На 22-ри Ноември на протест.

От: На 22-ри Ноември на протест.

Стига си говорил за себе си бе, простак, не виждаш ли, че те иронизират всички

Е и ?
То Българина не приема нещо по различно от неговото - зане да се подиграва. Атанас Буров го е описал преди век :)
Това не ми включва и защитните реакции като обикновен средноинтелигентен Българин - да си пее радиоти, не се обиждам ама никак. Доста спокойно и усмихнато се държа - макар да четете като че ли беснея.

Опитвам се да ви кажа че оправия няма докато не оправите Вас си.
От достатъчно време стоя тук, пропилял съм сума време, чете и др.
Има читави хора, но се нуждаят от побутване. Заобикалящата ги среда ги съсипва без да го осъзнават.
5 годни в чужбина - странстване - Много интересни неща стават... ама как ?

То от комунизма остана тая тенденция за Жененето - Ергенски данък само де няма сега.
Куцо сакато се е*е, пие се, деца се правят учат се какво е казал Левски (Да ама родината днес не е като едно време, днес както Вие доказвате Родината е Държавата... нямаш право да кажеш нищо за нея) ... абе фанатизиране от деца - трудно се бяга от Ганевизма или така наречения Балкански Синдром - БЪлгария изчезва поради тия и ред други причини.

Някои се мислят за различни, но не осъзнават че и те са част от схемата - трябва да има и хора като Вас, а дефакто такиа хора са ключа към победата в каквато и да е форма съобразена със настоящата реалност....

Кой ли чува ...
Това си е Форум както каза Ред, минава през едното, та от другото и нищо не остава в главата - Няма как да остане - не може да се види като мислиш само за своето...
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Приемаме различното, но пишеш много неистини днеска, да не кажа чисти глупости. И аз съм женен, какво общо има това с комунизма? :shock:
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

@myselfmonev, Търси проблема в теб, не в другите, виж тук от един двама лизачи дето ти гледат репа, и се мажат няма никой друг който да е съгласен с теб. Защо можеш да си отговориш сам!

Интересното е че прословутият и любим за всички Реп тук не ме блазни :)
Нямам и абонати - абе все тая, даже преди писах да ми махат репа, както и да е.

Проблеми нямам Юни, поне на този етап от живота си, имал съм - минало свършено. Днес не гледам с капка негативно а доста обективно и позитивно на живота като цяло.
Да прав си, хора кои не искат да се променят - не можеш променя.
Все тая отново, хубавото е че има хора които мислят като мен по определени теми. О да, и за да попитам нещо съм си задал впроса, ако не мога да си отговоря или имам съмнения Не съм Велик - Питам.

Е тва е да си БГ в чужбина, не си търся работа за да обяснявам какъв съм и що съм.
Има и друг вид БЪлгари в чужбина - използвачи, лъжци, смукачи на помощи, търговци, дипломати.

Живота не е кофти само в България, кофти ще е като си стоим затворени към всичко.
Препрочети цялата тема - виж нещата които си пропуснал, опитай се да мислиш като мен и отхвърли тия нападки - ще видиш интересни неща - Сигурно.

И тва е. Айде да не се хабим вече.
Навъртам си се из форума, приказвам си глупости да ми минава ей така времето, попсувайте си ме по веднъж дваж да ви е густо на душата :) Аз на Вас (някой) Вие на мен - ще си се смеем на простията, ще си псуваме общо всичко и всякак. Ще си смучем пари един друг - Щастие, задруга и просперитет - Цялата Държава ще оправим :)

Споко, Живота е красив.
Живи и здрави, трябва да бягам
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Приемаме различното, но пишеш много неистини днеска, да не кажа чисти глупости. И аз съм женен, какво общо има това с комунизма? :shock:

Ти си безнадежден, в смисъл - НЕ да те обиждам. Просто не можеш да се промениш.
Гледай наоколо да оправяш нещата - както каза какви са ти целите не успях да вниква... извнявай.

