проблем с КЗП

Пращат го три пъти с препоръчано писмо, ако не намерят никой на адрес се счита за редовно връчен.
Нема такъв филм.
 
При неявяване и безмислено упорство ще бъде съставен служебно. И докато си мисли, че е прецакал системата ще изтърве и срока за обжалване. Акта ще влезе в сила и изпълнение. От там нататък 5 години не трябва да припарва до държавната администрация, защото ще си го плати. Ти си също толкова наясно, колкото и мен как се събира информация за собственик на платформа от вътрешните ведомства.
Да, за жалост. :)
 
Стига се филмира, колко акта си съставил и връчил? Това е процедурата по закон, друг е въпросът, че понякога не им се занимава или непознават закона.

А ти колко си съставил и връчил? Цитирай ми закона и да приключваме.
 
А ти колко си съставил и връчил? Цитирай ми закона и да приключваме.
Имам над сто съставени и връчени акта, десетки от тях са връчени по цитираната по-горе процедура. Рови си сам закона, има си конкретен член :)
 
  • Like
Реакции: Test
Имам над сто съставени и връчени акта, десетки от тях са връчени по цитираната по-горе процедура. Рови си сам закона, има си конкретен член :)

Значи или ти не си компетентен или получаващите ги. Вероятно по-средата.
В закона точно е описано какво се случва, ако не може да бъде открит нарушителя.
 
"И тЕЙ, како тана нес"
Отидох там и ме посрещна един господин, две дами и още двама опарени ( ирония,,,, пак от Пловдив ). Чаках 40 минути че до колкото разбирам, някой ги е топнал и то по наистина груб начин ( да не разказвам сега историята ). Отидоха си те, чаках още 5-10 минути докато ми "разпечатат" акта. И "како да вида", за един от сайтовете ми за обяви, понеже ме бяха наспамили жестоко и започнаха да ми звънят посред нощите заради контактните данни нейде по-горе както споменах временно бях спрял страницата ( временното стана 3-4 месеца де ). И някоя от София подала жалба че някой е пуснал обява с нейн апартамент и данни, без нейно разрешение. Жалбата и е била че липсват данни за контакт за връзка за да се оплачи да се премахне обявата и дала подробности за обявата ( макар че контактната форма работи ). В общи линии съм виновен по параграфа с липсващите данни за контакт. Човека ми каза, че тъй като съм физическо лице може да има споразумение на страните, като пак ще има акт но с минимална ставка при положение че отново върна контактните данни. Жалбата е подадена на 3-ти март.
Иначе по подадената жалба няма нищо, установено е че няма такава обява и е неоснователна, но въпреки това липсват данни за контакт при нужда от потребителя за връзка по подобни казуси и нарушението си е реално.
 
Последно редактирано:
Няма да пише "имате жалба от Иван Иванов, с ЕГН........, живеещ на........, с телефон .........., който дойде да ни се жали, че вие на дата хх.хх.хххх сте направили еди какво си" много ясно....
Иди и си виж какво е, защото давността му е 5 години най-вероятно. Ако ти е на физическо лице, все някъде ще трябва да ползваш държавна/общинска услуга и пак ще опреш до плащането му, но с лихвите.

Ако не продаваш салами от тоалетна хартия или менте играчки КЗП се занимава с теб само по сигнал.
не евъпроса да пише това. Но можешпе да пише. Установени са нарупшения в еди кой си сайт, еди какви си нарушения еди кви си точки алинеи запетаи мапетаи. И по тази причина Ви е съставен Акт, елате да Ви бъде връчен.... и останалото от писмото.. Толкова ли е трудно....
 
Последно редактирано:
Мистерията е разгадана, Пецата няма да бяга в Южна Африка, няма и да бъде издирван с Интерпол. Връща се в кичука. Браво!

Най близо до истината, пръв беше @webstil и получава публично потупване по рамото ;) 👍🕵️‍♂️
 
Честито, наистина за това едно време всеки втори сайт можеше да се глоби, то сигурно и сега е същото. Преди и половината онлайн магазини дори нямаха данин за контакт :D Но ти просто си попаднал на заядлив клиент и влизаш в статистиката, рано или късно всеки стига до такъв, това на 3-ти март да си играеш да подаваш сигнал... Но пък в интерес на истината щом става въпрос за апартамента ти и някой си е направил майтап с теб, нормално. Тъпото е, че не този, който е пуснал обявата, а ти го отнасяш.
 
