Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Има и един друг момент, че ако не се ваксинираш струваш няколко пъти повече на здравната система ако случайно се разболееш. Това вече времето го е показало. Чисто статистически. Естествено много хора не стигат до болници.
Ти като ги пишеш тия неща, мислиш ли дали евентуално би могъл да ги защитиш? Или пишеш каквото ти се струва най-умно, нищо че е пълна измислица и може да няма нищо общо с реалността. Май е второто, а?

Ай ся като си толкова умен, кажи ти лично коя вирусна пандемия (или ако щеш епидемия) си преживял, при която родителите или бабите ти са разчитали само на здравната система да ги спасява? Ти също, някога хващал ли си вирус, заради който супер много си ощетил здравната система?

Не те ли притеснява факта, че в най-бедните държави (или по-точно където има най-високо недоверие във властите) има най-ниско ниво на ваксинация?
Видимо не те притеснява от къде идва това недоверие, според теб явно е народна даденост - така сме се родили. Между другото гворим за народ, който само преди няколко седмици се довери на нов и непознат политик, та чак го назначи за министър председател.
 
Има и един друг момент, че ако не се ваксинираш струваш няколко пъти повече на здравната система ако случайно се разболееш.
Това твърдение е толкова абсурдно, че просто не знам от къде да започна....

След толкова изнесени данни за ваксинирани починали и такива с трайни увреждания, не знам как е възможно да се изцепиш така.

Това, което всъщност струва скъпо на здравната система са именно ваксините. ЕС задължи държавата ни да закупи огромно количество експериментални течности, без да се интересува искаме ли ги или не. С парите НИ, които бяха набутани в устите на няколко фарма-компании, можехме да си постегнем здравеопазването. Ама не - бийте ги тия вакси на добитъка, а после ги морете в болниците и казвайте, че вирусът е виновен.

И после си говорим за доверие...
 
Има и един друг момент, че ако не се ваксинираш струваш няколко пъти повече на здравната система ако случайно се разболееш. Това вече времето го е показало. Чисто статистически. Естествено много хора не стигат до болници.

В някои държави, който не се ваксинира плаща по-високи здравни застраховки и има по-високи данъци за да се компенсира.

Не те ли притеснява факта, че в най-бедните държави (или по-точно където има най-високо недоверие във властите) има най-ниско ниво на ваксинация?

Българите винаги сме били най... За това все сме избирали губещата страна при 1-вата и 2-рата световна война. Та и сега е така.
Попринцип и аз така си мислих, на тва дередже сме, защото все знаем повече от другите, та за тва сме цъфнали и вързали. Обаче тоя път като никой друг, целият скептицизъм или ако искаш го наречи тъпотия може да се окажат в наша полза. И да циганите също не искат ваксина, но това не значи, че съм на едно ниво с тях, просто по различни причини стигаме до еднакъв извод, може би.

В случая не сме най-умни, просто не вярваме на властта и на държавата като институция, то и за тва не мърдаме икономически, защото още си живеем под турско робство. Чакаме все някой да ни оправи и приемаме държавата за нещо лошо, нещо чуждо, не разбираме, че държавата - това сме ние. Но целият този скептицизъм в конкретната ситуация може пък да се окаже плюс, ще видим.

В САЩ и Австралия примерно хората вярват на правителството си и се ваксинират, даже този новия филм Don't look up е много показателен, готина пародия, при която толкова много вярват на президента, че тя им казва да не гледат към небето, където идва падащата комета и те слушат и изпълняват, до момента, в който ги удари и всички измреха.

Та нещата с вируса и ваксините са много гнили и няма нищо случайно, със сигурност цялото нещо има цел или цели, версиите какви са те са много, ще видим коя ще се окаже вярна, времето ще покаже.

Иначе, аз като го карах си имах 3-4 дни симптоми, със сигурност не бях от най-леките или безсимптомните, но със сигурност веднъж годишно настивам жестоко и настинката си я усещам по-тежка като цяло от ковид, ако трябва да сравня. Докторът ми предписа витамини, чай и аспирин за разреждане на кръв, ако се влоша чак щеше да има антибиотик, но след 5-тия ден всичко си ми беше ок. Всъщност аз антибиотик през живота си никога не съм пил и се надявам да не ми се налага...

