смъртна присъда!

Аз съм за смъртната присъда, но само когато говорим за много тежко престъпление, като умишлено убийство, изнасилване, кражба в много голям размер и подобни. Аз лично в Китай също не съм чувал за нещо мега грандиозно като престъпност. Има я, но не и в тези големи %.

И аз не знам защо се учудват хората, просто знаеш какво те очаква и се съобразяваш със законите на държавата, в която си. Не е нищо сложно и странно. Не знам кой малоумник ще си мисли, че тукашните са еквивалент на световните. Нищо подобно. Тук всички престъпници с пари са по заведенията, а там няма значение кой си - панделата.

В този случай малко е прекалено, но това е за тях заслуженото, според техните закони. И като хора, които явно са замесени с незаконни неща, трябва да го знаят. Нямам конкретно мнение по темата, защото първо съм човек и после съм гражданин (мога да съм твърде краен и в двете направления), но вярвам, че ситуацията ще се реши успешно и за двете страни. А нашите бастуни нямат и в частност ние дипломатическо представителство в Малайзия.
 
От: смъртна присъда!

Хапи ако се нашмърка некой и прегази дете ко прайм?

Това се случва често и сега (въпреки, че е забранено) - има много хора, които шофират пияни и дрогирани.

Спирането на войната с наркотиците няма да увеличи количеството на наркоманите. Да се прекрати войната не значи да не се вземат мерки за ограничаване. Но тези мерки трябва да са разумни. Например много ми харесват мерките срещу тютюнопушенето - върху кутията е написано предупреждение, което няма как да не прочетеш. Така трябва да е и с всички други наркотици - да пише "само за самоубийци", "води до смърт", "дови до необратими увреждания на мозъка" и т.н. Така само некачествените хора (хората, които са твърде глупави за да вземат правилното решение след като прочетат предупреждението) ще се друсат. Тези хора са толкова тъпи, че независимо от законите ще намерят начин да се самоликвидират. Не може със закон да забраните естествения подбор! Ние трябва да вземем мерки тези хора да не нанасят щети на останалите, качествените хора.

Пак повтарям, аз искам по-малко хора да умират и по-малко хора да страдат. Единствения начин това да стане е като се спре войната с наркотиците, защото тази война създаде наркокартелите. Наркокартелите принуждават бедни имигранти да пренасят наркотиците през границите, после тези хора ги хващат, тикват ги в затвора... Наркокартелите стрелят по невинните полицаи, които се опитват да арестуват техните членове. Това ли искате? Да умират невинни полицаи? Нека мрат шибаните наркомани, нека прекратим страданието и смъртта на качествените хора (тези, които не приемат наркотици доброволно)!

В момента се губят много пари и човешки животи заради войната с наркотиците. Цената на тази война е огромна. Парите, които наркокартелите източват от икономиката са огромни. Ако спрем войната този паричен поток ще се прекрати, защото единствената причина тези печалби да са толкова големи е липсата на конкуренция. Наркотиците ще станат евтини и освободените средства могат да се дадат за да се финансира защита на гражданите от наркоманите. Например могат да се построят специални заведения за наркомани (подобни на затвор), където на наркоманите да им се дава право на избор - да се дрогират (докато пукнат) или да се лекуват. Ако са достатъчно умни ще изберат наркотици докато умрат. Или ако не са много пристрастени биха избрали лечение. В повечето случаи обаче пълно излекуване не е възможно, наркотиците предизвикат необратимо увреждане на мозъка, след "лечението" наркоманите ще страдат от редица психични заболявания до края на живота си. Затова е редно да им се предостави избора дали да продължат да се дрогират (и така да умрат без много да се мъчат) или да се лекуват. На наркоманите не им трябва свобода, трябват им наркотици. Затова затварянето им в заведения за наркомани не бива да се счита за нарушаване на правата им. Останалите хора също имат права - имат право на живот (да не ги убиват дрогирани изроди), имат право на частна собственост (да не ги обират наркомани).

Сега някой ще каже, че е много скъпо да се лекуват наркоманите (и да им се осигурява заведение, където да се дрогират до края на живота). В същност не е така. Защото в момента печалбите на наркокартелите са много повече от разходите по лечение и контрол над наркоманите (по предложената от мен схема). Много по-евтино е да им се осигури храна, вода, клетка и наркотици до края на живота, отколкото да се финансира това безумие "война с наркотиците" и да се финансират наркокартелите (чрез изкуствено завишаване цената на наркотиците).
 
От: смъртна присъда!

Хепи, държави, като въпросната Малайзия, показват как ефективно можем да се справим с наркоразпространението. Няма 6-5, като избият 100-200 човека, да видиш после дали някой ще рискува живота си да се занимава с тези неща.
 
От: смъртна присъда!

Хепи, държави, като въпросната Малайзия, показват как ефективно можем да се справим с наркоразпространението. Няма 6-5, като избият 100-200 човека, да видиш после дали някой ще рискува живота си да се занимава с тези неща.

