Midjourney и други алтернативи за изображения и видео

OSH

Well-Known Member
Здравейте!
Някой ползва ли midjourney, di-d и други за създаване на снимки или видео ?
Създадох я понеже видях, че има само за chatgpt
 
Здравейте!
Някой ползва ли midjourney, di-d и други за създаване на снимки или видео ?
Да, повечето дизайнери, с които работя вече са се ориентирали към тези сайтове и вадят доста добри материали. За видеа специално не знам, но мисля, че също ще са добри. Доволен съм от изображенията. Честно казано всичко ще премине натам и все по-малко ще се ползват сток сайтовете.
 
  • Like
Реакции: OSH
Да, повечето дизайнери, с които работя вече са се ориентирали към тези сайтове и вадят доста добри материали. За видеа специално не знам, но мисля, че също ще са добри. Доволен съм от изображенията. Честно казано всичко ще премине натам и все по-малко ще се ползват сток сайтовете.
Аз само за удоволствие го ползвам, но не виждам смисъл от сток ..
 
Midjourney се било ползвало, защото може да си генерира всякакви картинки / изображения и излиза по-евтино, вярно, било се изисквало някаква занимавка, а и безплатната версия има ограничения доколкото знам, както платената е 10 долара за 200 генерирания на месец, може да се напише точно какво искаш или по зададена картинка да ти направи ремикс, който да е различен от оригинала, но същия стил примерно, възможностите са неограничени. Това знам, това споделям. Лично аз не съм го тествал.
 
  • Like
Реакции: OSH
Midjourney се било ползвало, защото може да си генерира всякакви картинки / изображения и излиза по-евтино, вярно, било се изисквало някаква занимавка, а и безплатната версия има ограничения доколкото знам, както платената е 10 долара за 200 генерирания на месец, може да се напише точно какво искаш или по зададена картинка да ти направи ремикс, който да е различен от оригинала, но същия стил примерно, възможностите са неограничени. Това знам, това споделям. Лично аз не съм го тествал.
Както казваш е.
 
Има и едно leonardo.ai дето е безплатно за момента.
С минуса че всички виждат какво си генерирал.
 
Midjourney изостана доста от конкуренцията. Става за играчка да убиеш някой час, но вече прави много еднакви неща. Всички генерират едно и също, един и същ стил. Картините от MJ се разпознават за секунда, като ги видиш. Последните версии са изключително насочени към портрети - плитък фокус, лице, размазан фон. Детайли на повече от един субект просто няма как да получиш. Дори да оставим това настрана, по-важното е, че е с доста ниска резолюция, не предлага нищо съществено като допълнителни инструменти. + вече половината от заявките са цензурирани, не само откъм голотии, но трябва и да са "политически коректни".

Към настоящия момент Stable Diffusion бие абсолютно всичко. Първо е напълно безплатно. Ако нямате достатъчно як хардуер, просто пускате на облачна видео карта срещу центове на час. Има безброй много модели и излизат нови ежедневно. Всичко е open source. Има допълнителни глезотии като loras, control net и т.н. Сума ти безплатни екстенжъни. Много висока резолюция, безброй ъпскейлъри.
 
Последно редактирано:

Горе