Microsoft купува Nokia

От: От: Microsoft купува Nokia

Мерси за линка :) Обаче се чудя, накъде отива света, щом такива компании като Nokia, които са такова име на пазара и с такава история, биват направо заличени. А очаквам същата съдба да сполети и други като тях

Не е заличена, остава си, може да се разглежда и като отърваване от губещия си отдел, запазване на печелившите, започване начисто с вратичка за бъдещето. Все пак през годините, тази компания е сменяла многократно основната си дейност. От хартиена индустрия, през доставчик на ток до телефони. :)
 
От: Microsoft купува Nokia

ами те като си загубят основния отдел, както в случая, какво им остава? Може да измислят нещо за вбъдеще, но Nokia, която познаваме няма да бъде същата.
 
От: От: От: Re: Microsoft купува Nokia

Може да ти кажа, че съм доволен от IE 10-11 (е сравнение с други версии). Проблем са хилядите toollbars, които се правят за старите версии на IE.
Колкото до OS-тата. Малък въпрос - писал ли си досега OS, за да ги критикуваш? Или пък VOIP soft ползван от милиони хора. Все пак се опитват да минат ново стъпало нагоре. Колкото до Vista - там е ясен бъг и е нормално, все пак беше стъпка към нов вид. 7 е закърпена Vista, а 8 се подобрява и в момента.
Да не би Linux да предлага нещо повече от към user interface. То ако нямаш малко хал-хабер от DOS няма да можеш една програма да си инсталираш (ако не ползваш pack manager). А иначе, че правят боклуци, правят не споря, но да не нападаме програмистите им, защото те правят неща, които им се казват.

Колкото до Nokia... според мен целта е да вземат пари от microsoft, за да закърпват бюджетите и да инвестират в иновации и след няколко години да излязат с нещо яко на пазара.

Да, знам че програмистите слушат нареждания. Точно тези нареждания в повечето случаи са грешни. Колкото дали ползвам ОС, да работил съм с всички системи на Windows. Началото ми беше още далечното 95 :) С течение на времето всичко се измени. Не казвам, че и аз не правя грешки при писането на софтуер, всеки програмист е нормално да бърка нещо, но е важно да се учим от грешките си. :)
 
От: Microsoft купува Nokia

Очакваше се и MS да направят подобна крачка, все пак останалите гиганти имат свои телефони... дори и гугъл купиха моторола, но какво стане не разбрах след това.
 
От: Microsoft купува Nokia

Очакваше се и MS да направят подобна крачка, все пак останалите гиганти имат свои телефони... дори и гугъл купиха моторола, но какво стане не разбрах след това.


След като Гошо купи Моторола им смениха логото и дори вече имат смартфон на пазара - Motorola Moto X, а и вече готвят 2-3 нови модела, които са доста добри. Освен всичко, Moto X може да се конкурира с водещите марки, а е на двойно по-ниска цена, така че сливането на компании не е лошо :)
 
Re: От: Microsoft купува Nokia

След като Гошо купи Моторола им смениха логото и дори вече имат смартфон на пазара - Motorola Moto X, а и вече готвят 2-3 нови модела, които са доста добри. Освен всичко, Moto X може да се конкурира с водещите марки, а е на двойно по-ниска цена, така че сливането на компании не е лошо :)

Изостанал си с информацията. Гугъл купиха Моторола Мобилити още преди две години, поради две причини:
1) Да се възползват от патентите им под формата на контра дела при всяко едно делу срещу тях от Епъл
2) Ъмм това са им причините за момента. Говореше се, че ще произвеждат нексусите, но вече 2 години нищо такова.

Moto X е средно ниво телефон от където и да го погледнеш, макар че е един от най-добрите за това си ниво. Не разбирам с кои водещи марки би го конкурирал, при положение, че е предназначен само за американския пазар? И да ти кажа цена от около 750$ (без договор и задължения) за двуядрен телефон, без значение че чипсета му е последно поколение ми се струва прекалено висока. За половината ще вземеш Нексус 4, който е в пъти по-добър спрямо хардуер. Моторола имат смартфони от доста години, но или се предлагат само в Америка или просто цената им не отговаря на конкурентие в съотношение цена/качество, че да си помислиш да си купиш някой техен телефон.
 
