Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Жална им майка на тия по форумите дето не са на моето мнение.
 
Очаквах да се обърне внимание на факта, поради който основно писах по-горе, а именно, че целия свят е в обявена пандемия, а нямаме установено стандартизирано лечение.
Трябва да обърнем внимание и на редакцията, явно:

Какво стандартизирано лечение, бе мен? Тва е най-огромната глупост на света. Чуваш ли се/четеш ли се изобщо?

Значи, ти го караш супер леко (щот си вакснат, разбира се, не щото омикрон е лек при всички), ама искаш да те тъпчат с по 15 антибиотика наведнъж, както хората, които са с единия крак оттатък? Ей тия стандартизирани шитни ви изядоха главите. Ние пък не искаме да сме стандартизирани, насилствено ваксинирани срещу грип, сертифицирани и класифицирани.

Искаме си индивидуалния подход при лечение - принцип, който винаги е бил базата, фундаментът на медицината.
 
Така убедено говориш, сякаш си ми капала с пипета вируса в устата. :)
На теста не пише от кой точно вариант съм се разболял.
Всеки кара ковид различно, но има общи проявления и най-силно изразените ги написах по-горе. При мен ги няма. Наблюденията ми се базират на информация от близки, роднини и приятели, около 10тина, които го прекараха. От тях само 2ма бяха ваксинирани и само те го изкараха леко. Всички останали лежаха по няколко дни на легло, като им беше трудно дори до тоалетната да стигнат.

Който иска ще приеме каквото съм написал, друг, който е решил че неговото е единственото вярно и друго на света няма...нямам намерение да убеждавам.
Очаквах да се обърне внимание на факта, поради който основно писах по-горе, а именно, че целия свят е в обявена пандемия, а нямаме установено стандартизирано лечение. Но вместо това - на какво ми се радвала душата и на кого съм бил благодарил - елементаризми някакви.

"Душата ми щеше да се радва" ако вирус изобщо нямаше, но и също така ако живеех сред по-отворено и способно да приема чуждо мнение общество.
Благодаря на Бог и се надявам да е с мен, да ме пази, да пази семейството ми, както и всички вас.

Не си губи времето. Никой тук не вдява, че ваксината не те предпазва от разболяване, а от по-тежки симптоми. Те ще продължават да изкарват различни теории с тяхното си виждане обосновавайки се с някакви неща казани по телевизията.

Учените по света нищо не разбират. Само искат да ни чипират, а 5G е виновно за вируса. :)
 
Анжело,
Поздравявам те за мъдрото решение да се ваксинираш, не знаех, че си го направил. Помня - а мога и да потърся този пост - че към края на миналата година имаше почти същите съмнения във ваксините, както тук, и казваше, че няма да се ваксинираш. Радвам се много, че си променил решението си и ти желая крепко здраве. (Аз лично няма да го направя, дори с пистолет опрян на челото.)

