DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Sobieski каза:
интересно ми е защо електрониката да не се продава? защото има бол или?

1. Има бол и конкуренцията е жестока. Трябва много време и търпение да размърдаш лъвовете. През това време вече ще си натрупал яко пачка ако си в някой по спокойна ниша и си в топ 10.

2. Неща дето имат гаранция малко е кофти. всеки момент не знаеш къде кво ще стане.

ама това е мое лично мнение и наблюдение
 
Тези дни ще си правя акаунт в dvddropship. com. В сайта им пише, че не трябва да имаш фирма да им продаваш двд-тата. Разбирам че те не са dropshipper, но мисля че за начинаещи като мен е добре. Вие как мислите.
 
kiko_an каза:
Тези дни ще си правя акаунт в dvddropship. com. В сайта им пише, че не трябва да имаш фирма да им продаваш двд-тата. Разбирам че те не са dropshipper, но мисля че за начинаещи като мен е добре. Вие как мислите.

Опитай. Макар че според мен ако си чел по напред единственото с което не трябва да се опитва е електроника. ДВД-та... Ама опитай. Дано да си млад и да имаш търпение.
 
електроника и аз съм сагласен.
да не ви казвам аз какви неща продавам (книги примерно, баси как може да се оплчеш от книга, принт дайта не бил 2007 ами 2006, а пък пишело че книгата е бранд-ню и от сорта)и пак се чудят от какво да са недоволни и да си измислят вратички да ме гърбят клиентите.
ама ДВД си е двд кво ще му стане,
Аз го пропуснах двддропшипа шото нямам толкова много тарпение, те 100 милиона двд-та върви реши кое да продаваш.
 
pavelinvarna каза:
...
Аз го пропуснах двддропшипа шото нямам толкова много тарпение, те 100 милиона двд-та върви реши кое да продаваш.

Какво по-хубаво от това да предлагаш много DVD-та ? Просто трябва да се постараеш за да си направиш добър сайт.
 
AxCx каза:
pavelinvarna каза:
...
Аз го пропуснах двддропшипа шото нямам толкова много тарпение, те 100 милиона двд-та върви реши кое да продаваш.

Какво по-хубаво от това да предлагаш много DVD-та ? Просто трябва да се постараеш за да си направиш добър сайт.......

и след 2 години да си се изкачил до завидната 108-ма позиция. И да правиш сметка че до 2015-та схте си вече в топ 90. Аз така ги чиждам нещата
 
А иначе да залагаш на "star wars dvd" ? Инфото за хиляди ДВД-та при добра манипулация може да ти напълни хиляди страници с кънтент, което пък може да докара на сайта хиляда уникални посетители дневно.
 
Питането ми е, ако съм от другата страна- производителя. Как ще изпратя продукта от друго име? Нали се пише подател, как да напиша, че е от САЩ например, след като го изпращам от БГ? Най- малко транспортните такси ще са различни. А и не е ли проблем да използвам името на друга фирма?
 
Feliche каза:
Питането ми е, ако съм от другата страна- производителя. Как ще изпратя продукта от друго име? Нали се пише подател, как да напиша, че е от САЩ например, след като го изпращам от БГ? Най- малко транспортните такси ще са различни. А и не е ли проблем да използвам името на друга фирма?
ами то никаде не се казва от кое име ще дойде продукта,
киента го интересуват 3
1.Продукта да пристигне бързо( което е бонус за тебе защото ти ако пратиш нещщо от БГ до САЩ ако пристигне минава месец два и тука малоумниците не ти дават гаранция за срок когато стигне стигне ако стигне въобще, да не ти казвам аз като пращам от тука до сащ какъв боклук е Бпощи, налага ми се в 3040% от случайте пак да пращам)
2.Продукта да пристигне въобще
3.Продукта да пристигне по описание( да е същия и да не е счупен) важен момент е Postal insurance дали плаща произв или e Regular mail
 
maple каза:
тия shoes , които предлагаш китайско производство ли са

:roll:
тия са оригинални виж цените,
ама тия не ги продавам поне не за сега,
това е някаккъв афилиет саит,
злио.ком
и уж пари да се правят от адсенсе и ППЦ ама не го препорачвам загуба на време,
иначе за начинаещи е перфектен,
всичко се добавя много лесно полуавтоматично е.
който иска да пробва
 
добре я си кажете сега кой се занимава с дропшипинг освен е-бизнес? :wink:
 
Feliche каза:
Питането ми е, ако съм от другата страна- производителя. Как ще изпратя продукта от друго име? Нали се пише подател, как да напиша, че е от САЩ например, след като го изпращам от БГ? Най- малко транспортните такси ще са различни. А и не е ли проблем да използвам името на друга фирма?

