Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Нали отбелязах - щото ми е писнало на *** да мисля и викам дай да разбутам малко къмюнитито с някоя и друга глупост.

Десет ти дадох. Още ли търсиш?
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Това може да се основава само на някаква временна мода.
Не че е кофти като перспектива, ама някакси ме съмнява дали ще си заслужава усилията в дългосрочен план.

А и някакси ме поставя в позицията на шмекерин дето не доставя почти никакво value за клиентелата.
Кофти база за стъпване.
И не ме развива в никаква посока, освен евентуално маркетинг и реклама.
А да си добър САМО в маркетинг и реклама обикновено значи да прехвърчаш от клонче на клонче, от продукт на продукт.
Цветарка.
Не ме кефи.
Няма да ме кара да се чувствам стабилен.


Така е. Ако имаш скруполи е още по-трудно:)... Това с идеите е доста трудна работа всъщност. Ето как си формулирам аз основния въпрос - Какво е това нещо, което да бъде полезно и нужно на максимално много хора, до които аз мога да достигна, и което аз мога да им предоставя на приемлива за тях цена?
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Бтв едно от най-големите търсения в Г е асоциирано с "бизнес идеи", то без тях не става, ама само с тях не става...
@Ноке, нямам нищо против да ти споделя идеята за апликация просто не съм я описал и нямам намерение да си губя времето да я описвам писмено, ако някой де се видим, чуем, питай ме и ще ти я кажа.
Предвид че едва ли живееш наоколо, кога се видим вроятно вече няма да има Айфони, или пък ЕПъл ще са фалирали.
Няма да те кандърдисвам, ама да речем че на теория имам потенциала да реализирам нещо от рода.
Добави мотивация и ето ти потенциал и на практика...

Затуй кажи надве-натри планчето и процента от печалбата, който сакаш.
Или недей - твоя работа :) .
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

И аз имам потенцияла да реализирам нещо от рода...само нямам време...на мен мотивацията ми е да видя дали ще проработи, инвестицията не ми е проблема. проблема ми е контрола на процеса на избработка и дистрибуция. Не знам как да те мотивирам :)....тоест мързи ме да те мотивирам.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Десет ти дадох. Още ли търсиш?
Трай малко.
На номер 4 съм в момента :).

ЕДИТ: НОмера 4 и 5 имат потенциал. Ама първото ще ме отведе в някаква субниша на адулт жанра, а второто, макар и доста модифицирано както идея,... просто ме отегчава. Дай още.
 
Последно редактирано:
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

И аз имам потенцияла да реализирам нещо от рода...само нямам време...на мен мотивацията ми е да видя дали ще проработи, инвестицията не ми е проблема. проблема ми е контрола на процеса на избработка и дистрибуция. Не знам как да те мотивирам :)....тоест мързи ме да те мотивирам.
Контролът можеш да го правиш ръчно ако си програмист. Ако не си - ще фърляш боб и ще се молиш да не те прекарат.
А като дойде време за съпорт и ъпдейти, ще фалираш.

А дистрибуцията е единственото осигурено в цялата работа - AppStore-то.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Ей там е проблема, че не съм програмист - тоест разбирам колкото на мен да ми вървят сайтовете. Не искам да хвърлям боб...затова и съм се свързал с човек от Щатите, който с това се занимава...ама още го чакам за отговор...тая апликация и за 500 долара може да се направи и за 100, тя е толкова елеметарна че няма накъде, безплатна е, ценното идва после като натрупаш базата данни - може да се продава на магазини за по 800-1000 долара лиценз.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Ей там е проблема, че не съм програмист - тоест разбирам колкото на мен да ми вървят сайтовете. Не искам да хвърлям боб...затова и съм се свързал с човек от Щатите, който с това се занимава...ама още го чакам за отговор...тая апликация и за 500 долара може да се направи и за 100, тя е толкова елеметарна че няма накъде, безплатна е, ценното идва после като натрупаш базата данни - може да се продава на магазини за по 800-1000 долара лиценз.
Аз доразвих идеята :mrgreen:, нищо че не си ми я казал още - вярно има хляб, а може би и сирене.
Даже добавих и съпортващ сайт, който ще продава инфото на автоматичен режим.

Само трябва да се уточнят интелектуалните права върху инфото, щото там е малко сложно.
А, и да измисля како точно ще е това инфо... Подробности.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Винаги съм подозирал, че имаш невероятни способности - сега се и убедих...запазвам мълчание пред гения :):):)
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Ако никой не подметне нищо по-практично (щеше ми се нещо малко по-лесничко се пак...), утре вечер сядам да правя рисърч на айфон аппс пазара.
А февруари-март ще поствам скрийнове от Пейпала :D.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Много хора с прекрасни идеи тънат в бедност. Малцина са онези които си реализират идеите, дори и да не са добри. Кое прави идеята добра? Ако ти дам 72 идеи как ще прецениш коя е най-добра?

Не пилей времето си в търсене на идеята - няма да я намериш.