Аз съм против убиването на хора! Искам да умират по-малко хора! И да страдат по-малко хора. Затова съм против войната с наркотиците. Ти обаче нямаш нищо против убиването на хора, стига да е в съответствие с твоята религия. Аз съм атеист и хуманист. Считам, че религиите са зло.
 
От: смъртна присъда!

Противоречиш си. Хем си за наркотиците и казваш, че по този начин който иска да може да убива себе си или другите, хем си против убиването на хора. По-добре е да се ликвидират няколко дилара и престъпника, отколкото много млади хора да тръгнат по лошия път.
 
От: смъртна присъда!

Аз съм против убиването на хора! Искам да умират по-малко хора! И да страдат по-малко хора. Затова съм против войната с наркотиците. Ти обаче нямаш нищо против убиването на хора, стига да е в съответствие с твоята религия. За съм атеист и хуманист. Считам, че религиите са зло.

Аз също съм атеист, но не смятам религиите за зло, а напротив. Зло са тези, които ги разпространяват и се самообявяват за единствените проводници между хората и боговете- църквите, храмовете, духовенството.
 
От: смъртна присъда!

С или без религия мерките трябва да са едни и същи. Не отклонявайте темата, живеем в светска държава и всеки сам избира дали да вярва или не.
 
От: смъртна присъда!

По-добре е да се ликвидират няколко дилара и престъпника, отколкото много млади хора да тръгнат по лошия път.

хмм, тогава защо мислят да отменят смъртната присъда? нали е била много ефективна..
900 човека чакат изпълнението на такава
 
От: смъртна присъда!

Противоречиш си. Хем си за наркотиците и казваш, че по този начин който иска да може да убива себе си или другите, хем си против убиването на хора. По-добре е да се ликвидират няколко дилара и престъпника, отколкото много млади хора да тръгнат по лошия път.

Може и да успееш да убиеш няколко наркодилъра и няколко наркомана, но не може да спреш наркокартелите. Доказано е експериментално, че не може да се спрат наркокартелите (чрез провеждане на война срещу наркотиците). Пробвано е, продължава да се пробва. Те намират начин да се измъкнат и ползват полицията да им чисти конкуренцията.

Официално беше оповестено, че войната с наркотиците сме я загубили.

Търговците не са причината за страданието, те са следствие от глупостта на шибаните наркомани. Докато има тъпи хора, които са готови да плащат за да си купят наркотици, ще има и търговци, които да им ги предлагат. Ако трябва глупаците сами ще си отглеждат в градината растения, сами ще си правят наркотиците. Ако няма нелегална дрога ще злоупотребяват с алкохола и другите легални наркотици.

Единствения начин да се убиват по-малко хора е спирането на войната с наркотиците.

Можем да избираме само между два варианта - спиране на войната с наркотиците и продължаването на тази война. Трети вариант няма! Няма вариант, при който спечелваме войната. Няма начин да спрете потреблението на наркотици! Може само да се облекчи страданието на хората и преките и косвените жертви като се спре войната. Ако спрем войната няма да има убити от наркокартелите, няма да има наркотрафикатни и наркоразпространители в затворите, няма да има убити полицаи от наркокартелите, няма да има наркокартели, няма да има убити от наркомани с цел грабеж, наркоманите няма да се налага да крадат за да си набавят наркотици...

Аз съм убеден, че войната с наркотиците няма да бъде прекратена, защото наркокартелите няма да разрешат. Те печелят толкова много благодарение на високата цена на стоката им, гарантирана от войната срещу наркотиците. И аз не бих рискувал да се занимавам с политика. Не съветвам никой политик да се опитва да прекрати тази война, защото опитите да се прекрати войната ще бъдат наказани от наркокартелите жестоко.
 
Последно редактирано:
От: смъртна присъда!

За любителите на научната фантастика препоръчвам книгата на братя Стругацки Хищните вещи на века.

Димитър Стефанов - Cliff каза:
И точно това са "Хищните вещи на века" - не наркотиците, а факторите, които подтикват към тяхната употреба. Вместо да се борим със следствието - една безнадеждна война, нека се преборим с причините. Проблемът описан от Стругацки преди 40 години в момента е реалност в САЩ и Западна Европа. Презадоволеното общество, свръхконсумацията и безделието са факт в развитите страни и поколението, което расте днес по цели дни и решава глобални тежки проблеми като "какво да облека днес; в кой ресторант да обядвам и в кой клуб да отида вечерта; дали да не се кача на колата и да отида на кафе на морето, че е много шик..."
 
От: смъртна присъда!

Хепи, спри да философстваш и ми кажи тези мерки работят ли в Малайзия?
 
От: смъртна присъда!

Хепи, спри да философстваш и ми кажи тези мерки работят ли в Малайзия?

Не работят. Щом продължават да хващат трафиканти, значи има търсене.

Statistics for Drug Problems in Malaysia

Half of all illegal drug use in Malaysia involves heroin. Records from 2006 show there were 22,811 drug users who had been officially detected, and this is a drop from 2005 when there were 34,813 cases detected. The majority of drug users seem to live in Pulau Pinang and Kedah. It is believed that at least 1.1% of the Malaysian population is involved in illegal drug use.