Но не си мисли че с това съзнание би ме разбрал - по добре да беше замълчал, както и Аз мълча като срещна нещо което не ми хареса написано от твоя никнейм.

Респект
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Целите ми в живота са каквито трябва да са целите на всеки човек - да създам и отгледам децата си. Пари, кариера и всичко останало е просто инструмент за постигането на тази цел. Какви цели трябва да имам? Да се пусна с канукаяк от Ниагарския водопад или да прелетя с балон над Босфора? Пък за мълченето, нали е форум, дискутираме си ;) Коментирай ми мненията, не ми пречи - дори бих се радвал, като стане дискусия.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

@myselfmonev - рядко се срещат хора като теб - аз от доста време не ти чета постовете
прекалено дълги без нищо полезно

давам пример с този - цели 20 реда..
забравам предния като прочета следващия...нз дали само при мен е така..но само празни приказки ми се струва :shock:
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Ама ей тука е въпроса, че аз смятам, че имам правото да кажа всичко, което не е обидно. Нямам пречки пред това, да си изразя мнението. И да, доста хора ме гледат странно и се чудят добре ли съм. Интересите на младите(и не само) са доста извратени, така е. Но това не е на локално ниво, а на глобално и идва точно от мейнстрийма.

Това за чая и ракията беше просто метафора. А за оплакването, е аз се опитвам, като говоря с хората да им вдъхна доза позитивизъм. Да ги подтикна да спрат да се оплакват и да действат. И доста хора възприемат топло тази идея, дали правят нещо или не е друг въпрос... в крайна сметка на всяка идея й трябва време.

Аз прасета по улиците не съм виждал да се колят, и пияници не виждам кой знае колко. Броя на пияниците намалява. Увеличава броят на скъпите коли по улиците. Не твърдя, че парите са най-важното, просто отбелязвам прогреса. В този ред на мисли, вьобще не мисля, че България е клоака.

Да се живее в историята наистина е безплодно, но могат да се проследят причините за настоящето от историята.

Ще се опитам да бъда кратък, защото много разтеглихме темата наистина, пак стана въпрос за политика.
Искам да ти кажа следното, Монев. Пожелавам ти огромни успехи във всички среди и това да ти донесе щастие. Дано в крайна сметка да си доволен от избора си. Но не търси причини да мразиш България и да оправдаеш по този начин решението си. България е чудесна страна и българите са чудесни хора. Просто са изтормозени и неспокойни, това извиква лошите им качества. И докато си тръгнал по тоя път, уважавай и всички хора. Нима индиеца, който почита слоновете и пикае по улиците е по-малко човек? Не, такава му е средата просто.

На мен не ми пука кой знае колко за която и да е индивидуална забрана, винаги има начин да се заобиколи закона. Проблема е системното лишаване на обикновенния гражданин от правата му. И не мрънкам... аз мисля по-въпроса и измислям решения, но в момента просто нямам условията да ги постигна.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Кофти ми е че само се говори за промени, а не се работи за тях...
С тия протести не се печели нищо, а ненужно внимание...

Няма да кажа "кога", "кой" ще ни оправи, ще попитам как да се оправим, първо себе си - оправям се, променям и създавам един вид.
Утре като се върна какво ще заваря ? Изтормозен народ който не си е мръднал пръста за нищо... мразещ всичко...

Българина го обичам - ала манталитета.... Ненавиждам!
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Как винаги някой като стане емигрант и започва да говори са супер гнусния манталитет на българина. уникален простак си.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Утре като се върна какво ще заваря ?
Не ме/ни интересува още малко ще искаш и да те посрещаме... хахаха.. килимче..ала-бала :lol:
Ако 'щеш се връщай...няма да забележим, че те няма :wink:

Българина го обичам - ала манталитета.... Ненавиждам!
Стига си говорил какво обичаш и мразиш.
Никои не го интересува това...

Във всеки пост говориш за Англия...

