Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Кежуал медицината станала доста популярно хоби изглежда.
Логично. Ако 2 години ни тъпчеха главите със заплаха от астероид, щяхме да сме пишман астрономи.
 
Е, това е много тъпо. Той може да е с пневмония и докато трае карантината си забавя лечението. Боже, мислех, че само тук имаме медицински абсурди. Дано оздравее бързо и напълно.
Просто е парадокс. Мерките заради пандемията убиват повече хора.
 
Просто е парадокс. Мерките заради пандемията убиват повече хора.
При нас поне тая глупост я няма. Даже се смяхме със сестра ми, че са минали по магазините да си напазаруват провизии за 14 дена карантина - с доказан ковид. :)
 
При нас поне тая глупост я няма. Даже се смяхме със сестра ми, че са минали по магазините да си напазаруват провизии за 14 дена карантина - с доказан ковид. :)
А някои от РЗИ проверява ли на адреса дали се спазва карантината, щото тия са малко като преброителите. Уж много работа вършат, ама хич ги няма...
 
Аз мерки не спазвам, дори маската нося в магазините под носа. Мъжът ми е под карантина, но при мен минало, без да знам, че настинката ми е коронована. Не проверяват при нас. Топят те знаещите. Рядко се движа между хора. Добре, че не кашлях по време на настинката. Поне не съм била в контакт с други. Но в супермаркетите се чуват кашлици и кихвания, което и преди е било. Но има някакви мутации от нещо, защото за първи път ме удря в очите така странно.
 
Но има някакви мутации от нещо, защото за първи път ме удря в очите така странно.
Аз също имах проблем с очите, който се появи заедно с обрива. Казаха ми наскоро, че има вирус, който протича с обрив (аз го отдадох на Бронховаксома, който приемах профилактично) и явно е било точно това, защото след курса с Авирон (противовирусно) обривът изчезна. 3 седмици продължи това с обрива. Очите ми бяха като на бит китаец 3 дни. С капки минаха.

А някои от РЗИ проверява ли на адреса дали се спазва карантината
Никой не ги е посещавал до момента, но те си стоят вкъщи и се върголят по цял ден по дивани и кревати. :)
 
Една приятелка днес отиде до Сърбия, Нови Сад, и ми докладва за положението там. Същото е като при нас, в някои магазини може без маска, в други с маска, заведенията дето са й препоръчали даже били пълни и със записвания. Иначе за да се мине границата трябва писоар. И всъщност така е много логично - от писоарите се измукват доволни парички, докато да гониш ресторантьори и други подобни няма далавера. Да, по Америка, Англия и другите там държави от групата на Build Back Better може да са по-решителни в това да съсипят тези бизнеси, но по нашите земи или не сме получили средства за тази операция, или любимите ни политичета по навик са ги окрали... в крайна сметка важното е, че сме безхаберни в мерките, което в случая е добре :)
 
Ама забележи, че са му правили "вливания", а не са го слагали на респиратор. Ако го бяха включили на машината, да е приключил набързо.


Не е задължително. На мен пролетта не ми предложиха да лежа в болница, а бях с двустранна. Изпих си антибиотиците вкъщи и оздравях.


И така не е. Повярвай ми, мразя антибиотиците, но без тях понякога не става. Веднъж опитвах сама да лекувам гнойна ангина. В продължение на 13 дни мазах, правих гаргари, пих какви ли не домашни илачи. Накрая като отидох при лекарката си бях изгорила гърлото от всичките спиртове, кислородни води, нишадъри и т.н. С антибиотика стана работата.


Е, това е много тъпо. Той може да е с пневмония и докато трае карантината си забавя лечението. Боже, мислех, че само тук имаме медицински абсурди. Дано оздравее бързо и напълно.
А според теб щом един човек е стигнал да му трябва респиратор дали не е критично състояние ?
Освен това мисля, че при други болести се налага интубиране, но не съм проверявал- например Гилен Баре мисля, но не знам дали е някакъв друг въздух или е интубиране
До сега в темата 3 пъти ти обясних, че има разлика от пневмония до пневмония. Ако е била бактериална се лекува лесно и с антибиотик, а вирусната е съвсем различно нещо. Така че вирусна пневмония от години се лекува в болница и антибиотика не помага както и няма лекарства за нея. Вчера също писах за SarS-CoV-1 пак вирусна пневмония, пак не може да се лекува и пак се налага лечение в болница.
 
