Какво предстои за Tesla

@metaverse аз много от икономика не разбирам, ама тая графика ми показва, че е имало една група хора, де са били вързани. В края на февруари некой ги е отвързал и е казал купувайте братя. Защо си мисля така, ми няма никакъв отлив от другите производители всички нагоре гледат, все едно с виаграта са прекалили.
 
@metaverse аз много от икономика не разбирам, ама тая графика ми показва, че е имало една група хора, де са били вързани. В края на февруари некой ги е отвързал и е казал купувайте братя. Защо си мисля така, ми няма никакъв отлив от другите производители всички нагоре гледат, все едно с виаграта са прекалили.
А защо не купуват други марки, а напират към Tesla? ;) Сравни параметрите на различните фирми. Сам ще разбереш защо е така.

Или просто хората искат да минават на EV и Model Y е най-подходящ избор? Както и всички модели на Tesla имат едни от най-високите оценки за безопасност на пазара.

Ето една интересна таблица от миналата година. В момента разликите са още по-големи понеже почнаха да произвеждат и 4680 клетките.

VW е някъде между Nissan и Hyundai.

216825145-10218400978208601-3654565826938721646-n.jpg
 
А защо не купуват други марки, а напират към Tesla?
Не си ме разбрал явно. Защо купуват еднакво другите марки и няма спад, а тесла има огромнен скок. Кой покрива скока? извънземинте ли
 
Не си ме разбрал явно. Защо купуват еднакво другите марки и няма спад, а тесла има огромнен скок. Кой покрива скока? извънземинте ли

Ами питай хората, които си купуват Тесла? Има доста българи вече.

На теб май ти се вижда като поредната конспирация. ;) Имат беклог от няколко месеца до над 1г. в зависимост от модела.

Т.е. има повече интерес спрямо текущия капацитет и просто скалират фабриките си. След дълго забавяне до 2-3 седмици пускат 2 нови огромни фабрики - в Тексас и в Берлин. И двете са едни от най-големите в света. Берлин вече започна да бълва коли.

Да не забравяме също, че другите компании се оплакват от недостиг на чипове.

Едит: и за да бъда по-конкретен скокът е зареди преминаването към електрически автомобили, а повечето хора, които се оглеждат за такъв почти винаги избират Tesla ако им е в бюджета. Като реалната цифра е по-висока.

Screen%20Shot%202022-02-11%20at%2011.46.24%20am.png
 
Последно редактирано:
На теб май ти се вижда като поредната конспирация
Объркал си рейса май :D конспирации не нищя. Изглежда ми не логично, ти ме прати да нищя конспирация. По принцип можеше да завържем диалог, обаче не виждам как, след подобни отговори. Повече няма да те питам не се притеснявай.
 
@metaverse аз много от икономика не разбирам, ама тая графика ми показва, че е имало една група хора, де са били вързани. В края на февруари некой ги е отвързал и е казал купувайте братя. Защо си мисля така, ми няма никакъв отлив от другите производители всички нагоре гледат, все едно с виаграта са прекалили.

Сори че ви са бъркам в икономическите теми, къде съм бол и гос. Тука според мен нещата са съвсем простички, свързани с "войната" и кризата на горивата, която предстои (вече се усеща) в рамките на 10 дни от 1.49 дизела на 2.49, тва в Швабия. А тука теслите са.. често срещани, дори за "селския" район, къде съм. И като цяло ел. станции има почти навсякъде. Аз също взех да прелиствам всеки ден ел. офертите.
 
Сори че ви са бъркам в икономическите теми, къде съм бол и гос. Тука според мен нещата са съвсем простички, свързани с "войната" и кризата на горивата, която предстои (вече се усеща) в рамките на 10 дни от 1.49 дизела на 2.49, тва в Швабия. А тука теслите са.. често срещани, дори за "селския" район, къде съм. И като цяло ел. станции има почти навсякъде. Аз също взех да прелиствам всеки ден ел. офертите.

Да те питам - ако парите не са фактор ти би ли избрал Тесла вместо VW или Хюндай? Макар че не е кой знае колко по-скъпа, а като цена/параметри алтернативи май няма.
 
Ако парите не са фактор си взимам Audi SQ8 и съм ти бал теслата :D

А по темата. Тесла пада. :)

Графиката за Норвегия показва, че е имало забавена доставка. И че тесла се бори за трето място. :)
Не е малко като се замислиш, но не виждам смисъл от такова въодушевление. :)
 
Последно редактирано:
Ако парите не са фактор си взимам Audi SQ8 и съм ти бал теслата :D

А по темата. Тесла пада. :)

Графиката за Норвегия показва, че е имало забавена доставка. И че тесла се бори за трето място. :)
Не е малко като се замислиш, но не виждам смисъл от такова въодушевление. :)
Знам, че се опитваш да дразниш ама само Тесла ли пада? :)

А при VIX 30+ е нормално да имаш суингове от 5-10% в абсолютно всичко. Дали е нормнално да има 30 VIX е друг въпрос. Тъй ще е идните месеци до като не мине драмата с QE.

Амазон е зелено щото обявиха сплит.

