Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

И като се има предвид горенаписаното - АЗ СЪМ ЗА ВИРТУАЛНИТЕ - поне ще ни е ясно кво става във всеки момент... не като сега...
 
От: Bitcoin / Биткойн

И да, и не. Това, което прави парите пари сме ние! Ако искаме ще са виртуални, ако искаме ще са хартийки, ако искаме не може да е злато щото няма толкова, та сичко освен злато става :) - останалото от нас зависи

Eй много искам аз да имам контрол над виртуалните ти пари да съм ти емитен и да видиш какво ще правиш после :) А е за златото си в заблуда колега, хилядолетия е обслужвало ролята си на пари сега нямало злато :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Точно затова ще успеят виртуалните пари - КОНТРОЛ НЯМА КАК ДА ИМАШ ВЪРХУ МОЙТЕ ИЛИ НА КОЙТО И ДА Е ПАРИ :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Точно затова ще успеят виртуалните пари - КОНТРОЛ НЯМА КАК ДА ИМАШ ВЪРХУ МОЙТЕ ИЛИ НА КОЙТО И ДА Е ПАРИ :)

Нещо виртуално ли е и писано ли е от човек - то контрол нямаш. Именно заради факта, че няма как да се контролира златото като предлагане това го прави толкова ценно
 
От: Bitcoin / Биткойн

а относно златото - мн си заблуден - крайно недостатъчно е !

Хайде по теми, в които не си запознат да не даваш крайни изказвания!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма какво да се запознавам при факта че злато/брой хора = горе долу 1 унция на човек.... (или нещо такова беше:))
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма какво да се запознавам при факта че злато/брой хора = горе долу 1 унция на човек.... (или нещо такова беше:))

Адски несъстоятелен отговор, който иде да покаже невежеството ти, пак ти казвам спри да говориш по теми, в които не си наясно.

Под унция на човек се пада, а колко БТК се падат на човек в пика си?
21 милиона са БТК или 0.003 БТК на човек! Ако не си наясно БТК дублира именно темпа на прираст на златото и именно това беше единствената ценност в идеята на койна, че е крайно а не безкрайно число.

Няма абсолютно никакъв проблем, че се пада под 1 унция на човек. Да не си мислиш, че цените няма да се балансират към златото, че затова ти е малко? Горе долу съотношението унция към човек се е запазва през хилядолетията - до БретънУдската система според теб каква се е ползвало като законно платежно средство и извличимо във злато? Хайде по сериозно моля те.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Да само дето ще ти е малко трудно да носиш в теб 0.01 грам злато....

За малки транзакции има сребро - златото и среброто е делимо и под 1 грам.

Хайде като толкова извисен как над 5 хилядолетия златото и среброто са били пари и са обслужвали нуждите на пазара перфектно и как аджеба от 1971 година, вече не може :D
 
От: Bitcoin / Биткойн

не е от 1971 а много преди това. Това че тогава се къса стандарта, не значи че от тогава е out. Златото е out от 1913 когато се появява fed. Късат стандарта точно щото е недостатъчно! Ако имаха достатъчно че да покрива парите никога нямаше да стане това което стана 1971... и ако това не ти е достатъчно...
 
От: Bitcoin / Биткойн

не е от 1971 а много преди това. Това че тогава се къса стандарта, не значи че от тогава е out. Златото е out от 1913 когато се появява fed. Късат стандарта точно щото е недостатъчно! Ако имаха достатъчно че да покрива парите никога нямаше да стане това което стана 1971... и ако това не ти е достатъчно...

В голяма грешка си за златото.Употребата му все повече нараства,а приложението му е многостранно: инвестиции,бижута,електроника и т.н. А относно злоупотребите на ФЕД- точно ограничения ресурс на златото ще им спука балона на безумно печатане на хартийки. Биткойн е една илюзия за опортюнисти,наивници и спекуланти/престъпници. По-горе в темата писах за съмненията си,след като стана ясно кой стои зад Тор,че вероятно същите стоят и зад Биткойн.В момента вече не печелят копачите от него,а най-вече големите спекуланти и престъпниците.Видяхме какво стана с "Пътя на коприната", сега се говори усилено,че ИД биват финансирани основно с биткойни,всички фраудстъри в нета си плащат помежду си пак в койни.А тоя филм сме го гледали с либъртито- 1 към 1.
 
От: Bitcoin / Биткойн

не е от 1971 а много преди това. Това че тогава се къса стандарта, не значи че от тогава е out. Златото е out от 1913 когато се появява fed. Късат стандарта точно щото е недостатъчно! Ако имаха достатъчно че да покрива парите никога нямаше да стане това което стана 1971... и ако това не ти е достатъчно...

Продължаваш с откъсчеслени фрагменти на аргументация - която още повече доказва незнанията ти!
До 1933 докато не криминализират притежанието в САЩ на злато е било всичко както си му е реда. Говориш за САЩ, света не е САЩ.
След войната става БренънУдската система, и централните банки са имали право на златото. Ако не ти е ясно що са го измислили просто номер на банкерите в САЩ, цялото злато на свобдният свят е било в САЩ и го връзват като резерв на долара, а той връзва нац. валути.

