Украйна - Русия какво ви е мнението

Това да "пипнеш трева" означава да пробваш нещо ново

Пробвала съм - пипала съм и тая трева. Обикновените цигари ми харесват повече.

Дуднеш като някоя даскалица. Само ме гълчиш. :love:
 
Кажи на кой е де ама последните 3000 години не след 1947ма.
През последните 3000 години е била повече на евреите отколкото на мюсюлманите.
 
През последните 3000 години е била повече на евреите отколкото на мюсюлманите.
Че тя и Америка е повече на евреите, отколкото на другите емигранти. ;)
 
Кажи на кой е де ама последните 3000 години не след 1947ма.
Палестина е името на римската провинция от времето на империята. Нещо като Тракия или Македония. Няма палестинци, както няма и македонци, макар през вековете така да са били наричани и евреите, и арабите. Това име ползват и британците за тая територия след разпада на Османската империя в 1918 г. и взимането ѝ (уж временното) от Британската империя.

Още преди това те обещават земя на евреите там, защото това са техни исторически земи, но през 22-ра се отмятат и дават големи територии на т.нер. Трансйордания. През 48-ма, на база поредните уговорки за създаването на еврейска държава от предната година, евреите си правят такава и я наричат на първото им царство. В резултат, всичките джагали ги нападат (шест държави), а евреите се вдигат и успяват да ги победят. И оттам вече конфликтът е въпрос на оцеляване за Израел.

След войната от 1948 г. Сирия, Египет и Йордания заграбват земите, предвидени от ООН за евентуалната Палестина.
 
През последните 3000 години е била повече на евреите отколкото на мюсюлманите.
Само, че е имало всякакви там не е еврейска държава. Реално само вярата ги дели, но са едни същи гадове. Каквото правят чалмите това правят и евреите и обратно. Някакво състезание по идиотизъм са си спретнали. А и винаги е отворен въпроса защо никой не ги иска и едните и другите😉
 
Дуднеш като някоя даскалица. Само ме гълчиш. :love:
За кое не съм прав? :cool:

Само, че е имало всякакви там не е еврейска държава. Реално само вярата ги дели, но са едни същи гадове. Каквото правят чалмите това правят и евреите и обратно. Някакво състезание по идиотизъм са си спретнали. А и винаги е отворен въпроса защо никой не ги иска и едните и другите😉
Щото ние сме цъфнали и вързали. За всеки народ другите изглеждат малко или много луди, особено ако са с различна религия. Ето защо е хубаво когато хората заебават религиите, тогава стават способни да видят приликите си с останалите народи и дори да ценят разликите си (различната култура). На религиите все им приписват божествен произход и характер, но в историята на човечеството са били причината за толкова много разделение и кръв, че е по-правилно да се каже, че имат дяволски произход и характер.

Никой проблем обаче не се решава с насилие и оръжия, а само се задълбочава. Няма извинение за нито една война и нито едно изпратено оръжие.
 
За кое не съм прав?
Ма, прав си, бе мило, ама трябва да приемеш, че хората (хеле пък аз) понякога се отклоняват от нормата.
 
Понеже никой не иска чифутите, те отиват и си правят държава (което е похвално) НО на чужда територия (което е кофти). Логично е изгонените от собствените им (свещени според тях) земи да са малко против. Дали Палестина е държава??? Ако беше призната за такава с ясно договорени междусъседски отношения с Израел, сега нямаше да коментираме неща, които не ни е работа да коментираме.
Територията не е точно чужда. Там е имало някакви пръснати племена арабелски, живеещи в палатки и кирпичени колиби. Държава не е имало.

Според Нетаняху в интервюто с Дж. Питърсън, наште (евреите) просто си намерили необитавана земя и я направили рай за всички - заварено население ("палестинци") и новодошли евреи. Обаче по някое време арабелите, понеже се поочовечили малко в цивилизованата среда и закономерно почнали да завиждат и да си въобразяват, че тва поначало си е било тяхно, ама евреите дошли и им го откраднали :) .

Което пък навява дежа ву с Германия и въобще навсякъде където са се установявали евреи за по-дълго :) . За мене еврейската версия звучи достоверно, ама не на 100% , щото противоречи на логиката и човешкия опит едно видимо кротко и работливо племе да генерира толкова негативни реакции у съседите си.

Същото бих го казал и на троловете по форумите, но те са безгранично прости и нямат капацитета да го разберат.
Тва вече малко грубо дойде.
 
Ей, сега даваха репортаж с Нетаняху и някакви военни създавали военен съвет и се хилеха като репи... доста странно.
 
Много ме кефят и наште тайни служби дето разбили група снабдявала руските спец части с китайски бинокли и прицели 😆 😆 😆 и ги изнасяли през летище София...
 
Ровейки из нета гледам американците втори самолетоносач пъхат в Средиземно море. Да не излезе накрая, че те са навили шилата на Хамас бая опит имат в тази посока. И под предлога за помощ на правилните рязани карабини да доближат самолетчета до Русия.
 
Малко читава журналистика дето не жали евреите и показва и другата страна:
 
Държавата Палестина е частично призната държава в Близкия изток.

Егати - Израел е съвременна държава в Близкия изток, преди няколко дни беше ... частично призната държава ... а сега е променено

Та мисълта ми беше,че и Палестина и Израел са с еднакакъв статута въпреки мнението - няма държава Палестина. Но пък веднага са се погрижили да изчезно грозното частично призната :)
 
 
И това съм го пускала, при това още на другия ден.

Никой не ме отразява, баси. Даже и своите... :cry:
 

Горе