Microsoft купува Nokia

От: От: Microsoft купува Nokia

На мен пък ми се струва, че Майкорофт за се запътили надолу и се чудят за коя сламка да се хванат, за да излязат.
Много се съмнявам, че са се запътили надолу при положение, че 90% от пц-тата работят именно с тяхната ОС, да не говорим за офис пакета им, с който въртят работа верочтно същия процент офиси:)
Това е толко силно набит бранд, че няма накъде повече. Вероятно всеки е чувал фразата от хора, които не са на ти с интернету: ''Ще ми инсталираш ли виндовса'', няма опция ''коя ОС да избера'', просто толкова е набит бранда, че виндовс=ос за повечето:). Естествено у нашеснко сичко е кракнато и Бил един лев немое изкара, но в по-белите държави ората си цакат като попове, вероятно затова банковата му сметка е с толкова нули:)
 
От: Re: От: Microsoft купува Nokia

Аз все още съм си с Никоя. :) Симбиан, брат. :) Хахаха, направо нямам думи. Няма нищо за него, един скайп и опера. Опитай нещо друго да сложиш. Направо гредата е пълна с тазо OS. Но сега да кажем, че са изцяло с Windows, за който тепърва ще имат да се пишат приложения.

Хахаха, е кво точно няма? Може би само свестен фтп клиент? Дай 2-3 примера.
Аз не се сещам за нещо което да ми трябва и да го няма. А колко вградени неща има в С60 ФП2 - толкова и днес няма в андроид.
Нокиа скапаха симбиан вместо да го пригодят за пипкани екрани. За което също се иска талант - да си върха и да го издухаш
 
Re: От: Re: От: Microsoft купува Nokia

Хахаха, е кво точно няма? Може би само свестен фтп клиент? Дай 2-3 примера.
Аз не се сещам за нещо което да ми трябва и да го няма. А колко вградени неща има в С60 ФП2 - толкова и днес няма в андроид.
Нокиа скапаха симбиан вместо да го пригодят за пипкани екрани. За което също се иска талант - да си върха и да го издухаш
Специално за Е71 няма читав офис, facebook приложение и други такива. Не знам, но за моя дебиан няма нищо почти. :) Поне от нещата, които бих ползвал със смартфон. ;)
 
От: От: Microsoft купува Nokia

Много се съмнявам, че са се запътили надолу при положение, че 90% от пц-тата работят именно с тяхната ОС, да не говорим за офис пакета им, с който въртят работа верочтно същия процент офиси:)
Това е толко силно набит бранд, че няма накъде повече. Вероятно всеки е чувал фразата от хора, които не са на ти с интернету: ''Ще ми инсталираш ли виндовса'', няма опция ''коя ОС да избера'', просто толкова е набит бранда, че виндовс=ос за повечето:). Естествено у нашеснко сичко е кракнато и Бил един лев немое изкара, но в по-белите държави ората си цакат като попове, вероятно затова банковата му сметка е с толкова нули:)

Точно това ги крепи, че е силно набит и хората не знаят друга алтернатива. Мак работи само с техен хардуер, който е 2-3 пъти по-скъп от PC-тата без особена причина, а Linux не е известен и следователно средностатистическия потребител няма да се насочи към него. Аз обаче знам ако ми работеше Photoshop-а и 3Ds Max в Linux перфектно кое щах да избера. А офис пакета също е наблъскан с рядко използвани функции и трябва да минеш през 10 менюта за някоя елементарна настройка, така че за него има добри алтернативи, които не му отстъпват кой знае колко.

Майкрософт разчитат точно на миналата си слава, което никак не е малко, но аз не се сещам за нещо иновативно, което да са направили скоро.
 
От: Re: От: Microsoft купува Nokia

Специално за Е71 няма читав офис, facebook приложение и други такива. Не знам, но за моя дебиан няма нищо почти. :) Поне от нещата, които бих ползвал със смартфон. ;)
ФБ не ползвам, офиса в С С60 ФП2 е ОК и вграден, но да пишеш документи на телефон за повече от 20на изречения е извращение.
С60 ФП2 има ужасно много неща в сравнение с ФП1 вкл. вебдав и тн.
 
От: Microsoft купува Nokia

Компютърният гигант ще получи и всички лицензи, патенти и картографски услуги на Nokia за мобилни усройства..

Интересно, дали после няма да прекръстят Nokia да стане Mokia :D

Да уточним, нещо което българските сайтове явно грешно са разбрали.

1. Майкрософт купува отделът Devices & Services, както и правата върху марките Lumia , Asha
2. За патенти, картите и останалите услуги както и правото да ползва името Nokia - Майкрософт ще си плаща
3. Нокиа може да продава телефони под своята марка след 31.12.2015
 
От: Microsoft купува Nokia

Ползвам Nokia през последните години (телефон, не смартфон) и трябва да кажа, че по-добро нещо не ми е падало в ръцете.