Прочети това (отново ако вече си го чел):
Дано в крайна сметка да си доволен от избора си. Но не търси причини да мразиш България и да оправдаеш по този начин решението си. България е чудесна страна и българите са чудесни хора.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Как винаги някой като стане емигрант и започва да говори са супер гнусния манталитет на българина. уникален простак си.

Момче младо, кажи ми един емигрант който си е позволил да пише какво е видял, и не е признат? Буров за какво е писал, сигурно за хрисимият Българин мразейки си Държавата, а ?

Спри да си показваш Манталитента, защо само обиждаш? Няма да съм ти угоден никогиш, е и ?
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Как винаги някой като стане емигрант и започва да говори са супер гнусния манталитет на българина. уникален простак си.

Като странстваща съм се "насладила" на Британската аристокрация в Кипър ежедневно - повръщането на публични места към мантелитета ли се причислява.... Ако да - то и словаците ни бият по алкохолния параграф... :D Май закон за чужденците в БГ е нужен... Цигарите не парализират мозъка, като алкохола... ;)
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Не ме/ни интересува още малко ще искаш и да те посрещаме... хахаха
Ако 'щеш се връщай...няма да забележим, че те няма :wink:


Стига си говорил какво обичаш и мразиш.
Никои не го интересува това...

Във всеки пост говориш за Англия...

Прочети това (отново ако вече си го чел):

И ти ли бруте ? (Извинявай, не сме били дружки...)

Защо не вникнеш малко, не разбирам защо е нужно ? Убивате брат си ?
Водим една война, но на различни фронтове... не разбираш ли ?

Разликата между мен и теб е следната, така я виждам:
Ти опитваш до привлечеш пари в България, Аз се опитвам да ги доведа. Има ли съществени разлики ?

В смисъл, наясно ли си че съм много по ощетен от теб, живота ми минава доста по различно от твоя - и да не получа уважението ти ?!? От теб зависи, но не мисля че ще разбереш колкото и компетентен да си в много теми.

Респект
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Любимия ти автор какво казва за според теб неграмотните селяци колещи си прасетата на улицата:

Тоя народ е направил подвиг, какъвто в историята на народите не познавам друг народ да е направил. От една турска провинция, съвършено изоставена от хората и от Бога и преди всичко изоставена от самите управници, където безправието, плячкосването и т.н. са били нещо обикновено, в 50 години да се създаде съвременна българска държава при едно население 95% неграмотно, при 3 или 4 хиляди села, в които има по едно училище, което прави чест на добродетелите на народа ни, да уредиш самостоятелна държава с 3 държавни железници няколко хиляди километра, държавни пристанища 10–12, държавно социално законодателство за регулиране отношенията между труда и капитала, учебно дело, за което ни завиждат — е, добре, г-да, аз ви уверявам, че в историята на народите подобен скок, подобен подвиг няма.

Атанас Буров

И спри да обвиняваш България и българите за твоите лични неуспехи и да ни се караш без да сме ти виновни с нищо(за хората от форума става дума). :)
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Здравейте, първо - за англичаните - моето впечатление е, че много от тях са с много ниско ниво на интелигентност, доста под това на българите. Като държание са по-учтиви, но са роботи, рядко виждам дружелюбно отношение от тяхна страна. Шотландците са малко по добре, но винаги се делят от чужденците, поне аз това съм забелязал.

Положението на Великобритания е по-добро, по простата причина, че имат народ който се подчинява на тези горе и имат добро управление (ако не умно, то поне хитро) - и те крадат и мамят, ама никой не забелязва. Хората са се научили, че като изпълняват правилата и има ред - и те ще са добре. Само че в България правила няма.

В България какво имаме? Народ от тарикати, управляван от мошеници, които си правят правила удобни на тях. Не разбирам само защо при положение, че е очевадно че ни крадат и цялата система е корумпирана, народа не прави нищо - явно на всички им харесва как стоят нещата или просто не им пука. Най-лошото е, че и да има избори през месец, пак няма някой свестен който да сложим да управлява - всеки като види парите, забравя обещанията и започва с извиненията и оправданията. Как не се появи някое по-свежо лице, а само бивши мутри, "агенти" на държавна сигурност, бодигарди и какво ли още не.

