проблем с КЗП

Не променя факта че съм скрил данните си за контакт поради спам и че има нарушение, ако не си разбрал не успорвам това............. Но не проименя и факта че въпросната жалба е нереална и на вява други мисли. Ако те са правили проверката " е така " да бяха казали - "Ами направихме проверка дали спазвате законите, тъй тъй работата, сваляйте гащи." А не " ами има жалба и от там ала бала. "
 
В крайна сметка съставиха (и връчиха) ли ти акт или не?
 
В крайна сметка съставиха (и връчиха) ли ти акт или не?
Да, като човека каза ако си върна пак данните за контакт да пиша за споразумение, след това ще намалят акта. като цяло препдолага че ще е минимална сума тъй като не печеля пари от сайта и не съм фирма а физическо лице.
 
Да, като човека каза ако си върна пак данните за контакт да пиша за споразумение, след това ще намалят акта. като цяло препдолага че ще е минимална сума тъй като не печеля пари от сайта и не съм фирма а физическо лице.

Имаш ли писмено уведомение за тази възможност или само ти го спомена? По закон трябва да те уведоми писмено. Срока ти е 14 дни да предложиш споразумение, като може да предложиш да минеш по чл. 28 (само с предупреждение) като може да опишеш, че въпреки липсата на инфо за контакт, контактната форма е била активна и въпросната жена е можело, чрез нея да подаде сигнал, както и че ще върнеш информацията, която липсва... блабла...

А по кой член си виновен?
 
Имаш ли писмено уведомение за тази възможност или само ти го спомена?
Нямам писмено, тримата от КЗП които бяха в залата ми казаха директно да им пиша на имейла който им писах предния път с предложение за споразумението.
А по кой член си виновен?
Член 4, защото само контактната форма е активна, другите ги бях скрил, страницата на сайта я направих прайвът докато мине спама ( и после забравих разбира се ). Умувах да взема карта на ваучер и нея да сложа за контакт в сайтовете за обяви че то е някакъв ужас особено мине ли 12 часа вечерта. Та:
1. Чл. 4, ал.1 - т. 1, т. 2, т. 3 и т.4 от ЗЕТ

Смених имейла, час по-късно се почна и спама :D :D :D
1680178336083.png
 
Бате, плесни вместо текст за мейла, картинка. :) Ще се получи добре.
Колкото до това да имаш само една контакт форма, от много време не е Ок. Дано все пак с договорики стигнете до нещо еднакво удобно и за двете страни. Ако е поле от админа, не го пълни с мейл. Отиди в кода и прави каквото си искаш. :D
 
На мен ми е интересно за съобщението за бисквитки, някой да са го санкционирали за това? И как ще докажат, че си нямал такова като проверяващите просто може да са му цъкнали "затвори" или поради някаква причина браузъра да им го е блокирал, когато са посетили сайта ти и да не се е показало. Сега, ако изобщо нямаш онова чудо декларация за поверителност ли какво беше е ясно. Ако се чудите това е чл. 4а от същия закон.
 
На мен ми е интересно за съобщението за бисквитки, някой да са го санкционирали за това? И как ще докажат, че си нямал такова като проверяващите просто може да са му цъкнали "затвори" или поради някаква причина браузъра да им го е блокирал, когато са посетили сайта ти и да не се е показало. Сега, ако изобщо нямаш онова чудо декларация за поверителност ли какво беше е ясно. Ако се чудите това е чл. 4а от същия закон.
Като си изчистят кукитата и си презередят сайта на ново, но пак като го писах и на мен ми стана смешно. :)

Тук е що годе културно. В Германия например, такова нещо като CDN за шрифтове от google се санкционира, трябва да са селф хостед, иначе събирали се данни от външни услуги.