Да на теория си прав за недостатъчността! Но не защото златото е малко, а защото долара се инфлира силно - Цоцалната политика в САЩ от 60-те и войната във Виетнам води до огормна печатница. Де Гьол вижда още през 60-те какво се случва и иска репатриране на златото си. За няколко години има бързо изтичане на злато и Никсън реже БретънУд през 1971-ва като единственото решение да спре изтичането на златото. Защото им е пределно ясно, че златото е ценно, а не хартийките.

Запомни едно нещо нещо златото е с еднакъв темп на прираст, а хартийките с безкраен - много ясно, че като напечата 100 пъти повече пари, няма да може да покрие физически - просто ще го покрие със 100 пъти по голяма покупателна способност към 1-воначалният долар или каквото е било. Същият аргумент е валиден и за БТК и за всички реални стоки.

Великият ти труд през 97 година защо се превърна в нищо, просто защото лева се превърна в хартийки - всичко без стойност клони към 0-та! Не би искал труда ти и богатството да бъдат вързани към нещо без стойност!
 
От: Bitcoin / Биткойн

blackout8, докато се заяждаш с другите отново пропускаш реалността, а тя е че в магазина хората пазаруват с хартийки и все по-често с пластики. Това че нещо е ползвано хилядолетия съвсем не го определя като вечна необходимост. Ето ти още една реалност - четеш това благодарение на Интернет. Ти чувал ли си за Интернет преди 20 години? Да не би сега да отхвърлиш съществуването на Интернет, само защото не го е имало през последните 5 хилядолетия :D

Човечеството се развива, не стои на едно място, особено пък през последните години. Каквото е било преди 5 хилядолетия, вече НЕ Е. Нито транспорта е същия, нито комуникацията, нито ежедневието ни е същото. Тогава дори не са познавали електричеството и са си лягали с кокошките. В бъдещето ни очакват неща за които дори не можеш да предположиш. Нямаме обаче маниера да използваме нещо, което сме използвали преди.

Това реално злато дето вече са заграбили и си го пазят под земята - вероятно там ще си остане още столетия. Отгоре, на повърхността, може и всеки да говори за злато, но реално никой съвременен човек не търгува с него. Просто си бръкни в портфейла/джоба и виж какво ще извадиш. В моя има хартиени левчета и стотинчици от евтина сплав.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не се заяждам, просто другите си нямат хабер и го изтъкват като аргумент, както и ти! За капак ти съдиш от себе си и слагаш всичко под общ знаменател.
Това, че в момента царува фиатна монетарна система, която е на прага на имплозията си не променя факта за златото. Това, че е най-силно манипулираният активи от страна на държавата пак не проемня факта. Това, че можеш да идеш в редица магазини в определение места се приема за законно платежно средство не променя нищо за златото.
Какво общо има интернета с парите? Истинските пари трябва да са постоянна величина, а не променлива - това не те ли научиха в УНСС?

Пак ти казах градиш теза на базата на твоите виждания, това че ти не търгуваш злато си е само за теб. И на пред за да знаеш, златото го купуват, много рядко инвеститор го продава (това става при наличието на ликвидни проблеми). Златото е дори пак грешно да се каже инвестиция - дори може и да се погледне така 40 пъти подценено е спрямо официалните данни на COMEX, злато се купува с една цел и тя е закупуване на истински пари.

Запомни парите трябва да имат реална стойност, може да не е злато или сребро, нещо друго да е - но за жалост човечеството все още не е го е измислило, но критовалутата е далече от това.

На какви пари купуваше биткойна?
 
От: Bitcoin / Биткойн

blackout8, нито ти ме познаваш, нито аз тебе, така че никой от нас не знае със сигурност какви знания има в главата на другия. Аз като пиша пост, пиша го като мое мнение, което е валидно за момента. Да виждаш обаче да упреквам някой за нещо? Не съм тръгнал да обвинявам всеки, че е малоумен. Най-лесно ми е да влезна в някоя тема и да започна да пиша на всеки неща като: "Ти нищо не разбираш, ти си тиква, безгласна дупка, последна дупка на кавала, от тебе не става и чеп за зеле!".

Не съм завършил УНСС, не знам и защо се опитваш сега да ми лепиш етикети. Нямам и пукнат биткойн, не се причислявам и към феновете на тая валута. Аз и PayPal не признавах преди да започна да го ползвам. Желанието ми е хората да сме по-свободни и независими финансово, и ако за това може да помогне някаква си криптовалута - добре дошла!

Общото между Интернета и парите е, че все повече парите течат в Интернет. Нали не вярваш, че някой търчи по търлъци да доставя златни ланци и пръстени на Марк Зукърбърг за да си пусне рекламата у Фейса в замяна. Интернет още е място за иновации и място в което прекарваме вече по-голямата част от живота си. Наличието на Интернет, а и други технологии, налагат постоянни промени в начина ни на живот. Начина по който си разменяме стои и услуги е просто един детайл от живота ни, който също може да бъде променян.

