DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-Business каза:
Не ползвам готов е-магазин. Даже не знам какво е това? разбира се че сам си правя сайтовете. Няма по добро от това сам да си правиш всичко. Yahoo merchant solution е просто вид хостинг план.

Аха, заблудил съм се, защото влязох в Yahoo merchant solution и видях, че предлага създаване на сайтове по шаблони, и си помислих, че те ти правят направо готов е-магазин. И все пак не мога да схвана логиката, защо да давам 500 долара на Yahoo, като мога например да си ползвам fcolor.bg. които ползвам за други мои сайтове и горе долу съм доволен за 100 лева на година? Какво дава Yahoo, което не го дават другите?
 
dalakov каза:
E-Business каза:
И все пак не мога да схвана логиката, защо да давам 500 долара на Yahoo, като мога например да си ползвам fcolor.bg. които ползвам за други мои сайтове и горе долу съм доволен за 100 лева на година? Какво дава Yahoo, което не го дават другите?

Ами....не знам точно ...едното е Yahoo другото е fcolor.bg. Разликата предполагам е кавато е между google и dir.bg
Никога не съм ползвал нещо различно от Yahoo и не мога да правя сравнения.
 
Е-бизнес може ли да обясниш как точно се отчитат прихди и разходи от такъв бизнес след като няма черно на бяло фактори и тн.. Ако не отговориш ще те разбера. :wink:
 
yovo каза:
Е-бизнес може ли да обясниш как точно се отчитат прихди и разходи от такъв бизнес след като няма черно на бяло фактори и тн.. Ако не отговориш ще те разбера. :wink:

Това е ИСТИНСКИ бизнес и ИСТИНСКА търговия. разбира се че ИМА фактури за ВСИЧКО. Всичко си го има черно на бяло. Мислиш ли че някой в USA ще работи без фактури????
 
има и банкови извлечения от фирмента сметка и извлечения от мъчант акаунта които прилагаш някъде :) просто фактурите не са май на хартия и няма нужда да имаш касов апарат и да издавашкасови бележки като в бг :) Културна държава да се прави бизнес са щатите....
 
coolice каза:
има и банкови извлечения от фирмента сметка и извлечения от мъчант акаунта които прилагаш някъде :) просто фактурите не са май на хартия и няма нужда да имаш касов апарат и да издавашкасови бележки като в бг :) Културна държава да се прави бизнес са щатите....

Точно така. Аз даже не се натискам да получавам фактурите. банкови извлечения са най - точото доказателство за всичко - няма скрито покрито. Мърчант акаунта не толкова защото там са само цифри не пише кое от къде идва. Но пак е официален документ. Докато фактурата мога и аз да си я направя без проблеми.
 
Здрасти колеги търсех нещо друго и случайно попаднах на саита. Та стига с интрото.
Това за дропшипа е интересно. Хубаво си коментирате. Но при мен има един мноо важен въпрос. Някой да препоръча дропшип саитове. И също така не разбирам защо ти е фирма за да въртиш дропшип. На мен таргета са ми в UK. Гледал съм саитове за дропшип но трябва да знаете че повечето саитове не са такива за каквито се представят и е важно да сравнявате цените пример DSonline има 1 милион продукта ама трудно се намира някой да е с реална цена и повечето са бооклуци тип Elite Neo. И още нещо Ако някой ще дава линкове може и да даде някои дропшипър който работи с пейпал. То сигурно ще има други въпроси ама...
 
pavelinvarna каза:
Здрасти колеги търсех нещо друго и случайно попаднах на саита. Та стига с интрото.
Това за дропшипа е интересно. Хубаво си коментирате. Но при мен има един мноо важен въпрос. Някой да препоръча дропшип саитове. И също така не разбирам защо ти е фирма за да въртиш дропшип. На мен таргета са ми в UK. Гледал съм саитове за дропшип но трябва да знаете че повечето саитове не са такива за каквито се представят и е важно да сравнявате цените пример DSonline има 1 милион продукта ама трудно се намира някой да е с реална цена и повечето са бооклуци тип Elite Neo. И още нещо Ако някой ще дава линкове може и да даде някои дропшипър който работи с пейпал. То сигурно ще има други въпроси ама...