Та някак не ми се вижда логично за мен лично, за 3-4 дни неудобство да се боцкам с нещо, което ще разберем какви странични ефекти оказва след примерно 10 години, когато се изследват опитните ваксинирани зайчета. Но, това е мое лично мнение и решение за мен, защото от друга страна много хора загинаха от този вирус, здрави и прави хора. Тъй че всеки сам си преценя. Най-хубавото е, че в България имаме избор, когато държавата е слаба имаш избор. Ако ще и задължителна да я направят ваксинацията, който иска пак ще изклинчи, защото никой не спазва нищо. То и сега има мерки и контрол, ама където не си решил, там не си отишъл без сертификат.
 
Това, което всъщност струва скъпо на здравната система са именно ваксините.
При положение, че здравната система се плаща от хората, не й струва нищо. Нещо повече, здравната система очевидно е пълна с паразити с широки пръсти и изразходва неефективно повечето капитал, който хората постоянно наливат в нея. Тези паразити струват много на народа.

Можем да си представим все едно здравната система има регистрация в Patreon, където получава средства от всичките си абонати (народа), и в замяна обещава да даде по-специална услуга на някои от абонатите си. Абонатите обаче хал хабер си нямат какви средства получава здравната система всеки месец, на колко от абонатите си дава по-специалната си услуга и колко специална е тя.
 
ще разберем какви странични ефекти оказва след примерно 10 години, когато се изследват опитните ваксинирани зайчета.
Много по-скоро ще разберем. Силно се надявам все пак опасенията ни да се окажат неоснователни.

Всъщност аз антибиотик през живота си никога не съм пил
Къв си ти, бе? :)

Аз съм всяка зима на пангара. Тествала съм всичкото грипен вирус на света. Нищо особено, не го препоръчвам. Само ковид ме отбягва засега. Сигурно щото е много заразен.
 
Та някак не ми се вижда логично за мен лично, за 3-4 дни неудобство да се боцкам с нещо, което ще разберем какви странични ефекти оказва след примерно 10 години, когато се изследват опитните ваксинирани зайчета.

Надявам се разбираш, че ваксините за коронавирусите не се разработват от вчера, а от десетилетия? Т.е. не е като да си сложиш нещо ново.

Примера, който даваш с "Don't look up" е много хубав, защото е показателен. Adam McKay не е случаен.

В случая не сме най-умни, просто не вярваме на властта и на държавата като институция, то и за тва не мърдаме икономически, защото още си живеем под турско робство. Чакаме все някой да ни оправи и приемаме държавата за нещо лошо, нещо чуждо, не разбираме, че държавата - това сме ние. Но целият този скептицизъм в конкретната ситуация може пък да се окаже плюс, ще видим.

Българите (особено форумниците, които така усилено спамят в тази тема) знаят повече от хилядите учени по света, нали така? Не работят така нещата. Напълно заслужено се водим за клоаката на Европа. ;)
 
Надявам се разбираш, че ваксините за коронавирусите не се разработват от вчера, а от десетилетия? Т.е. не е като да си сложиш нещо ново.

Примера, който даваш с "Don't look up" е много хубав, защото е показателен. Adam McKay не е случаен.



Българите (особено форумниците, които така усилено спамят в тази тема) знаят повече от хилядите учени по света, нали така? Не работят така нещата. Напълно заслужено се водим за клоаката на Европа. ;)

here-we-go-again.gif
 
ваксините за коронавирусите не се разработват от вчера, а от десетилетия?
Щом е така, защо се оказаха напълно неефективни, бре пиле шарено?

знаят повече от хилядите учени по света
Кои са учените, на които можем с чиста съвест да се доверим? Фаучи и гейЦ?
Ние всеки ден пускаме официални данни от доказани авторитети, докато вие просто идвате да повърнете малко от погълнатата пропаганда. Нали си се набол, що не си живееш живота?

И Клоаката сме не защото не искаме да участваме в медицински експеримент. Други са причините, само да ти кажа...
 
