смъртна присъда!

От: От: смъртна присъда!

Колко процента от населението на дадена държава ще се дрогира зависи не само от законите, но и от количеството изключително тъпи индивиди в тази държава. Доста е вероятно в САЩ количеството на глупаците да е по-голямо от това в Малайзия. Или просто жителите на Малайзия да вярват в някаква религия, която им забранява да приемат наркотици.



Дали даден човек ще приема наркотици не зависи само от това колко е глупав, но и от това доколко е фанатичен в спазването на религията, в която вярва.

Същата тази религия изповядват сред маковите плантации в Афганистан. Пристрастеност там - 90%. Колкото и да не ти се харесва - строгостта на закона е.

А американците са тъпи по политически причини. Но това е друга тема.
 
От: смъртна присъда!

redrum, не ти пожелавам да попаднеш в тяхното положение. Има много осъдени и убити за нещо, от което си нямат представа.
Дори съзнателно да са пренасяли наркотиците, те са само мулета. Някоя друга годинка в затвора за осъзнаване според мен би им дошла добре.
За разлика от много кръвожадни хорица, аз смятам отнемането на живот за престъпление с висока обществена опасност, а това дали го извършват частни лица или държавни служители е все едно. Смъртната присъда е признак за нецивилизованост.

Относно наркотрафика:
Повечето от наркотиците не знам защо са забранени. Тревата е по-лек наркотик от тютюна, но странно, че тревата се преследва, а тютюнът се смята за бизнес. Не смятам, че с наказания и преследвания може да се спре наркотрафикът. Вместо това трябва да се предприемат по-информиращи обществени кампании за резултатите от дрогирането. Тези, които така или иначе искат да се тровят, с никакъв закон не можеш да ги спреш. При борбата с наркотиците полицаите от защитници на обикновените хора са се превърнали в биячи елиминиращи нечия конкуренция по поръчка. За пример ще дам, че ако един пушач на трева реши да си отглежда растението в градината си само за лична употреба, то той става престъпник ако го хванат. За да не стане престъпник, той е принуден да плаща на наркотрафикантите, които се оказва, че са единствените имащи право да продават това. Това е явен пример как полицията защитава интересите на наркокартелите.
 
От: смъртна присъда!

Искам да им се рамине :( и това да им е за урок
както казаха вече - те само пренасят...има още много които биха направили същото - за пари...

освен моментно удоволствие! наркотиците носят и много болка. :(

+18
не е за хора със слаби сърца и нерви

[video=youtube;PtGzWC18ypA]http://www.youtube.com/watch?v=PtGzWC18ypA[/video]
 
От: смъртна присъда!

Относно наркотиците happyslacker е прав. Забраната им единствено води до излишно оскъпяване и забогатяване на определена група хора. Като станат свободни, ще ги използват същите хора, които са ги използвали и преди това.

И аз това писах по-горе, обаче за съжаление твърде много хора не могат да го разберат.

Напротив. Легализират ли се наркотиците с наркокартелите е свършено. За няколко години ще изчезнат все едно никога не ги е имало. А който се друса така или иначе ще го прави без значение дали е легално или не.

Точно така. Това е единствения начин за ликвидиране на наркокартелите.

Има значение обаче как ще се легализират. Ако сложат твърде големи акцизи, тежки бюрократични пречки и т.н. наркокартелите ще продължат да съществуват. Единствения начин за ликвидация на наркокартелите е малък или никакъв акциз и никакви специални изисквания за търговците (който е лицензиран да продава алкохол и цигари трябва да има право да продава и всякакви други наркотици). Върху опаковките на наркотиците да има предупреждения ("Опасен наркотик", "Употребата води до смърт", "Води до необратими увреждания на мозъка", "Трябва да си страшно тъп за да приемаш тези лайна") и да се продават на лица, които са навършили 14-18 години (18 години е твърде голяма възраст, който е тъп на 14 години едва ли ще поумнее когато стане на 18).
 
От: От: смъртна присъда!

Същата тази религия изповядват сред маковите плантации в Афганистан. Пристрастеност там - 90%. Колкото и да не ти се харесва - строгостта на закона е.

Има значение дали "вярващите" познават добре религията си. Ако са тъпи, неграмотни и никога не са чели Корана от къде да знаят, че религията им забранява наркотиците?
 
От: От: смъртна присъда!

За разлика от много кръвожадни хорица, аз смятам отнемането на живот за престъпление с висока обществена опасност, а това дали го извършват частни лица или държавни служители е все едно. Смъртната присъда е признак за нецивилизованост.

