Паметника на Съветската Армия!

Нормално е да са действали така, затова са търсели мирни преговори по всякъв начин, защото са искали да запазят новите/стари територии и националния идеал но от два стола са паднали на земята. Както казах, намеренията да изгонят немците им са били искрени, както се вижда от дневника:
Изгонването не е било дали са искали, а дали са могли. Ти цитира по-нагоре за това, че немците са се мотали, а на места дори се противопоставят, както и си удебелил в края на цитата, "а ако трябва и те да се борят и обезоръжат тия немци, които искат тях да обезоръжат", а и че са заплаха за София, което пак цитира, просто не му хващаш смисъла. А и да не забравяме, че това се случва при вече обявен неутралитет. Т.е. да обобщим, в страната има чужда армия, която трябва да си ходи, ама прави всичко възможно да протака, оказва съпротива - обезоръжава наши и пленява генерал, също така на е страх да ѝ обявим война, за да не изгубим столицата. Е, не намираш ли все още логика, що пише освободители?

За манастира е 1, а според думите на Димитров зачестявали всякакви такива случаи. Естествено че са искали, все пак са живели в нормална страна преди това, колко са се изплащали не се знае, а някои както става ясно дори са отказвали. Репресиите и тоталния контрол идва след края на войната, така че си спести иронията.

Ми не ползвай тогава изнасилвания в манастири, щом е неизвестно. Според думите на Димитров зачестяват случаите на изнасилвания в манастири ли? Че от контекста се разбира, че натам биеш камбаните. За страха, ти твърдеше, че ги е страх, аз просто гледам фактите към момента - в единия списък се вижда, кой колко е получил. Даже бащата на блъснатото дете е получил, така че до известна степен се знае.

EGraphix каза:
И пак казвам, това са тия които са документирани, а колко хора от страх не са подали молби не се знае.


Няма ирония, ама няма и фантазия.
 
Да, прав си така ни казват, че е ! Но ти кога се върна от там? Защото аз си спомням, че по НТВ и БТВ как обявиха, че Путин е болен от рак и е на смъртно легло! Виках си еха, край свърши се, но уви имал приятели Израел и го оправили с магическо хапче! И всичко това по националните медии!
Чакай да се сетя и друго един руски генерал бе пленяван два пъти от украинците и поне три пъти умираше на фронта. Сигурно е далечен роднина на Дънкан Маклауд, защото сега човека е в Сирия!
Честно да ти кажа, започвам да си мисля, че всичко е един медиен филм в който всички вярваме!
Но аз съм сигурен, че ти си се върнал вчера от Русия и ще дадеш нови данни, нали?

Телевизия не гледам и не знам там с какво ви облъчват, но си се вкарал ти лично във филм! Светът е толкова близо до трета световна война, че явно акъла ти не го побира. Войната в Украина, предстоящите събития между Китай и Тайван, събитията в Африка и се чака решението на ECOWAS. Само ганьо си мисли, че гледа някакъв филм.
 
Последно редактирано:
Телевизия не гледам и не знам там с какво ви облъчват, но си се вкарал ти лично във филм! Светът е толкова близо до трета световна война, че явно акъла ти не го побира. Войната в Украина, предстоящите събития между Китай и Тайван, събитията в Африка и се чака решението на ECOWAS. Само ганьо си мисли, че гледа някакъв филм.
Да, гледат я хора с малко мозък. Това е най-често аудиторията на БГ Телевизиите, и не само на БГ.

И за да не ви оставя без мокри сънища, специално за къмпингуващите на МОЧА.

366926371_668721008625231_4574374457320823865_n.jpg
 
Вижте ги глупаците, дори Господарите ще имате доста материал тия седмици:


Честно, на тия ако не има плаща Путлер, много болна работа. В момента МОЧА е идеалното място да се гледа истинско Freak Show.
 
@Leverage
Писах ECOWAS в тубата и прочетох малко коментари. Те са много де, ама не попаднах нма нито един, който да е позитивно настроен към това ECOWAS.
 
Е, не намираш ли все още логика, що пише освободители?
Не, както не намирам логика това да е най-важното събитие в историята ни, увековечено с най-големия монумент в столицата.

Ми не ползвай тогава изнасилвания в манастири, щом е неизвестно. Според думите на Димитров зачестяват случаите на изнасилвания в манастири ли? Че от контекста се разбира, че натам биеш камбаните. За страха, ти твърдеше, че ги е страх, аз просто гледам фактите към момента - в единия списък се вижда, кой колко е получил. Даже бащата на блъснатото дете е получил, така че до известна степен се знае.
Като не е в манастир е по-малко изнасилване ли? Добре, зачестили са грабежите, изнасилванията и убийствата. Бащата е получил ма по няква причина е отказал парите.
 
Не, както не намирам логика това да е най-важното събитие в историята ни, увековечено с най-големия монумент в столицата.
Споко, знаем, че логиката не ти е силната страна, ма за сметка на това запълваш празнотата с фантазии. Както казах, ако имаше желание, отдавна можеше да не е най-големия.