Надявам се разбираш, че ваксините за коронавирусите не се разработват от вчера, а от десетилетия? Т.е. не е като да си сложиш нещо ново.
Значи видя webstil да казва, че не гледа новини и глупости, и ти тръгна да му рисуваш напълно нова реалност. И кои са тия ваксини специално за коронавируси, които се разработват от десетилетия? За mRNA ли говориш? mRNA ваксина ли е, или може би е молекула, или може би технология? Потърси повече инфо за тия неща, за да не го изкарваш все едно mRNA технологията и mRNA ваксините са едно и също нещо.

Българите (особено форумниците, които така усилено спамят в тази тема) знаят повече от хилядите учени по света, нали така? Не работят така нещата. Напълно заслужено се водим за клоаката на Европа. ;)
Оффф... щото ти си не-българин, не-форумец, не-спамещ в темата и от всички учени по света ти си най-учен...
 
Добре че има по некое тъпо включване отвреме-навреме та да не замира съвсем темата.
 
Adam McKay не бил случаен, каза някой. Със сигурност.
Евтинджийският пародик е надянат на чичоСамовият и яко се клати в ритъм поне от 2015г.

2015: приказка "показваща как финансовата криза от 2007–2008 г. е предизвикана от балона на жилищата в Съединените щати"
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Short_(film)

2018: миене на гъза на Dick Чейни с филма Vice "американска биографична политическа черна комедия...проследява Чейни по пътя му към най-мощния вицепрезидент в американската история." ("Това е вторият театрален филм, който изобразява президентство на Джордж У. Буш , след W. на Оливър Стоун (2008)" - другият партиен ибрикчия.)
'Усмихнатият висш партиен другар - сталин/чърчил/хитлер - с дете в скута.' Розовата, изпрана с омекотител версия за житие-битието на другаря.

2021: Споменатият Don't Look Up - "алегория за изменението на климата... сатира на правителственото, политическото и медийното безразличие към климатичната криза"
"Този филм дойде от моя нарастващ ужас относно климатичната криза и факта, че живеем в общество, което е склонно да го поставя като четвърта или пета новина или в някои случаи дори да отрича, че се случва, и колко ужасяващо е това, но в същото време нелепо смешно."
Адам Маккей , писател, режисьор и продуцент на Don't Look Up"

Чакайте да кажа, че филма не казва, че хамериканците "толкова много вярват на президента, че тя им казва да не гледат към небето, където идва падащата комета и те слушат и изпълняват, до момента, в който ги удари и всички измреха." Филмът намеква за "неглижирането" (в кавички, щото беше фалшименто и целево) от Тръмп на климатичната и ковидалната (в началото, ужкем де) "кризи". Тогава, когато "лошите" президенти дават лоши съвети (в случая Тръмб - наужкем) с/у напътствията на директивата, наивността на хората е лоша. Когато съветите са в съзвучие с директивните, наивността е добра. Кометата е "климата и кьовида" - ужасните, удостоверени, факт-проверени кризи, лошите президенти са тия, дето ги неглижират, а наивниците - които им вярват. Обратното - добри президенти с добри съвети и също толкова верни последователи - е супер правилно(според Маккей и другите Мекийци).

Всъщност това е всичко - "вярната" приказка за децата. И е показателно, че на евтинджок като Маккей се поверява тая задача за опростачаване. Образованието на масите, които обикновено се образоват от филми и медийни сказки, трябва да е от простоват човек с тъп стил. (Всъщност точно заради филмово-сериалното си образование, мнозина дори от тези с по-изяснена визия за ковидемията, се присмиват на "дългогодишните планове на елитните фамилии и кръгове", считайки себе си за рационални. Малоумници.)
-----------
А в Чайна
"Филмовите фенове в Китай забелязаха през уикенда, че версията на филма, наскоро достъпна на платформата за стрийминг Tencent Video, получи преобразяване, което трансформира анархисткото, антикапиталистическо послание, което направи филма световен хит.

В заключителните сцени на оригинала, героят на Нортън Разказвачът, убива въображаемото му алтер его Тайлър Дърдън – изигран от Пит – и след това гледа как множество сгради експлодират, което предполага, че планът на героя му да събори съвременната цивилизация е в ход.

Но новата версия в Китай има много различен подход.

