В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

От: От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Много добро сравнение, ама кой дава парите, явно Гърция ши клекне,,, па можи и да фръкне от евросоюза ама няма да фърчи ного

Ами ши клекне, тоя дето дава парите, ако не беше и ги дал щеши да е клекнала одавна :)

Лявото е политика на добрите пожелания и никога на възможните действия. А управлението е политика на възможностите, не на желанията.
 
От: От: От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Ами ши клекне, тоя дето дава парите, ако не беше и ги дал щеши да е клекнала одавна :)

Лявото е политика на добрите пожелания и никога на възможните действия. А управлението е политика на възможностите, не на желанията.

Сигурен лиси, шото има различни икономически модели, не само желания
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

И колко от левите икономически модели се прилагат успешно? Някъде по света да има социално равенство? И не са ли точно социалистическите държави най-бедните ?
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

И колко от левите икономически модели се прилагат успешно? Някъде по света да има социално равенство? И не са ли точно социалистическите държави най-бедните ?

Равенство не знам, ама найголяма социална сигурност има в скандинавските държави
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Къде бяха преди 5/10 г. Скандинавските държави и къде са сега? За да стигнат до това положение да раздават социаони помощи и придобивки на килограм, скандинавците развиваха десетилетия наред капитализма. След това въведоха "държавата на благоденствието" и се сринаха във всички класации. Макроикономисти твърдят, че до 5 години Швеция няма да може да си изплаща пенсиите. За сметка на това се тъпчат с имигранти, които да се възползват от социалната политика и да източват хазната. Рано или късно модела ще рухне.
 
От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Къде бяха преди 5/10 г. Скандинавските държави и къде са сега? За да стигнат до това положение да раздават социаони помощи и придобивки на килограм, скандинавците развиваха десетилетия наред капитализма. След това въведоха "държавата на благоденствието" и се сринаха във всички класации. Макроикономисти твърдят, че до 5 години Швеция няма да може да си изплаща пенсиите. За сметка на това се тъпчат с имигранти, които да се възползват от социалната политика и да източват хазната. Рано или късно модела ще рухне.

Нали искаш пример, аз отде да звам сво ще стане след 5 или 10 години
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Примери за успешно прилагане не си ми дал. Там просто се прилагат тия модели, но те не са успешни, както ти написах по-горе. Отделно, че за постигането на тия модели, се е развивал преди това капитализма.
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Примери за успешно прилагане не си ми дал. Там просто се прилагат тия модели, но те не са успешни, както ти написах по-горе. Отделно, че за постигането на тия модели, се е развивал преди това капитализма.

Ами те са повече от социални, пможеш да сравниш заплани и пенсии и болнични
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Никой не спори, че на се социални. Исках пример за успешни такива. А както ти писах по-горе тези не са. Отделно са изградени на базата на капитализма, преди да станат социални. Явно трябва да пиша по два пъти едно и също. Дано сега ме разбереш. :)
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Никой не спори, че на се социални. Исках пример за успешни такива. А както ти писах по-горе тези не са. Отделно са изградени на базата на капитализма, преди да станат социални. Явно трябва да пиша по два пъти едно и също. Дано сега ме разбереш. :)

Искаш да ми кажеш, че социалната политика в скандинавските страни е капиталистическа дясна реформа?
Кой шити повярва?
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

трябва да си много спрял като стил фрее,че да вървиш с пръмова тая с кривото лице, изкривено от крадене и лъжене, госпожа yes или с ония екстремист касим дал, тея реформаторите са толкова вредни, американски и ЕС агенти. Цялото правителство го направиха ЕС , като се градеше правиделството дойде ония от ЕС и след 2 дни боко тиквата избра правителството
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

трябва да си много спрял като стил фрее,че да вървиш с пръмова тая с кривото лице, изкривено от крадене и лъжене, госпожа yes или с ония екстремист касим дал, тея реформаторите са толкова вредни, американски и ЕС агенти. Цялото правителство го направиха ЕС , като се градеше правиделството дойде ония от ЕС и след 2 дни боко тиквата избра правителството

Къде е изхода,,, искам си ходя
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Къде е изхода,,, искам си ходя

Най-горе в дясно е изхода :)
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Искаш да ми кажеш, че социалната политика в скандинавските страни е капиталистическа дясна реформа?
Кой шити повярва?