Има безпкатни карти OVI maps, които са подробни и ми вършат пефектна работа. Батерията ми държи 5+ дена, не търся контакт както някой търсят злато :) Падал е от високо много пъти и му няма нищо (само няколко леки драскотини). Бе 100% satisfaction :)

Жалко за Нокия, то .. такъв е живота ;) Да не казвам голяма дума но телефон с M$ седва ли някога ще си купя. Аз май и компютър с M$ не знам дали ще си купя пак... Мищо лошо за M$, но и нищо добро :)

Има някаква аналогия... MS създаде няй добрата потребителска OS - Win XP и после само глупости, 7 леко дръпна на горе, и пак удариха дъбото със 8-цата
Нокия правеха велики телефони, но се срутиха, после леко на горе с новите модели и ето, нов удар.
 
Re: От: Re: От: Microsoft купува Nokia

ФБ не ползвам, офиса в С С60 ФП2 е ОК и вграден, но да пишеш документи на телефон за повече от 20на изречения е извращение.
С60 ФП2 има ужасно много неща в сравнение с ФП1 вкл. вебдав и тн.
Е, то не само това - извращение си е като цяло редакцията на какъвто и да е файл. А да, и няма кирилица. Всеки път съм гледал форума тук през сълзи с този телефон и по-специално операционната му система. :) Това е престъпление да имаш смартфон и да нямаш facebook приложение. :)
 
От: Microsoft купува Nokia

Да се опитвате да хванете спатиите на най-динамичният и иновативен сектор е малко смешно. Всеки вече от всеки трябва се страхува. Всеки може да види отчетите на Нокиа и да види, че в момента са убивани от краткосрочни задължения с 70% повече от капиталът им е, така че МС като я вземе успешно ще може и реструктурира финансите и да задели сериозни средстава за проучване и развитие. Те купуват голяма база патенти.

Сигурен съм, че чичо Бил е направил добре сметките, то и МС до сега е събрал чиста печалба за годината колкото две Нокии така че ... Тук се купува подцененост фирма с плачевен мениджмънт, много неефективен но с голям бранд - при правилното рестркутуриране ще почнем много добри неща чуваме от Нокиа. Нали не си мислите, че компания която те погълне без фин проблеми и ти смени мениджмънта и ти даде едни финанси и картбланш за развитие няма се изкара голямо нещо? Силата и слабостта на ИТ е в ИТ-то :) т.е. техноглогията и иновативността, сега след като Балмър напусне МС - мисля че МС я чакат добри времена.
 
От: От: Microsoft купува Nokia

Майкрософт разчитат точно на миналата си слава, което никак не е малко, но аз не се сещам за нещо иновативно, което да са направили скоро.
Съгласен, ама на Бил не му пука особено да ти кажа, щот със сигурност до края на живота ще си врътка дивидентите от тази ОС и офис пакета:)Той си е свършил работа и при това много добре, за един човешки живот това мисля е добро постижение:). Да му мислим, останалите:)
 
Re: От: Microsoft купува Nokia

Да уточним, нещо което българските сайтове явно грешно са разбрали.

1. Майкрософт купува отделът Devices & Services, както и правата върху марките Lumia , Asha
2. За патенти, картите и останалите услуги както и правото да ползва името Nokia - Майкрософт ще си плаща
3. Нокиа може да продава телефони под своята марка след 31.12.2015

Тази трета точка къде я пише? За останалото съм съгласен, с леко уточнение по първа точка, че получават всичките им марки мобилни телефони, не само Lumia & Asha, а по втора, че контракта е за период от 10 години, като Микрософт имат възможност да го продължат. За трета точка никъде не видях информация за подобна дата.

Давай връзки към източниците си следващият път.

Това е пресрелийса на М$ - http://www.microsoft.com/en-us/news/press/2013/Sep13/09-02AnnouncementPR.aspx
А тук е обяснено по-просто - http://www.cbsnews.com/8301-505124_162-57601043/microsoft-rolls-big-buys-nokias-phone-biz/
 
От: Re: Microsoft купува Nokia

След Скайп, е време за Нокия. :) Аз малко им се чудя на Microsoft. Не могат ли да си правят търсачката и браузъра, тръгнали са да купуват още. :)

Че кой им ползва браузера или търсачката? Браузера им докато го стартираш и забива ... да не говорим за друго ... Само развалят, нищо друго не правят според мен. Взеха скайп и какво? Почна да си личи след няколко седмици , че е тяхна собственост ... бъгове колкото искаш ... Явно програмистите им там не умеят да програмират както трябва. Особено с тези последните системи от тях (Vista, Seven и eight) Ще ли да пускат и 9 версия на Windows... сигурно и той ще тормози машините, както тези тук. Жалко е, че Нокия се славеше с своята издържливост. А сега няма да е така. Сигурно следващата им цел е да купят някой авто магазин ... Или може би те да си направят. С име "Killings". :D
 
От: Re: От: Microsoft купува Nokia

Тази трета точка къде я пише?
Давай връзки към източниците си следващият път.

http://press.nokia.com/2013/09/03/n...oft-in-eur-5-44-billion-all-cash-transaction/

