Паметника на Съветската Армия!

Точно....

И специално за ТОТО, който е с доста русофилски убеждения и голям фен на Киро Брейка, който също е раша-ориентиран:




Олигофрени. Заслужават си съдбата и двамата. Сводника и пишман рапъра. ;)
 
Конкретните с кво са виновни ? Едните избиват свещеници, другите терористи... нема разлика.

Иначе интелектуалците обикновено са заможни или в средната класа в нормалните страни.
Собственост върху манифактура или бакалия не те прави интелектуалец предполагам си наясно 😉
 
Има известна ирония да го чуем от ограничен човек като теб! ;)
Ми тя разликата между ограничен и органичен е само в подредбата на буквите.
 
Собственост върху манифактура или бакалия не те прави интелектуалец предполагам си наясно 😉

Има известна ирония да го чуем от ограничен човек като теб! ;)
А, защо вместо да си ги мерите не изпиете по едно ;)
 
След като разбрахме, че е добре да се надупиш на тоя с повечето заслуги и че ВМРО са фашисти, сега ново 20. Барем се запознай с идеологията на която се кефиш.
Да де, разбрал си - идеята за "класите" е заложена във фашистката идеология.
Комунистите не са фенове на класите.

Класово общество очевидно може да функционира на места - примерно Англия и до ден днешен спокойно и дори скандално за някои си се разделят на класи - работници, средна класа, аристократи.

При нас разделението обаче е било твърде грубо и управлението на д-вата вероятно не е било много компетентно.
Привнесената от запад фамилия от наследствени дебили начело може и да има нещо общо...

Така е, очевидно комунизма не е работил добре и е настъпил закономерния му край.
Да, изглежда е така. Може би си целил да ми нараниш чувствата с изтъкването на тоя факт, обаче аз не съм фен на комунизма.
Просто не съм ОК с неразбирането и изкривяването на историята.

пп. Относно монархията и френската революция, през 1790г. френският адвокат и революционер Пиер Вернио казва:Революцията изяжда децата си“.
Браво, попрочел си, информирал си се. Обаче недостатъчно. Само колкото да вадиш отделни цитати извън контекста им. А за контекста и за общата картинка ще трябва още четене.
 

Обобщението на Вежди всъщност удря в десетката.
Както казва, има си общ закон за насилието. Това което сега се опитват да инкриминират, много трудно се поддава на дефиниция - подобно на 40 и няколкото пола.

Чисто губене на време и харчене на народни пари за удовлетворяване на "джендърски" ценности и Фейсбук истерии.

А за Миту важи поговорката "Га яде кифтетата, не рева!"
Всички тия актрисите са били напълно ОК да бъдат жертви на сексуално "насилие" само и само да получат съответните ролички.
Как па една поне не се оплака навремето?!
 
Както казва, има си общ закон за насилието. Това което сега се опитват да инкриминират, много трудно се поддава на дефиниция - подобно на 40 и няколкото пола.
Къде е публикуван този закон? Пак пишеш без да си наясно.
 
Къде е публикуван този закон? Пак пишеш без да си наясно.

Идиот, забранявам ти да ме куотваш без да имаш какво да кажеш.
Куотвай нандибанди и който там друг ти обръща внимание.

ПП: в Наказателния Кодекс е публикуван.
 
Нека минат изборите и въпросът ще бъде забравен отново. До следващите. ;)

 
Нека минат изборите и въпросът ще бъде забравен отново. До следващите. ;)

Няма да е забравен. Следващият кмет най-вероятно ще е от ПП. ;)
 

Липсват документи на Паметника на Съветската армия, няма да го бутат тази година​


Преместването на склуптурите от Паметника на Свъветската армия и премахването му от Княжеската градина в София няма да се случи тази година. Причината е, че липсват проектни документи, които да дадат информация за него и съответно инженерите да пресметнат какво е нужно за преместването.

Това стана ясно от съобщение на областната управа на София-град.

"От отговора на Националната галерия става ясно, че евентуално експониране на елементи от монумента в Музея за изкуството от периода на социализма ще е възможно след изготвянето на множество допълнителни експертни оценки и анализи. Необходим е геофизически и геологически анализ на терена и подземната му част, за да се прецени дали монументът може да бъде стабилно поставен. Необходим е и инженерен проект. По данни от Националната галерия, към момента не са ясни точният диаметър и точното тегло на част от орнаментите на паметника - данни, които задължително трябва да присъстват в проектната документация за изграждането на „Паметника на Съветската армия“, съобщиха от областната управа.


"Както вече ви информирахме, тази документация беше изискана от Столична община. От получения отговор става ясно, че необходимите книжа не са открити "след извършена служебна проверка в технически архив на направление "Архитектура и градоустройство", както и че има допустима процедура по възстановяването им. Обърнато е и внимание на издадената заповед на главния архитект на столицата от март тази година за премахването на разместените и компрометирани облицовъчни плочи с надиса от Паметника, както и ограничаването на достъпа до обекта.

Спазвайки стриктно буквата на закона, както и поетите ангажименти пред жителите на града, областният управител на област София г-жа Вяра Тодева предприема необходимите действия за възстановяване на проектната документация на Паметника, както и за изследване на възможността скулптурните фигури и барелефи от монумента да бъдат експонирани на територията на Националната галерия.

С оглед на времето, което се изисква за приключване на процедурата, към днешна дата областната администрация не може да се ангажира с конкретен срок за финализиране на проекта в рамките на тази година", гласи още съобщението.

Паметникът бе деактуван от публична в частна държавна собственост преди две седмици. А областната управа пое ангажимента да премести фигурите от него в музея на социзкуството. За да пазят паметника палатков лагер заформиха леви симпатизанти и привърженици на "Възраждане".
 
Идиот, забранявам ти да ме куотваш без да имаш какво да кажеш.
Куотвай нандибанди и който там друг ти обръща внимание.

ПП: в Наказателния Кодекс е публикуван.
Питам те отново, къде е закона за насилие, такъв няма. Наказателния кодекс е нещо друго и той е почти празен що се касае за дефиниция за насилие. И там става въпрос само за физическо насилие. Обаче не е само това, Нок. според този кодекс ако си да кажем на 37 години никой не може да ти повлияе психически. Този празен закон приема, че ако не си тинейджър не може да бъдеш психически наранен.
Ама да добавя нещо. Знаеш ли каква е практиката и какво се определя като средна телесна повреда? Средна телесна повреда е нещо на границата. Тежка телесна повреда е смърт.

Това е практиката на съдебните медици.
 
Няма да е забравен. Следващият кмет най-вероятно ще е от ПП. ;)
в ужасна грешка си кмет от ПП няма да бъде допуснат ! ПП са с толкова ниска избирателна активност , че дори и 1% да получат трябва да се радват
 
Няма да е забравен. Следващият кмет най-вероятно ще е от ПП. ;)
Ей, почерпих те ракия и почна да виждаш в бъдещето ли? ;)
Баси, що на мен не ми действа така 🤔
 
  • Haha
Реакции: Vbb

Горе