От: Microsoft купува Nokia

Аз не видях къде е изостанал с информацията, ама ти разбира се трябваше да се включиш, нищо, че тоя път и точка 2 ти се опъна :)
 
Re: От: Microsoft купува Nokia

Аз не видях къде е изостанал с информацията, ама ти разбира се трябваше да се включиш, нищо, че тоя път и точка 2 ти се опъна :)

Със самото изказване "и дори вече имат смартфон на пазара", защото смартфони имат от доста време, още от преди да ги бъде закупено мобилното поделение. Що проблем ли имаш, че си изказвам мнението? И да, опъна ми се втора точка, просто защото в момента все още няма такава. Когато обявят следващото им нексус устройство, ще се разбере дали най-накрая Моторола ще се ползва за изработка на телефони или просто се хвърлиха едни пари за патенти.

П.П. Впрочем, ти веднъж няма ли да коментираш по темата или ще процедираш както до момента 80% от мненията ти да са в закачане с изказванията на предходния? :) Изкажи мнение за Нокиа, изкажи мнение за Моторола, изкажи мнение за политиката на гугъл. Какво коментираш мнението ми? Нищо полезно ли не можеш да споделиш? :)
 
От: Microsoft купува Nokia

И пак не разбрах къде е изостанал с информацията :D

Аз съм коментирал в началото, ама ти в еуфорията си да натиснеш некой с мозък, си довтасал направо на опашката :)
 
Няма смисъл да засираме темата в ненужни коментари, като този и по-горните, до сега видях, че се справяш много добре.

А за да ти го преведа как нормалните хора схващат изречение от сорта на "и дори вече имат смартфон на пазара", ще ти го разбия дума по дума "и дори вече" - все едно нещо напълно ново и невиждано се случва до сега. Схвана ли или?

И просто за информация, прочетох цялата тема от до, защото живо се интересувам от дискусията, и не видях нищо градивно от твоя страна, освен мнения градящи се на някогашната слава и някакви фенски надежди да се случи нещо с Нокиа. Е случва се, след няколко поредни години загуби и заеми, компанията без свежи пари, които ще дойдат от Майкрософт си беше заминала. Що се отнася до новаторството им, с този убит Уиндоус (не е само мое мнение, пазара го доказва), до никъде няма да стигнат.

Та хайде сполай ;)
 
От: Microsoft купува Nokia

Градивно-неградивно - "кой какъвто е, така го разбира" :lol:

И пак не разбрах защо е изостанал с информацията...може би защото не е дал точната дата на излизането на телефона??!
 
От: Microsoft купува Nokia

да, след 3310 всичко е боклук.
моя първи телефон беше моторола c930 и направо къртеше. след тва като си купих 3310 направоо беше извънземен телефон все едно.

след тва ги направиха смотани и не помня кви имаше, но айфоня им скри шапката. който квото ще да говори, но единствената компания която може да си позволи да има само един единствен модел и да избива рибата от към печалба и дизайн си е епъл. всички продукти са зле в сравнение на техническите характеристики, но всеки иска да ги има - просто щото са готини на външен вид. за къв хуй ми е самсунг с 20 гига мега хипер процесора и на майка си паметта, като е грозен всеки техен телефон, просто не радва, изглежда евтин и не струва парите си. виж за хайфон 2 пъти си купих и пак бих си купил ако ще и 5 бона да струва. просто кефи, те за тва дизайнерските стоки струват 1000% повече от обикновените. за къв хуй си купуват ферари енцо без радио дори като екстра за 1 милион евро? ми щото е супер яка на външен вид и радва, никой не би избрал нафрашкана с технологии тойота пред енцо нали :D те фераритата са доста постни от към екстри като цяло ама всички мечатаят за тях, както ферарито при телефоните си е епъл.