Относно
"Душата ми щеше да се радва" ако вирус изобщо нямаше, но и също така ако живеех сред по-отворено и способно да приема чуждо мнение общество.
Благодаря на Бог и се надявам да е с мен, да ме пази, да пази семейството ми, както и всички вас.
Вземи, Анжело, се гръмни. Чета те в други теми; с много от написаното от теб съм съгласен, дори го чета с кеф и те поздравявам за мненията. Едно нещо обаче се набива на очи дори от пръв поглед: за теб почти не съществува друго мнение, освен твоето. (Което те прави почти същият като хората, които справедливо заплюваш: неспазващите правилата за живот в нормално общество. Те точно това правят: твърдо убедени в правотата си, си действат от тяхната камбанарийка.) И точно това имаш предвид и сега: че ти - с монументалния си пример с 10 човека - си прав и не ти харесва, че те оспорват.
Проблема иде, кога не си прав, а настояваш, че си. Оттам идат големите бели. (Това важи за всички, и за мен вкл.)
Който иска ще приеме каквото съм написал, друг, който е решил че неговото е единственото вярно и друго на света няма...нямам намерение да убеждавам.
Очаквах да се обърне внимание на факта, поради който основно писах по-горе, а именно, че целия свят е в обявена пандемия, а нямаме установено стандартизирано лечение. Но вместо това - на какво ми се радвала душата и на кого съм бил благодарил - елементаризми някакви.
И това тук е изкоментирано, наред с МНОГО ПО-ВАЖНИТЕ И ДЪЛБОКИ проблеми около обявената пандемия. Лично очаквам, когато някой се включи да коментира, да е запознат поне на базово ниво, поне с някои от много по-важните и дълбоки елементи, вместо, по отношение на тези МНОГО ПО-ВАЖНИ НЕЩА, да ми влиза с бутонките: "вие тук с тези теории на конспирацията...отхвърлям [това и онова]..", и след това да настоява, че сме пропунали да му отчетем разгласяването на незначителни неща, заявени като "захарта на пандемия гейт".

Но пък за сметка на това очакваш да получиш отговорът, който очакваш, който ти удисва, който си си наумил да предизвикаш с написаното. Е, не става така; става така: казваш каквото имаш, който иска го приема, който иска - не, и отговорът е такъв, какъвто е.

Така че, на мен лично НЕ МИ ПУКА КВО ОЧАКВАШ И ХОДИ СЕ ГРЪМНИ, НЕКОМПЕТЕНТ ЧЕПАТ И УПОРИТ. (Като зло куче ти помня глупостите и не виждам друг Анжело, на когото да реагирам другояче.)

Нали не е нужно пак да подчертавам, че "ние" не сме банда, група, сбирка - няма "ние тук", и всеки си казва неговото, без да ангажира останалите от редовните темосписващи. Да не се приписва моята грубиянщина на друг, затова казвам.:)
---
Аз само да си кажа, иначе си говорете с нандибанди, не ви се меся и няма да ви прекъсвам повече:)

ПС: Зареди 2 куршума - един и за @ Мето Версията.
 
Не си губи времето. Никой тук не вдява, че ваксината не те предпазва от разболяване, а от по-тежки симптоми. Те ще продължават да изкарват различни теории с тяхното си виждане обосновавайки се с някакви неща казани по телевизията.

Учените по света нищо не разбират. Само искат да ни чипират, а 5G е виновно за вируса. :)
Мето, ти кво ше кажеш за това:
Очаквах да се обърне внимание на факта, поради който основно писах по-горе, а именно, че целия свят е в обявена пандемия, а нямаме установено стандартизирано лечение. Но вместо това - на какво ми се радвала душата и на кого съм бил благодарил - елементаризми някакви.
?
Приемаш ли го? Ти нали си "антиконспиратик". Това за теб не е ли теория на конспрацията?
 
Последно редактирано:
272902878_2717135995261707_4141084537344488402_n.jpg
 
Трябва да обърнем внимание и на редакцията, явно:

Какво стандартизирано лечение, бе мен? Тва е най-огромната глупост на света. Чуваш ли се/четеш ли се изобщо?

Значи, ти го караш супер леко (щот си вакснат, разбира се, не щото омикрон е лек при всички), ама искаш да те тъпчат с по 15 антибиотика наведнъж, както хората, които са с единия крак оттатък? Ей тия стандартизирани шитни ви изядоха главите. Ние пък не искаме да сме стандартизирани, насилствено ваксинирани срещу грип, сертифицирани и класифицирани.

Искаме си индивидуалния подход при лечение - принцип, който винаги е бил базата, фундаментът на медицината.

Явно не ти харесва думата "стандартизирани", затова нека обясня за какво се ползва в случая - става на въпрос за установена програма за лечение. Нещо, което съществува за не малко болести по света и също така нещо, което не се прилага на абсолютно всеки, защото има хора с хронични заболявания, алергии и прочее. Но ти си пак във филма за класифицирания, сертифицирания и прочее глупости.