Не, искам да кажа, че преди да стане социална, икономиката е градена капиталистически. :) Възможностите да се приложи им я даде капитализма. От трятия път дано ме разбереш. :)

п.с. ReminD радвам се, че за теб съм спрял :) Значи съм на прав път. Благодаря.
 
От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Ти предполагам наемаш хора без основно образование да ти работят във фирмите? Даваш ли повече пари на тези, които са по-умни и могат повече? Въобще наемаш ли цигани от гетото? Явно ги мразиш ;) Щото аз като наемам хора, търся такива с висше образование, да знаят поне един език, да са компютърно грамотни. А не наемам тия дето ровят в кофите пред блока.

Простичко обяснено, искам да се стимулира това в държавата ни умните хора да имат повече деца. В момента е обратното. Ако умните хора имат повече деца, то ще има повече умни хора, което е добре за икономиката, добре е за народа, добре е и за държавата.

30% от хората във фирмата ми са с висше образование и към момента получават най ниските заплати - Щото аз заплатите ги раздавам според това кой каква работа върши и как се справя не ги раздавам по хартиени тапии.

За теб мога да се басирам че работници имаш само в мечтите си, но пък това си е само мое мнение то нали за това са форумите хората да си помечтаят.
 
От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

30% от хората във фирмата ми са с висше образование и към момента получават най ниските заплати - Щото аз заплатите ги раздавам според това кой каква работа върши и как се справя не ги раздавам по хартиени тапии.

За теб мога да се басирам че работници имаш само в мечтите си, но пък това си е само мое мнение то нали за това са форумите хората да си помечтаят.
Манта, до сега не съм срещал грамотен човек, който да няма поне средно образование. Написал съм - БЕЗ ОСНОВНО. Има ли такива във фирмата ти? За писането на английски - там не съм срещал човек, който да има добро ниво на езика и да няма висше образование. Лошото е, че дори тия с висше го нямат понякога. А колкото до това дали имам хора, които работят за мен, смешно е да ми пишеш такива неща. Общо взето не ми дреме за какво можеш да се басираш или не :) Нито пък си някой, на който да доказвам нещо. Ако направят някой ден сбирка на форума, може и да се запознаем.

Така и не разбрах, колко циганина работят за теб? Ако не работят, защо не си наемеш? От километри си личи, че мразиш циганите ;)
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Не виждам причина да ги обичам и не съм наемал в сегашната ми фирма, но в предишни фирми съм наемал.

Също така не ги и мразя и не мисля че трябва да се правят законите така че да се делят гражданите по пол възраст образование и произход.
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Разбира се, че трябва да се разделят гражданите по образование. Не може решенията да се взимат от хора, които не могат името си да напишат, но количествено са повече и за това ти определят политическата обстановка. Същите тези са изключително лесни за манипулация и контрол, докато умния човек задава въпроси. Образованието е нещо, което зависи изцяло от индивида, а не се раждаш с него. Ние имаме нужда от повече образовани хора, а не от първосигнални индивиди - било то цигани, българи, турци или каквито се сетиш. Трябва да има стимул за по-умните хора да стават повече, защото ако ти си умен и децата ти ще са умни Манта. Ако си от род на потомствени престъпници, алкохолици и клошари, шансът да станеш нормален човек е минимален.

А как е в момента? На малограмотни млекопитаещи се раздават помощи на килограм, което ги кара да се размножават като зайци. За това работят умните и нормалните, разбира се. В същото време нормалните са съвестни и не се наемат да правят деца, защото нямат условия. А какво ще се случи с тоя народ и тая държава, когато се запази тенденцията и нормалните станат толкова малко, че не могат да издържат социалните паразити?
 
От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

националсоциалист си

за останалите стандартен тест https://www.politicalcompass.org/test
Тебе ти знаем фетишите. Но и такъв не съм, най-малкото защото не съм германец и не споделям расовите им теории, с които не съм особено запознат в дълбочина.

А тоя тест е супер смешен :lol:
 

Горе