За лента за кукитата е още по-тежко, че не си предупредил потребителя, че му се събират данни. Ако тръгнат да се заяждат, дори искат и има овърлей преди да потвърдиш. И още една простотия имаше, но явно си държат на някакви неща, които малко върви към издребняване. Много преди този сайт Google и Facebook ти имат данните, но нищо, важното е да има правила. :)
 
Бате, плесни вместо текст за мейла, картинка
Тоя имейл е от контактната форма която е и с кепча уж. А имейла здълже в картинка, да.
На мен ми е интересно за съобщението за бисквитки, някой да са го санкционирали за това? И как ще докажат, че си нямал такова като проверяващите просто може да са му цъкнали "затвори" или поради някаква причина браузъра да им го е блокирал, когато са посетили сайта ти и да не се е показало. Сега, ако изобщо нямаш онова чудо декларация за поверителност ли какво беше е ясно. Ако се чудите това е чл. 4а от същия закон.
Нямам идея. Аз си имам и за бисквитки и декларация за поверителност и правила за ползване.
 
Домейн, хост, да го вдигнеш тоя сайт, глобата, разходите по разкарването и загубения ден... Грубо едни ~500лв. Доброволно, за да дадеш възможност на бай Иван да може да ти се обади дали ще му изкупиш добитъците.
Айде, за теб може да не е чак задна ножица покрай другите неща с които се занимаваш. Някой линк ще сложиш, някой банер и т.н. По скоро дано го прочете някой нов влязъл във форума да открива топлата вода с гениалната идея тип "купувам една бира, продавам капачката..." Та извода е, че такъв тип сайтове в повечето случаи са не просто безполезни и ангажиращи, а буквално може да ти струват пари. Пари, които може да ги изпиеш с приятели, например :)
 
Карма е това, толкова години плю по OLX, какво ли не прави, 1000 копия имаше и накрая си го получи.
Поуката сам можеш да си я направиш.
 
Ще пробваш ли споразумение или ще плащаш?
 
Домейн, хост, да го вдигнеш тоя сайт, глобата, разходите по разкарването и загубения ден... Грубо едни ~500лв. Доброволно, за да дадеш възможност на бай Иван да може да ти се обади дали ще му изкупиш добитъците.
Айде, за теб може да не е чак задна ножица покрай другите неща с които се занимаваш. Някой линк ще сложиш, някой банер и т.н. По скоро дано го прочете някой нов влязъл във форума да открива топлата вода с гениалната идея тип "купувам една бира, продавам капачката..." Та извода е, че такъв тип сайтове в повечето случаи са не просто безполезни и ангажиращи, а буквално може да ти струват пари. Пари, които може да ги изпиеш с приятели, например :)
до колкото разбрах и блог да имам и сайт тип визитка / CV да е, пак предоставям информационни услуги, защото го разпирах. Тоест пак попадам под този закон и пак съм задължен да въведа имена, телефони, имейли и адрес. Тоест ако вземат да проверяват всеки един сайт... олеле малеле. Да не казвам че една камара колеги занимаващи се със СЕО техните мрежи са им махнали всеква възможност за контакт и са си са с скрити данни в WHOIS... тоест шанс за връзка никъв освен случаен ( тука да попаднеш на някоя от обявите за статия с линк и като прати списъкла със сайтове да откриеш магията ) или на врачка.
 
Влизам да споделя за сходен случай със ФБ ГРУПА за безплатни обяви тип "Обяви Видин Купува-Продава" с 60 000 потребителя.

Някакви мошенници есента на 2022г покрай войната и паниката качват фалшвиви обяви за "Продавам дърва 40лв кубика". Съответно някакви балъци им превеждат капаро и мошенниците се изпаряват. Балъците пускат жалба за измама в районното и полицията кого да търси, много ясно мен - Администратора на групата. То обяснения, протоколи, адвокати... докато докажа, че аз не съм пускал обявата, а е било друго лице.

Накрая искаха да ме изкарат виновен, че като администратор не съм си изпълнявал задълженията за модериране на групата.... викам аз да не съм на заплата там бе! Адвоката ми е читав, но въпреки това олекнах с едни 200лв глоба. След това продадох групата на маниаците от Вгъzzраждане да си леят политическата пропаганда там. Та толкова за обявите и печалбите през такива платформи.
 
Последно редактирано:
Влизам да споделя за сходен случай със ФБ ГРУПА за безплатни обяви тип "Обяви Видин Купува-Продава" с 60 000 потребителя.

Някакви мошенници есента на 2022г покрай войната и паниката качват фалшвиви обяви за "Продавам дърва 40лв кубика". Съответно някакви балъци им превеждат капаро и мошенниците се изпаряват. Балъците пускат жалба за измама в районното и полицията кого да търси, много ясно мен - Администратора на групата. То обяснения, протоколи, адвокати... докато докажа, че аз не съм пускал обявата, а е било друго лице.