Здравей, Drop Shipping е понятие и метод на работа. Вид Услуга.
Аз на дроп шип сайтове чесно казано не вярвам и ен работя с такива. Разберете че те не ви трябват. това е УСЛУГА. а защо ти трябва фирма? Айде представи си го без фирма. Никой няма да ти обърне внимание ако не си фирма. Като не си фирма какво си? За Пей Пал ....аз лично не съм чул до сега дропшипър да приема пейпал плащания. Той ще ти иска номера на кредитната карта, exp date, и ще си тегли от там пари когато трябва. С пей пал как ще стане? да чака ти да му ги пратиш ли? Не става. Аз ако съм един ДропШипър никога няма да работя с някой който не е фирма и който не си даде номера на Кредитната карта да си тегля аз когато и по колкото трябва. Не се занимавайте с дропшип сайтове ми е съвета. Работете с дропшипъри.
 
E-Business каза:
Здравей, Drop Shipping е понятие и метод на работа. Вид Услуга.
Аз на дроп шип сайтове чесно казано не вярвам и ен работя с такива. Разберете че те не ви трябват. това е УСЛУГА. а защо ти трябва фирма? Айде представи си го без фирма. Никой няма да ти обърне внимание ако не си фирма. Като не си фирма какво си? За Пей Пал ....аз лично не съм чул до сега дропшипър да приема пейпал плащания. Той ще ти иска номера на кредитната карта, exp date, и ще си тегли от там пари когато трябва. С пей пал как ще стане? да чака ти да му ги пратиш ли? Не става. Аз ако съм един ДропШипър никога няма да работя с някой който не е фирма и който не си даде номера на Кредитната карта да си тегля аз когато и по колкото трябва. Не се занимавайте с дропшип сайтове ми е съвета. Работете с дропшипъри.
Как ами регистрираш си юзернейм избираш си продукти, когато продадеш нещо правищ поръчка и им казваш адреса и плащаш за продукта( като съответно преди това ти си го продал и си взел пари) SORTED
това му е предимството че не ти трябва ресурс паричен нито стоков нито се занимаваш с шипването.
Та така де аз не виждам разликата между дропшипър и дропшип сайт. В смисъл като си дропшипър си имаш сайт.
И не разбирам пак частта с фирмата-какво му пука на дропшипъра дали съм ФЛ или ЮЛ аз си поръчвам и си плащам ( т.е. осъществил съм продажбата , най-трудното нещо) аз него не мога да го гърбя защото си плащам тогава той праща, ако работи с пейпал или друг такъв вебсайт ( честно казано ако е друг освен пейпал ми е съмнително) и парите му са подсигурени.
Как ще си дам картата на някой така да си тегли нали затова е пейпал.
Ще подчертая обаче накрая все пак съмн относително нов така че може даима грешка някъде в размишленията ми. но съм прочел доста по темата в 1000 сайта. Та така де дайте тогава някой контакт с дропшипър(така докато си мисля 99% е сигурно че повечето който продават онлайн дропшипърите де трябва да си имат и пейпал, струва повече ама си струва)
 
pavelinvarna каза:
E-Business каза:
Как ами регистрираш си юзернейм избираш си продукти, когато продадеш нещо правищ поръчка и им казваш адреса и плащаш за продукта( като съответно преди това ти си го продал и си взел пари) SORTED
това му е предимството че не ти трябва ресурс паричен нито стоков нито се занимаваш с шипването.
Та така де аз не виждам разликата между дропшипър и дропшип сайт. В смисъл като си дропшипър си имаш сайт.
И не разбирам пак частта с фирмата-какво му пука на дропшипъра дали съм ФЛ или ЮЛ аз си поръчвам и си плащам ( т.е. осъществил съм продажбата , най-трудното нещо) аз него не мога да го гърбя защото си плащам тогава той праща, ако работи с пейпал или друг такъв вебсайт ( честно казано ако е друг освен пейпал ми е съмнително) и парите му са подсигурени.
Как ще си дам картата на някой така да си тегли нали затова е пейпал.
Ще подчертая обаче накрая все пак съмн относително нов така че може даима грешка някъде в размишленията ми. но съм прочел доста по темата в 1000 сайта. Та така де дайте тогава някой контакт с дропшипър(така докато си мисля 99% е сигурно че повечето който продават онлайн дропшипърите де трябва да си имат и пейпал, струва повече ама си струва)

Здравей пак. В никакъв случай не го приемай като обида но наистина си личи че си нов, по всичко личи и че не си го пробвал а само си чел. За да те объркам напълно ще ти кажа че някой от дроп шипърите ми до скоро въобще нямаха web site. Не бяха чували за PayPAl и единственото което правеха на комптъра е да си проверяват пощата. Работя с 22-23 дроп шипъра вече май 4-та година и никога никой не е споменавал за ПейПал.
Относно"Как ще си дам картата на някой така да си тегли нали затова е пейпал"
Ами това е америка. Там така си теглят. Там хората мислят за бизнес а не кой кого как да измами.