Screen-Shot-2022-03-10-at-20-01-05.png
 
Да те питам - ако парите не са фактор ти би ли избрал Тесла вместо VW или Хюндай? Макар че не е кой знае колко по-скъпа, а като цена/параметри алтернативи май няма.
Ако парите не са фактор веднага се мятам на Приус. Аз преди много му се канех, ама имаше инфо че спират линията, ма тия дни случайно мернах.. че ще го бъде и възобновявам интерса.

Теслата ми е за млад меринджей, койнер или друга инфлуенс младеж. Бих карал с кеф, ма за основен, надежден семеен автомобил.. не е мойта.

Малко интересно инфо.. сега чекнах в радиус от 60 км на мойто село се продават 17 тесли повечето на под 9к километра, което честно казано е малко странно.. тва от частни лица.
 
Ако парите не са фактор веднага се мятам на Приус. Аз преди много му се канех, ама имаше инфо че спират линията, ма тия дни случайно мернах.. че ще го бъде и възобновявам интерса.

Уби ме с тоя Приус :D. Prime? Цена/качество са супер, факт. Аз не си падам по plug-in-hybrid. И не е ли малко пенсионерско? :)

Теслата ми е за млад меринджей, койнер или друга инфлуенс младеж. Бих карал с кеф, ма за основен, надежден семеен автомобил.. не е мойта.

Малко интересно инфо.. сега чекнах в радиус от 60 км на мойто село се продават 17 тесли повечето на под 9к километра, което честно казано е малко странно.. тва от частни лица.

Ако ти се занимава питай 1-2 защо продават, че ми стана интересно.

Аз не гледам другите, купих си специално 5 броя днес, за да съм съпричастен с останалите по пътя до 300 :d

Що не купи HIMX? :)

След като Амазон и Гугъл обявиха 20:1 сплит (много странен момент избраха) това поставя Тесла като една от най-скъпите акции. Амазон по-важното беше, че обявиха и buyback, та за туй са и нагоре.
Подозирам, че и TSLA ще има пак сплит. Та тогава може да видиш $300, а моите акции да станат 450 броя. ;). Сплит винаги е булиш.

Не забравяй, че реалната цена е х5 (т.е. $4,000).
 
HIMX имам 6800 на средна цена 9,33. Ако падне под 10 и имам свободни пари ще се взема още.
Мисля, че преди да направиш 450 броя, аз ще си купя 200 броя на 300, без сплит :)
Не забравяй, че реалната цена не е и 300 :)))
 
Уби ме с тоя Приус :D. Prime? Цена/качество са супер, факт. Аз не си падам по plug-in-hybrid. И не е ли малко пенсионерско? :)


Ако ти се занимава питай 1-2 защо продават, че ми стана интереснo
Не прайм, още по пенс версията - плюс. :)

Ем ще подпитам, те тука не са от много подробните и се поизнервят на такива въпроси, особено ако са на английски и често не отговарят.
Ето ти едно от описанията...
Продавам Tesla M3 SR+ от 09/2021г. Само на 5 месеца.Колата е добре поддържана и е като нова.6000 км !!
 
Всъщност ето от друг сайт..

Тва е за цяла германия, тесли под 10к км. от частни лица..

 
Всъщност ето от друг сайт..

Тва е за цяла германия, тесли под 10к км. от частни лица..


Тва са ел. хюндаите под 10к от частни лица


154 срещу 7
 
HIMX имам 6800 на средна цена 9,33. Ако падне под 10 и имам свободни пари ще се взема още.
Мисля, че преди да направиш 450 броя, аз ще си купя 200 броя на 300, без сплит :)
Не забравяй, че реалната цена не е и 300 :)))

Ако падне до 300 ще ипотекирам даже жената за да купя възможно най-много. Същото важи за AAPL под 80.

Тва са ел. хюндаите под 10к от частни лица


154 срещу 7

Знам, че доста купуват за да ги продават после на вторичен пазар, защото в момента цените са много завишени заради недостига на чипове както и има хора, които не им се чака по 6 месеца за нов.

- Model 3 Standard в https://www.autoscout24.com/ за €40,900, която е 2020г. ...
- И я сравня с чисто нова https://www.tesla.com €42,990, което е без субсидии от държавата (поне според google translate).
- Също преди да вдигнат цените мисля, че по едно време се класираха за по-голяма сума субсидии. Сега е само до €40к. https://www.tesla.com/de_DE/support/incentives?redirect=no поне до колкото успявам да си го преведа това.
- Странното е, че пише, че се класира за €9к, пък уж до €40к тикет цена. Не мога да го разбера. :)

Имай предвид, че някои са купени на по-ниски цени в през 2021г. и особено 2020г.

Чувал съм за подобни схеми с устройства на Apple, където понеже се очаква висока инфлация купуват с надеждата да продават по-късно на по-висока цена. Даже изобщо не се учудвам, защото в iStyle месеци наред нямаха iPhone 13 Pro Max (уж) то накрая новите модели ще излезнат :D.
 
Последно редактирано:
Малко интересно инфо.. сега чекнах в радиус от 60 км на мойто село се продават 17 тесли повечето на под 9к километра, което честно казано е малко странно.. тва от частни лица.
имате ли инфрасктрктура за зареждане?
 

Горе