принципите настрана, за да постигнат целите си.


Отиваме ли към изместване на властовият център/властовите центрове от фирма Америка, към автентичните и родни?:) Да видим...
 
Последно редактирано:
Тук пък пак Кисинджър е един от
(аз не ги вярвам тия ала-бала, нали станА ясно:), но за поздрав за хората тук, дето ги)
 
Най-сигурния начин да се спасиш от мобилизация, без да се вкараш сам в затвора като пускаш про руски постове и постове как смяташ да се предадеш - е да идеш на про руските територии. Този който те мобилизира на сила и не те пуска да излезеш от Украйна е Зеленски със забраната 18-60 да излизат от страната и третата вълна на мобилизация.
Тая опорка още ли я повтаряте? Нали точно това е смисъла на мобилизацията, нали в това си се клел, като си влизал в казарма (и сега ШОК... даже и казармата задължителна, ужас). Има си закони и при мобилизация си длъжен да се явиш в съответното военно окръжие по местоживеене, в противен случай се водиш дезертирал и си под издирване от военна полиция. Ама видиш ли нациста Зеленски колко е зъл да не ги пуска.

пп. Това ако е истина, все повече затвърждава тезата ми за кадровия крах в руската армия.

1653453512414.png
 
Тези дни Израел са правили шоу над Сирия и руснаците май са се взели насериозно, щото Израел ако подпука Сирия, руските дебили в Сирия не знам къде ще се дянат, ама онея такъв бой ще ги бият, че шестдневната война ще се види дълга, всравненеи с това, дето ще и се случи на наземните и педеруZи в Сирия, със все Башар и страната му.


At least five people were killed and seven were hurt in the airstrike, Syria’s state news agency said. Other media in the country said six were killed, all crew members of a Pantsir air defense system who attempted to take down the Israeli missiles.

However, this time the S-300 batteries also opened fire as the jets were departing the area, Channel 12 said. The report noted that Syria’s S-300 batteries are operated by the Russian military and cannot be fired without their approval.

И гаврата:

The report said that the S-300 radar did not manage to lock onto the Israeli jets and thus did not present a serious threat to the IAF fighter jets.



Напомня ми на преди години случая, когато ПедеруZите си свалиха сами транспортен самолет в Сирия, щото нали имат БЕЗАНАЛОГОВИ системи ПВО , и обвиниха Израел.


Руският самолет Ил-20 е бил свален от сирийската противовъздушна отбрана по вина на Израел, тъй като самолетът е бил на пътя на израелски изтребители Ф-16.



За кой ли път, безаналоговите тръби С200/300 - свалят техен самолет, или по грешка думкат цел не по план.


По време на ударите срещу цел в Латакия руският самолет, който бе поразен, бе извън обсега на операцията… Когато сирийската армия изстреля ракетите, ударили самолета, изтребителите (ни) бяха вече в израелското въздушно пространство“, заявяват израелските военни.


Путя явно не разбира, че тръбите му не работят дори срещу Ф-16, дето русоробите мрънкат какъв стар самолет е, ама сваля педеруZки самолети, 1 към 10, и лети над ПВО-то им както си иска, пък ако изстрелят нещо, най-много руснаците да си думнат нещо тяхно в небето по грешка - безаналогови.
 
Последно редактирано:

Когато всички те изритат и се почувстваш натясно в ъгъла, започваш да се въртиш в кавказки омагьосан кръг. И по руския модел вероятно в Стардъкс ще започнат да сервират храна на старо. Руски хамбургер от плъх и пица с кисели краставички и сланина. Супер специалитети, само Иванушка Дурачок може да измисли подобно отмъщение затова, че са го върнали към крепостничеството. И накрая се събуждат от кошмара и установяват, че Русия вече не съществува като държава, станала е Путландия.
 
Сополивото мижитурче с отровено половин мозъче пак налази. Честито на участниците!:)
(Момченцето е много разстроено и ще плачка цял ден.)
 
Сополивото мижитурче с отровено половин мозъче пак налази. Честито на участниците!:)

Кретена с мозък на амеба пак се е озлобил и ще хвърля сополи и плюмка поне още няколко мнения. Това ще да е тежък и тъжен живот - ако не превежда по цяла нощ руска пропаганда, и не се дрогира, ще злобее и хвърля плюмки. Пък като си легне сигурно спи като бебе - два часа спи, два часа реве, после пак заспива.
 
ако не превежда по цяла нощ руска пропаганда
ахахахаха, кажи го на подкрепящите Русия, те ще го разберат.:)

@nandibandi , мислиш ли, че съм руски пропагандатор? И аз не подозирах, добре че РедитмайнДа ми каза...
 
Намери най-високата сграда около теб, и директно тествай гравитацията как ще ти се отрази - с главата надолу. Бих слушал още безмозъчните ти напъни и мрънкания на ученичка, ама трябва да карам до Пловдив, оставям те да злобееш и пишеш руска пропаганда.
 
Олеле! Да не идваш да ме биеш? Нямам нищо против, на последният дори му подарих татус на лицето, с най-добри чувства.
Да не забереш и Графикса, двамата по антируски да ме ступате? Графиксе, Локото, тва-онова, "завинаги в нашите сърца", държим се, нали???

Хора, ако един или повече от нас двамата (или тримата) спре да пише, да знаете, че ми беше приятно тук. Хубава атмослфера, наситена и разнообразна.
 
Добро утро, нигерийци

a817mXO_700b.jpg



В Нигерия е малко по-цивилизовано от вашата ПедеруZия
Цивилизована Америка:
Броят на жертвите от стрелбата във вторник в начално училище в американския щат Тексас достигна до 21, предаде Асошиейтед прес. Загинали са 18 деца и трима възрастни, съобщи сенаторът от Тексас Роланд Гутиерес. Първоначалните сведения бяха за 15 убити - 14 деца и един учител. Сенаторът, който заяви, че е получил последни данни от щатската полиция, каза още, че в болница се намират трима ранени в сериозно състояние.

Още не са излезели от периода на Дивия Запад :)
 
Цивилизована Америка:
Броят на жертвите от стрелбата във вторник в начално училище в американския щат Тексас достигна до 21, предаде Асошиейтед прес. Загинали са 18 деца и трима възрастни, съобщи сенаторът от Тексас Роланд Гутиерес. Първоначалните сведения бяха за 15 убити - 14 деца и един учител. Сенаторът, който заяви, че е получил последни данни от щатската полиция, каза още, че в болница се намират трима ранени в сериозно състояние.

Още не са излезели от периода на Дивия Запад :)
И ти си десен консерватор, който е за забрана на оръжията нали?

Графиксе, Локото, тва-онова, "завинаги в нашите сърца", държим се, нали???
Аз ако идвам, ще е направо с агитката, не бой са. Ама не щот си русофил ами щото не идваш на мачове. :D
 
И ти си десен консерватор, който е за забрана на оръжията нали?
Напротив, дори съм за раздаването им безплатно в цивилизования свят.
 

Горе