За убеждението ти, че е омикрон - нима си мислиш, че като се появи омикрон и всички останали мутации преди това магически са изчезнали?!?
Не ми отговаряй, няма нужда. То и аз няма да пиша повече по темата, че се вижда - няма смисъл.
Живи и здрави!
 
установена програма за лечение
Това е основната причина да има смъртност при обикновени заболявания като грипа ковид. Лкеарите работят по иснтрукции а не по диагностика.

В България няма добри диганоститици от години. Тук в Англия също не няма. Четат симптомите на болестите когаот си на преглед от pdf-ки на компа. Синковеца си счупи два пръста с колелото оня дебил в болницата му сравнява снимката с пример от pdf файл за да знае какво му е...
 
За убеждението ти, че е омикрон - нима си мислиш, че като се появи омикрон и всички останали мутации преди това магически са изчезнали?!?
Не точно "преди това" но общо взето така работят нещата.
Новата версия избутва старата.

Специално на Омикрон му трябват 4-5 седмици да доближи 90-100% след влизане в дадена територия.
Измерено в Ю. Африка, УК и т.н..
 
Пиша ви го това ей така за статистиката.
Прочети какво си написал и по-точно как звучиш. Хипохондрията те е превзела. Една температурка и оле мале - тестове, телефони, хапчета, РЗИ-та, притеснения, ще се мре ли... и всичко това при положение, че си боцнат.

Хора, угасете тия скапани телевизори най-накрая. Зима е, бахти. През зимата има сняг, студ, лед, ски, снежни човеци и от време на време температура, сополи и кашлици. Все неща, които са ни се случвали преди многократно и на всички. Няма нищо ново под слънцето, няма причина за паника.
 
Ясно е, че караш Омикрон, защото това е доминиращият вариант в момента. Ясно е, че всички карат омикрон леко - дори баба Радка го признава с половин уста.
Всеки път се хвърляш да успокояваш хипохондриците, а няма нужда. Има нужда и ти да спреш новините обаче. Виж се какво правиш в момента - поддържаш наратива, рецитираш пропагандата. Омикрон доминирал в момента... пълни глупости. Писна ми от хипохондрици. Да си гълтат аспирина и да спрат да циврят.
 
Прочети какво си написал и по-точно как звучиш. Хипохондрията те е превзела. Една температурка и оле мале - тестове, телефони, хапчета, РЗИ-та, притеснения, ще се мре ли... и всичко това при положение, че си боцнат.

Хора, угасете тия скапани телевизори най-накрая. Зима е, бахти. През зимата има сняг, студ, лед, ски, снежни човеци и от време на време температура, сополи и кашлици. Все неща, които са ни се случвали преди многократно и на всички. Няма нищо ново под слънцето, няма причина за паника.
Тест съм си направил като всеки отговорен човек, който мисли за останалите край него. Като имам съмнения, защо не си направя? Нали затова са тестовете?
В понеделник (днес) имах бизнес среща - отмених я. Вкъщи имам жена и дете, сега стоя настрани от тях. Ако не знаех, най-вероятно щях да заразя и тях - семейство, колеги и съседи (ако е толкова заразен щама колкото казват).
Отговорност се нарича това, пък ти ако ти е познато като чувство, го наричай както искаш.

Хапчетата, които пия са билков имуностимулант (пия го от години при разболяване и винаги след консултация с личния лекар) и витамин Ц.

Хипохондриците знаеш ли изобщо какво правят и каква паника са? Да наричаш някого, когото не познаваш психично болен говори много за теб. Браво!
 
Явно не ти харесва думата "стандартизирани",
Така е. Не ми харесва.

