Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Цъкнах да видя в какво настроение са любимите ни про-ваксъри и отново заварвам необходимост да се обясняват нещата като на дечица в детската градина.

В картинката с Джак се има предвид, че ваксичките не работят според очакванията. Забравихме ли очакванията вече? Те бяха, че като се набодат 70% с 1 или 2 дозички и всички проблеми с шипчестия ще се изпарят, ще свалим маските, ще се втурнем по ресторантите, на мега шопинг, на кино, навсякъде. Вместо това на много места имаме много повече от 70% набодени, някои хора с повече от 2 дозички, и въпреки това единственото старо и познато което си връщаме са повече локдауни, повече маски, повече мерки, повече сертификати и дори нови версии на шипчестия. Ай мерси.
В тоя ред на мисли:

Твърдите, че някакви експерти казват, че неваксинираните са заплаха за ваксинираните. Нека Ви попитам нещо: щом са ваксинирани и ваксините работят толкова добре, защо се страхуват от някой, който не е ваксиниран? Нали това е причината да се ваксинираш. Това е причината да приемаш медицински продукт. Ти да бъдеш защитен. Не можеш да хвърляш вината за това, че даден медицински продукт не работи по начина, по който ти е рекламиран, върху хората, които не го ползват.

Официално: Аз съм най-големия фен на Кристиян Терис и компания

Нова пресконференция от група политици, които ни дават глътка надежда, че може би не всичко е изгубено.

Дългичко е, но всеки абзац изпълва с възторг (поне на мен така ми подейства). Гарантирам, че ако поне една от опитните мишки в темата си направи труда да изгледа видеото, или да прочете най-важните акценти в резюме, вярата му в "науката" сериозно ще се разклати.

Enjoy!

 
Официално: Аз съм най-големия фен на Кристиян Терис и компания
На мен ми прилича на микс между блага версия на Dr. Evil с Яне Янев, а пък другия е микс между Антонио Бандерас и още някой, ама още не съм определил кой :)
 
На вниманието на оптимистично настроените любители на престижното медицинско, предлагам таз скорошна публикация в едно от най-престижните и водещи медицински списания The Lancet със заглавие "COVID-19: заклеймяването на неваксинираните не е оправдано"":
DEFINE_ME
Още миналата седмица го постнах. Щом ти не си го прочел тогава, мислиш ли, че сега резултатът ще е по-различен. ;)
 
На мен ми прилича на микс между блага версия на Dr. Evil с Яне Янев, а пък другия е микс между Антонио Бандерас и още някой, ама още не съм определил кой :)
Е, айде сега! Умно момче, ще съди книгата по корицата.

Изобщо не ме интересува как изглеждат. Това, което казват ми разтапя бунтарското сърце.

п.с. И отново български евродепутати липсват. А пресконференцията е на тема нещо от сорта: "бившите тоталитарни държави учат Европа на демокрация".
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Еволюция на кoвид вакcините:
1. "Вакcинираните хора не се заразяват."
2. "Вакcинираните се заразяват, но не се разболяват"
3. "Вакcинираните се разболяват, но леко"
4. "И вакcинираните боледуват, но не стигат до интензивно отделение"
5. "Вакcинираните стигат и до интензивно отделение, но не умират"
6." Вакcинираните умират, но в лека форма"
7. "Вакcинираните умират мъчително, но с чиста съвест"
8. "Вакcинираните ще отидат в рая, а другите просто ще умрат"
9. "Умрелите вакcинирани не боледуват в рая"
 
Еволюция на кoвид вакcините:
1. "Вакcинираните хора не се заразяват."
2. "Вакcинираните се заразяват, но не се разболяват"
3. "Вакcинираните се разболяват, но леко"
4. "И вакcинираните боледуват, но не стигат до интензивно отделение"
5. "Вакcинираните стигат и до интензивно отделение, но не умират"
6." Вакcинираните умират, но в лека форма"
7. "Вакcинираните умират мъчително, но с чиста съвест"
8. "Вакcинираните ще отидат в рая, а другите просто ще умрат"
9. "Умрелите вакcинирани не боледуват в рая"
И фактите са, че ваксинираните боледуват по-леко...
Може и да са сбъркали лекарите в началото все пак нов вирус, нови ваксини.. а може и нарочно да са го казали така, защото иначе никой нямаше да се ваксинира. Но все пак фактите са си факти, че ваксинираните боледуват по-леко, а освен това има данни, че ваксинираните отделят по-малко количество вирус или за по-малко дни.
Ето един тест да направиш дали ваксините помагат. Виж дали има млад човек починал без ваксина и виж дали има починал с ваксина от Ковид. Има наистина починали от Ковид, но или са били с купен сертификат или са били на 70г с много придружаващи заболявания или са от малкото хора, които не изграждат имунитет, защото има и такива.
Все пак още не съм виждал починал млад с ваксина, но без ваксина вече ги има
 
И фактите са, че ваксинираните боледуват по-леко...
Вакcинираните умират, но в лека форма, нали ?

Виж дали има млад човек починал без ваксина и виж дали има починал с ваксина от Ковид.
А ако има зелен сертификат, след антигенен тест но няма ваксина, то това влиза ти в твоята статистика и в какъв процент ?
 
Аз питам друго и май не можеш да отговориш на въпроса. Знам какво питаше ти, но май не се усети, че си противоречиш по другата тема
Ами в случая болниците са го убили този човек.
 
освен това има данни, че ваксинираните отделят по-малко количество вирус или за по-малко дни.
Ти мери ли го? :D
 
"Къде чухте това?“
Това ми е любимото и се използва постоянно. С тая фраза се опитват да внушат, че ти го е казал някой луд, а не цяла гилдия от учени, чиито опити да информират обществото биват нагло потушавани.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Един бърз поглед на световните новини в Google news и Yahoo news показва, че се задава енергийна криза в много държави от западна Европа посред зима. Режим на тока, липса на природен газ. Все "хубави" неща. Дори някои държави като Австрия и Германия подготвят с разни клипове населението как да живеят без електроенергия неопределено време. Това ако се случи, ковид ще е най-малкия проблем. Без ток в 21 век човек е като риба на сухо. Цялата ситуация е сложна и до голяма степен решението ще е в ръцете на Русия.
 
Според математиката и статистиката, Ковид е много по-малко опасен, отколкото се опитват да го изкарат.
Warning: много логика, таблички и най-вече ГРАФИКИ! (демек @AseasRoa ше се под... изпадне във възторг):


Тоя е бахти професора и вахти авторитета и да видим как ше го дискредитират...

ПП: Конкретно за Великобритания ама лесно се вади аналогията и за останалите.
 

Горе