Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
1. Не усложнявай нещата защото е въпрос на време да се допусне грешка (при теб вече се е случило). Не си измисляй конспиративни теории които да ти оправдават нелогичното мислене. НЕ знам кой е пуснал въпросната снимка и това в случая не е важно. Но тези които са я споделили нямат никакво оправдание за простотията си.
Именно пич. Имаме пределна простота според бръснача на Окам. Пожелателна ваксина.
От там на сетне се почна едно усложняване само и само да подложим коленце. Рестрикции, сертификати с цвета на дъгата... (нищо чудно да имаме в бъдеще розов за вируса "Ломир 7"), отстраняване от работа и т.н. потъпкване на основни човешки права с оправданието за масова пандемия.
Та цялата лайняна сложност, която се създаде само и само да се пеят псалмите за ковид, започна да се пропуква, хората започнаха да се замислят. Изключаем разбира се бъдещите предводители на строя като теб.
 
Да, химичните субстанции с неясен състав са единствената наука.

Освен това, постът е на друг човек. Гайдурков просто го е споделил.

Към притеснението, че се прави масова ваксинация по време на активно заразяване се присъедини и проф. Люк Монтание. Да, знам и той е псевдо-учен.


Сори, че ти давам линк към уикипедия. Сигурно и на него ще намериш кусур, ама кво да се прави.

Надявам се поне да си схванал отговорите, за да ни спестиш дебилните въпроси/твърдения, които въпросният пост адресира.
Знам го тоя.
Но не предполагах, че все оше се върти в конспиративните ви глави.
Много е старо (мисля, че статията се въртеше миналата година).

Няма какво да се каже за този. Не разбирам за какво го цитираш.
Колкото повече източници даваш, толкова повече се закоппваш. Понякога си мисля, че нарочно го правиш .

In response, 106 academicians and scientists had written an open letter, alleging that one of their peers is using his Nobel Prize status to spread dangerous health messages outside of his field of knowledge
 
Именно пич. Имаме пределна простота според бръснача на Окам. Пожелателна ваксина.
От там на сетне се почна едно усложняване само и само да подложим коленце. Рестрикции, сертификати с цвета на дъгата... (нищо чудно да имаме в бъдеще розов за вируса "Ломир 7"), отстраняване от работа и т.н. потъпкване на основни човешки права с оправданието за масова пандемия.
Та цялата лайняна сложност, която се създаде само и само да се пеят псалмите за ковид, започна да се пропуква, хората започнаха да се замислят. Изключаем разбира се бъдещите предводители на строя като теб.
Вксинационната кампания в демократичния свят не може да се опрости толкова много колкото в Китай.

Цитирах теорията на бръсначът на окам по друг повод (измислиха се много сложни конспиративни теории за да се подложи на съмнение един пределно прост факт - цитираната снимка е поставена във фейк контекст. Точка.)
 
Изводи:
1. Не усложнявай нещата защото е въпрос на време да се допусне грешка (при теб вече се е случило). Не си измисляй конспиративни теории които да ти оправдават нелогичното мислене.
Тоя извод май ти доста умело си го спазваш. Що да си усложняваш нещата, след като можеш да повярваш безрезервно на всичко спуснато от любимите ти медии.

НЕ знам кой е пуснал въпросната снимка и това в случая не е важно.
Напротив, точно това е най-важното - кой и защо я е пуснал.

2. Удобно си пропуснал предния ми коментар. Нали искаше статистика за това колко хора са починали след ваксинация. Дадох ти я (това е доказателство че не си търсил, което от своя страна е доказателство и дава възможност да се извадят някакви заключения за начина ти на мислене и способности те). Често срещано при конспираторите:
Мой човек, спри да се изживяваш кат некъв хардкор фъкт-чекър. Доказателства ше ми вадиш ти тука. Просто не съм го видял специалния ти пост. Аз влизам във форума, гледам дали има червенко горе на камбанката, цъкам на нея, после на което линкче е най-отгоре... и така съм цъкнал на дългия чаршаф на етера и ума. Него обвинявай че пише такива романи, които скриват по-кратките постове :)

Една молба ако позволиш! Не се опитвай да тълкуваш данните в линка който дадох. Има голяма опасност да ги разтълкуваш погрешно, така че да подкрепят твоето конспиративно мислене. Освен това те вече са четене от десетки хиляди хора с много повече знания от теб и досега не съм попадал на информация която да твърди, че тези данни показват нещо притеснително . Все пак би ми било интересно да прочета тълкувание на някой известен конспиратор (примерно на д-р Менгеле).
Да ти и ба и данните дето си ми дал. Поне една графичка да имаше за разкош. Като не искаш да ги тълкувам, няма. Но данни каквито аз искам (достъпни и разбираеми за всеки) няма, и това ми беше идеята, че няма как да намериш. Ако имаше, щяхме всички да ги знаем и анализираме, както знаем и анализираме данните от worldometers. И да има някакви данни, например от VAERS, то докато стигнеш до тях е все едно да преминеш през лабиринт. Недостъпни са, дори на мен не ми се занимава да ровя по такива места за данни. И това е така, защото никой не го боли фара да следи колко са се били гътнали от ваксите. Точно обратното - по възможност такава информация би било по-добре да няма. Докато при короната всеки иска да покаже колко много умрели има и да го представи в най-удобната форма, така че и който не знае какво е графика пак да разбере колко са умрели от тая съвременна чума.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Знам го тоя.
Няма какво да се каже за този. Не разбирам за какво го цитираш.
Ти си ебати тъпото и арогантно парче. То всички вакси зомбита сте си заврели главите в дирниците, ама ти направо си си достигнал хранопровода. Закопаваш се ти с тъпите си рецитации на пропагандни клишета и отказа да се информираш поне бегло. Предпочитам да не комуникирам с теб, щото нито имам време, нито желание да ти чета небивалиците.