Разказвачът все още продължава да убива Дърдън, но сцената на експлодиращите сгради е заменена с черен екран и код: „Полицията бързо разбра целия план и арестува всички престъпници, като успешно предотврати взривяването на бомбата“. След това се добавя, че Тайлър - плод на въображението на Разказвача - е изпратен в "лудница" за психологическо лечение и по-късно е изписан."
fight-club-china.webp

Снимка: Tencent Video
===============
Добре че има по некое тъпо включване отвреме-навреме та да не замира съвсем темата.
Затва я правя тая петминутка за култура, де:)
 
Adam McKay не бил случаен, каза някой. Със сигурност.
Евтинджийският пародик е надянат на чичоСамовият и яко се клати в ритъм поне от 2015г.

2015: приказка "показваща как финансовата криза от 2007–2008 г. е предизвикана от балона на жилищата в Съединените щати"
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Short_(film)

2018: миене на гъза на Dick Чейни с филма Vice "американска биографична политическа черна комедия...проследява Чейни по пътя му към най-мощния вицепрезидент в американската история." ("Това е вторият театрален филм, който изобразява президентство на Джордж У. Буш , след W. на Оливър Стоун (2008)" - другият партиен ибрикчия.)
'Усмихнатият висш партиен другар - сталин/чърчил/хитлер - с дете в скута.' Розовата, изпрана с омекотител версия за житие-битието на другаря.

2021: Споменатият Don't Look Up - "алегория за изменението на климата... сатира на правителственото, политическото и медийното безразличие към климатичната криза"
"Този филм дойде от моя нарастващ ужас относно климатичната криза и факта, че живеем в общество, което е склонно да го поставя като четвърта или пета новина или в някои случаи дори да отрича, че се случва, и колко ужасяващо е това, но в същото време нелепо смешно."
Адам Маккей , писател, режисьор и продуцент на Don't Look Up"

Чакайте да кажа, че филма не казва, че хамериканците "толкова много вярват на президента, че тя им казва да не гледат към небето, където идва падащата комета и те слушат и изпълняват, до момента, в който ги удари и всички измреха." Филмът намеква за "неглижирането" (в кавички, щото беше фалшименто и целево) от Тръмп на климатичната и ковидалната (в началото, ужкем де) "кризи". Тогава, когато "лошите" президенти дават лоши съвети (в случая Тръмб - наужкем) с/у напътствията на директивата, наивността на хората е лоша. Когато съветите са в съзвучие с директивните, наивността е добра. Кометата е "климата и кьовида" - ужасните, удостоверени, факт-проверени кризи, лошите президенти са тия, дето ги неглижират, а наивниците - които им вярват. Обратното - добри президенти с добри съвети и също толкова верни последователи - е супер правилно(според Маккей и другите Мекийци).

Всъщност това е всичко - "вярната" приказка за децата. И е показателно, че на евтинджок като Маккей се поверява тая задача за опростачаване. Образованието на масите, които обикновено се образоват от филми и медийни сказки, трябва да е от простоват човек с тъп стил. (Всъщност точно заради филмово-сериалното си образование, мнозина дори от тези с по-изяснена визия за ковидемията, се присмиват на "дългогодишните планове на елитните фамилии и кръгове", считайки себе си за рационални. Малоумници.)
-----------
А в Чайна
"Филмовите фенове в Китай забелязаха през уикенда, че версията на филма, наскоро достъпна на платформата за стрийминг Tencent Video, получи преобразяване, което трансформира анархисткото, антикапиталистическо послание, което направи филма световен хит.

В заключителните сцени на оригинала, героят на Нортън Разказвачът, убива въображаемото му алтер его Тайлър Дърдън – изигран от Пит – и след това гледа как множество сгради експлодират, което предполага, че планът на героя му да събори съвременната цивилизация е в ход.

Но новата версия в Китай има много различен подход.

Разказвачът все още продължава да убива Дърдън, но сцената на експлодиращите сгради е заменена с черен екран и код: „Полицията бързо разбра целия план и арестува всички престъпници, като успешно предотврати взривяването на бомбата“. След това се добавя, че Тайлър - плод на въображението на Разказвача - е изпратен в "лудница" за психологическо лечение и по-късно е изписан."
fight-club-china.webp

Снимка: Tencent Video
===============

Затва я правя тая петминутка за култура, де:)
Що па винаги некой от на'ште ше земе да ни накара да се почувстваме адски тъпи?

