Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Даммм, развалих си навремето стомаха с адълт нишата - никога повече :mad:

Дългосрочното точене от ниша я търсиш или в бизнеса, или в безкрайните пълчища от малоумно кликащи на всичко мигащо създания.
Първата група печелиш, като им увеличаваш печалбите.
Задължително е да им увеличаваш печалбите, дори и да създаваш нови пазари и ниши, в които да се развива бизнеса на клиента ти, иначе ... Ц не става...:beer:
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Трай малко.
На номер 4 съм в момента :).

ЕДИТ: НОмера 4 и 5 имат потенциал. Ама първото ще ме отведе в някаква субниша на адулт жанра, а второто, макар и доста модифицирано както идея,... просто ме отегчава. Дай още.

Ето идея за теб:

Create a page with a 1,000,000 pixels, and charge people a dollar per pixel to advertise.

milliondollarhp.jpg
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Таман звъннах на производителя, ама тцък - не предлагат дропшипинг :( .
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Еми и мойте препоръки. То зависи от бюджета, заделен за тази инвестиция, но да преположим, че той не много голям, пък и да е ще му мислим после - важното идеята да я има. Преди време във флипата гледах не лош дропшип сайт за билярдни принадлежности. Никак не беше зле и май изкарваше едно $2-3К на месец. Имаше продукти като - щеки, креди, триъгълници, платове за маса, топки, ръкавици, табла за резултати. Абе всичко, което може да се сетиш. Но ти изключи опцията с флипата. Но идеята си остава. Аз лично мога да те насоча към дропшип в много забутана ниша. Хобитата на хората могат да са добър ориентира за това.

Ако се сетя още нещо ще драсна пак. :)
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Тва с пикселите не върви много :D:D поне при мен де,ама то аз не ги разбирам много : )
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Флипата я ползвам основно ориентация какво правят ората.
И за нови идеи.
Видях няколко интересни неща, но нищо от което да ми светне лампичката или да е с достатъчно разтеглив потенциал.

За дропшипинга се пошегувах. Не ми се занимава с такова.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Във флипата освен някоя идейка или мини-сайтченце не виждам какво друго читаво може да изкопаш.
Даже скоро тъкмо този сайт за билярдните принадлежности разглеждах, но не ме хвърли във възторг. Пък и на собственика му анализа не му е силната страна.

И не се сещам за нещо по-изтъркано, банално и имитирано като сайт за пиксел-реклама.

Виждам, че Ноке си хареса идейка. След някой-друг месец ще чакаме я скрийн да оплакнем окото, я пък чаша уиски за захранване на потенциала :mrgreen:
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

След кратък рисърч дропнах идейката.
Поне във вида й дето ми беше в главата.

Не търся нещо супероригинално и иновативно.
Просто нещо с достатъчно голям монетизационен потенциал (баси тая думичка как само се изтърка) и да речем каквато ще ми е фън да прегазя конкуренцията.
Не е важно да е лесно. Даже за предпочитане да не е.

Темичката не е задължително да се върти само около моите терзания, м/у другото.
Просто си обсъждаме онлайн biznis..

f2d96890-7df5-4e14-ad29-345a03a1f756.jpg
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

аз най-добрата и малоумна идея, която съм чувал е pet rock
и тази http://www.luckybreakwishbone.com/ - пича печели по 30 мил. на година ! гледах едно шоу някакво в тубата the big idea ето тук http://www.youtube.com/results?search_query=the+big+idea+donny+deutsch&aq=0 нема такива тъпотии и прости неща, ама колко пари печелят
ама такива са въможни само в америка

не е онлайн, ама сигурно ще е интересно на някой просто да види
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Бих ти препорътчал и нещо като малко магазинче за цигари и алкохол, което да събира трафика на 2-3 блока, но е това правителство не знам до къде ще я добуташ. :)

Може и тук да се ориентираш към нещо много тясно нишово.

