ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

А какво очакваш да последва от такова включване? Темата е основно за сеир на външните наблюдатели (благодарен съм за което!) и за изпускане на пара. the_tourist пак ще цъфне за найсти път в темата в някой момент и така, водата си тече. Официалната позиция е че няма последствия, защото колко е лесно да се направи нов профил, само на горкия бластер ли какъв беше му се трият редовно профилите, щото явно нещо е настъпил Блинки накриво и явно в неговия случай трябва да се трият профили. Другите си развяват коня както искат с кокошкарските истории, практическа полза освен споменатите 2 няма :)
Всъщност темата има за цел да направи списък с потребители, с които трябва да се работи доста предпазливо или въобще да не се работи с тях. Направен е за хора, които имат толкова опит с търговия с хора онлайн, колкото аз с разплода на сибирския хамстер.

Профили не се трият и банват, защото същия този убавец, който е измамил някой ще си направи нов и тотално ще се изгуби каквато и да история с него. Нещо, което сме го говорили не си спомням колко пъти. За което е прав, @jair .

Вината ни е, че този лист няма как да стане така видим, че да е мъст Риид, пред каквото и да е предприемане на действие в насока търговия онлайн. Отворен съм за предложения тук. Освен да дам като съвет в негативния трейд да се пуска и линка към тази тема, и по конкретно страницата, в която е споменат потребителя и описан случая, за който му е даден трейда. ;)
 
Как ще няма полза да се банват злоупотребилите?
Ако се баннат, то дори и да си направят нов профил, те нямат никаква репутация и съответно ще е много трудно някой да им се довери да преведе парите предварително.

Форума е някакво отражение на действителността ни....
Това не е точно така. Новите потребители са с изчистена репутация и събирането на 2-3 Лайка е лесно от темите, за трейд, вече е трудно, ама като гледам много много не ги гледат тия неща тук. ;) Отражение на действителността е всеки да скача на сляпо във всяка много "яка" оферта, за което форума трудно може да превъзпита такъв ентусиазъм. :)
 
Вариант е да се направи една страница с таблица, в която се вкарват проявилите се (от админ; след прикачени някакви доказателства от потребител). Срещу тяхното име да има линк към поста от тази тема. И по този начин, ако някой реши да търси, дали този, с когото иска да работи не се е проявил, то ще провери в таблицата, а няма да е нужно да влиза в темата и да има малко от малко знание как се работи с търсачката, за да види евентуално пост, в който е споменаван.
 
Каквото и да се направи винаги ще има изгорели. Аз сигурно съм работил с половината от форума и единствената издънка е с туриста. Даже не помня вече колко му бях дал за реклама... На няколко пъти се появи и пак същото...
 
Окей, почваме със схемите вече, щом само ще има мъмрене от някой изгорял със няколко стотин лева, ще го прежаля!
18 положителни сделки докато се разводнят с негативни, охо, имам в кърпа вързани 3-4 бомбета.

Сега сериозно, вие не гледате ли как се управят другите форуми? Когато някой бъде хванат в злоупотреба и е пусната тема, администратора играе ролята на съдия без да допуска други страни да се мешат в темата, освен ако нямат участие. На база доказателствата преценява дали трябва да му се върнат парите на пострадалия, дали да банне обвиненяемия и така нататъка.

С тия предупреждения е много несериозно. Това е рай за всички схемаджии по нашите ширини :D:D
 
Аз лично ще съм ок, ако имената се индексират от Гугъл при търсене. Защото всеки може да си смени профила, но с името нещата са малко по-сложни. ;) @Blinky , ти как мислиш?
 
Аз лично ще съм ок, ако имената се индексират от Гугъл при търсене. Защото всеки може да си смени профила, но с името нещата са малко по-сложни. ;) @Blinky , ти как мислиш?

Това нарушава определен регламент за защита на личните данни :) Освен това може да има няколко човека с еднакви имена.

Както написа някой горе, една таблица с потребителските имена закачена в първия пост и за всеки скрийн от "издънката", стигат.
Отделно и негативния iTrade. Който иска да гледа и да проверява. Все пак всеки сам избира с кого да работи. По потребителско име по-лесно се търси и в гугъл, понеже много хора ползват едно и също или много подобно навсякъде.
 
Аз лично ще съм ок, ако имената се индексират от Гугъл при търсене. Защото всеки може да си смени профила, но с името нещата са малко по-сложни. ;) @Blinky , ти как мислиш?

Това няма как да стане за жалост. През последните години имахме такива случаи, в които на някакви цървули, измамили хора тук бяха им публикували данните (име, фамилия, телефон, че и адрес). Та голямо мрънкане и заплашване беше от някои от тях. Нали се сещаш, че такива мишкари, които са си позволили да изтъркалят някой за 20-30 лева тук, ще стигнат дъното, за да ти сдухат настроението и да ти създадат доста проблеми. Абе пълно с боклуци по нашите ширини. Дори не знам как оцеляват в реалния си живот извън мрежата.