Бързам да кажа, че тоя филм "не глей нагоре'' не ми хареса, ама хич. Фактът обаче, че има толкова тълкувания на сюжета подсказва, че ибрикчията Маккейн не се е справил добре с внушенията.

Апа Вайс дори не можах да го докарам до 10-тата минута.
 
Бързам да кажа, че тоя филм "не глей нагоре'' не ми хареса, ама хич. Фактът обаче, че има толкова тълкувания на сюжета подсказва, че ибрикчията Маккейн не се е справил добре с внушенията.
На мен тоя филм ми внуши само съжаление към актьорския състав, за дето са си загубили времето да участват в такава тъпа боза. Няма по-неадекватен филм. Дори в The Room (на Tommy Wiseau) има повече смисъл.
 
Що па винаги некой от на'ште ше земе да ни накара да се почувстваме адски тъпи?

Бързам да кажа, че тоя филм "не глей нагоре'' не ми хареса, ама хич. Фактът обаче, че има толкова тълкувания на сюжета подсказва, че ибрикчията Маккейн не се е справил добре с внушенията.

Апа Вайс дори не можах да го докарам до 10-тата минута.
Всеки си го харесва или не и тълкува както иска. Аз само давам филмографска справка + някои изказвания за филмовите цели, които самият Адам Макхуй гони. От тях ясно (поне за мен) личи, че говорим за нещатен служител на 6-то главно към Минилюб (министерството на любовта и истината - сиреч на пропагандата - по "1984")

То и за самият оригинален Боен клуб, който навремето, а и по принцип, доста харесвах/м, е направо като писан от Световния икономически форум (отнесен към частта до Разрушаването на обществото и личността, предхождаща Голямото Възстановяване) :)

Така че и за всичко мое любимо мога да кажа и казвам лоши работи. То аз и на Уди Алън му харесвам филмите. После се оказа педофил.
Отново за филми: Саша Барън Коен. Като махнеш откровеното и целенасочено изтъпяване, тоя стил на снимане, при който се получава това естествено актьорско изпълнение, е недостижим за вечни времена. Обаче Сашко е пръв радетел за цензуриране на Фейсбук, пръв анти-антисе..(да не казвам къв), пръв ковидиот. Филма с нашата Марийка обра похвалите, щото осмя ковит критиците. Сашко е пръдляк.
Чомски го четях подготвен като за опера - с пуканки и кола. А гледаме го днес - гомно.
Нойзиту, когато гледах футбол (което престана веднага след кьовидкризата), го чаках да си каже анализа в студиото. Дойде ковидемията и наш Нойзи - пръв дрискоч.
Хиподил преди години ми бяха любима група, но Светльо, и особено провакси-антидизинфото Венцо Мицовкото, са лайна (те сами са си го казвали многократно преди станат "политици").
(И много други. И аз самият в това число:):))

И все пак последните имаха попадения подходящи за по-здрав за постоянно повтарящият се като кречетало велик анал-изатор @ Мето Версията:
 
На мен тоя филм ми внуши само съжаление към актьорския състав, за дето са си загубили времето да участват в такава тъпа боза. Няма по-неадекватен филм. Дори в The Room (на Tommy Wiseau) има повече смисъл.
The Room не го гледах умишлено. Беше за отвлечената майка и детето ѝ, нали?

Колкото до актьорския състав, не ги съжалявай изобщо. Холивудските актьори са най-гръмогласните клакьори на новото нормално - пандемии, ваксини, расизъм, джендър флуид движения, климатични промени и каквато друга глупост се сетиш. Участието им в тоя филм и носи само дивиденти.
 
Adam McKay не бил случаен, каза някой. Със сигурност.
Евтинджийският пародик е надянат на чичоСамовият и яко се клати в ритъм поне от 2015г.

2015: приказка "показваща как финансовата криза от 2007–2008 г. е предизвикана от балона на жилищата в Съединените щати"
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Short_(film)

2018: миене на гъза на Dick Чейни с филма Vice "американска биографична политическа черна комедия...проследява Чейни по пътя му към най-мощния вицепрезидент в американската история." ("Това е вторият театрален филм, който изобразява президентство на Джордж У. Буш , след W. на Оливър Стоун (2008)" - другият партиен ибрикчия.)
'Усмихнатият висш партиен другар - сталин/чърчил/хитлер - с дете в скута.' Розовата, изпрана с омекотител версия за житие-битието на другаря.