Като не е в манастир е по-малко изнасилване ли? Добре, зачестили са грабежите, изнасилванията и убийствата.
Бягаш от конктекста, говорихме за изнасилванията в манастири.

Ми само на единия документ пише "пристигат още писма". Дори и 200 да са е показателно колко таз армия е "освободителка". Изнасилвания в манастири, пиянски убийства и изнасилвания, десетки "случайни" ПТП-та, грабежи... ти е.а и освободителите.

Бай дъ уей 152ия запис е от месец Май 47-ма, а както знаем няколко месеца след това окупаторите се изнасят. 200 е напълно възможно число. Но, очаквах доста повече да са на мачкали, нещо, което да засенчи ~11к евреи от "новите" български земи и ~4k излекувани от Чърчило.

Бащата е получил ма по няква причина е отказал парите.
Неем идея що, в крайна сметка той това е искал, като е писал молбата. Жената на утрепания комунист също ги е отказала - малко били, ма там поне са утрепали убиеца му.


Войник от армията която, качила комунистите на власт, утрепала комунист, после ония го утрепали и то без съд.
Страши са били нащЕ комунягЕ, дори чеврвената армия им козирувала.
 
Както казах, ако имаше желание, отдавна можеше да не е най-големия.
Проблема не е че няма по-голям, а защо това е там, след като не отразява някаква важна част от историята ни.

Бай дъ уей 152ия запис е от месец Май 47-ма, а както знаем няколко месеца след това окупаторите се изнасят. 200 е напълно възможно число. Но, очаквах доста повече да са на мачкали, нещо, което да засенчи ~11к евреи от "новите" български земи и ~4k излекувани от Чърчило.
Както казах, списъците са няколко, това най-вероятно е последния от тях. Другите сравнения са глупави, щото нямаме паметници нито на фашистите, а тоя на американските летци е пред тяхното посолство 2 метра ( като съм за неговото премахване също ). Иначе жертви доволно е имало след "напускането" на армията, доста повече... та на тия да им седи пропагандния тотем в центъра на София, айде нема нужда, а те не е като да не са рушили истински паметници.
 
Последно редактирано:
Проблема не е че няма по-голям, а защо това е там, след като не отразява някаква важна част от историята ни.


Както казах, списъците са няколко, това най-вероятно е последния от тях. Другите сравнения са глупави, щото нямаме паметници нито на фашистите, а тоя на американските летци е пред тяхното посолство 2 метра ( като съм за неговото премахване също ). Иначе жертви доволно е имало след "напускането" на армията, доста повече... та на тия да им седи пропагандния тотем в центъра на София, айде нема нужда, а те не е като да не са рушили истински паметници.
Остави го този олигофрен. Това да обясняваш на такова лайно си е загуба на време. Че и за логика ще говори, кой я имал и кой не.

Как ще няма значение за историята ни? Има, разбира се....200 000 руски мърши, окупирали България, които от 1944 година българският народ ги издържа. В продължение на 3 години. Прогнилият запад е получил средства от САЩ, за да се възстанови и да стане Западна Европа, която знаем, ние в източна получихме руската армия и всичко грозно идващо там там. Резултат - още не можем да стигнем запада икономически. Та, има значение за историята ни, да седи там и да ми напомня каква чума ни е налегнала. И съм супер щастлив, че поехме в правилната посока, ама късно.

И как точно е паметник против фашизма, като те са били същите, само където не са се разбрали с Германия за тази Полша и едните фашисти са се прибрали, другите са настъпвали. Сталин, Чърчил и Рузвелт са били еднакво вредни за България. Кофти, че трудно се разбира това. ;)
 
Остави го този олигофрен. Това да обясняваш на такова лайно си е загуба на време. Че и за логика ще говори, кой я имал и кой не.

Как ще няма значение за историята ни? Има, разбира се....200 000 руски мърши, окупирали България, които от 1944 година българският народ ги издържа. В продължение на 3 години. Прогнилият запад е получил средства от САЩ, за да се възстанови и да стане Западна Европа, която знаем, ние в източна получихме руската армия и всичко грозно идващо там там. Резултат - още не можем да стигнем запада икономически. Та, има значение за историята ни, да седи там и да ми напомня каква чума ни е налегнала. И съм супер щастлив, че поехме в правилната посока, ама късно.

И как точно е паметник против фашизма, като те са били същите, само където не са се разбрали с Германия за тази Полша и едните фашисти са се прибрали, другите са настъпвали. Сталин, Чърчил и Рузвелт са били еднакво вредни за България. Кофти, че трудно се разбира това. ;)

Пращай женските, стига си срал небивалици.
 
Проблема не е че няма по-голям, а защо това е там, след като не отразява някаква важна част от историята ни.
Е, важна част е. Дали ни харесва или не е друг въпрос.

Както казах, списъците са няколко, това най-вероятно е последния от тях. Другите сравнения са глупави, щото нямаме паметници нито на фашистите, а тоя на американските летци е пред тяхното посолство 2 метра ( като съм за неговото премахване също ). Иначе жертви доволно е имало след "напускането" на армията, доста повече... та на тия да им седи пропагандния тотем в центъра на София, айде нема нужда, а те не е като да не са рушили истински паметници.
Както казах, при липса на логика идва фантазията, авторите на филма говорят за списък с над 150 имена... т.е. 152, може би е обобщаващ.

