Паметника на Съветската Армия!

Питам те отново, къде е закона за насилие, такъв няма. Наказателния кодекс е нещо друго и той е почти празен що се касае за дефиниция за насилие. И там става въпрос само за физическо насилие. Обаче не е само това, Нок. според този кодекс ако си да кажем на 37 години никой не може да ти повлияе психически. Този празен закон приема, че ако не си тинейджър не може да бъдеш психически наранен.

Не се кахъри за тия работи - ако някога станеш жертва на насилие, прокурорът по евентуалното дело ще успее да го намери.
 
Не се кахъри за тия работи - ако някога станеш жертва на насилие, прокурорът по евентуалното дело ще успее да го намери.
Добре, върни лентата назад, защото си редактирах коментара. Прочети го ако искаш и ако желаеш отговори.
 
в ужасна грешка си кмет от ПП няма да бъде допуснат ! ПП са с толкова ниска избирателна активност , че дори и 1% да получат трябва да се радват
Този от Спаси София мисля, че е на ПП човек. ;)

Васил Терзиев е кандидатът за кмет на София, издигнат от "Продължаваме Промяната" (ПП), "Демократична България" (ДБ) и "Спаси София"

Едва ли ще е пак Фъндъка.....което е ГЕРБ. А вече там е ясно какво чудо ще издигнат те. Ако купените им гласове не изиграят ролята както трябва, няма нищо друго читаво като предложение. Освен някой фанатика на БСП и/или Възбуждане.
 
Някои неща могат да бъдат възприети и обосновани като шега, но други просто няма как. Ще се чуем отново.
 
Този от Спаси София мисля, че е на ПП човек. ;)

Васил Терзиев е кандидатът за кмет на София, издигнат от "Продължаваме Промяната" (ПП), "Демократична България" (ДБ) и "Спаси София",
Да, гледам и се чудя как най-демократичния комунист намериха! Ама те нали са комунистически синчета, та явно си се намират ;)
А дали ще го изберат, за виси от циганите във Факултета! Те направиха Фандъкова кмет на последните избори 🥱 🤫
 
Този от Спаси София мисля, че е на ПП човек. ;)

Васил Терзиев е кандидатът за кмет на София, издигнат от "Продължаваме Промяната" (ПП), "Демократична България" (ДБ) и "Спаси София"

Едва ли ще е пак Фъндъка.....което е ГЕРБ. А вече там е ясно какво чудо ще издигнат те. Ако купените им гласове не изиграят ролята както трябва, няма нищо друго читаво като предложение. Освен някой фанатика на БСП и/или Възбуждане.
Гнилата семка на ДС не се харесва дори на тъмно сините в столицата. Те са издигнали некъв техен мазник, който също няма да успее. Не се заблуждавайте за коалицията ППДБЛГБТ+. Те имаха точно 20% в София преди да почнат да се ''ротират'' (връткат по нашенски) с тия, дето щяха да ги пращат в затвора. ;)
 
1691759543746.png
 
  • Like
Реакции: Vbb
Говориш за предното.., тая подкрепа е била за идеята да се обяви неутралитет. Е, тая идея се проточва във времето и мустакатия Гошо ги нахоква, че ги праят на шматки и да не се занимават с тях. Запазили сме "добри дипломатически отношения", а като съюзник.. не знам колко точно си неутрален. Не аз го изкарвам така.. провери след коя битка е обявен неутралитета.. ма късно е било либе за китка...
Или ги нахоква или им подшушва, че мое си спретнат преврат и да земат цялата власт, нема кво да се занимават с другите. Нямаме особен избор, даже влизането ни в Оста е щото Вермахта е на границата, положението е или с нас или против нас. След това също не ни остава голям избор, докато Хитлер е в подема си но въпреки това спасяваме голяма част от евреите си и не пращаме войска на източния фронт. Това братушките много добре го знаят. даже в документа с който ни обявяват война го казват но видиш ли накрая бил проблема и са не издържали.