става на въпрос за установена програма за лечение.
Но ти си пак във филма за класифицирания, сертифицирания и прочее глупости.
Дам, унифицираният подход ни принизява до селскостопански животни. Категорично на мен не ми харесва, но ти имаш правото да се довериш на стопанина си, който следва препоръките на ветеринаря. :)

За убеждението ти, че е омикрон - нима си мислиш, че като се появи омикрон и всички останали мутации преди това магически са изчезнали?!?
Не го мисля аз, така твърдят казионните експерти. Един от тях каза по тв-то оная вечер, че дори е излишно вече да се секвенират пробите, защото всичко в момента е омикрон. Което трябва да те радва, защото той е лека версия. :)
М/у другото много експерти (родни и чужди) заявяват категорично, че Омикрон е вариантът на вакснатите. Честито!

Не ми отговаряй, няма нужда.
А, не става така, мойто момче. Ако не искаш да ти отговарям, не влизаш в диалог с мен. Свикнал да минаваш по тънката лайсна, си мислиш, че твоето мнение ще сложи точката в спора. Не става така. Няма да ти осигуря тоя комфорт. :)

Това е всъщност демокрацията и основна привилегия/дълг на човека - да има мнение и да го изразява. Аз уважавам факта, че имаш мнение и държа да можеш да го изложиш, въпреки че то се разминава напълно с моето.
 
Всеки път се хвърляш да успокояваш хипохондриците, а няма нужда.
Такава съм си, да му се не види. Все да съм в помощ на човечеството, все да мажа раните с балсам...
 
Тест съм си направил като всеки отговорен човек, който мисли за останалите край него. Като имам съмнения, защо не си направя? Нали затова са тестовете?
В понеделник (днес) имах бизнес среща - отмених я. Вкъщи имам жена и дете, сега стоя настрани от тях. Ако не знаех, най-вероятно щях да заразя и тях - семейство, колеги и съседи (ако е толкова заразен щама колкото казват).
Отговорност се нарича това, пък ти ако ти е познато като чувство, го наричай както искаш.

Хапчетата, които пия са билков имуностимулант (пия го от години при разболяване и винаги след консултация с личния лекар) и витамин Ц.

Хипохондриците знаеш ли изобщо какво правят и каква паника са? Да наричаш някого, когото не познаваш психично болен говори много за теб. Браво!
Аз също не ги разбирам тия хора с псувните и обидите. Смисъл, разбирам ги накипяло им е. Обаче става едно такова тъпо. Според мен е много по-болезнено да кажеш неудобната истина. Тя е, че това не е ваксина. Грозната истина е, че фармацията се е развила на основата на третия райх и всички отвратителни опити, които са правени върху хора. Ако въобще се цели наистина намирането на ваксина това в момента са точно и опити върху хората. И не бих казал, че са доброволни. Дори вече не се отрича, че това НЕ Е ваксина. А мен изобщо не могат да ми излизат с тази простотия, че всичко контролирали, всезнаещи били, направили били вируса и можели да го контролират както решат. Според мен даже вече са го изтървали и това което ще го контролира са самите хора.
Ако не съм го пускал, въобще някой друг пускал ли го е? Някой обърна ли внимание, че наистина в списание Нейчър още преди години е публикувана статия-научен труд от микробиолози от САЩ, Швейцария и Китай. И по специално от университета в град Ухан, Китай. Ако знаеш това не са чак толкова много вариантите. Там в прав текст пише, че са мутирани вируси от корона семейството, чрез опити върху бозайници.
 
Хипохондриците знаеш ли изобщо какво правят и каква паника са? Да наричаш някого, когото не познаваш психично болен говори много за теб. Браво!
Та ти сам се описваш като хипохондрик, после аз виновен. Прочети си собствените мнения пак, ако трябва няколко пъти, докато го разбереш.