Жив и здрав бъди. Или пък не - давам ти свободен избор сам да си решиш. ;)
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Вксинационната кампания в демократичния свят не може да се опрости толкова много колкото в Китай.
Демократичния свят - такъв не остана.
Цитирах теорията на бръсначът на окам по друг повод (измислиха се много сложни конспиративни теории за да се подложи на съмнение един пределно прост факт - цитираната снимка е поставена във фейк контекст. Точка.)
Мен не ме интересуват конспирациите. Когато аджеба минем референдум и стане задължиелна мое се замисля дали да се бодна или да си платя където трябва. Когато е пожелателно, вече съм дал своето мнение, както и другите, които не желаят. Обаче всекидневно някой се пръква и ни обяснява колко сме тъпи и задръстени. Абе оставете ни в мизерията ни, станахте от майка Тереза по-състрадателни всички набодени!
 
Когато аджеба минем референдум и стане задължиелна мое се замисля дали да се бодна или да си платя където трябва. Когато е пожелателно, вече съм дал своето мнение, както и другите, които не желаят.
Това е доста интересен начин на мислене на много хора. Мен пък би ме отблъснало точно обратното - ако е задължително.
Значи ти си против ваксинация, но ако те задължат ще се примириш. Това за мен е доста странен и непонятен начин на мислене.
 
Напротив, точно това е най-важното - кой и защо я е пуснал.
Казах, че не е важно защото е невъзможно да се докаже кой я е пуснал. Следователно няма смисъл да се мисли за това кой я е пуснал и да се градят тези на двигатели. Трябват доказателства.

Просто не съм го видял специалния ти пост. Аз влизам във форума, гледам дали има червенко горе на камбанката, цъкам на нея, после на което линкче е най-отгоре... и така съм цъкнал на дългия чаршаф на етера и ума. Него обвинявай че пише такива романи, които скриват по-кратките постове :)

Да бе, не си го видял. Първо искаш данни. Дават ти се и не четеш. Това е типично за една много голяма част от българите. Не може всичко да е под формата на картинки за Фейсбук.
И какво, прочете ли дългия пост на етера? В темата има още няколко здравомислещи човека и аз лично не винаги чета техните постове защото знам че съдържанието им ще съвпадне с моя начин на мислене.
Но интересно защо при теб е обратното. Явно ще се окажат прав, че в тази тема се е заформила като развъдник на конспирации и когато дойде някой който цитира данни които оборват вашите тези се стига до подобни сръдни.

В темата пишем трима човека, аз пиша от два дни, а ти от @250 страници и си пропуснал моя пост в който има може би най-важната информация от всичката в темата (за броя починали).
Естествено сега казваш, че информацията не е лесно четима.
Не знам какво разбираш под лесна. Колкото трябва да се опрости че всеки Фейсбук идиот да може да я разбере?

В днешно време човек не може да провери всички, затова намира някой на който да се довери. Примерно Нанди си е харесала д-р Менгеле. Аз примерно не го харесвам не защото разбирам от медицина повече от него, а защото мнозинството учени са против тезите които той развива. Той е маргинал и аз не мисля, че е прав.
 
Последно редактирано:
Това е доста интересен начин на мислене на много хора. Мен пък би ме отблъснало точно обратното - ако е задължително.
Значи ти си против ваксинация, но ако те задължат ще се примириш. Това за мен е доста странен и непонятен начин на мислене.
Хахах нищо подобно, това е демокрация. Ако над 50% от обществото е съгласно и иска едно нещо. То влиза като задължение на малцинството. Обаче никой не му стиска да го направи. Щото така ще си удари носа в затварящата се врата. Обясняваш за демокрация, а не знаеш прости постулати, на които се гради тя. Ае сега ми кажи за демократична Австрия :)
 
Хахах нищо подобно, това е демокрация. Ако над 50% от обществото е съгласно и иска едно нещо. То влиза като задължение на малцинството. Обаче никой не му стиска да го направи. Щото така ще си удари носа в затварящата се врата. Обясняваш за демокрация, а не знаеш прости постулати, на които се гради тя. Ае сега ми кажи за демократична Австрия :)
Аз оставям задължителното за когато се изчерпят другите методи.
Но изглежда в България това ще е единственият работещ метод. Жалко,.че трябва да стигаме до методите на Китай.
 