Шго питам, да си призная трудно ми е с тия документи, даже писах на ДА, къде общодостъпно да ги намеря.

Предполагам ти като виждаш цифрите, мое да споделиш поне колко са общите бройки от "още многото списъци", да не са окаже обаче, че е поредната фантазия на база скрийншотчета от видеото, че резила ше е голем.
Ми само на единия документ пише "пристигат още писма". Дори и 200 да са е показателно колко таз армия е "освободителка". Изнасилвания в манастири, пиянски убийства и изнасилвания, десетки "случайни" ПТП-та, грабежи... ти е.а и освободителите.

Да де, разбрал си - идеята за "класите" е заложена във фашистката идеология.
Ми не, заложена е много преди да се появи фашистката идеология. Например у нас още по канско/царско време обществото е разделено на класи. Или като си почнал с ВМРО, са да не излезне че и първо и второ цаство са били фашистки? Класите са естествено заложени в природата ни, само в утопията на комунягите/социалистите хората са равни.

Да, изглежда е така. Може би си целил да ми нараниш чувствата с изтъкването на тоя факт, обаче аз не съм фен на комунизма.
Просто не съм ОК с неразбирането и изкривяването на историята.
Бе не знам, до вчера обясняваше колко е било добре и кво били направили па ся не работел.

Браво, попрочел си, информирал си се. Обаче недостатъчно. Само колкото да вадиш отделни цитати извън контекста им. А за контекста и за общата картинка ще трябва още четене.
Е, чакам ти да ми обясниш картината, по всичко личи че ти е ясна. Иначе то се вижда всеки ден в реално време, само трябва да гледаш.

Собственост върху манифактура или бакалия не те прави интелектуалец предполагам си наясно
Да, така е. Дай ся конкретно, колкот и да ти е трудно.
 
И на тея явно им трябва юрист, монумента нема да бъде бутан, а преместен в музей, това не знам как противоречи на точката за "опазване" и частта с "културата". Не знам в тия договори да е записано, че мястото на паметника е автономна територия на Русия и тя ша се разпорежда какво ще правим на него. Иначе ти като човек, дълбоко възмутен от некво посолство не спираш да споделяш некво друго такова. Явно споделяш виждането на contra, че тоз дет има повече заслуги на него ша са дупим.
 
Ми не, заложена е много преди да се появи фашистката идеология. Например у нас още по канско/царско време обществото е разделено на класи. Или като си почнал с ВМРО, са да не излезне че и първо и второ цаство са били фашистки? Класите са естествено заложени в природата ни, само в утопията на комунягите/социалистите хората са равни.
... Още по него време е имало класи, а освен това е имало и неща като Въстанието на Ивайло.

Или и тогава руското влияние и болшевиките са били виновни? 😃
 
... Още по него време е имало класи, а освен това е имало и неща като Въстанието на Ивайло.
Последно класите фашистко изобретение ли са или ги има от как свят светува? Както казах, само във фантазиите на социалистите и марксисите това е нещо лошо, бунтове срещу властта е имало и ще има във всеки един строй, щото е кофти некой да има повече от другите ма такава е реалността.

Иначе Ивайло е станал цар и ШОК, избран от аристокрацията. o_O
 
Последно редактирано:
Иначе ти като човек, дълбоко възмутен от некво посолство не спираш да споделяш некво друго такова.
Ама еднакви ли са действията на двете посолства? И двете ли редят кабинети и уволняват депутати за джендър-нецелесъобразни думи? И двете ли посолства искат да ни правят фронт на своята прокси война?

Давам гледна точка в конкретния случай. Тази на страната, която има пряко отношение към паметника, а не на тая, дето иска да го бутнем.
 