Тест съм си направил като всеки отговорен човек, който мисли за останалите край него.
На крак лично си ходил да провериш дали си прокажен, и то два пъти. С цялата си температура и с всичките си бацили си минал покрай кой знае колко баби, и после си бил мислил за останалите около теб :))))))) Виж колко умело се самозалъгваш. А, какво казваш, бил си с маска? Доообре :)))))))

Вкъщи имам жена и дете, сега стоя настрани от тях. Ако не знаех, най-вероятно щях да заразя и тях - семейство, колеги и съседи (ако е толкова заразен щама колкото казват).
Отговорност се нарича това, пък ти ако ти е познато като чувство, го наричай както искаш.
Та ти си спасил света! Брус Уилис пасти да яде. Малии, ако беше заразил колегите, ами съседите. Всичко живо щеше да се зарази после, ужас, ужас.

Ей, ако ставаха така нещата, да бяха се заразили всички до един още през 2020. Ти усещаш ли се, че сме цели две години по-късно??? Годината е 2022 вече, а ти още мислиш как ще спасяваш света.

Отговорност казваш. Само ако това означава, че си отговорил положително на медийната пропаганда, което е очевидно.
 
направили били вируса и можели да го контролират както решат
Грипните вируси си ги има така или иначе. Изполва се страха на хората за да бъдат контролирани. Страха от това да загубят начина си на живот, социалните придобивки, значимостта си като личности в обществото. На последно място е страха от загуба на живота им лично или на техни близки.

Мантрите удрят емоционалната страна, ограниченията социалната и финансовата. Тоест контролират достъпа ти до близки хора чрез заплахата да ги заразиш ако не си ваксиниран или със скафандър, контролират достъпа ти до работна, обществана и каквато и да е друга среда по същия начин.

И да те питам нещо: Ти, лично свободен ли си? Какво според теб е свободата?
 
Последно редактирано:
Грипните вируси си ги има така или иначе. Изполва се страха на хората за да бъдат контролирани. Страха от това да загубят начина си на живот, социалните придобивки, значимостта си като личности в обществото. На последно място е страха от загуба на живота им лично или на техни близки.

Мантрите удрят емоционалната страна, ограниченията социалната и финансовата. Тоест контролират достъпа ти до близки хора чрез заплахата да ги заразиш ако не си ваксиниран или със скафандър, контролират достъпа ти до работна, обществана и каквато и да е друга среда по същия начин.

И да те питам нещо: Ти, лично свободен ли си? Какво според теб е свободата?
Вадиш ми смисъла от контекста така. То цялата хипотеза на Пастьор... преди години избухна голяма дискусия в научните сфери, дали е наистина така и аз не съм учен, но учени с име общо взето се съгласиха, че и до днес хипотезите на Пастьор са си все още хипотези. Значи първо вируса се предавал по всякакви начини, включително чрез предмети. Пипаш нещо и се заразяваш. Още тогава се запитах ами в такъв случай какъв е смисъла от маските? Освен психологически, не е никакъв друг.
Не мисля, че някой е наистина свободен, включително и тези, които наричаме ТЕ. Няма истински свободни и истински контролиращи и истински всезнаещи, това са дъвки за конспираторите. Минал съм през всички теории, общо взето доста рано осъзнах, че конспираторите са инструменти. Удобни инструменти, които да те замъгляват с някакви ХИПОТЕЗИ, докато ти вкарват анално едни такива нещица, като безобидната маска. Вие нали се разхождате по улиците? Хората, които просто ей така си носят маски щото е станало вече част от биетието се увеличават.
Аз не съм си променил мнението вече почти две години, Познавам хора, които минаха от едната крайност в другата. Много е гадно да се използва емпатията, като средство да сразиш врага в кавички. Ние докато не осъзнаем, ако изобщо осъзнаем, че не сме врагове ами хора не мисля, че нещо ще се промени качествено. Не ми е лесно, наистина не ми е лесно да споря примерно с най-добрия си приятел, че всякакви средства били обосновани. Никога не съм споделял това, че целта оправдава средствата.
 
Последно редактирано:

Горе