Украйна - Русия какво ви е мнението


Па, много ясно, че трагедията на палестинците в Газа се преекспонира. То е така от години, ама след ''справедливия" и реципрочен отговор на чуфутите, преувеличението е още по-нагло. ;)

Его и тоя Палиуудец:
Some of Israel's actions in its war against Hamas, like cutting off food and water for Gaza, could "harden Palestinian attitudes for generations" and weaken international support for Israel, former U.S. President Barack Obama said on Monday


 
Баси повърнята дет си шернал... поражения по сградите нямало, малко разместени павета, 3-4 счупени керемиди и 5-6 прозореца...

image.png
F231018-AM15-1.jpg
Съобщаваха за над 500 убити при този удар. Има поражения, но не съответстват на над 500 убити.

 
Баси, чифут-ланд стана глагол o_O

395309741_834864738639148_6537625737673644035_n.jpg
 
PallyWood от наште орки в действие. По-добре ходи да защитаваш в оная тема комунистите, тука тотално изтрещя от глупости.
Най-забавно е да се наблюдават такива като теб. Обърни лопати ;). От фашаги на комунета -1945, от комунета на демократи - 1989, от демократи на европейци -2009-2010 и скоро ще имаме от европейци на супер анти западняци. Обаче сега не е као едно време мнго логове много нещо 😆Дерзай...
 
Айде още PallyWood Пропаганда + руска пропаганда. Толкова си могат нашите орки
Друго си е да бичиш укрофейкове от редита нали ... о киевски призрако :D
 
Най-забавно е да се наблюдават такива като теб. Обърни лопати ;). От фашаги на комунета -1945, от комунета на демократи - 1989, от демократи на европейци -2009-2010 и скоро ще имаме от европейци на супер анти западняци. Обаче сега не е као едно време мнго логове много нещо 😆Дерзай...

Най-точното определение за такива като реминди: "Кълвач, който много иска да бъде ястреб". ;)
 
Между другото, току-що над нас прелетя колона от 6 хеликоптера от двуперковите (британски). Доста притеснителна гледка. Ще следим новините.
 
  • Like
Реакции: OSH
Съобщаваха за над 500 убити при този удар. Има поражения, но не съответстват на над 500 убити.


Аз не споря колко са убитите, а че при експлозията нямало разрушения.. а само пожар от повредена ракета.. както ни споделя протежето.. Изгледай клипчето да видиш как е изглеждал двора веднага след удара, цялото пространство е било пълно с хора, които са се криели от ударите. Ударите в този ден и това врвме може да видиш в клипа на АлЖазито, те затуй почват и лайф.

Иначе разбирам на къде биеш, имаш ли снимки как биха изглеждали 50 изгорели и разпокъсани тела? Така би било по правилно да прайм сравнение.
 
Големи 'факти' си дал, няма що. С такива факти само други орки може да ти повярват.

Сравнение с твоите са нищо, да.. ти кат бивш каманяга що не се включиш и в другата тема? Или нема редит от къде да черпиш знания и меменца по тамошните теми?
 
Иначе разбирам на къде биеш, имаш ли снимки как биха изглеждали 50 изгорели и разпокъсани тела? Така би било по правилно да прайм сравнение.
Да, целия ми комп е пълен само със снимки на изгорели и разпокъсани тела :rolleyes:

Аз не споря колко са убитите, а че при експлозията нямало разрушения.. а само пожар от повредена ракета.. както ни споделя протежето..
Аз доколкото знам, споровете бяха за това кой е пуснал ракетата и колко убити има. Не знам някой да е бил загрижен само и единствено за това колко големи са били материалните разрушения. Но по разрушенията се съдеше за това дали убитите са могли да бъдат над 500 и дали това число 500 не е силно преувеличено.
 
дали това число 500 не е силно преувеличено.
По официални данни са 471. Дефинирай ''силно". :)
 
По официални данни са 471. Дефинирай ''силно". :)
Дефинирам го като "10 пъти или повече". По снимките и видеата от пораженията не виждам как е могло да има стотици жертви. Но не ме интересува точното число, защото и 1 е предостатъчно, и защото не би трябвало да има военни конфликти в днешно време. И едно дете да е убито, всички замесени в тоя конфликт са виновни.
 
Аз доколкото знам, споровете бяха за това кой е пуснал ракетата и колко убити има. Не знам някой да е бил загрижен само и единствено за това колко големи са били материалните разрушения. Но по разрушенията се съдеше за това дали убитите са могли да бъдат над 500 и дали това число 500 не е силно преувеличено.

То е цял низ от издънки на протежетата.. първо имаше хвалебствени постове, че се изпълняват "обещания", за много избити "терористи".. и т.н. ма кат се разбра за ударена болница, къде са се събрали много цивилни.. се почна едно... ма то тва не беше наша ракета.. и триене на информация. Извъртяха се още доста стари видеа и т.н. за разни ракети.. докато не се стигна до лайфа на Жазирата..., ама протежетата и там не уцелиха кьоравото и накрая се стигна до... ми то не са 500 а 50.
Ето вижте тая снимка: малко разместени керемиди, некой друг счупен прозорец, некоя друга прегорела кола.

Иначе, ето един пример, как без "кой знай какви разрушения" имаме две загинали женици.

Тва видео го бях пускал по-напред в темата, обстрел на ВСУ в Донецко:


Пораженията.. паднала дървена ограда, отсреща малко нагънати ламарини, поражения по пътя - почти никви...