Ама еднакви ли са действията на двете посолства? И двете ли редят кабинети и уволняват депутати за джендър-нецелесъобразни думи? И двете ли посолства искат да ни правят фронт на своята прокси война?
Ако Контрата се нагъзи на някой и в двата случая ще го боли гз, ся единия може да е по-нежен и по-заслужил ма крайния изход пак ще е същия. Явно не разбирате, че въпроса е не на кой ще се нагъзиш, а че не трябва да се гъзиш на никой. Поне по тоя начин се разкривате, че нямате принципи, а просто искате да се нагъзим на "правилната" страна.

Давам гледна точка в конкретния случай. Тази на страната, която има пряко отношение към паметника, а не на тая, дето иска да го бутнем.
Ма па не разбра, никой не иска да го бута, мазоли ми излезнаха вече да го обяснявам. Кажи коя точка от договора сме нарушили, като даваш сводки от посолството.
 
Последно класите фашистко изобретение ли са или ги има от как свят светува? Както казах, само във фантазиите на социалистите и марксисите това е нещо лошо, бунтове срещу властта е имало и ще има във всеки един строй, щото е кофти некой да има повече от другите ма такава е реалността.

Иначе Ивайло е станал цар и ШОК, избран от аристокрацията. o_O

Къде ме видя да твърдя че класите били фашистка парадигма?

"Лошо и убаво" нема - всичко е въпрос на кантар в тия случаи.
Ако съдим от историята, тва ше рече че ако са задоволени базовите потребности + малко отгоре на най-долната (и обикновено - най-многобройна) прислойка, нещата горе-доле функционират.

... обаче опре ли ножът до кокала, идват "болшевиките" със сърповете и чуковете!
 
Ако съдим от историята, тва ше рече че ако са задоволени базовите потребности + малко отгоре на най-долната (и обикновено - най-многобройна) прислойка, нещата горе-доле функционират.
Няма нужда да съдим от историята, виждаме в реално време какво се случва в САЩ, Германия и тн. презадоволени социални страни, дето 15 годишни лешпери, които имат всичко ми правят секс революции, заливат картини с боя, а вносните африканци и мюслита дето живеят основно на социални помощи, само чакат повод да правят бунтове и безредици.

За мен разковничето е в Християнството, колкото едно общество се отдалечава от него толкова по-зле и упадъчно живее.
 
Последно редактирано:
Или ги нахоква или им подшушва, че мое си спретнат преврат и да земат цялата власт, нема кво да се занимават с другите. Нямаме особен избор, даже влизането ни в Оста е щото Вермахта е на границата, положението е или с нас или против нас. След това също не ни остава голям избор, докато Хитлер е в подема си но въпреки това спасяваме голяма част от евреите си и не пращаме войска на източния фронт. Това братушките много добре го знаят. даже в документа с който ни обявяват война го казват но видиш ли накрая бил проблема и са не издържали.
И двете. Нали това се опитвам ти обясним, че месец след като е обещано да се обяви неутралитет.. нищо не се случва, обикаля се по света да се цункват английски и американски дупенца..., в крайна сметка правителството, което е трябвало да бъде свалено.. само се сменя с онова дето се сформира по спешност от участниците в дневничето. Историята на 7 дневното му управление вече я коментирахме - дето изгонените и обезоръжени немци щели да вземат София, ако им обявим война, които междувеременно пленяват български генерал....

Евреите спасяваме щото се е разчуло, че ги пращаме да "работят" в Полша, и на народа немало да му хареса. Иначе над 10к не се имали тоя късмет.

Ми само на единия документ пише "пристигат още писма". Дори и 200 да са е показателно колко таз армия е "освободителка". Изнасилвания в манастири, пиянски убийства и изнасилвания, десетки "случайни" ПТП-та, грабежи... ти е.а и освободителите.

Под изнасилвания в манастири имаш предвид 1? Или пише за повече?

Също е показателно, че тия неща са се описвали и хората са искали обезщетения, даже и им ги изплащали... голям страх ще да е било да се оплачеш.

Статията от дойчето си е свършила раотата. Почти 1 към 1 ми я папагалстваш. :D

Иначе според един от авторите на филма са на окупирали 250к червени, според дойчето достигат 600к. За съжаление от толкоз много народ, се очаква да има некъв процент гняс.
 