Не виждам обаче как една купчина реално злато може да определя битието ни за в бъдеще. То дори не е като петрола, с който всички всеки ден имаме физически досег.
Ако хипотетично петрола изчезне за миг, ще настане хаос за известно време. Всички таратайки ще спрат да се движат, хората ще се вайкат и ще циврят... докато не се измисли заместител. Ако златото дето го пазят под земята изчезне за миг, кой въобще ще забележи, след като там обикновен смъртен трудно може да припари.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Аз съдя от това, което пишеш, трябва ли да те познавам лично, че да видя, че пишеш нещата, които не са точни?
Не съм те упреквал в личностен план, а това което пишеш, така че тази риторика на друг я пиши. За УНСС е по-скоро шега, но за жалост много валидна истина.

За другото отново ти казвам играеш го на битово ниво и съдиш кардинално - в момента златото се купува и то адски много до такава степен, че не можеш да купиш физечки свободно спот и един тон. Това, че съдиш с аргументи стил масата, не означава, че другите не заемат позиция срещу голямото преразпределение на богатства от хартийки към реални активи.

Златото изчезнели от раз на същата секунда Китай, Индия и арабският свят ще писне. Не знам дали си наясно с бизнеса с заложните къщи, ако имаш някой познат питай та питай го бай мангал какво прави с кеша си ако го има? Много интересно беше за мен, че циганите като имат кеш го обръщат в злато - що ли? А отвъд това, веднъж разберем ли че няма злато - фиатната система ще се инфлира още по бързо и ще имплодира в рамките на седмици до месеци. След това отново ще има стоков стандарт.

Я те питам 94-6 какво са правили всички с левовете си? Хайде ще ти дам подсказа продавали са левовете що?
 
От: Bitcoin / Биткойн

blackout8, чувствай се свободен да спреш да съдиш още сега :) Миналото е минало, настоящето и бъдещето са по-важни. Едва ли си роднина на Ванга та да знаеш бъдещето, но ако си... ами купувай си тежки златни ланци и си викни някой мангал да ти свири цяла нощ, кой те спира :)

През 94-96 стойността на лева се е свила хилядократно, ти и аз обаче сме останали цели, че сме станали и по-големи. И какво като е станала имплозия? Нещата се нормализират, не е чак толкова страшно колкото го описват конспираторите. Сега като отидеш в магазина да не би да разменяш яйца за домати? Нали пак с левчета търгуваш, хартийки :D

Даже сега можеш да си купиш къде къде повече неща:

Кеф ти телефони. Кеф ти таблети. Кеф ти лаптопи. Кеф ти цифрови фотоапарати. До вратата ти ги носят!
Кеф ти Мерцедеси. Кеф ти БМВ-та и всякакви чудати брички.
Кеф ти OMW, кеф ти Shell, кеф ти EKO, кеф ти LukOil, кеф ти Rom Petrol, кеф ти нещо зад ъгъла.
Кеф ти на Златни Пясъци, кеф ти в Гърция. Кеф ти Grabo, кеф ти някой от безбройните сайтове за намаления.
Кеф ти Фантастико, кеф ти HIT, кеф ти Билла, кеф ти Кауфланд, кеф ти Пикадили, кеф ти LIDL, кеф ти женския пазар.
Кеф ти немска, италианска, английска, руска, китайска храна.
Допила ти се е биричка - кеф ти Ариана, кеф ти Каменица, кеф ти Пиринско, кеф ти Шуменско, кеф ти Загорка, кеф ти Heineken, кеф ти Stella, кеф ти лимонада.
Чудиш се къде да се денеш? Кеф ти Sofia Mall, кеф ти The Mall, кеф ти Paradise Mall, кеф ти Bulgaria Mall, кеф ти Sofia Ring, кеф ти Serdika, кеф ти ЦУМ или кварталния търговскии център.
Кеф ти цифрова телевизия. Кеф ти интернет по-бърз от харддиска.
Предпочиташ кино? Кеф ти Арена, кеф ти Cine Grand, кеф ти Cinema City, кеф ти IMAX.
Ако се чудиш какво да работиш - кеф ти общ работник, кеф ти строителен работник, кеф ти администратор, кеф ти фрийлансър, кеф ти блогър, кеф ти програмист или дизайнер.

Ако всяка финансова имплозия е като тази, сякаш се е случил Big Bang и навсякъде са се разлетяли чудати елементи... по-скоро ми прилича на експлозия. Освен всичко това обаче има и много човешки единици дето са застинали в съзнанието си някъде там в миналото, които гледайки как света върви напред не пропускат да измрънкат "нещата ще стават все по-зле..."
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма грам проблем Биткойните да станат 12 милиарда, 12 трилиона, 12 гъгрилиона...
Дори няма да разберете кога се е случило. Мога да го опиша технически и подробно!
Ако златото дето го пазят под земята изчезне за миг, кой въобще ще забележи, след като там обикновен смъртен трудно може да припари.
+1
Едва ли някога ще измислим универсален оценител на имущество. Имаше едни идеи, които вече не ми се струват толкова шантави. Единицата за енегрия - киловатчас.
 

Горе