Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Наистина се чудя дали в бг пространството има тема и то анкета с толкова много страници.
Седем хиляди отговора. Наистина, някой има ли информация какъв е рекорда? Ами ако се озовем в Гинес?
И то не е някой да спами, спами. Трябват още хора. Каня @John Galt да се включи. Не си правя гаргара. Що пък да не бием рекорд?
 
Стискаме ли палци Мечкаров/Медведев да бие долния гаден испански циганин - Рафаел Мангал?

Ако има капка справедливост на света, гадния муньо няма да вземе титлата, защото не я заслужава. Не е честно да стане най-титулувания тенисист, при положение, че Ноле щеше да стане. С подлост не трябва да се става шампион, а цялата история срещу Ноле беше подлост по множество линии.
 
Ноке, казвай направо какво те безпокои, че тия ококорени емоджита не ме ориентират точно.
Не като да псувам или нещо...

Айде малко да разпуснем, че дефа много нагнетява напрежение с неразбирането на реалната ситуация.

Пътешественик във времето пристигнал в наши дни и пита:
- Абе, вие на коя версия на ковид сте?
- Омикрон.
- Ехеее, вие сте още на гръцката азбука…
 
Чухте ли новината? Русия дислоцира кръвни банки и медицински персонал на границата с Украйна. Информацията засега не е коментирана официално.
Както и да го представяте кой ще спечели в Австралия не е изобщо маловажно. Нагнетявам ви аз.. Просто ви казвам истината.
 
Последно редактирано:
Чудя се, ако стане някаква война, дали ще разрешат на не ваксинирани да участват или ще бъде само за хора със зелени сертификати ?!? :rolleyes:
Сериозна работа е човек, ние сме разглезени щото живеем във времена в които това ни е като фонова информация, може и да е фейк, но засега руснаците не са го коментирали. Ако наистина има такова нещо, ако тиловата част се приготвя може да не е на добре.
 
Ужасна, бе даебапуткатамумайчинадаеба. Майкамудаеба и ужасно тъпата история.
Това мога да кажа по повод НЕЗАСЛУЖЕНАТА победа на Мангал на остралия опън. И баба знае да побеждава така.
 
На мен ми стана гадно от ритуалите, които прави Надал. Медведев го съжалих когато отне големия шлем на Джокович, но пък той си се бореше тогава за първа титла от шлема. Искаше ми се Медведев да спечели, това е огромна енергия, но все пак не знам колко ще с епомни но докато се помни хората ще си задават въпроса доколко е нагласено. Много е лесно пост фактум да коментираш, но според мен Медведев сгреши, че се поддаде толкова на емоциите. Нищо, и даже не съм тенис фен, просто се генерира голяма енергия, направи ми впечатление. че преди последния гейм даваха само Надал. Постоянно даваха фенове, които крещяха от кеф, когато Надал спечели точка. Но ще го приемем с усмивка, няма да се даваме просто ей така, нали.
 
Пускам само един клип, който лесно може да се провери за всички, които смятат, че всички неваксинирани са фенове на конспирациите и че няма такова нещо:
Всичко е лесно проверимо, така че ако някой се съмнява, го призовавам да си извади главата от задника за около 20 минути и да провери всичко. И когато казвам, че Бил Гейтс и мръсна свиня, значи знам за какво говоря. Дерзайте!
Целият филм е тук:
 
От няколко десетки страници не съм се включвал, та...
Есента на миналата година се ваксинирах с еднодозова ваксина. Съпругата ми също. При нея страничен ефект нямаше никакъв, а при мен единствено температура през първата вечер и после нищо.
Тази седмица в петък вечерта обаче вдигнах температура около 39 градуса и няма смъкване. В събота (вчера) - пак целия ден. Отидох ей така за всеки случай да си направя един бърз тест. Тъкмо тръгвам след пробоотдаването и хоп - звънят ми по телефона - положителен (по принцип излизат по-бавно резултатите). Хайде връщам се пак за втори - пак излезе до 2 минути положителен.
Лаборантката ми каза, че щом почти веднага се появяват чертите и са толкова ясно оцветени няма нужда да се пуска ПСР, картината е ясна.
Регистрира ме към РЗИ като положителен и се прибирам вкъщи с интрукцията да се свържа с личния лекар да ми изпрати схема на лекуване, и да чакам от РЗИ обаждане (но ми каза - лаборантката - че от РЗИ понякога изобщо не звънят).
Личната лекарка обаче си изключва или не си вдига телефона извън работно време, а е събота - на мен ми е зле, и това означава, че 3 дни трябва да стоя и кърша пръсти вкъщи. Виждам на сайта на РЗИ Варна, че има мобилен телефон за Ковид консултации. Викам си ще им звънна, работното време е до 17ч, а часът бе към 3. И познайте - и техния телефон изключен.
Еле, личната лекарка взе че си включи телефона (разбрах, понеже й пратих вест по вайбъра, та от там светнаха отметките за съобщението). Писа ми за същите лекарства, които предписва по принцип при настинка. От познати, които караха Ковид миналата година, че пък са им изписвали други лекарства. Това означава, че всеки личен лекар лекува както му скимне и няма нищо утвърдено от министерство или нещо подобно.
Днес, вече температура нямам, леко ми дразни гърлото и толкова.
Пак споменавам за познатите, карали Ковид - повечето неваксинирани - всичките се оплакваха от две неща (останалите се различаваха, затова няма да се спирам на тях) - няколко дни едва мърдат и не могат да станат от леглото; нямали са апетит.
Другите, които са ваксинирани са ми споделяли, че са карали болестта като лека настинка.
При мен такива неща като при неваксинираните няма. Дали това се дължи на ваксина или просто е до организъм няма как да знам. Самият аз съм с рехава имунна система и често боледувам.