с тва исках да кажа, че нокиа е умряла работа, както хтц, блЯкбери, моторола дето направо си умре макар и на гугъл и другите
 
От: Microsoft купува Nokia

В Microsoft сега ще трябва да пишат 'blue screen" за Nokia хардуер. :D

Не, сериозно, догодина очаквам нещо грандиозно. Нокиа много се занемариха, но ако не 'оакат' операционната система - 100% ще се върнат в челната тройка.
 
От: Microsoft купува Nokia

да, след 3310 всичко е боклук.
моя първи телефон беше моторола c930 и направо къртеше. след тва като си купих 3310 направоо беше извънземен телефон все едно.

след тва ги направиха смотани и не помня кви имаше, но айфоня им скри шапката. който квото ще да говори, но единствената компания която може да си позволи да има само един единствен модел и да избива рибата от към печалба и дизайн си е епъл. всички продукти са зле в сравнение на техническите характеристики, но всеки иска да ги има - просто щото са готини на външен вид. за къв хуй ми е самсунг с 20 гига мега хипер процесора и на майка си паметта, като е грозен всеки техен телефон, просто не радва, изглежда евтин и не струва парите си. виж за хайфон 2 пъти си купих и пак бих си купил ако ще и 5 бона да струва. просто кефи, те за тва дизайнерските стоки струват 1000% повече от обикновените. за къв хуй си купуват ферари енцо без радио дори като екстра за 1 милион евро? ми щото е супер яка на външен вид и радва, никой не би избрал нафрашкана с технологии тойота пред енцо нали :D те фераритата са доста постни от към екстри като цяло ама всички мечатаят за тях, както ферарито при телефоните си е епъл.

с тва исках да кажа, че нокиа е умряла работа, както хтц, блЯкбери, моторола дето направо си умре макар и на гугъл и другите

Виждам и ти си прихванал от х'американския манталитет, но лошо няма, все пак и Apple трябва да си продават надценените алуминиеви блокчета на някого :D

Едно поучително клипче:

[video=youtube;rdIWKytq_q4]https://www.youtube.com/watch?v=rdIWKytq_q4[/video]

Едит: Ако някой не схване от първия път, показват на хората iPhone 4S, казвайки им че е новият iPhone 5, който още не е излязъл когато е правен клипа.
 
Re: От: Microsoft купува Nokia

В Microsoft сега ще трябва да пишат 'blue screen" за Nokia хардуер. :D

Не, сериозно, догодина очаквам нещо грандиозно. Нокиа много се занемариха, но ако не 'оакат' операционната система - 100% ще се върнат в челната тройка.
Да, всичко е до операционната им система. Иначе телефоните им са симпатични. На мен ми допада Лумията. Ако може и да мотивират девелопърите да правят и за тази операционна система повече приложения ще е добре. Но това е само ако пазара го наложи, демек да станат популярни и да стъпят на една стълбичка с Android и iSO.

Всеки, които се колебае да си купи смартфон с Windows все се спира на въпроса колко по-малко приложения има за тази система. Ако си изиграят добре картите, това няма да е голям проблем след време. Някой ще кажат, че има основните приложения, но да не забравяме, че тук потребителите искат избор, не толкова, че ще ги ползват. Аз лично познавам хора с над 50 приложения в телефона си, които реално използват само 5, основно. Другите, ако се сетят или ги намерят в телефона си. :)
 
От: Microsoft купува Nokia

В Microsoft сега ще трябва да пишат 'blue screen" за Nokia хардуер. :D

Не, сериозно, догодина очаквам нещо грандиозно. Нокиа много се занемариха, но ако не 'оакат' операционната система - 100% ще се върнат в челната тройка.

Според много анализатори а и аз мисля така, досега точно Операционната система пречеше на Нокиа а не обратното,

а по последната част , правя коментар, че отсега нататък ще има просто Lumia, или друга марка , като Нокиа може да си произвежда собствени продукти, а след 2015г. има право да пуска и телефони.
Т.е , Майкрософт продължава да си развива мобилната система и свързания хардуер, а Нокиа започва на чисто
 
От: Re: От: Microsoft купува Nokia

Изостанал си с информацията. Гугъл купиха Моторола Мобилити още преди две години, поради две причини:
1) Да се възползват от патентите им под формата на контра дела при всяко едно делу срещу тях от Епъл
2) Ъмм това са им причините за момента. Говореше се, че ще произвеждат нексусите, но вече 2 години нищо такова.