Няма какво да се направи в случая, но е важно да се отбележи в темата, че в случая КЗП не са били задължени да налагат глоба по този параграф. Това е мръсен номер от тяхна страна, за който няма оправдание. Може би получават процент от наложените глоби или ги стимулират по някакъв друг начин. Друго обяснение нямам. Жалбата не е била за липса на контактни данни. КЗП по своя инициатива са направили проверка за тях, защото вероятно знаят, че в повечето сайтове не са посочени както изисква закона. Тоест, първо са се самосезирали, че физическо лице има сайт, в който не са посочени на 100% коректно данните по ЗЕТ и после са направили проверка, и са решили да наложат глоба, без да поискат каквото и да е обяснение от собственика на сайта. Могат да налагат и предупреждения, ако искат. Не са задължени да налагат глоба.
Предполагам, че ако актът се атакува в съда по местоживеене на глобения глобата със сигурност ще бъде заменена от съдията с предупреждение, тъй като случаят е маловажен, глобеният няма предишни провинения, няма засегнато лице, няма нанесени щети и на всичкото отгоре актът е на физическо лице без приходи от сайта.
 
Всички такива мишкарски агенции работят на принципа на "босун" или "комисионна" или там както са ги кръстили да не звучи алчно и корумпирано. Като се почне от контрольорите в градски до служителите на НАП правещи проверки, т.нар. инспектори. За това стимул да се пишат безсмислени актове е наличен. Само въпрос на съвест и здрав разум би ги възпрял. Но аз не бих разчитал на това.

Колкото повече няма пари в хазната, толкова по-безумни актове и несправедливи глоби ще се налагат. Хубава новина тук е, че може да се обжалват, опирайки се на закона, уж който трябва да знаят, но уви. И знаейки какви юристи са си наели, обикновено падат.

Но е така тук. Чували с пари изчезват, а в същото време някой някъде нещо е рипортнал без да има каквато и да е нанесена щета или престъпление, и хоп познайте кой тича да се занимава с глупости.
 
щом става въпрос за апартамента ти и някой си е направил майтап с теб, нормално.
Интересното е че такава обява няма в сайта... :D
не са били задължени да налагат глоба по този параграф
Искаш да кажеш че е можело само да ме предупредят без да налагат акт?! Ако е така това само затвърждава "инфото", коеот получих странично ( по-горе бях споменал че ми казаха някой не бил харесал мое изказване за полотика във фейса ).
П.П. А тия дето ги чаках и бяха преди мен, ако имам време ще разкажа и техния случай защото ситуацията им беше по-лоша.
Предполагам, че ако актът се атакува в съда по местоживеене на глобения глобата със сигурност ще бъде заменена от съдията с предупреждение, тъй като случаят е маловажен, глобеният няма предишни провинения, няма засегнато лице, няма нанесени щети и на всичкото отгоре актът е на физическо лице без приходи от сайта.
Хъъмм... да взема да говоря и с адвокат
 
Много сте интересни в разсъжденията си :D - в едната тема ревете, че ви спамят по телефона и няма какво да нарпавите и на кого да се оплачете, в другата ревете, че администрацията работи. Ами и въпросната леля на 3-ти март и е писнало да и звънят за апартамент, който не дава под наем или не продава. Посикала е да се свърже директно със собственика на сайта за да премахне обявата, но той не е спазил законовот изискване да посочи данни на сайта и КЗП се активизира.
 
Много сте интересни в разсъжденията си :D - в едната тема ревете, че ви спамят по телефона и няма какво да нарпавите и на кого да се оплачете, в другата ревете, че администрацията работи. Ами и въпросната леля на 3-ти март и е писнало да и звънят за апартамент, който не дава под наем или не продава. Посикала е да се свърже директно със собственика на сайта за да премахне обявата, но той не е спазил законовот изискване да посочи данни на сайта и КЗП се активизира.
Ако жената-каучук беше мнение във форум, щеше да е точно това мнение.
 
Ами и въпросната леля на 3-ти март и е писнало да и звънят за апартамент, който не дава под наем или не продава
Аз пак отбелязвам че такава обява няма. В сайта имаше обяви за имоти, за гараж, парко място, къщи 2 за продажба и два апартамента във ВАРНА за почивка, не и във София. Други обяви не е имало и няма. Това е странното...... Човека каза че е подадено в София и за това не ме търсят в Пловдив ( макар че не виждам какъв беше проблема и в Пловдив да ме викнат ). А данни за контакт имаше, докато не ми писна от спам и обаждания от сорта на : Продавам си козите, конете, овецете може ли да ми направите обявата Вие, а може ли да ми ги изкупите. Оставих формата за контакт само активна от която съобщение за подобна обява НЕ съм получил "бай дъ уей".
 
  • Haha
Реакции: Vbb
съставят ти акт за регистрирано нарушение на законово установено изискване. Кажи ми как, липсата на обявата променя факта, че това изискване не е изпълнено? Самосезират се по цял ден. След влизането в сила на онази малоумна наредба 18 и паниката на всички ел. магазини да се регистрират в НАП, в КЗП имаше по няколко човека, които проверяваха тези магазини дали са изпълнили чл.6 на ЗЕТ или не. И пращаха честитки на конвейер без да имаше оплаквания от клиенти на тези магазини. Покрай GDPR пък КЗЛД въртеше същата плоча.
 

Горе