Кежуал медицината станала доста популярно хоби изглежда.
Както казаха, където е проблема там се говори. Ако имаше война познай в тоя форум какво щеше да се търси :D
 
Не знам дали няма да е репост тук, но гледах преди малко на Фънки коментара по случая с ваксините:


Чудя се как е събрал така смелост да се изцепи. :)
 
Не знам дали няма да е репост тук, но гледах преди малко на Фънки коментара по случая с ваксините:


Чудя се как е събрал така смелост да се изцепи. :)
На който както му изнася. И аз да имах ресторант или да бях в шоу бизнеса и аз щях да кажа същото
 
А според теб щом един човек е стигнал да му трябва респиратор дали не е критично състояние ?
Е добре де, замисли се първо що за машина е това. Замества диафрагмата (този мускул, който ти движи белите дробове), и за да стане това те дрогират за да влезеш в безсъзнание и да ти се изключат всички мускули, включително и дихателния (предполагам), и после започват да ти вкарват кислорода под налягане, което може да се увеличава.

Първо, за чих хой ти трябва заместител на диафрагмата, когато напълно си работи? Не съм чувал прехваления вирОс да засяга мускулите все още, еле па дихателния. Но съм чувал, че един вид ти запушва белите дробове с каквато и да е там слуз. И като са запушени, кислорода в кръвта започва да спада и съответно показанията на онази машинка дето се закача на пръста стават под 90%. Така, и като те закачат на респиратора това как точно ти отпушва белите дробове? Ми никак, пак са си запушени. Но вече имаш машина, на която можеш да й врътнеш волумето малко повече, с цел да се повиши и концентрацията на кислород в кръвта. Сигурно се повишава временно, докато не започнат белите дробове да се раздират от налягането. После намалява. И какво правиш като намалее - увеличаваш волумето още малко. Дробовете още повече се раздират, но увеличаваш още. И така докато човека почине. Тоя разказ съм го гледал в едно видео още средата на 2020. Лошото е, че ми звучи супер логично и не мога да си представя защо някой ще иска да сложи човек със здрава диафрагма на уред, предназначен за съвсем друг тип случаи.

Ще припомня, че съм виждал моята собствена баба как в безсъзнание заради инсулт (значи с много повреден мозък) успяваше да диша геройски докато развиваше пневмония от застоя на леглото. Сигурен съм, че диафрагмата си работи без грешка при пневмония и няма нужда да бъде замествана от машина. Трябва просто да се отпушат белите дробове, което вероятно при повечето случаи би станало от само себе си за 2-3 дена, и особено при подходящо лекуване, както се е правило преди 2020.
 
Аз все пак се надявам да бъркам брутално, вируса да е истински и всички хора дето са написани като умрели заради него, наистина да са умрели заради него. Както и се надявам докторите навсякъде по света съвсем загрижено да правят всичко по силите си за да спасяват хората. Защото такава реалност е много по-малко смъртоносна от другата, към която сочат наблюденията ми (геноцид в огромни мащаби). Ако е вирус, майната му, ще отмине... той вече почти е отминал. Но ако е геноцид, това значи че може да продължава докато не бъде спряно. А както знаем от историята, един геноцид е проливане на много кръв, който се спира с проливането на още кръв.
 
Е добре де, замисли се първо що за машина е това. Замества диафрагмата (този мускул, който ти движи белите дробове), и за да стане това те дрогират за да влезеш в безсъзнание и да ти се изключат всички мускули, включително и дихателния (предполагам), и после започват да ти вкарват кислорода под налягане, което може да се увеличава.

Първо, за чих хой ти трябва заместител на диафрагмата, когато напълно си работи? Не съм чувал прехваления вирОс да засяга мускулите все още, еле па дихателния. Но съм чувал, че един вид ти запушва белите дробове с каквато и да е там слуз. И като са запушени, кислорода в кръвта започва да спада и съответно показанията на онази машинка дето се закача на пръста стават под 90%. Така, и като те закачат на респиратора това как точно ти отпушва белите дробове? Ми никак, пак са си запушени. Но вече имаш машина, на която можеш да й врътнеш волумето малко повече, с цел да се повиши и концентрацията на кислород в кръвта. Сигурно се повишава временно, докато не започнат белите дробове да се раздират от налягането. После намалява. И какво правиш като намалее - увеличаваш волумето още малко. Дробовете още повече се раздират, но увеличаваш още. И така докато човека почине. Тоя разказ съм го гледал в едно видео още средата на 2020. Лошото е, че ми звучи супер логично и не мога да си представя защо някой ще иска да сложи човек със здрава диафрагма на уред, предназначен за съвсем друг тип случаи.

