Сектата на ковидитите

Тоест, ако имам маска, покриваща носа и устата и съм в метрото в час пик, където има болни, то шансът да се заразя с маска, е същият, като този без? Това ли твърдиш?!
 
Тоест, ако имам маска, покриваща носа и устата и съм в метрото в час пик, където има болни, то шансът да се заразя с маска, е същият, като този без? Това ли твърдиш?!
Аз нищо не твърдя. Твърдят го лабораторни лекари, професори и всякакви други специалисти.

Защо след като се носят маски има толкова много заразени, като са толкова ефективни? Как се заразяват?
 
Понеже тия фактолозите пишат, че билийва бил аутдейтнат... ше уточним, че инфото в CDC е към 05/10/2020
Т.е. целия им ФАКТ е ФЕЙК, а моите две гънки ми казват, че има ли малко ФЕЙК (особено ФАКТ) в едно инфо начЕ - Х-ваш. :D

Въпреки, че в тоя източник също приканват за носене на маска, поне не бягат от инфото, кога тя ще е най-ефективна.
Понеже нямам много свободно време, прочетох по диагонал какво си написал и не разбрах коя теза защитаваш.
Все пак предполагам, че защитаваш тезата за неносене на маска.
В моя източник пише, че инфекцията може да се предаде в затворено помещение. В твоя цитат пише, че не е доказано че инфекцията може да се предаде в помещение в което няма вече заразен.
Има голям дебат и относно това колко часа може да остане във въздуха.
Факт е, че много неща са неясни.
Никой не твърди че дадена мярка дава 100 процента защита. Ето защо трябва да се комбинират множество марки.
 
Защо след като се носят маски има толкова много заразени, като са толкова ефективни? Как се заразяват?
0. Колко заразени има? 78 635. Ако ги нямаше маските колко щеше да има? Не знаеш. Тогава какво се опитваш да докажеш без грам познания в сферата?
1. Маската не предлага 100% защита
2 инфекцията може да се предаде и през очите
3. Може да се заразиш след свалянето на маската.
4. Има мнение, че маската спомага за поемането на по-малък вирусен товар. Което е логично да доведе и до по-лека инфекцията.
5. Това е свързано с горното - ваксините работят г/д на същия принцип - получаваш много малък вирусен товар за да се активира имунната система и да изградиш защита. Това според мен може да се свърже логически с предната точка.
6 и на последно място оставяме митът че през маската не може да минава кислород. Това е най-малоумното. Нали ако не минаваше кислород нямаше да минава и вирусът.
 
Може, не знам. Аз ползвах речник.





Ти може да дадеш инфо как се носи маска... правилно.
Уикипедия:
Дай речника който си ползвал? Не намерих твоята дефиниця в интернет. Може да е хартиен тълковен, нямам такъв под ръка.

Как се носи маска е писано хиляди пъти в тоя форум, говорено по медии. Т.н.

Ако някои не е разбрал от началото на епидемията за какво става въпрос, то проблемът му е, че явно главата е завряна в г.а и чува само собствената си пръдня.
 
Шизофрения или просто тъпотия? Последно - помагат ли, ако се носят правилно или не помагат, понеже не е доказано, че спират вируса?
Тоя е като Бойко Борисов. Два дни подред не може да каже едно и също. Лъже здравата и по-лошото измисля си и си съчинява неверни твърдения в които вярва. Оставяй го.
 
Уоууу!!! Импотентен ли си, или просто страдаш от микро пенис? Я по-полека. Излагай аргументи - драскай, ама не ми влизай с бутонките безпричинно, че ще стане виртуално меле. "Много като тебе вече плакаха". :) :) :)
Диагнозата "Глупава и страдаща от липса на внимание" се потвърждава :( за съжаление има още едно допълнение което се базира на начина по който отговори: КОМПЛЕКСИРАНА.

На теб всичко ти е виртуално (освен комплексите които са реални). Ще си останеш само с виртуалните битки. Ще ги видиш и като се пенсионираш.

Даже мисля, че голяма част от нещата не ги мислиш. Просто искаш да провокираш. Това е безопасно във виртуална среда, но безсмислено.