Тук става въпрос за нешо друго което аз не съм се изразил правилно. Продукта естествено тръгва от адрес на дропшипъра и стига до клиента. На стоката естествено пише адреса на Дроп Шипара - но е сложена моята Марка ( име на сайт или марка и т.н). Така че клиента знае че е купил от мен, че го получава от мен а от кой адрес не го интересува. И това е нормално нещо. Дори и производителите имат 4-5 склада и не пращат стока само от завода до клиента. Пращат от различен склад в зависимост от местоположението на клиента. така че за клиента е достатъчно да види на пакета моята МАРКА. (Име на сайт или име на фирма или каквото и да е)

А за такъв бизнес между БГ и УСА просто не ми стига акъла как и дали може да се прави.
 
vetzkov каза:
добре я си кажете сега кой се занимава с дропшипинг освен е-бизнес? :wink:

И да се занимава друг и да не се занимава особено значение няма. Но е факт че 99% ако не и повече от онлайн магазините работят САМО така. всъщност аз за друг начин не знам. То май и няма друг начин. Поне аз не се сещам
 
Аз пак продължавам да питам :). Доколкото разбирам в един сайт се предлагат продукти от различни производители. Какво става, ако клиента си поръча два продукти от различни производители? Получава две пратки? И ако да, как му се обяснява това?
И още нещо- само между САЩ и БГ ли имате впредвид, че няма да стане или изобщо? Имат ли шанс бг производителите да работят по този начин извън БГ?
 
Feliche каза:
Аз пак продължавам да питам :). Доколкото разбирам в един сайт се предлагат продукти от различни производители. Какво става, ако клиента си поръча два продукти от различни производители? Получава две пратки? И ако да, как му се обяснява това?
И още нещо- само между САЩ и БГ ли имате впредвид, че няма да стане или изобщо? Имат ли шанс бг производителите да работят по този начин извън БГ?

Ако клиента купи е продукта от разлини производители ще получи 2 пакета разбира се. (вчера имах поръчка за 4 различни неща) И на 2-та пакета ще има твоята Марка (лого и т.н) На клиента разбира се нищо не му се обяснява. И няма нужда. А и клиента няма да иска обяснение. Пак ти казвам това е най разпространения начин (и май единствения) за интернет търговия в УСА и хората си го знаят. Афилиейта е малко по различно но в крайна сметка е същото. Ако имаш афилиейт саит и продаваш продукти на MN и на ГБ и клиента си купи по едно от двете? нали пак ще получи 2 пакета. Няма проблем с това.

Относно International бизнес по този начин единствения проблем са сроковете и цените. разбира се ако продаваш нещо БГ уникално което те не могат да си купят от там - ще чакат и ще плащат няма проблем.
 
E-Business каза:
Относно International бизнес по този начин единствения проблем са сроковете .
Гледам масово в други сайтове за International доставки ползват FedEx. Защо и от БГ да не се ползват куриерски услуги?
 
Feliche каза:
E-Business каза:
Относно International бизнес по този начин единствения проблем са сроковете .
Гледам масово в други сайтове за International доставки ползват FedEx. Защо и от БГ да не се ползват куриерски услуги?

нали ти казвам няма проблем. Но скача цената и времето за доставка.
 
BTW
аз ползвам Бпощи но съм много недоволен
някой да има идея да ги сменя с други.
Цената е най-важния фактор
ама също е важно да мога да траквам продуктите и да е барза доставката
гледал съм DHL - много е скъпо
 
pavelinvarna каза:
BTW
аз ползвам Бпощи но съм много недоволен
някой да има идея да ги сменя с други.
Цената е най-важния фактор
ама също е важно да мога да траквам продуктите и да е барза доставката
гледал съм DHL - много е скъпо

Аз основно работя с DHL, UPS, FedEx и SAIA. Всеки си има предимства и недостатъци
 

Горе