"Nokia would be restricted from licensing the Nokia brand for use in connection with mobile device sales for 30 months and from using the Nokia brand on Nokia's own mobile devices until December 31, 2015"
 
От: Microsoft купува Nokia

Срещнах интересна гледна точка в един форум.
Там разглеждат няколко възможни сценарии за бъдещето на Нокиа. Тъй като те ще имат правото да продават телефони след 01.януари 2016г няма да е чудно ако тяхната разработка започне веднага след финализиране на сделката с МС. Един от най-вероятните сценарии е придобиването на Jolla, компания произлязла от Нокиа, която разработва собствени телефони и операционна система. Интересен е и факта, че новата централа на Jolla e бившият R&D център на Нокиа.
 
От: Microsoft купува Nokia

Като казахте да посочваме източници, ето какво казва съпорта на Skype:
-------------------------------------------------------
What do I need to run Skype for Windows Phone?

To run Skype for Windows Phone, you will need a device running Windows Phone 7.5 or 8 with more than 512MB of memory. Since Skype for Windows Phone 8 does not run on devices with Windows Phone 7 and 7.5 (Mango), you cannot upgrade Skype for Windows Phone 7 to Skype for Windows Phone 8.
-----------------
Източник: https://support.skype.com/en/faq/FA12012/how-can-i-get-skype-on-my-windows-phone

За да си купиш Windows телефон с повече от 512 Mb рам, трябва да се изръсиш една чанта пари. Защо, да го ева???
 
От: Microsoft купува Nokia

Е това е новина.. интересно ми е дали ще ги посъживят малко. Четох на едно място, че Windows Phone в някои държави започва да застига Apple и Android. Дали е възможно реално да се намеси сериозно в борбата за пазарен дял?
 
От: Microsoft купува Nokia

Тук въпросът е как ще продължат да развиват хардуера и софтуера , и отделно как потребителят ще възприеме бъдещ телефон под името Microsoft Lumia, или само Lumia. Всички знаем какво значи марката Nokia, а като такава тя остава във Финландия. Майкрософт придобива правата единствено върху настоящите разработени продукти от нисък клас базирани на Series 30 and Series 40 ОС- т.н. featured телефони, където името Nokia си остава.

повече тук http://techcrunch.com/2013/09/03/no...l-up-to-mobile-devices-again-by-january-2016/
 
От: Microsoft купува Nokia

повече тук

Мерси за линка :) Обаче се чудя, накъде отива света, щом такива компании като Nokia, които са такова име на пазара и с такава история, биват направо заличени. А очаквам същата съдба да сполети и други като тях
 
От: От: Re: Microsoft купува Nokia

Че кой им ползва браузера или търсачката? Браузера им докато го стартираш и забива ... да не говорим за друго ... Само развалят, нищо друго не правят според мен. Взеха скайп и какво? Почна да си личи след няколко седмици , че е тяхна собственост ... бъгове колкото искаш ... Явно програмистите им там не умеят да програмират както трябва. Особено с тези последните системи от тях (Vista, Seven и eight) Ще ли да пускат и 9 версия на Windows... сигурно и той ще тормози машините, както тези тук. Жалко е, че Нокия се славеше с своята издържливост. А сега няма да е така. Сигурно следващата им цел е да купят някой авто магазин ... Или може би те да си направят. С име "Killings". :D

Може да ти кажа, че съм доволен от IE 10-11 (е сравнение с други версии). Проблем са хилядите toollbars, които се правят за старите версии на IE.
Колкото до OS-тата. Малък въпрос - писал ли си досега OS, за да ги критикуваш? Или пък VOIP soft ползван от милиони хора. Все пак се опитват да минат ново стъпало нагоре. Колкото до Vista - там е ясен бъг и е нормално, все пак беше стъпка към нов вид. 7 е закърпена Vista, а 8 се подобрява и в момента.
Да не би Linux да предлага нещо повече от към user interface. То ако нямаш малко хал-хабер от DOS няма да можеш една програма да си инсталираш (ако не ползваш pack manager). А иначе, че правят боклуци, правят не споря, но да не нападаме програмистите им, защото те правят неща, които им се казват.

Колкото до Nokia... според мен целта е да вземат пари от microsoft, за да закърпват бюджетите и да инвестират в иновации и след няколко години да излязат с нещо яко на пазара.
 
От: От: От: Re: Microsoft купува Nokia

Колкото до Vista - там е ясен бъг и е нормално, все пак беше стъпка към нов вид. 7 е закърпена Vista, а 8 се подобрява и в момента.
Това на практика са шарении, нищо ново от WinNT. Когато разработваха Vista, беше още в работен проект LongHorn, искаха да направят една нова и много по-сигурна файлова система. Нещо заради което ги критикуваха хиляди потребители. Файловата система щеше да се казва WinFS и да замени NTFS. Е, още си я чакаме :)! А колко години минаха. Залъгват ни само с шаренийки и десктоп за таблети.
 

Горе