4. Технокрация: любовна афера на G3P
Мозъчните тръстове на G3P, може би най-вече, но не изключително, Тристранната комисия, преследват мечтата за създаване на глобален Technate от близо век. Често чутата псевдопандемична мантра „ водени от науката “ е пример за технокрация.
The White House on Wednesday stood by the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) after its latest update for COVID-19 testing and isolation guidance has left many confused.
www.foxnews.com
Технокрацията израства от движението за ефективност по време на прогресивната ера на САЩ в началото на 20-ти век. Той се възползва от принципите на научното управление, предложени от Фредерик Уинслоу Тейлър, и икономическите идеи на социалния икономист като Торстейн Веблан, който прочуто измисли термина „забележимо потребление“.
Веблан беше сред основателите на частна изследователска инициатива в Ню Йорк, финансирана от Джон Д. Рокфелер, наречена Ново училище за социални изследвания. Това скоро доведе до създаването на Техническия алианс
The name Technical Alliance refers to an early technocratic organisation formed in 1920. The members of the organisation published a pamphlet where they outlined their goals of:[1] 1. Uncover waste in industry 2. Estimate the resources needed for a given standard believing 3. Show the workings...
technocracy.fandom.com
Хауърд Скот, лидерът на Техническия алианс, впоследствие се присъединява към M. King Hubbert в Колумбийския университет. През 1934 г. те публикуват учебния курс на Technocracy Inc.
Това беше план за северноамерикански технат. Той предлага общество, водено от наука, инженерство и академични среди, а не от политика. Хъббърт написа:
„Технокрацията открива, че производството и разпространението на изобилие от физическо богатство в континентален мащаб за използване от всички континентални граждани може да бъде постигнато само чрез континентален технологичен контрол, управление на функцията, технат.”
Технокрацията изисква дейността на всеки гражданин да бъде непрекъснато регистрирана и контролирана. Изисква постоянно наблюдение на населението.
Това позволява общият разход на енергия на Technate да бъде изчислен в реално време. След това данните се събират и анализират, за да може централният комитет на технократите да управлява и разпределя ресурсите на Technate чак до нивото на индивида.
Скот и Хъбърт планират нова парична система, базирана на потреблението на енергия, като стоките и услугите се оценяват според производствените разходи за енергия. Новата валута ще бъде разпределена на гражданите под формата на „енергийни сертификати“.
В САЩ през 30-те години на миналия век това беше технологично невъзможна задача. Макар и популярен от около десетилетие, хората осъзнаха, че предлаганият Technate е нещо като абсурд.
Въпреки привидно абсурдната система, предложена от Скот и Хъбърт, Рокфелери по-специално можеха да видят потенциала да използват технокрацията, за да засилят контрола си над обществото. Те продължиха да финансират движението за технокрация и свързаните с него програми в продължение на много години, независимо от намаляващия обществен интерес.
През 1970 г. професор Збигнев Бжежински публикува Между две епохи: ролята на Америка в ерата на технитроника.
По това време той е професор по политически науки в Колумбийския университет, където Скот се срещна с Хъббърт през 1932 г. Той вече е бил съветник както на кампаниите на Кенеди, така и на Джонсън и по-късно ще стане съветник по националната сигурност на президента на САЩ Джими Картър (1977 г. – 1981).
Чрез тънък воал на предпазливост Бжежински пише ентусиазирано за това как един глобален научен елит може не само да използва всепроникваща пропаганда, икономическа и политическа манипулация, за да определи посоката на обществото, но също така може да използва технологиите и поведенческата наука за промиване на мозъци и промяна на населението. ' поведение. Описвайки формата на това общество и потенциала за авторитарен контрол, той пише:
„
Такова общество ще бъде доминирано от елит, чиито претенции за политическа власт ще се основават на предполагаемо превъзходно научно ноу-хау. Невъзпрепятстван от ограниченията на традиционните либерални ценности, този елит няма да се поколебае да постигне политическите си цели, като използва най-новите съвременни техники за влияние върху общественото поведение и поддържане на обществото под строг надзор и контрол."