2021: Споменатият Don't Look Up - "алегория за изменението на климата... сатира на правителственото, политическото и медийното безразличие към климатичната криза"
"Този филм дойде от моя нарастващ ужас относно климатичната криза и факта, че живеем в общество, което е склонно да го поставя като четвърта или пета новина или в някои случаи дори да отрича, че се случва, и колко ужасяващо е това, но в същото време нелепо смешно."
Адам Маккей , писател, режисьор и продуцент на Don't Look Up"

Чакайте да кажа, че филма не казва, че хамериканците "толкова много вярват на президента, че тя им казва да не гледат към небето, където идва падащата комета и те слушат и изпълняват, до момента, в който ги удари и всички измреха." Филмът намеква за "неглижирането" (в кавички, щото беше фалшименто и целево) от Тръмп на климатичната и ковидалната (в началото, ужкем де) "кризи". Тогава, когато "лошите" президенти дават лоши съвети (в случая Тръмб - наужкем) с/у напътствията на директивата, наивността на хората е лоша. Когато съветите са в съзвучие с директивните, наивността е добра. Кометата е "климата и кьовида" - ужасните, удостоверени, факт-проверени кризи, лошите президенти са тия, дето ги неглижират, а наивниците - които им вярват. Обратното - добри президенти с добри съвети и също толкова верни последователи - е супер правилно(според Маккей и другите Мекийци).

Всъщност това е всичко - "вярната" приказка за децата. И е показателно, че на евтинджок като Маккей се поверява тая задача за опростачаване. Образованието на масите, които обикновено се образоват от филми и медийни сказки, трябва да е от простоват човек с тъп стил. (Всъщност точно заради филмово-сериалното си образование, мнозина дори от тези с по-изяснена визия за ковидемията, се присмиват на "дългогодишните планове на елитните фамилии и кръгове", считайки себе си за рационални. Малоумници.)
-----------
А в Чайна
"Филмовите фенове в Китай забелязаха през уикенда, че версията на филма, наскоро достъпна на платформата за стрийминг Tencent Video, получи преобразяване, което трансформира анархисткото, антикапиталистическо послание, което направи филма световен хит.

В заключителните сцени на оригинала, героят на Нортън Разказвачът, убива въображаемото му алтер его Тайлър Дърдън – изигран от Пит – и след това гледа как множество сгради експлодират, което предполага, че планът на героя му да събори съвременната цивилизация е в ход.

Но новата версия в Китай има много различен подход.

Разказвачът все още продължава да убива Дърдън, но сцената на експлодиращите сгради е заменена с черен екран и код: „Полицията бързо разбра целия план и арестува всички престъпници, като успешно предотврати взривяването на бомбата“. След това се добавя, че Тайлър - плод на въображението на Разказвача - е изпратен в "лудница" за психологическо лечение и по-късно е изписан."
fight-club-china.webp

Снимка: Tencent Video
===============

Затва я правя тая петминутка за култура, де:)
Моля ти са, пиши по-достъпно. Ползваме форома за разпускане.
Чак някъде след средата на поста разбрах мнението ти за Маккей.

The Room не го гледах умишлено. Беше за отвлечената майка и детето ѝ, нали?
Не.
 
Българите (особено форумниците, които така усилено спамят в тази тема) знаят повече от хилядите учени по света, нали така? Не работят така нещата.
Това, че медиите дават гласност само на тези, които се придържат към партийната линия не ги прави последна инстанция. Да не говорим за бруталната цензура по социалки и търсачки.
 
Последно редактирано:
Ползваме форома за разпускане.
Аз точно тва искам да ви го разваля, да ви е гадно. Аз ша ви кажа разпускане, е ся стана бОя.. Темааа, РааавнИС! МиРРР-НО!

:) Няма бе, нали казваш "да не умира темата". Ама на - стара е и й дисфункционира имунната система. Аз съм виируса в систееемата виии, ковида съм ви на вааас, ще ви мОря с дълги аааз:):) Софка го изпя!
Моля ти са, пиши по-достъпно.
Еми как да го напрайм, като не съм такъв човек. Притежавате ли някакви медикаменти за генетична трансормация?
 

Горе