Microsoft купува Nokia

tipto

Active Member
Софтуерният гигант Microsoft придобива основната дейност на производителя на мобилни телефони Nokia. Цената на сделката възлиза на общо 7,2 млрд. долара (5,440 милиарда евро).Компютърният гигант ще получи и всички лицензи, патенти и картографски услуги на Nokia за мобилни усройства. Продажбата ще бъде финализирана в началото на 2014 година, когато около 32 000 служители на финландската компания ще бъдат преместени в Microsoft.

Интересно, дали после няма да прекръстят Nokia да стане Mokia :D
 
От: Microsoft купува Nokia

Nokia тръгна стремоглаво по пътя надолу. От компанията още 2008-ма декември направиха някои генерални грешки, които им попречиха да зарежат успешно Simbian и да инвестират мощно в Linux-платформите. Хванаха се да съживяват мъртвеца. В последствие си изгониха СЕО-то, свързаха се с Микромеките и провалиха бизнес за десетки милиарди.
Въобще не ме учудва, че продават компанията за нещастните 7 милиарда.

R.I.P., Nokia!!!
 
От: Microsoft купува Nokia

Монетаризират хората :) Какъв им е килипира от браузера и търсачката като там нямат шанс при тази конкуренция, а нокия си е парче марка :wink:
 
От: Microsoft купува Nokia

Нокиа бяха лидер в телефоните, но Samsung ги удушиха тотално. Просто не се аклиматизираха към новото поколение телефони и сега стигнаха до продажба. А и с тоя Symbian, както каза колегата по-горе се самонахендриха яко. Te skype купиха за повече кинти.
 
От: Microsoft купува Nokia

Сега вече ще станем свидетели на истинска мобилна война, микитата никогаш няма да се дадът лесно...все пак са новаторите, и съм убеден, че ще ръчкат до край да изведът мобилните си версии в челни позиции :wink:
 
От: Microsoft купува Nokia

Nokia тръгна стремоглаво по пътя надолу. От компанията още 2008-ма декември направиха някои генерални грешки, които им попречиха да зарежат успешно Simbian и да инвестират мощно в Linux-платформите.

По-скоро излизането на iPhone ги потопи, но то се случи през 2007.
 
От: Microsoft купува Nokia

Ко? НЕ!
Нима наистина вярвате, че Нокиа има шанс пак да си върне позициите?! Не и след дружбата с Бил и сие. Сега още по-малко.
 
От: Microsoft купува Nokia

Не е така! И нокия е парче марка и виндос е парче марка... Хората са коне с капаци, еле па тия по белите държави дет най-големите им проблеми са цвета на телефона :D Има хора, които посмътно никога няма да заменят марката си телефон или любимата си операционна система.
За мен хода е правилен, ще видим в близките 2-5 години
 
От: Microsoft купува Nokia

Освен това забравяте, че нокия винаги е била символ на КАЧЕСТВО ! Те издънки в качеството нямат и никога не са имали. Може да се моткат с технологиите и софта, но с качеството компромис не правят.
 
Re: От: Microsoft купува Nokia

Освен това забравяте, че нокия винаги е била символ на КАЧЕСТВО ! Те издънки в качеството нямат и никога не са имали. Може да се моткат с технологиите и софта, но с качеството компромис не правят.
Аз все още съм си с Никоя. :) Симбиан, брат. :) Хахаха, направо нямам думи. Няма нищо за него, един скайп и опера. Опитай нещо друго да сложиш. Направо гредата е пълна с тазо OS. Но сега да кажем, че са изцяло с Windows, за който тепърва ще имат да се пишат приложения.
 
От: Microsoft купува Nokia

Ще ги раздвижат Майкрософт и според мен може да напреднат дори, но все пак трябва време за да видим. Но борбата ще е жестока, Apple и Samsung владеят пазара, поне на яките смартфони ( Самсунг и на другите класове телефони ).
 
От: Microsoft купува Nokia

Освен това забравяте, че нокия винаги е била символ на КАЧЕСТВО ! Те издънки в качеството нямат и никога не са имали. Може да се моткат с технологиите и софта, но с качеството компромис не правят.

Последно от тях имах Е72 и не бях много доволен иначе в общи линии са символ на качество
 
От: Microsoft купува Nokia

Куц дизайн, хипер ограничения от страна на Майкрософт относно къстъмизация на платформата, цени за лицензи - все неща, които стопират многото други да пуснат модели с тази ОС. А няма ли производители и масовост - няма разнообразие на приложения, защото няма интерес от страна на разработчиците. Да не говорим колко време им трябва на Нокиа да изкарат нов модел...

Едните Oppo, дето до преди месец - два малко бяха чували дори, изкочиха с 1ви модел мобилен, дето Нокиа ще извадят, ама края на Q4 през може би 2015...
 
От: Microsoft купува Nokia

А цеховете за сглобяване на апаратите в Азия, какво става с тях или те на улицита, че Бил имал други планове:)
 
От: Microsoft купува Nokia

Micro$oft дърпат надолу почти всяка компания която завладеят. Какво станан със Skype и телефоните с Windows OS? Стана тотално омазване на кода и програмата стана толкова тежка, че от Skype се принудиха да пишат в хелпа си, че на MS-телефон с 512 рам не може да се инсталира Skype. Помолиха потребителите да не ги заливат със запитвания, щотот тая работа не става. Не е като да не са опитвали хората.
А в другия лагер - Android? Получи се така, че Skype може да се качи на Android телефон дори с 256 рам. А на телефон с 512 мб можеш да подкараш и Skype с видео!
Срамота за M$! Не стига, че към телефона ти начисляват и цената за OS, ами и един скайп не можеш да си качиш!
 
От: Microsoft купува Nokia

ако се върна миналото, си спомням когато излезе си купих Nokia N95 и беше върха, но вече ме съмнява че ще са както преди
 
От: Microsoft купува Nokia

На мен пък ми се струва, че Майкорофт за се запътили надолу и се чудят за коя сламка да се хванат, за да излязат. Относно мобилния пазар, лесно го доминират Samsung, HTC и Apple (на които също като че ли им свършват козовете).

Стига един момент обаче, където вече няма да може да се правят кой знае какви подобрения по хардуерната част на устройствата, защото по-голям екран и по-хубава камера вече не са неща, които биха могли да се подобрят особено. Сега вече софтуера и "функциите" правят реалната разлика, а за мен Андроид > iOS и Windows 8 БИГ ТАЙМ.

Специално Майкрософт не мислят как да си улеснят потребителите, а само се чудят с колко ненужни глупости да си напълнят ОС и да ги пробутат на хората. Добре, че все още Linux няма особено добра поддръжка за мултимедия и 3D, защото ако това стане и Windows и Mac OS ще залязат рязко. Кой няма да иска безплатна операционна система, която е по-бърза, лека и много по-малко уязвима?

Така де, ако Майкрософт не са измислили нещо сензационно, с което да станат малко по-сериозна конкуренция на сегашните лидери на пазара, това е доста ялова инвестиция.
 

Горе