Ето каква трябва да е работещата схема: преди сделката, карате човека да пише в темата, с която се дава итрейд. След като го накарате, прави се проверка преди това дали присъства тук, в темата, както и итрейда му. Ако не мине добре, вкарва се в темата тук, дава му се негативен итрейд и в коментара линк с доказателства, писани тук. И това вече е други ниво. Нов акаунт трудни ще мине, ако човека от среща го преведи - кога е регистриран, има ли постове, какви и най вече има ли друга история тук.
 
Хубу де, изтрихте ми темата с черния списък на некоректни търговци.
Само потребителите ли ще плюете? Каква беше идеята?
 
Хубу де, изтрихте ми темата с черния списък на некоректни търговци.
Само потребителите ли ще плюете? Каква беше идеята?
идеята е проста - да не се позволява вчера регистрирани потребители да ползват форума за черен PR
 
идеята е проста - да не се позволява вчера регистрирани потребители да ползват форума за черен PR
Т.е. по-добре е да размотават още 100 души, и да не се разчуе. Само защото нямал отдавнашна регистрация и 5000 мнения бля бля.
Ако идеята е старите потребители да си разменяте любезности - ОК, тук не е моето място.
Мод ли си, че пръв ми оцапа темата? Тато много поощряваше ковлададжиите и натегачите. После им даваше тиквен медал и ръкостискане пред строя.

Поне има ли тема за черен списък, или правилно не съм намерил такава?
 
Да. Има. Нарича се кзп. Тук няма как да си разчиствате сметките с някой некоректен бизнес. Има си институции за целта. С потребителите тук е друго. Тук да вирели и тук ще ги спрем да правят мизерии. Моля ви. Форумът е за споделяне на полезна и добронамерена информация, не го въвличайте в драмата между потребител и физическо лице. Има кой да решава тези спорове. Благодарим за разбирането. Успехи.
 
Трудно се доказва поръчка през КЗП, като имам само един мейл от тях.
Някога форумът ви го даваха като пример за свободно и безпристрастно пространство, наедно с 2-3 други. Никът ми може да е вчерашен, ама аз не съм.

И тук е станало секта, да си се хвалите 5 човека накръст колко сте големи. Напълно едностранчиви теми, и всеки си пробутва каквото има. За клиенти можело да има теми, ама за магазини не можело!

Вече не ставате за нищо! Кво толкова ви развращава админството, егото ли ви пораства, нямам обяснение.
 
С брой мнения ли се доказали? Като у фермата на Фейсбук, FarmWille ли беше. Виртуални точки, а животът навън си върви.
Отговарям за себе си :) но съм работила с доста коректни хора не ви познавам не знам какъв е проблема тук всички си помагаме успех ви желая :)
 
Отговарям за себе си :) но съм работила с доста коректни хора не ви познавам не знам какъв е проблема тук всички си помагаме успех ви желая :)
Проблемът на авера (дори не е моя поръчка) е непусната стока, за няма и 10 лева.
Проблемът на форума, е изключително едностранчивото модериране.
Успех и на вас, форумът ви накрая ще влезе у черните списъци нацяло. Не мож измодерира целия нет.

Само го погледни отстрани. Пускам културна и учтива тема. Обажда се някакъв придворен, да наковлади. Дори не разбрах какво иска и какво не е наред. Без обяснения темата ми изчезва.
Познай утре кво ще прочетете за предприемач.ком, и няма да може да го изтриете.
 
Проблемът на авера (дори не е моя поръчка) е непусната стока, за няма и 10 лева.
Проблемът на форума, е изключително едностранчивото модериране.
Успех и на вас, форумът ви накрая ще влезе у черните списъци нацяло. Не мож измодерира целия нет.

Само го погледни отстрани. Пускам културна и учтива тема. Обажда се някакъв придворен, да наковлади. Дори не разбрах какво иска и какво не е наред. Без обяснения темата ми изчезва.
Познай утре кво ще прочетете за предприемач.ком, и няма да може да го изтриете.

Сладур, леко да те светна. Щот си тъп явно.
Престави си, че имаш онлайнмагазин. Аз също имам магазин. И решавам да те опетня. Влизам във форума и почвам да те плюя БЕЗ ДОКАЗАТЕЛСТВА. Ами не съм прав, първо форума не е място да си търсил правата. Второ форума не е инструмент за отмъщение. Трето - абе каун, дори не си поръчал, кво се дървиш тука за некакъв друг уж бил поръчал и тинтири минти.

П.с. Извинявай ако съм те засегнал, беше умишлено и целенасочено. Просто сме тук, не да ти четем идиотизмите. Тях в къщи с жената.
 
Последно редактирано:

Горе