Ето ти един истински отговор на мой дропшипър: In terms of payment, you must pay by credit card. We will have your credit card on file and
charge it on a weekly basis."

ЕСТЕСТВЕНО че задължително условие е да си дам номера на кредитната карта и да теглят КОГАТО СИ ПОИСКАТ.
това е без изключение.

Ти кажи на някой "( честно казано ако е друг освен пейпал ми е съмнително)".... самия факт че им споменаваш ПейПал за начин на плащане в този бизнес... - няма да те погледнат повече.

Четенето е четене - реалноста е друга
 
е ти тия как ги откри. и извинявам се, че задавам пак въпроса, но Би ли споделил дропшипърите?
 
pavelinvarna каза:
е ти тия как ги откри. и извинявам се, че задавам пак въпроса, но Би ли споделил дропшипърите?

Ами не ги открих аз а те ме откриха. Като си в топ 10 - производителите сами почват да те търсят. Не са прости те. Изпратиха ми каталог с продуктите си по пощата. Аз ги харесах, написах им мейл и започнахме да работим. Подчертавам БЕЗ ТЕ ДА ИМАТ website.
Не бих казал кой са дропшипърите защото няма да ти свършат работа.
няколко съвета: ако търсиш дропшипър в някоя ниша по добре напиши в google не "grandfathers clock dropshipper" например а напиши:
- grandfather's clock manufacturer или
- grandfather's clock Suppliers или
- grandfather's clock wholesale

и почти всички на които се спреш е вероятно да предложат дропшипинг. Няма склад в USA който да не предлага DropShipping. Иначе е фалирал.

Друг съвет: Ако намериш дроп шипър дето предлага хиляди продукти - прескочи го. Не може да си сериозен и да предлагаш часовници, Ютии, пера, прах за пране, сапун за котки, ел часовници, пояси за кучета и чадъри за слънце.
най вероятно имат по 5 асортимента от всяко.

Ако обаче предлагат: гирички, подувки, тренажори, пътеки за ходене, гладиатори, лежанки, щанги, .....това са твоите хора. разбираш разликата предполагам

А най-добрия вариатн (от гледна точка на печалба) е да се работи директно с производителите. Ама то вече като си помсиля....май няма нещо което да не се произвежда в Китай. Така че малко трудно се намират вече производители които борят китайците
 
даам,
в смисъл, дотук добре.
Начина по които си продавам нещата ми позволява да продавам всичко, най-затруднен съм да избирам продуктите. кое се харчи най-добре е въпроса хах.
стига съм питал.
дропшипа за сега ще го оставя за малко
cheers
 
Някой може ли да ми каже какви са тези пакети. И има ли смисъл от закупуването им. dropshipdesign. com
 
kiko_an каза:
Някой може ли да ми каже какви са тези пакети. И има ли смисъл от закупуването им. dropshipdesign. com
тия са скамери - цените им не са дропшип ами ритейл.
dvddropship. com пробвай но трябва добре да проучиш и да избереш продуктите защотото са 1 милион двд-та, но пак става за начинаещ.
то и аз съм начинаещ и искам да я пропусна тая фаза направо искам да се включа с напредналите -хах
чета повече и от един пат сятам да ги изплющя дето се вика
 
kiko_an каза:
Някой може ли да ми каже какви са тези пакети. И има ли смисъл от закупуването им. dropshipdesign. com

относно dropshipdesign. com.

Аз лично не бих се доверил на някой които предлага пръстени,барабани, дрехи, електроника, играчки и отрова за мишки... Това са сайтове които използват думата dropshipping да си ловят рибки. А цените им са си дебели.. И като цяло препоръката ми е да се продава КАКВОТО и да е само ДА НЕ Е електроника.
 
E-Business а ти пускаш ли продуктите от твоите саитве във eBay и за да е успешен един такъв бизнез задулжително ли е да се пускат продуктите в eBay?
 
yovo каза:
E-Business а ти пускаш ли продуктите от твоите саитве във eBay и за да е успешен един такъв бизнез задулжително ли е да се пускат продуктите в eBay?

не не е задължително. Аз лично никога не съм продавал там. не знам защо но много клиенти нямат доверие на eBay. Там дето се вика...куче влаче диря няма...
 
интересно ми е защо електрониката да не се продава? защото има бол или?
 

Горе