0d24745c-b69b-4105-82d6-c2e208423c76-thumbnails.jpg
466-preview-result.png
462-preview-result.png


А какво ли прави взрив, който нанася поражения в този диапазон:

Screenshot-2023-10-25-180656.png


червено: боНбето
голЕмото жълто: двора от клипчето, къде се вижда касапницата
малкото жълто: човечеца в уличката с отвореното табло
синьото: диапозона на разрушенията... от това кое се вижда на снимките по-горе.

Колите е ясно.. вижда се тук, таме малко изгоряло по тях.

Дано ти помогнем да прецениш колко силно е силно.
 
Кралица в истинския смисъл на думата. Успя да надговори говорещата глава и да защити тезата си.

 
Още палиууд, демек факти

 
То е цял низ от издънки на протежетата.. първо имаше хвалебствени постове, че се изпълняват "обещания", за много избити "терористи".. и т.н. ма кат се разбра за ударена болница, къде са се събрали много цивилни.. се почна едно... ма то тва не беше наша ракета.. и триене на информация. Извъртяха се още доста стари видеа и т.н. за разни ракети.. докато не се стигна до лайфа на Жазирата..., ама протежетата и там не уцелиха кьоравото и накрая се стигна до... ми то не са 500 а 50.
Този казал едно, онзи казал друго... и на кой му пука, когато на никой не му пука? Да видим това:

Значи, за тая болница сега се разчу само защото медиите го раздухаха и разните анализатори (включително и ние в тази тема) прихванаха. За предишните няколко такива случая някой от нас чувал ли е, интересувал ли се е? Дълбоко се съмнявам. А както добре знаем, когато медиите раздухват нещо с такава упоритост, значи има нещо гнило.

Не че е лошо да анализираме настоящи събития. Но ако ги анализираме прекалено много и си врем носа по цял ден в недоказуеми детайли, изпускаме голямата картина. А тя е, че на разни места по света се случват неща, които не трябва да се случват. Използват се оръжия, които не трябва да се използват. Финансират се организации, които не трябва да се финансират. Докато се чудим за кой да "викаме" в поредния конфликт, докато се чудим кой пуснал една бомба, те пуснали още няколко. Случва се нормализиране на тия неща - хората си плямпат, бомбите си падат, троловете си тролват.

Тая тема е толкова голяма, и постове в нея са най-вече от рода на "Моите са добрите, твоите са лошите, а ти си тъп и заблуден". В един военен конфликт обаче няма добри, всички с оръжия са лоши, и всички фаворитизиращи едната половина от въоръжените са тъпи и заблудени. Това е положението. Който "вика" за войските на Украйна или на Русия, на Израел или на Хамас, трябва да седне и сериозно да преосмисли целите и смисъла на живота си. Обаче се съмнявам да достигне до каквито и да е прозрения.
 
Този казал едно, онзи казал друго... и на кой му пука, когато на никой не му пука? Да видим това:

Значи, за тая болница сега се разчу само защото медиите го раздухаха и разните анализатори (включително и ние в тази тема) прихванаха. За предишните няколко такива случая някой от нас чувал ли е, интересувал ли се е? Дълбоко се съмнявам. А както добре знаем, когато медиите раздухват нещо с такава упоритост, значи има нещо гнило.

Не че е лошо да анализираме настоящи събития. Но ако ги анализираме прекалено много и си врем носа по цял ден в недоказуеми детайли, изпускаме голямата картина. А тя е, че на разни места по света се случват неща, които не трябва да се случват. Използват се оръжия, които не трябва да се използват. Финансират се организации, които не трябва да се финансират. Докато се чудим за кой да "викаме" в поредния конфликт, докато се чудим кой пуснал една бомба, те пуснали още няколко. Случва се нормализиране на тия неща - хората си плямпат, бомбите си падат, троловете си тролват.

Тая тема е толкова голяма, и постове в нея са най-вече от рода на "Моите са добрите, твоите са лошите, а ти си тъп и заблуден". В един военен конфликт обаче няма добри, всички с оръжия са лоши, и всички фаворитизиращи едната половина от въоръжените са тъпи и заблудени. Това е положението. Който "вика" за войските на Украйна или на Русия, на Израел или на Хамас, трябва да седне и сериозно да преосмисли целите и смисъла на живота си. Обаче се съмнявам да достигне до каквито и да е прозрения.


Ми не точно от медиите, направи ми впечатление, че започват да се трият разни неща, затуй задълбах по темата още тук:

А, Я, колкото и да не им се вярва на протежетата, винаги ме е интересувало предимно "промивката", не ми е нито за Раша, нито за Украйна, Израел или Палестина... каманягите или царистите. Промивката.. и как се случват тя.., а в подобни теми.. матрЯла сам се доставя.
А през последните дни.., уча тотално нова история на България...

Ето един пример.. колко от вас знаят, че Евреите в Пловдивско са били обявени за терористи през 43та и са им въведени некои леки ограничения от ДС?

Jpg-Public-Handler.jpg


А за случващото се по света... нема как да се спре.. колкото и да се опитва @етерИум да ни разкрие "тайната". Местата вече са раздадени. Кой взел, взел.
 
Орките се чудят как да се набутат до Израел, че да викат " ама и ние бомбим, пък нас ни обвиняват". Голям смях от pallywood-ската терористична измет.
 
Кълвачът с амбиции на ястреб отново се изсекна по темата. Както винаги творбата му е гнусна за гледане.

Кой създаде поредната инсценировка, за да оправдае избиването на милиони цивилни палестинци? Кой помага на чифутланд да открадне и малкото останала неоткрадната палестинска територия? Кой измисли сценка от селска вечеринка, избивайки своите цивилни, за да помогне на господаря си да започне глобална война, целейки се първо в Иран??? Never mind...
 

Горе