Въпреки че той не използва думата „технокрация“, Бжежински все пак описва техната. Осъзнавайки, че технологията бързо се приближава до точката, в която технокрацията ще бъде осъществима, той описа как цифровите технологии ще доминират в „технотронната ера“, за да трансформират обществото, културата, политиката и глобалния баланс на политическите сили.
През 1973 г. Бжежински се присъединява към Дейвид Рокфелер, за да сформира Тристранната комисия. Заявената им цел не би могла да бъде по-ясна :
„[...]
най-непосредствената цел беше да се съберат заедно [. . .] неофициалната група от най-високо ниво, която е възможна, за да разгледаме заедно ключовите общи проблеми. [. . .] .[Имаше] усещането, че Съединените щати вече не са в такава уникална лидерска позиция, както в по-ранните години след Втората световна война. [. . .] , и че по-споделена форма на лидерство [. . .] ще бъде необходима, за да може международната система да се справи успешно с основните предизвикателства през следващите години. [. . .] „Нарастващата взаимозависимост“, която толкова впечатли основателите на Тристранната комисия в началото на 70-те години, се задълбочи в „глобализация“. [. . .] Съмнения дали и как ще се промени това първенство [. . .] засилиха необходимостта да се вземе предвид драматичната трансформация на международната система. [. . ] Членството ни се разшири, за да отразява по-широки промени в света. Така Японската група се превърна в тихоокеанска азиатска група, включваща през 2009 г. както китайски, така и индийски членове."
The Trilateral Commission is a non-governmental, policy-oriented forum that brings together leaders in their individual capacity from the worlds of business, government, academia, press and media, as well as civil society. The Commission offers a global platform for open dialogue, reaching out...
web.archive.org
През 1973 г. трилатералистите вече бяха идентифицирали, че първенството на САЩ ще бъде драматично трансформирано. Това произтича от осъзнаването на Бжежински, че глобалните корпорации в технотронната епоха ще надминат националните държави не само по отношение на тяхната финансова и икономическа мощ, но и по способността си да правят иновации и да ръководят дейността на милиарди граждани. В Между две епохи той пише:
„
Националната държава като основна единица на организирания живот на човека е престанала да бъде основната творческа сила: международните банки и мултинационалните корпорации действат и планират по начин, който е далеч напред от политическите концепции на националната държава.”
2021 L St. NW Ste 101, #320 Washington DC 20036-4914email:
[email protected] Najboljše casino online Slovenija VR ponujajo različne promocije, da se igralci še naprej vračajo. Veliko jih je v obliki bonusov. Prav tako v svoje knjižnice nenehno dodajajo nove naslove. Če iščete nekaj...
www.trilateral.org
(бел.: Нещо ся викат: New Site Under Construction
We are relaunching trilateral and will be back online in spring 2022.)
Изцяло отдадени на процеса на глобализация, трилатералистите започнаха да създават новия IRBO. Вместо икономическа и военна мощ на САЩ, новият световен ред ще се основава на общностен ангажимент за ефективно управление на ресурсите и чрез този механизъм социален контрол.
Националните държави биха отстъпили място на глобална мрежа, образувана от сливането на държава и корпорация. Тази мрежа ще управлява населението и бизнес дейността чрез нова, базирана на ресурси парична система и икономическо централно планиране.
Отделните граждани и фирми ще бъдат постоянно наблюдавани и тяхното поведение ще бъде ограничавано и наредено. Това би осигурило на G3P способност за глобално управление, която търсеха.
Бжежински предложи как може да се осигури това бъдеще. Технокрацията би позволила трансформацията:
„
Както нарастващият капацитет за мигновено изчисляване на най-сложните взаимодействия, така и нарастващата наличност на биохимични средства за човешки контрол увеличават потенциалния обхват на съзнателно избраната посока. [. . .] В технетронното общество изглежда тенденцията е към агрегиране на индивидуалната подкрепа на милиони неорганизирани граждани [. . .] и ефективно използване на най-новите комуникационни техники за манипулиране на емоциите и контрол на разума. [. . .] Въпреки че целта за формиране на общност от развитите нации е по-малко амбициозна от целта на световното правителство, тя е по-достижима. [. . .] В Китай китайско-съветският конфликт вече ускори неизбежното китайско тълкуване на китайския комунизъм. [. . ."