Накрая искаха да ме изкарат виновен, че като администратор не съм си изпълнявал задълженията за модериране на групата.... викам аз да не съм на заплата там бе! Адвоката ми е читав, но въпреки това олекнах с едни 200лв глоба. След това продадох групата на маниаците от Вгъzzраждане да си леят политическата пропаганда там. Та толкова за обявите и печалбите през такива платформи.
А може ли само да питам - защо правите тези групи изобщо като не ги администрирате? Явно е, че имате някакъв дивидент от това. Като има проблем ще администрирате, ако не - просто не правите групи. Този, който дава трибуна за изява на подобни екземпляри също носи вина.
 
А може ли само да питам - защо правите тези групи изобщо като не ги администрирате? Явно е, че имате някакъв дивидент от това. Като има проблем ще администрирате, ако не - просто не правите групи. Този, който дава трибуна за изява на подобни екземпляри също носи вина.
колкото повече хора има в една група , толкова повече им се котира рекламата която пускат на някой продукт. Може да продават и рекламно време
 
А може ли само да питам - защо правите тези групи изобщо като не ги администрирате? Явно е, че имате някакъв дивидент от това. Като има проблем ще администрирате, ако не - просто не правите групи. Този, който дава трибуна за изява на подобни екземпляри също носи вина.
Нямам дивидент, пускам на клиенти неща в тях, май ...само за това ги позлвам. А иначе, с какво ще ме задължи нещо което е безплатно и реално е собственост на фейсбук. Според мен на чужда платформа и ясно пише в правилата на фейсбук че НЕ сме собственици на групи, дори и на фейсбук страници свързани с фейсбук. А ако се загледате по-дълбоко ще видите, че фейсбук единствено може да не притежава снимки с авторски права, музика и клипове. Всичко останало е доброволно предоставено, а ние не сме собственици на профили и на нищо.... Айде да не влизаме на дълбоко в темата че мирише от далеч. Даж за KЗП ако се ровнеш в правилата имам чуството че и акта може да отпадне. В моя случай сайта например си е ясно чий е.... и т.н. Както и да е.
колкото повече хора има в една група , толкова повече им се котира рекламата която пускат на някой продукт. Може да продават и рекламно време
директно споделям чрез плъгин, но не продавам нищо отделно, всичко си е към клиентите с които съм на договор и позлвам този ИНСТРУМЕНТ, предоставен с права на Фейсбук.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Нямам дивидент, пускам на клиенти неща в тях, май ...само за това ги позлвам. А иначе, с какво ще ме задължи нещо което е безплатно и реално е собственост на фейсбук. Според мен на чужда платформа и ясно пише в правилата на фейсбук че НЕ сме собственици на групи, дори и на фейсбук страници свързани с фейсбук. А ако се загледате по-дълбоко ще видите, че фейсбук единствено може да не притежава снимки с авторски права, музика и клипове. Всичко останало е доброволно предоставено, а ние не сме собственици на профили и на нищо.... Айде да не влизаме на дълбоко в темата че мирише от далеч. Даж за KЗП ако се ровнеш в правилата имам чуството че и акта може да отпадне. В моя случай сайта например си е ясно чий е.... и т.н. Както и да е.

директно споделям чрез плъгин, но не продавам нищо отделно, всичко си е към клиентите с които съм на договор и позлвам този ИНСТРУМЕНТ, предоставен с права на Фейсбук.
Въпросът ми не беше към теб и твоя казус, а към човека, който се оплаква по-горе, че са го глобили задето не е администрирал групата си. Не виждам защо правиш група като нямаш намерение да дадеш стойност на хората вътре и да я поддържаш, че и пари да не вадиш от нея. В това няма логика и затова предположих, че автора на поста иска просто да вади някой лев от рекламки без да дава нищо в замяна.

А иначе не е важно на какво си собственик, а какво имаш право да администрираш. След като си могъл да премахнеш дадено повеждащо съдържание, но не си го направил определено носиш някаква вина за това. В някои от групите, които членувам всеки пост се одобрява ръчно точно поради тези причини.
 

Горе