Я да те питам, ти афилиейт сайтове имаш ли? :) Питам като дилър, ама нали се търси малко пръскане на бизнесите, та това ми изкочи сега. ;)
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

АКо мене питаш - да, държим няколко афилиейт сайтчета с още един добре познат тукашен форумен образ, ама той ме зарази с невероятния си мързел и от доста време са на самотек горките... Ама редовно пускат по нещо, пу да не им е уроки.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Във флипата видя ли сайтовете за филми и геймърските ? Доста пари правят. Контент локовете и те много пари пратят, общо взето за каквото и да са.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Във флипата видя ли сайтовете за филми и геймърските ? Доста пари правят. Контент локовете и те много пари пратят, общо взето за каквото и да са.
Ами с нещо по-амбициозно ми се занимава.

Сайтовете за филми и игри са занимания по-скоро за деца. Имам един такъв всъщност. Доходът от такива неща е с доста нисък таван. Пък и не бих се захванал с нещо дето дори само намирисва на нелегални истории.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Ами с нещо по-амбициозно ми се занимава.

Сайтовете за филми и игри са занимания по-скоро за деца. Имам един такъв всъщност. Доходът от такива неща е с доста нисък таван. Пък и не бих се захванал с нещо дето дори само намирисва на нелегални истории.
За първи път, не съм съгласен с нещо, написано от теб :) Общо взето таван няма. Имам предвид контент локинга, не някакви флаш игрички с адсенс по тях.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

За първи път, не съм съгласен с нещо, написано от теб :) Общо взето таван няма. Имам предвид контент локинга, не някакви флаш игрички с адсенс по тях.
Възможно е.
Ама ако имаш предвид цели филми, освен обичайните фактори, таван ти слага самата афилиейт или ЦПА програма. Или направо ти спира кранчето след някой и друг месец. Или закономерно изгърмяваш понеже пробутваш нелегален контент. Варианти много.

Да не говорим за конкуренцията. Сульо и Пульо има сайт за филми/игри.
Не ми се води SEO война. Искам предимно класическа бизнес конкуренция.
АКо таванът ще ми го слага (или въобше успехът зависи от) само СЕО-то или Фейсбука примерно, нишата не ме интересува.

Искам клиентите да ме избират заради качество на услугата/продукта, нивото на съпорт, удобството за ползване. Такива неща.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

Аз определено не те навивам да се занимаваш с филми/игри. Въпросът беше, че точно това са нишите, които не са за деца.

Това, че Сульо и Пульо имат сайтове за филми/игри е факт, има огромна конкуренция, но пък много от тях не са особено конкурентноспособни.

Относно нелегалния контент, всеки си взима решението сам. При ЦПА мрежите, няма начин да работиш с 1-2 такива, понеже при по-големи печалби започват да се случват лоши неща. Налага се използването на собствен локър (CLP) за да може да се комбинират оферти от различни мрежи, и да се трупат средни суми във всяка от тях.

Иначе успех с начинанието. Дано намериш това, което търсиш. Добре, че не си от капризните :)
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

АКо мене питаш - да, държим няколко афилиейт сайтчета с още един добре познат тукашен форумен образ, ама той ме зарази с невероятния си мързел и от доста време са на самотек горките... Ама редовно пускат по нещо, пу да не им е уроки.
Знам, че имаш, просто ако нещо си се затъжил за тях и имаш време - може да им обърнеш внимание. Явно вече друго ти се върти като идея. Може да се поразровиш. Ето ти нещо за зашълване на времето - анализи и проучвания, казано на прост език research. Все нещо ще изпадне, а и ако има повечко, може да продаваш идей тук. Аз лично това бих направил. Но нали сме предприемачи, то никой не предлага такива услуги, защото си ги развива сам, вместо да пръска и да селка ноу хау. Ето ти идея - продаване на идеи. Всичките идващи с силни репорти и проучвания, както и решение какво може да запълни сегмента. Ако си забелязал много често се случва някой да пита какво започна. Ето ниша.
 
От: Дайте идея за бизнес че ми е тъпо...

може да продаваш идей тук.
Нокето чер'но на бяло написа,че е зациклил от към идеи.Чел във Флипата-там и те били зациклили:),в другите производни и там минор.Са* пита земляците от предприемача за идеи,те пък разтягат лукуми и така:)

ПП:някъде нагоре вя темата четох,че някой искал да продава лунни камъни...Ем преди няколко години не се ли продаваха лунни парцели?...Май имаше и някакъв оборот:)

Та да си дойдем на думата:който продаде на балъци из уърлднета места за паркиране на Луната,шапка му свалям:)
 

Горе