Щом има наркомани - значи политиката на война с наркотиците не действа.
 
От: смъртна присъда!

Не работят. Щом продължават да хващат трафиканти, значи има търсене.

Statistics for Drug Problems in Malaysia

Half of all illegal drug use in Malaysia involves heroin. Records from 2006 show there were 22,811 drug users who had been officially detected, and this is a drop from 2005 when there were 34,813 cases detected. The majority of drug users seem to live in Pulau Pinang and Kedah. It is believed that at least 1.1% of the Malaysian population is involved in illegal drug use.

Щом има наркомани - значи политиката на война с наркотиците не действа.


1,1%
Я виж в щатите какъв е % :clap:
 
От: смъртна присъда!

1,1%
Я виж в щатите какъв е % :clap:

More than 22 million Americans age 12 and older - nearly 9% of the U.S. population - use illegal drugs, according to the government’s 2010 National Survey on Drug Use and Health.

Колко процента от населението на дадена държава ще се дрогира зависи не само от законите, но и от количеството изключително тъпи индивиди в тази държава. Доста е вероятно в САЩ количеството на глупаците да е по-голямо от това в Малайзия. Или просто жителите на Малайзия да вярват в някаква религия, която им забранява да приемат наркотици.

The Malaysian constitution guarantees freedom of religion while making Islam the state religion.[158] According to the Population and Housing Census 2010 figures, ethnicity and religious beliefs correlate highly. Approximately 61.3% of the population practice Islam, 19.8% practice Buddhism, 9.2% Christianity, 6.3% Hinduism and 1.3% practice Confucianism, Taoism and other traditional Chinese religions.[159] 0.7% declared no religion and the remaining 1.4% practised other religions or did not provide any information.[159]

Дали даден човек ще приема наркотици не зависи само от това колко е глупав, но и от това доколко е фанатичен в спазването на религията, в която вярва.
 
От: смъртна присъда!

Аз пък друго се замислям. Ще се започнат едни "преговори на високо ниво" да не ги трепят, бат ви Бойко ще им плати откупа от няколко десетки милиона като на Кадафито, и накрая ще ги направят посланици някъде.

Имаме си такъв случай нали? Данъкоплатеца даде парите за откупа, а после от благодарност държавата им дава службички някакви.
 
От: смъртна присъда!

Специално аз съм доста потресен как медиите търсят съчувствие с репортажчетата си за ТРАФИКАНТИ на амфетамини за половин милион (?!) долара? Били подведени, мислели си, че не било амфети, а анаболи?! Ала бала, много добре са знаели какви рискове поемат муленцата и са изгорели.
 
От: смъртна присъда!

Смятам, че въпросните момчета е трябвало да проверят какви са законите в страната в която ще "шанаджиистват", преди да предприемат каквото и да е, и да преценят дали риска си заслужава. За да тръгнеш да правиш престъпление, без да допуснеш и опцията да те хванат, трябва да си малоумен.
Друг е въпроса, че съм против смъртната присъда. Не мисля, че човек смятащ се за рационално мислещ и живеещ в епоха на толкова бързо променяща се среда, трябва да подкрепя подобна крайна мярка. Самото отнемане на живот, за да накажеш престъпник, те превръща в такъв. Престанете с тия варварски изказвания: "Заслужила са си го". Сигурен съм, че в средновековието така са казвали за изгорените на клада. Бъдете сигурни, че достатъчно наказание е да ти сложат некролога на вратата на килия 2 на 1 метра, на който пише датата на раждане и е оставено място за датата на смъртта. И до края на живота си да гледаш от прозореца на тая същата килия.
Относно наркотиците happyslacker е прав. Забраната им единствено води до излишно оскъпяване и забогатяване на определена група хора. Като станат свободни, ще ги използват същите хора, които са ги използвали и преди това. Даже се получава обратния ефект - в следствие на оскъдността им се превръщат в мода.
 
От: смъртна присъда!

Доказано е експериментално, че не може да се спрат наркокартелите.

Напротив. Легализират ли се наркотиците с наркокартелите е свършено. За няколко години ще изчезнат все едно никога не ги е имало. А който се друса така или иначе ще го прави без значение дали е легално или не.
 
От: смъртна присъда!

More than 22 million Americans age 12 and older - nearly 9% of the U.S. population - use illegal drugs,
Дали в гладна Африка се друсат толкова хора?
Дали, ако мислиш за насъщния си, ще те интересува друсането?
Дали...
 
От: смъртна присъда!

Значи "хората", които продават смърт, убиват, изнасилват деца и прочее заслужават да живеят според теб? Напротив, либералните присъди към извергите в човешки облик са много по-варварски, отколкото физическото им отстраняване от обществото. Към раковите образувания трябва да се подхожда радикално - или да бъдат хирургически отстранявани, или да бъдат ликвидирани с помощта на лъчетерапия. Неправилното им лечение води до разсейки и в крайна сметка смъртта на целия организъм.
 

Горе