Иначе пак казвам мене ми е все тая, поне изяснихме някой промивки околЕ 9ти 9ти и събитията преди туй.
 
Е, важна част е. Дали ни харесва или не е друг въпрос.
Ми не е толкоз важна за паметник в центъра на София и в повечето големи градове, чиста пропаганда на един тоталитарен режим. Режим, който спомогна за измислянето на Македония и македонски език и опита да обезбългари Пиринска Македония, наред с всичките му други престъпления и национални предателства. Тоя режим, единственото което заслужава е музей в който са му всичките тотеми, заедно с опис на престъпленията.

Както казах, при липса на логика идва фантазията, авторите на филма говорят за списък с над 150 имена... т.е. 152, може би е обобщаващ.

Иначе пак казвам мене ми е все тая, поне изяснихме някой промивки околЕ 9ти 9ти и събитията преди туй.
Говорят, че списъците са няколко и както виждаме са номерирани, фантазията е при теб. То се вижда, че единия е разграфен с колонки, а другия е без ама не се съмнявам във фантазията ти. Грабежите изобщо не ги коментираме даже.
 
а защо това е там, след като не отразява някаква важна част от историята ни.
"Това" ''там" отразява една изключително важна част от човешката история, особено европейската - победата на РУСНАЦИТЕ над хитлеристка Германия. Защо е толкова болезнен тоя факт за някои хора???
 
"Това" ''там" отразява една изключително важна част от човешката история, особено европейската - победата на РУСНАЦИТЕ над хитлеристка Германия. Защо е толкова болезнен тоя факт за някои хора???
По тая логика, да сложим един паметник и за Френската революция и тя е изиграла огромна роля за Европа и света? Ако искаш па мое и рефурендум да пуснем, да видим кво ще гласува София, нали си им фен ?
 
Ми не е толкоз важна за паметник в центъра на София и в повечето големи градове, чиста пропаганда на един тоталитарен режим. Режим, който спомогна за измислянето на Македония и македонски език и опита да обезбългари Пиринска Македония, наред с всичките му други престъпления и национални предателства. Тоя режим, единственото което заслужава е музей в който са му всичките тотеми, заедно с опис на престъпленията.
Пак са отклони, за н-ти път.. паметника не е за да ни напомня за комуниста Гошо. Македония е друга интересна тема.

Говорят, че списъците са няколко и както виждаме са номерирани, фантазията е при теб. То се вижда, че единия е разграфен с колонки, а другия е без ама не се съмнявам във фантазията ти. Грабежите изобщо не ги коментираме даже.

А, коментираме ги...
Списък с над 150 имена разказва за обикновените хора, прегазени от съветски камиони, ограбените домове и изнасилените от пияни съветски войници жени
Дали номерирания списък е обобщаващ, ще разберем ако от ДА ми отговорят, за момента логиката е тази, а фантазията я разбрахме.
 
По тая логика, да сложим един паметник и за Френската революция
Тоест, ти лично не виждаш смисъл да се напомня за геройската саможертва на съветската армия, омаловажавайки я с доста куци аналогии? Да предположим, че настолната ти книга е ''Майн кампф" и да сложим точка на спора. ;)
 
Пак са отклони, за н-ти път.. паметника не е за да ни напомня за комуниста Гошо.
Баш за тва е, напомня ни за престъпния режим, затова е турен на пъпа на столицата, най-висок от всички останали. Вижда се по обществените реакции. Май разговора се изчерпа, тъпчем едно и също нещо.

Дали номерирания списък е обобщаващ, ще разберем ако от ДА ми отговорят, за момента логиката е тази, а фантазията я разбрахме.
Обобщаващ е само в твоята фантазия, на единия пише "Списък №1" на другия "Списък №3", след което авторите споменават "друг списък", където вече се вижда 152 пореден номер. Ако имаше обобщаващ списък, щяха да цитират само него, а не всички по отделно па накрая и него. Продължавай с фантазиите.

Тоест, ти лично не виждаш смисъл да се напомня за геройската саможертва на съветската армия, омаловажавайки я с доста куци аналогии? Да предположим, че настолната ти книга е ''Майн кампф" и да сложим точка на спора.
Ма то па ше се напомня, даже и музей ще има ма ще се напомня не само саможертвата, а и престъпленията, нали историята се гледа обективно.

пп. Моята борба съм я чел, не е лоша книжката ма пак си е социализъм, не ме грабва... виж теб би трябвало щото си фен на социализма.
 
Тоест, ти лично не виждаш смисъл да се напомня за геройската саможертва на съветската армия, омаловажавайки я с доста куци аналогии? Да предположим, че настолната ти книга е ''Майн кампф" и да сложим точка на спора. ;)
Хахаха. Промита работа. Явно соц. историята е взела своя връх измежду слабите мозъци.
 

Горе