... Още по него време е имало класи, а освен това е имало и неща като Въстанието на Ивайло.

Или и тогава руското влияние и болшевиките са били виновни? 😃
Ти ще кажеш. Начетен момък си. Имало ли е руско влияние тогава?
А по времето на Иванко, "убиеца на Асеня" дали е имало? Е и това ако нашето общество не го знае, поне да го е чувало като израз, какво излиза?
Начетен момък си, трябва да знаеш туй-онуй.
 
Последно класите фашистко изобретение ли са или ги има от как свят светува? Както казах, само във фантазиите на социалистите и марксисите това е нещо лошо, бунтове срещу властта е имало и ще има във всеки един строй, щото е кофти некой да има повече от другите ма такава е реалността.
А ми твърди се, че в Индия има 800 000 миячи на тоалетни, което е класа, така че не знам, все пак са много голяма държава.
Шегувам се, ам не точно. Не, класовото разделение не е дело на Третия Райх.
И...Абе значи и това не е тяхна работа? Остава аспирина и напредъка на модерната фармакология.
 
И двете. Нали това се опитвам ти обясним, че месец след като е обещано да се обяви неутралитет.. нищо не се случва, обикаля се по света да се цункват английски и американски дупенца..., в крайна сметка правителството, което е трябвало да бъде свалено.. само се сменя с онова дето се сформира по спешност от участниците в дневничето. Историята на 7 дневното му управление вече я коментирахме - дето изгонените и обезоръжени немци щели да вземат София, ако им обявим война, които междувеременно пленяват български генерал....

Евреите спасяваме щото се е разчуло, че ги пращаме да "работят" в Полша, и на народа немало да му хареса. Иначе над 10к не се имали тоя късмет.
Нормално е да са действали така, затова са търсели мирни преговори по всякъв начин, защото са искали да запазят новите/стари територии и националния идеал но от два стола са паднали на земята. Както казах, намеренията да изгонят немците им са били искрени, както се вижда от дневника:

Към 11 ч. 1/2 почнаха с мене среща нар[одните] представителят Петър Марков и д-р Д. Моллов. П. Марков поиска да разбере искрена ли е новата ни политика и най-главно - да ме предупреди, че от разоръжените германски войници много били пущани. А русите знаели колко са и може би ще искат да ги видят за доказателство. Ако ги няма - щели сме да се изложим.
Уверих го, че действията ни са искрени.
Ако някои от разоръжените, по човешки чувства, напр. като болки и др. са пустнати, то не е толкова важно и не бива да се прави от това въпрос.

Щом стигнахме днес в Панчарево (към 10 ч. сутр[инта]), Русев ни каза, че Драганов е говорил с Шнекенбургер, целували се и пр. и накрая било решено до вечерта днес да се извозят всички немци от България. Колчев давал влакове, като даже бил готов да отмени пътн[ическите] влакове. Това ни зарадва много. Обаче каква бе нашата изненада и как ни спадна настроението, като чухме, че ген[ерал] Шнекенбургер съобщил сл[ед] пл[адне], че имали нареждане да изтеглят най-първо материалите си, а след това хората, което щяло да продължи десетина дни.

Обърнах внимание, че не бива нашите току-тъй да се сдават на немците, които са малко, а ако трябва и те да се борят и обезоръжат тия немци, които искат тях да обезоръжат.

Под изнасилвания в манастири имаш предвид 1? Или пише за повече?

Също е показателно, че тия неща са се описвали и хората са искали обезщетения, даже и им ги изплащали... голям страх ще да е било да се оплачеш.
За манастира е 1, а според думите на Димитров зачестявали всякакви такива случаи. Естествено че са искали, все пак са живели в нормална страна преди това, колко са се изплащали не се знае, а някои както става ясно дори са отказвали. Репресиите и тоталния контрол идва след края на войната, така че си спести иронията.
 

Горе