Не е все едно. Много по-голяма е обществената опасност когато убиването се извършва от държавата.

Аз съм против смъртната присъда не защото ме е жал за серийните убийци и терористите. А защото ме е жал за тези невинни хора, които ще бъдат осъдени на смърт, въпреки че не са нарушили нито един закон (или са нарушили някакъв закон, но нарушението на този закон не е неморално, нарушили са неморален закон).

Против съм смъртната присъда, защото част от осъдените на смърт ще бъдат невинни. Няма съдебна система, която да осъжда само виновните, винаги ще има и осъдени невинни (които не са извършили престъплението - някой ги е натопил, някой не си е свършил работата както трябва).

Повечето от наркотиците не знам защо са забранени. Тревата е по-лек наркотик от тютюна, но странно, че тревата се преследва, а тютюнът се смята за бизнес.

Защото наркокартелите искат да им е голяма печалбата. И защото хората са тъпи животни и се поддават на масови паники от типа "moral panic".

Не смятам, че с наказания и преследвания може да се спре наркотрафикът. Вместо това трябва да се предприемат по-информиращи обществени кампании за резултатите от дрогирането. Тези, които така или иначе искат да се тровят, с никакъв закон не можеш да ги спреш.

Тези, които се дрогират, защото не са информирани, са сравнително малко. Повечето го правят, защото ги затруднява логичното мислене (прилагането му на практика). Не мога да си представя как е възможно да съществуват хора, които не знаят, че приемането на наркотици е вредно и води до пристрастяване. За да е сигурно обаче, че наркотиците няма да ги приемат хора, които не са наясно какво приемат, задължително върху опаковките трябва да е написано предупреждение за опасността. Трябва да стане ясно и за най-тъпия кандидат-наркоман, че наркотиците са легални и му се продават свободно не защото са безопасни, а защото ако се забранят ще страдат и умират много повече хора, ще се образуват наркокартели и т.н.

Има хора, които си мислят, че щом нещо е легално (и се продава свободно в магазините за хранителни стоки), то значи че това нещо не е вредно...

При борбата с наркотиците полицаите от защитници на обикновените хора са се превърнали в биячи елиминиращи нечия конкуренция по поръчка. За пример ще дам, че ако един пушач на трева реши да си отглежда растението в градината си само за лична употреба, то той става престъпник ако го хванат. За да не стане престъпник, той е принуден да плаща на наркотрафикантите, които се оказва, че са единствените имащи право да продават това. Това е явен пример как полицията защитава интересите на наркокартелите.

Не само полицията защитава интересите им, законодателите също го правят. Те са основния им защитник. И наркокартелите няма да допуснат в политиката да влязат депутати, които ще гласуват за спиране на войната срещу наркотиците.
 
От: От: смъртна присъда!

redrum, не ти пожелавам да попаднеш в тяхното положение. Има много осъдени и убити за нещо, от което си нямат представа.
Дори съзнателно да са пренасяли наркотиците, те са само мулета. Някоя друга годинка в затвора за осъзнаване според мен би им дошла добре.
За разлика от много кръвожадни хорица, аз смятам отнемането на живот за престъпление с висока обществена опасност, а това дали го извършват частни лица или държавни служители е все едно. Смъртната присъда е признак за нецивилизованост.

Сега, съжаление ли трябва да изпитвам към тях? Проблемът си е техен, аз с наркотици никога не бих се занимавал, нито да пренасям нещо в непозната за мен държава. Мулето си носи риска, ако го хванат - хванат. Има мулета, които гълтат наркотика в презерватив и той се пука в тях, та пукват.

За отнемането на живот - не може да си хуманен с нехуманни същества, това е грешка. Към злокачествените тумори трябва да се действа радикално, иначе се получава това, от което е бола цяла Европа и въобще "цивилизования" свят.
 
От: смъртна присъда!

redrum, грешката, което допускаш, е че пропускаш момента когато ти може да бъдеш осъден просто така. Има колкото искаш такива случаи. Проблемът в този случай може и да е техен, но в друг случай може да се окаже твой. Тогава вероятно ще се появят камара като теб, които ще разправят, че проблемът не бил техен и не им пукало.
 
От: смъртна присъда!

Интересува ме, този случай такъв ли е? Тук имаме пълни самопризнания. Не говорим за "грешки", а за хора хванати с килограми амфетамини в багажа си, нали? То по твоята логика и сега могат да ме обвинят и да ме осъдят ей така на доживотен, ми дай да премахнем затвора тогава, че виж ей така сме попаднали случайно зад решетките.
 
От: смъртна присъда!