Аз оставям задължителното за когато се изчерпят другите методи.
Но изглежда в България това ще е единственият работещ метод. Жалко,.че трябва да стигаме до методите на Китай.
RIP демокрация
 
RIP демокрация
?? Колко пъти се е случвало в демократична страна една партия да спечели 50%+1 от гласовете?
Прекалено рядко, да не кажа почти никога.
 
Мен пък би ме отблъснало точно обратното - ако е задължително.
А, и ти как би определил значението на "задължително", и защо смяташ че всички дето са се боднали са го направили без да се чувстват задължени?

Казах, че не е важно защото е невъзможно да се докаже кой я е пуснал. Следователно няма смисъл да се мисли за това кой я е пуснал и да се градят тези на двигатели. Трябват доказателства.
Дори не си тръгнал да разследваш случая за да кажеш дали има или няма доказателства, еле па да кажеш че било невъзможно да се докаже кой го бил пуснал.

И какво, прочете ли дългия пост на етера?
Еми... не съм :D Дължината му беше достатъчна да ме зашемети :D Успях само предишния му пост го прочета и до твоя не стигнах. Даже така като ти гледам поста, той също е достатъчно дълъг за да си помисля че също е негов.

Ти мен не ме слагай в тия дето нямат отговори. Точно обратното, в тая тема аз неколкократно съм настоявал да ми се отговори на някой въпрос, защото разните там Тедки и Тестчета най-обичат да си пишат само каквото тях си ги вълнува и да прескачат повечето от нещата с които ги закачаме.

В темата пишем трима човека, аз пиша от два дни, а ти от @250 страници и си пропуснал моя пост в който има може би най-важната информация от всичката в темата (за броя починали).
Естествено сега казваш, че информацията не е лесно четима.
Не знам какво разбираш под лесна. Колкото трябва да се опрости че всеки Фейсбук идиот да може да я разбере?
Ай стига си фантазира. Обясних какво разбирам под това информацията да е достъпна и разбираема. Ето го и първия ми пост в който заговорих за това. Говоря за статистики а-ла-worldometers, където би имало елементарни графики, проследяващи живота... така де, смъртта на вакснатите. Всекидневни, както са тия за короната. Можеше да са разделени на миокардити, тромби, внезапна смърт и други иначе редки състояния. Да отвориш сайта, да видиш графиките за секунди и да излезеш. Вместо това, у нас единствените числа (защото дори не са статистики), свързващи ваксите с нещо умрело са онези бая изкривени 90% дето ги съобщават всеки ден.
 
Ваксините или не са ефективни или са минимално ефективни.
Носят немалък процент риск от краткосрочни странични ефекти + (все още) неизвестни дългосрочни такива.

Числата това показват.

И тенденцията е това да става все по-ясно и на все повече хора.
От горните етажи също бият отбой.
И ще става все по-голямо шоу.
 
?? Колко пъти се е случвало в демократична страна една партия да спечели 50%+1 от гласовете?
Прекалено рядко, да не кажа почти никога.
Ма те са кутурнайсе партии, дори не е целта да се извади една с мнозинство. Виж че доста от партиите пак остават в парламента, само че с по-малко влияние. Мнозинство се търси когато целта е да се вземе едно единствено решение. Например това с президента дето се гласуваше оня ден - може да има само един президент, затова той трябва да е избран с мнозинство.

И това дали да са 50 или повече процента също е въпрос на решение. Например в мрежата на Биткойн най-важните решения се взимат с над 80% (дали не бяха над 90%) консенсус. Там с 51% изчислителна мощност можеш само да пробваш да презапишеш няколко от последните транзакции.
 
Мангъров, който казва "живейте си живота, не се спихвайте заради един грип", е д-р Менгеле. А докторите, които си правят опасни експерименти с една огромна част от човешката популация и дори с деца, са какви?? Д-р Дулитъл?

Има логика...
 
Ваксините или не са ефективни или са минимално ефективни.
Носят немалък процент риск от краткосрочни странични ефекти + (все още) неизвестни дългосрочни такива.
Това е особено вярно за младите хора. И когато се говори за такива неща, задължително трябва да се вземе предвид и възрастта.

Има го следния проблем при короната - всеобщото впечатление е, че короната е еднакво опасна за всеки. Независимо колко се повтаря, че възрастните хора страдат много повече, към днешна дата насаденото впечатление е друго. Младите и особено пък децата са незасегнати. Което означава, че въобще не трябва да я мислят короната, еле па да мислят за "ваксини".

Когато човек с изключително малка (да не кажа нулева) вероятност да пострада от някакъв си вирОс бъде инжектиран с нещо съмнително, тогава този човек вече има по-голяма вероятност да пострада от това нещо, отколкото от вирОса. И най-странното е, че точно такива суеци са сред най-убедените защитници на магическите субстанции.
 

Горе