Ще припомня, че съм виждал моята собствена баба как в безсъзнание заради инсулт (значи с много повреден мозък) успяваше да диша геройски докато развиваше пневмония от застоя на леглото. Сигурен съм, че диафрагмата си работи без грешка при пневмония и няма нужда да бъде замествана от машина. Трябва просто да се отпушат белите дробове, което вероятно при повечето случаи би станало от само себе си за 2-3 дена, и особено при подходящо лекуване, както се е правило преди 2020.
До колкото знам белия дроб е засегнат до толкова, че не може да функционира и да снабдява организма с кислород, затова трябва да се вкара кислород от някъде и машината го прави вместо теб. А точно както казваш, че когато вече дроба е засегнат толкова много според мен без машината не може да диша и ще почина, а с мащината пак. Когато дроба е заминал на 70-80% просто няма шанс каквото и да се прави, затова и казвах когато е критичен случая с или без машина все тая. А дали ще е критичен никой не знае, защото все още не се знае кое прави, така че едни да го карат тежко, а други леко. Дали са вирусен товар, кръвна група, генетични предразположености - а те са хиляди дори милиони или милиарди. Затова има два варианта, единия е да поемеш риска от кой случай ще си ти, а другия е да поемеш риска на бъдещи странични ефекти от ваксината, ако има такива въобще. За сега при ваксините няма риск те са евентуално, предполагаеми бъдещи, а от Ковид се знае. Това от друга страна изглежда за доста хора примамливо и подозрително като капан, а дали всъщност е така или просто вече сме толкова лъгани и подозираме всичко, че всъщност отхвърляме единственото си спасение ?
 
Значи каква е дефиницията на лекарство, някакъв продукт, който премахва причината да си болен.
Да ти кажа, точно това не си го премислил как звучи. Иначе е така. Лекарството трябва да ни излекува от нещо. Ваксината би трябвало да ни предпази да не се разболеем. Но то в този свят все повече се размиват и комбинират дефинициите и понятията.
По темата си мълча, не чета. Не се интересувам. Не го неправя нарочно. Не виждам защо да си пълня главата с разнопосочни мнения. Но мнението ми си остава каквото съм го написал и в първите ми коментари. Не мога да кажа кой е крив и кой е прав.
 
При нас поне тая глупост я няма. Даже се смяхме със сестра ми, че са минали по магазините да си напазаруват провизии за 14 дена карантина - с доказан ковид. :)
И какво да правят? Получили са резултата и са отишли да напазаруват за дните на карантина. Познах ли? Според теб какво би трябвало да направят? Или пък ти какво щеше да направиш?
 
До сега в темата 3 пъти ти обясних, че има разлика от пневмония до пневмония. Ако е била бактериална се лекува лесно и с антибиотик, а вирусната е съвсем различно нещо. Така че вирусна пневмония от години се лекува в болница и антибиотика не помага както и няма лекарства за нея. Вчера също писах за SarS-CoV-1 пак вирусна пневмония, пак не може да се лекува и пак се налага лечение в болница.
Момче, не ми обяснявай какво как се лекува, щото съм на пангара всяка зима. Вирус - антибиотик - оздравяване. Това е изпитания и работещ цикъл при мен. Убедена съм, че без антибиотика няма да излекувам пневмонията, която е вирусна.

И какво да правят? Получили са резултата и са отишли да напазаруват за дните на карантина. Познах ли? Според теб какво би трябвало да направят? Или пък ти какво щеше да направиш?
Същото щях да направя. Идеята е, че те изолират, за да не разпространяваш вируса, ама междувременно щъкаш сред народа и разнасяш заразата.

Нещо като дистанцията. Няма логика в тая снимка, нали???

245007171_4413285062059935_2083592970987513487_n.jpg
 
има разлика от пневмония до пневмония.
Напълно. То заради това я наричат ковид пневмония или пневмония от тип "матово стъкло", понеже на снимките дори излиза по различен начин спрямо останалите.
image.axd


Другото по-специфично е, че може да се развие със слаби симптоми (т.нар. "ходеща пневмония" - лека температура и отпадланост, без кашлицата, която е един от най-типичните симптоми, както и отсъствие на задух (но пък с понижена сатурация - silent hypoxia)) и в последствие да удари по-тежко.
 

Горе