Пълните самопризнания не са гаранция за виновност. Има случаи когато невинни хора си признават за престъпления, които не са извършили.

Всеки може да сложи наркотици в твоя багаж без твоето знание и съгласие и после е напълно възможно да направиш самопризнания (примерно защото държат за заложници твои близки и ще ги убият бавно и мъчително, ако не изпълниш заповедта). Трябва ли държавата да те накаже със смъртна присъда?
 
От: смъртна присъда!

А кое е гаранция за виновност? Колко подобни случая има, в които невинни хора са обвинени и изкарани дилъри на големи количества наркотици? Развиваш някакви холивудски сценарии. Говорим за конкретния случай - нашите са трафиканти, отишли са в чужда държава, уж не били знаели. На всичкото отгоре близките им имат наглостта да говорят, че държавата трябвало да поеме разходите им за адвокат? Значи вместо да се излекува едно болно детенце, сега ще има пътешествия на дипломати до Малайзия, плащане на адвокати и прочее - това са хиляди долари. Сбъркана история.

Само чрез радикални мерки може да бъде спряно наркоразпространението. Разбира се, това е огромна индустрия в световен мащаб и много хора нямат никаква изгода това да се случи.
 
От: смъртна присъда!

redrum, явно не си имал близки срещи с милицията и затова ги разправяш тези. Ти си човекът живеещ в холивудски сценарии.

Конкретно за случая:
България като държава е длъжна да осигурява защита на правата на гражданите си. За целта тя има посолства в много държави, а където няма, за такива случаи трябва да изпраща дипломати, които да представят държавните ни интереси (т.е. все едно, че има посолство). Тук работата на държавата не е да доказва колко са невинни нейните граждани, а да осигури справедлив съдебен процес на обвинените. Това включва адвокат ако обвиняващата държава по своите закони не предлага осигуряване на служебен.
 
От: смъртна присъда!

Да, нямал съм близки срещу с милицията в Малайзия. Прав си. Знам какви са задълженията на държавата, но казвам, че е кощунство близките на тези трафиканти да излизат в национален ефир, да хленчат и да говорят как ние с данъците трябва да платим адвокатите на двамата баламурници, които са рискували живота си, за да вземат някой лев и да тровят малайзийски деца.
 
От: смъртна присъда!

И аз като видях Иван Костов се зачудих в първият момент :)

Иначе тва с наркотиците взема да става наистина много глупаво,защото много тъпи хора взеха да си мислят,че може да направят сериозен лев.Напомнят ми за преди няколко години дето ходеха такива незнайни момчета из Европа да обират банкомати :).
 
От: смъртна присъда!

Лично аз живея голяма част от времето в Нова Загора и подучух що за хора са. Не съм съгласен от нашите данъци да плащаме да преговарят да оферират нашите кво ли не да ги измъкват. Когато са правили пари от наркотиците за нас какво е имало??? Сега да им плащаме да им оправяме бакиите.
 
От: смъртна присъда!

Само чрез радикални мерки може да бъде спряно наркоразпространението. Разбира се, това е огромна индустрия в световен мащаб и много хора нямат никаква изгода това да се случи.

Войната с наркотиците не е радикална мярка. Радикална мярка е да задължат със закон търговците на дребно на наркотици да опаковат стоката, подобно на цигарите - да пише какви са последствията от приема на тези отрови.

Радикална мярка е по телевизиите да се въртят клипове с презентация ефектите от наркотиците наравно с рекламите (ако една телевизия продава 1 час рекламно време, трябва да отдели още 1 час за образователни материали).

Радикална мярка е по телевизията да ти кажат, че трябва да си страшно тъп, ако приемаш наркотици въпреки, че знаеш какви им са ефектите (няма как да не знаеш първо, защото на опаковката е написано с големи черни букви на бял фон, и второ, защото по телевизията тези неща се повтарят, така че и най-малоумните индивиди да разберат какво им казват).

Никога няма да се намали консумацията на наркотици до нула, защото винаги ще има тъпи индивиди. Ще трябва още хиляди години еволюция, а може би милиони, преди хората да станат достатъчно интелигентни за да могат да прилагат на практика логичното мислене. Но предложените от мен мерки биха дали много по-добър резултат от провежданата в момента война срещу наркотиците.

Единствения начин да се ограничи наркоразпространението е като се ограничи търсенето. Защото ако има търсене, ще има и предлагане.

Защо цигарите са единствения наркотик, който задължително се продава в опаковка, на която пише предупреждение за вредата? Защо върху опаковките на алкохолните напитки няма такова предупреждение?
 

Горе