Moto X е средно ниво телефон от където и да го погледнеш, макар че е един от най-добрите за това си ниво. Не разбирам с кои водещи марки би го конкурирал, при положение, че е предназначен само за американския пазар? И да ти кажа цена от около 750$ (без договор и задължения) за двуядрен телефон, без значение че чипсета му е последно поколение ми се струва прекалено висока. За половината ще вземеш Нексус 4, който е в пъти по-добър спрямо хардуер. Моторола имат смартфони от доста години, но или се предлагат само в Америка или просто цената им не отговаря на конкурентие в съотношение цена/качество, че да си помислиш да си купиш някой техен телефон.

Мото Х, може да се купи от официалния сайт на Моторола на цена от 430 евро, което е доста под 750 долара...коя от характеристиките те кара да мислиш, че това е смартфон от среден клас? 10-мегапикселовата камера, 32 GB вградена памет, 2 GB RAM или пък може би 2-ядрения процесор на 1.7 GHz (4-ядрените и 8-ядрените процесори са много по-зле). И между другото, аз също не разбрах с кое съм изостанал в информацията...това е първият смартфон разработен от Гугъл и Моторола и е на пазара от месец, странни критерии имаш за "изостаналост"
 
От: Microsoft купува Nokia

Всъщност улисани в такива обикновенни заяжданици пропускате няколко много важни факта:
- Биг Босс-а на М$ си заминава
- Елоп вече няма да е "външен", ами "вътрешен" кандидат за горния пост
- В момента се подготвят Surface RT v2 и Surface v2, Финландците също навлизат на пазара на таблетите
- До момента финландците правят около 80-90% от всички продажби на WinPhone
- Ангажимента на М$ е да използват финландската марка за устройства от висок клас до края на 2015, след това... най-вероятно ще са М$ (от висок клас, останалите ще се продават най-вероятно под същото име)
- мобилния бизнес на М$ е с неясно бъдеще (скоро това ще се случи и на сървърния и на десктоп-а) - до сега М$ печелеха от продажби на лицензи на производители, Google им прецака бизнес политиката (няма лицензи), а останалите мобилни OS-и не се лицензират (няма да ви давам примери). Проблема е че М$ не знаят какво да правят...
- до момента от големите 4 (Apple, Google, MSFT и BB) единственно М$ нямаха производство на телефони. Всъщност вложиха $1B във Kin и продадоха 2-3 х. бройки и го прекратиха след 2-3 седмици. Сега вече всички имат т.нар. вертикална интеграция

Изводи няма да ви правя - имате си глави на раменете и можете да мислите.
 
От: Microsoft купува Nokia

За полвината разписали се, темата изглежда е "Кои телефони са по-яки, брато!".

Връзката Бил Гейтс <-> Майкрософт в наши дни е по-скоро символична. Песента на Maйкрософт далеч не е изпята - бизнесът им се разпростира доста по-далече от познатите на крайния консуматор Windows OS, Windows Phone, MS Office. Компанията е в период на преход.

За хейтърите: Няма какво да се радвате, щото ако Майкрософт "падне", няма да има безплатен Уиндоус по торентите, а и от работа ще ви съкратят понеже на кво ше бачкате ако няма актуален Word и Ексел? Онлайн бизнесмените и те ше клекнат, понеже ще трябва да се мъчат да откриват топлата вода на Линукс, пък Маковете са скъпи. Направо цялата българска икономика ше се срути! :oops:
 
От: Microsoft купува Nokia

За виндовса/ворда или добро или нищо. Че не ги виждам работодателите как ще поемат разходите на офисджиите по прекавилифация, съответно за виндовс - карти солитар да минат към линукса и за ворда - всъщност за какво се използва този интернет вирус:)
 

Горе