Модернизацията на Китай се разглежда като възможност за развитие на развито технократично общество, което, макар и да се развива както икономически, така и технологично, ще остане диктатура. Това представи G3P с перфектен тестов стенд за изграждане на Technate.
Технокрацията осигурява централизирана власт върху управлявана капиталистическа система. Тя позволява на бизнеса да просперира, стига да се придържа към диктата на технократите.
Новият IRBO няма да се основава на примата на националните държави или тяхното налагане на каквито и да било договорени ценности или норми. По-скоро той ще се основава на системата с множество заинтересовани страни, където номинално прагматичните решения на обявена криза формират моралния императив. Мултистейкхолдърдинг означава сливане между държава и корпорация.
Тази трансформация на IRBO беше подчертана от WEF в тяхната бяла книга за политиката за 2019 г. Глобализация 4.0. Оформяне на нова глобална архитектура в епохата на Четвъртата индустриална революция
„
След Втората световна война лидерите работят заедно за разработване на нови институционални структури и управленски рамки. [. . .] Светът се промени драстично оттогава. [. . .] Контекстът за управление и сътрудничество се променя поради Четвъртата индустриална революция. [. . .] Влязохме в ясно нова ера, в която много от предположенията от предишни периоди вече не са валидни. [. . .] Тъй като новите технологии трансформират нашите системи за здравеопазване, транспорт, комуникация, производство, дистрибуция и енергия, за да назовем само няколко, ще трябва да изградим нова синергия между публичната политика и институциите, от една страна, и корпоративното поведение и норми от другата. [. . .] Като Международна организация за публично-частно сътрудничество, Форумът планира да използва своята платформа за насърчаване на подобно мислене и колективни действия чрез диалог с множество заинтересовани страни. Този подход отдолу нагоре или индуктивен, включващ национални правителствени, както и недържавни и поднационални участници, може да помогне за ускоряване на темпа на иновациите в управлението, необходими през 21-ви век, както и да повиши легитимността и степента на обществено доверие в него."
Доверието е продукт на вярата и ние сме насочени да вярваме в новия устойчив и устойчив IRBO – базиран не на господството на национални държави, които претендират за морален авторитет, а на глобалистичен съюз на много заинтересовани страни между национални правителства и частни интереси, които ще пазете ни „в безопасност“.
WEF подчертава необходимостта хората да имат вяра в глобалисткия проект на G3P. Една от ключовите теми на срещата в Давос през 2021 г. беше възстановяването на доверието
и за 2022 г. възстановяването на доверието.
Позовавайки се на предполагаемата глобална криза на доверието
"We see a degradation of trust in the world, and trust only builds through personal relations," Schwab told TIME
time.com
Клаус Шваб каза:
„
Виждаме деградация на доверието в света, а доверието се изгражда само чрез лични отношения. [. . .] [Ние] имаме нужда от лозунг. Слоганът е „Да работим заедно, да възстановим доверието“.
Доверието е от ключово значение, защото решенията, които ни влияят на местно ниво, ще се вземат на глобално ниво от орган за вземане на политики, който е предимно проект на неизбрани частни корпорации. Трябва да оставим настрана всяка идея за демократична отчетност или надзор и да приемем, че G3P знае най-добре.
Тази глобалистка структура с множество заинтересовани страни ще използва технокрацията, за да провежда своите политики. Ще ни бъде предоставена илюзията за демокрация под формата на гражданско общество. Въпреки това, чрез технокрация, ние ще бъдем ограбени от всякакви агентурни и политически средства.
-----
Следва:
5. Китай като двигател за новия IRBO
Ама друг път, че много стана ся.