Хващай се за нещо и действай. След време ще разбереш дали идеята е била добра или си научил нов урок. И двата случая печели този, който действа. Останалите умуват, дискутират, спорят, критикуват, дават съвети (като мен сега, мамка му) :)
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Стига бе...верно ако имаш опит с това нещо, дай да вкараме някой лев ...аз съм против партньорства де...не знам как може да се формулир
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Е Ник човече, просто е обядно време....вече не гледам филми докато ям..ами участвам в дискусии...само малко ми е проблем като пиша...ама така по здравословно...ям бавно
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Много хора с прекрасни идеи тънат в бедност. Малцина са онези които си реализират идеите, дори и да не са добри. Кое прави идеята добра? Ако ти дам 72 идеи как ще прецениш коя е най-добра?

Не пилей времето си в търсене на идеята - няма да я намериш.

Хващай се за нещо и действай. След време ще разбереш дали идеята е била добра или си научил нов урок. И двата случая печели този, който действа. Останалите умуват, дискутират, спорят, критикуват, дават съвети (като мен сега, мамка му) :)
Както казах - темата е полусериозна :) и е основно за лакърдии.
Ама пък допускам че може да ми даде някакъв по-страничен поглед върху нещата, та да генерирам нещо различно, от това дето циркулира из акъла ми (зациклил съм щото).

И добре се получава засега.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Ето една идея, която много отдавна искам да развия, но.. нямам възможности, време, достатъчно пари, и тн. Купих домейн About4 . us (в момента е боза - не го гледайте), с цел да направя каталог с ревюта на фирми, които имат производство, а не са представени, или са слабо представени в интернет (има много такива). Целта е сайта да предложи качествена презентация, срещу скромно възнаграждение 10% от печлабата на онлайн сектора на конкретния бизнес - представляван "от нас". Предимствата са, че ползвателя на сайта (малък, среден бизнес, услуга), получава безплатна реклама + безплатни ревюта на продуктите си + директни продажби (през сайта), а за което не влага нищо.
Разбира се има още предемства и най - вече недостатъци, но няма да ги напиша тук ... :) Дори и нищо да не струва идеята...
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Трай малко.
На номер 4 съм в момента :).

ЕДИТ: НОмера 4 и 5 имат потенциал. Ама първото ще ме отведе в някаква субниша на адулт жанра, а второто, макар и доста модифицирано както идея,... просто ме отегчава. Дай още.

номер 4 е по-скоро за Petbook, не за AdultPetFinder
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Ето една идея, която много отдавна искам да развия, но.. нямам възможности, време, достатъчно пари, и тн. Купих домейн About4 . us (в момента е боза - не го гледайте), с цел да направя каталог с ревюта на фирми, които имат производство, а не са представени, или са слабо представени в интернет (има много такива). Целта е сайта да предложи качествена презентация, срещу скромно възнаграждение 10% от печлабата на онлайн сектора на конкретния бизнес - представляван "от нас". Предимствата са, че ползвателя на сайта (малък, среден бизнес, услуга), получава безплатна реклама + безплатни ревюта на продуктите си + директни продажби (през сайта), а за което не влага нищо.
Разбира се има още предемства и най - вече недостатъци, но няма да ги напиша тук ... :) Дори и нищо да не струва идеята...
Български фирми ли имаш предвид?
Щото веднага си представих как cold call-ваш Нефотихим и Булгартабак и искаш 10% от печалбите им срещу ентри в директорията ти. :)

Има добра посока идеята ти, но трябва да се конкретизира.
Мислил съм някакви далечно подобни неща (преди доста време), които отхвърлих.
Но да, в добра посока мислиш всъщност...
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

номер 4 е по-скоро за Petbook, не за AdultPetFinder
И второто е заето откъм домейн.
Не е за вярване какви извратеняци пъплят.

ПС: Не си и помисляйте да отваряте сайта - ще увреди сериозно психиката ви...
ПС2: Казах ли да не го отваряте?!
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Но да, в добра посока мислиш всъщност...

Има начин да стане и с БТ и с Нефтохим. И НЕ директория :evil:това са отживелици...
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

И второто е заето откъм домейн.
Не е за вярване какви извратеняци пъплят.

ПС: Не си и помисляйте да отваряте сайта - ще увреди сериозно психиката ви...
ПС2: Казах ли да не го отваряте?!
Даммм, развалих си навремето стомаха с адълт нишата - никога повече :mad:

Дългосрочното точене от ниша я търсиш или в бизнеса, или в безкрайните пълчища от малоумно кликащи на всичко мигащо създания.
Първата група печелиш, като им увеличаваш печалбите.
Втората - като им задоволяваш потребностите. Гледам, експлоатират се почти всичките - любов, приятелство, социализиране, секс... нищо не се прави за омразата - а то всеки някого (нещо) мрази... сайт - отдушник, генератор, преливник на омраза. И любопитството няма да е малко :)
 

Горе