Та по въпроса с цигарите - няма как да скрия, че съм твърдо против, тъй като те са нещо, което по абсолютно никакъв начин не може да бъде полезно за когото и да било - един скъп и безсмислен навик. Още повече, че дима страшно ме дразни и едно от най-неприятните неща е да отида някъде и да не може да се диша от цигарен дим. Разбирам и пушачите, когато съм си в България и излезем някъде с приятели, винаги ходим в заведения където може да се пуши (открити), понеже не могат да изпият едно кафе без да запалят една цигара.

За ограничаването на цигарите съм, но метода в случая е неефективен. Вместо да се забранява насила и да се определя къде може да се пуши и къде не - да им вдигнат цените, да станат както тук по 10-15 лева. Познавам хора, които ги спряха точно защото не могат да си позволят да дават по 150 лева на месец за цигари и като гледам нищо им няма, живи са още.

В крайна сметка, това ли е най-големият проблем в супер уредената ни държава, че трябва и да се протестира?

Дължа да отбележа, че моето мнение както и на всички останали е субективно, никой не е длъжен да се съгласява, но всяка перспектива трябва да се уважава.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Фактите говоря както за Успехи/Неуспехи, така и всичко изписано от Него.

И какво те накара да мислиш че обвинявам ? Не мисля! (ти го четеш така, други от форума също)

Но и истината е следната - Не е онова време, и да си го повтаряме всеки ден - то не се връща.
Което пък води до оплакване от страна на всички за текущото положение - да чакам 500 години ?!? Нямам толкоа време, а и чудена не стават от нищото. Не е ли Иго днес ?

Отиди кажи на момчето Алън къде е учил, бил и какво мислят за него не само Сънародниците. Самата Англия го е защитила от комунягите... както и да е.


Има и друг Автор писал за бай "Ганя" и той ли е идиот като мене ?
Ако не беше писал той, Аз да го опиша днес - идиот ли щях пак да бъда ?


Е как ? Имам правото да обвиня, не за неуспехите си, а за това че не ми дава даже шанс за тях - Нима не са Гробари предните, сегашните и тия кои идат да служат на същите интересни?
Това ме изведе извън граница Братко, утре ще съм в Германия, после мисля да посетя и Русия за година две, щатите също.
Един ден ще се върна не къде да е, просто поех риска да НЕ стоя на едно място чакайки.


Дали няма да имам шанс като независим кандидат за кмет на града си след време ?
Хората търсят промени, а човек видял много дали няма да им ги даде, даже натискан от "горе" ще му пука ли ?

пс:
Разсъждения - защо не.
Всеки има право, но как го прави в действителност?
Не може да си харесван от всички, и Исус не е!
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Баси, аз че съм овен, до сега да съм млъкнал ама ти направо ме биеш по всичко. :cry:
 
От: От: На 22-ри Ноември на протест.

И към всички:
Спрете да си правите дисекции за нациите. Всяка има своето кастово разпределение. Днес имаме поне шанса да движим в различните съсловия безнаказано (понякога).

Според псевдо патриотите Българина е над всичко, всички и всякак - Неприемливо. Някой Българи са в пъти повече от коя и да е нация, други са по долни и от циганите!


На какви попаднеш, с какви се заобиколиш където и да си си казва думата.
"Кажи ми какви са ти приятелите, за да ти кажа какъв си ти" ми повтаряше баба ми лека и пръст, когато бях дете.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Добре, че тоя се орезили цял ден си правим смях с него, добре е да има и такива като емигранта, че да ни разсмиват ; )
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Добре, че тоя се орезили цял ден си правим смях с него, добре е да има и такива като емигранта, че да ни разсмиват ; )

Моля моля :)
Радвам се че има полза от моя милост за всеразвития визш интелект като Вашият, та даже и да погъделичкам с хумора си.
 

Горе