Пиша ви го това ей така за статистиката.
 
Накефих се какво говори Стефан Янев преди малко, въпреки че няма дар слово. Но дали е възможно?
 
:D:D:D:D:D:D:D:D Според математика Николай Витанов скоро ковид щял да се трансформира в някакъв грип........ До сега не било грип ама ще бъде. Плача....
 
:D:D:D:D:D:D:D:D Според математика Николай Витанов скоро ковид щял да се трансформира в някакъв грип........ До сега не било грип ама ще бъде. Плача....
Те му вадят душата в момента, но мога да кажа че Витанов ме кефи.
 
Те му вадят душата в момента, но мога да кажа че Витанов ме кефи.
Пропусна идета на поста ми. Жокер: Ковид - Грип или Грип - Ковид.... Вирусите не могат да се трансформират в един или друг вид. Или грип или ковид. Удобно обаче вече 2 да не кажа 3 години се пропуска да се обяви, че грипните вируси всъщност са корона вируси.
 
Пак споменавам за познатите, карали Ковид - повечето неваксинирани - всичките се оплакваха от две неща (останалите се различаваха, затова няма да се спирам на тях) - няколко дни едва мърдат и не могат да станат от леглото; нямали са апетит.
Сравняваш различни неща. Хората, изкарали ковид миналата година са карали по-тежкия вариант. Ти сега караш омикрон, който е лек при почти всички (с много малки изключения).

Няма проблем да благодариш на ваксината, щом това ти радва душата, но имай предвид, че в момента дори неваксинираните карат ковид със същата тежест като твоята.
 
Забелязано край Отава

273144607_4754035328007045_3207975657668602698_n.jpg
 
Пропусна идета на поста ми. Жокер: Ковид - Грип или Грип - Ковид.... Вирусите не могат да се трансформират в един или друг вид. Или грип или ковид. Удобно обаче вече 2 да не кажа 3 години се пропуска да се обяви, че грипните вируси всъщност са корона вируси.
Може и двете да е. Надяваме се да е прав, че като мине това, да почва война, щото и двете наедно.... майтяпа се аз тук-таме, тук-таме съм сериозен.
 
Сравняваш различни неща. Хората, изкарали ковид миналата година са карали по-тежкия вариант. Ти сега караш омикрон, който е лек при почти всички (с много малки изключения).

Няма проблем да благодариш на ваксината, щом това ти радва душата, но имай предвид, че в момента дори неваксинираните карат ковид със същата тежест като твоята.
Така убедено говориш, сякаш си ми капала с пипета вируса в устата. :)
На теста не пише от кой точно вариант съм се разболял.
Всеки кара ковид различно, но има общи проявления и най-силно изразените ги написах по-горе. При мен ги няма. Наблюденията ми се базират на информация от близки, роднини и приятели, около 10тина, които го прекараха. От тях само 2ма бяха ваксинирани и само те го изкараха леко. Всички останали лежаха по няколко дни на легло, като им беше трудно дори до тоалетната да стигнат.

Който иска ще приеме каквото съм написал, друг, който е решил че неговото е единственото вярно и друго на света няма...нямам намерение да убеждавам.
Очаквах да се обърне внимание на факта, поради който основно писах по-горе, а именно, че целия свят е в обявена пандемия, а нямаме установено стандартизирано лечение. Но вместо това - на какво ми се радвала душата и на кого съм бил благодарил - елементаризми някакви.

"Душата ми щеше да се радва" ако вирус изобщо нямаше, но и също така ако живеех сред по-отворено и способно да приема чуждо мнение общество.
Благодаря на Бог и се надявам да е с мен, да ме пази, да пази семейството ми, както и всички вас.
 
Последно редактирано:
Така убедено говориш, сякаш си ми капала с пипета вируса в устата. :)
На теста не пише от кой точно вариант съм се разболял.
Всеки кара ковид различно, но има общи проявления и най-силно изразените ги написах по-горе. При мен ги няма. Наблюденията ми се базират на информация от близки, роднини и приятели, около 10тина, които го прекараха. От тях само 2ма бяха ваксинирани и само те го изкараха леко. Всички останали лежаха по няколко дни на легло, като им беше трудно дори до тоалетната да стигнат.

Който иска ще приеме каквото съм написал, друг, който е решил че неговото е единственото вярно и друго на света няма...нямам намерение да убеждавам.

"Душата ми щеше да се радва" ако вирус изобщо нямаше, но и също така ако живеех сред по-отворено и способно да приема чуждо мнение общество.
Всъщност бях доста умерена. Не знам защо скочи така.

Ясно е, че караш Омикрон, защото това е доминиращият вариант в момента. Ясно е, че всички карат омикрон леко - дори баба Радка го признава с половин уста.

И аз ще дам пример с мои близки неваксинирани, които минаха през делта доста леко, щом пък личните наблюдения са меродавното мнение.

Ако искаш да внушаваш, че ваксинираните го карат по-леко, погледни броя на тежко болните и хората в интензивно в Израел - държавата с 98% ваксинирано и бустеририрано неселение. Цифрите са показателни.

Радвам се, че си добре. На какво съ дължи това? Най-вероятно на факта че като цяло имаш по-здрав организъм спрямо хората от близкия ти кръг.
 

Горе