П.п. може да не си глупава. Но 100% другите две диагнози са налице. :(
 
0. Колко заразени има? 78 635. Ако ги нямаше маските колко щеше да има? Не знаеш. Тогава какво се опитваш да докажеш без грам познания в сферата?
1. Маската не предлага 100% защита
2 инфекцията може да се предаде и през очите
3. Може да се заразиш след свалянето на маската.
4. Има мнение, че маската спомага за поемането на по-малък вирусен товар. Което е логично да доведе и до по-лека инфекцията.
5. Това е свързано с горното - ваксините работят г/д на същия принцип - получаваш много малък вирусен товар за да се активира имунната система и да изградиш защита. Това според мен може да се свърже логически с предната точка.
6 и на последно място оставяме митът че през маската не може да минава кислород. Това е най-малоумното. Нали ако не минаваше кислород нямаше да минава и вирусът.

0. Колко щяха да са, ако маските бяха препоръчителни? Ти знаеш ли, не знаеш. Ти някакъв капацитет ли ще дойдеш? Какви са ти на теб познанията. Прочел си една статия и знаеш всичко ли?
1. Никой не може да каже каква защита предлага маската, защото повечето хора носят парцали, не стандартизирани маски.
2. Да, така е, с какво ти помага маската?
4. Има мнение.... тука ме изгуби. Има много мнения...
5. Почети още малко за ваксините, имаш нужда.
6. Не съм чул някой да го твърди. Двърди се, че по маската се натрупват бактерии и различни микрелементи, които после вдишваш.
 
Уикипедия:
Дай речника който си ползвал? Не намерих твоята дефиниця в интернет. Може да е хартиен тълковен, нямам такъв под ръка.

Как се носи маска е писано хиляди пъти в тоя форум, говорено по медии. Т.н.

Ако някои не е разбрал от началото на епидемията за какво става въпрос, то проблемът му е, че явно главата е завряна в г.а и чува само собствената си пръдня.
Нали не очакваш да пиша постове у форумЕ с речник под ръка :D
Проверих след кат ма наплю, че да вида колко съм са изложЕл.


 
Ти знаеш ли, не знаеш.
Естествено, че не знам. Затова всички трябва да спазват препоръките на здравните власти.
Маската е най-стандартно средство за защита. Струва си да се използва. Колкото по по-добър начин - толкова по-добре.
Колкото по-качвствена е маската - толкова по-добре.

Вероятността да вреди не е по-голяма от тази да помага. Затова аз съм решил да пробвам. Ако не помогне, то поне няма да навреди.

П.п. по всички точки които съм изброил има научни публикации. Някой по-категорични, други по-малко категорични. Цифрите варират много в различни изследвания.
Няма нищо сигурно, затова трябва да използваме наличното. Към този момент това е маската и дистанцията.

Естествено че ако търсиш публикация която да потвърждава тезата на д-р Менгеле ще откриеш такава. Но аз досега не съм срещнал лекар които да носи отговорност и в същото време да споделя мнението на Менгеле.
Отстрани е лесно да се говори.
 
Диагнозата "Глупава и страдаща от липса на внимание" се потвърждава :( за съжаление има още едно допълнение което се базира на начина по който отговори: КОМПЛЕКСИРАНА.

На теб всичко ти е виртуално (освен комплексите които са реални). Ще си останеш само с виртуалните битки. Ще ги видиш и като се пенсионираш.

Даже мисля, че голяма част от нещата не ги мислиш. Просто искаш да провокираш. Това е безопасно във виртуална среда, но безсмислено.

П.п. може да не си глупава. Но 100% другите две диагнози са налице. :(
Очевидно е, че си поредният влязъл тук да си мери предника, ама защо с единствената жена в темата, бе? По начина, по който започна диалога, как точно очакваше да ти отговоря??? И какво говори за теб маниерът ти на общуване? Нямам време, а и няма нужда и аз на свой ред да ти правя психо-портрет. Ясно е, че имаш проблем с това да адресираш аргументите си към останалите, споделящи моето мнение. Вероятно защото са мъже, а ти си мислил, че аз като жена съм по-слаба. Това показва теб като пълен комплексар. Възможно е да си комплексиран заради малкия си пенис.

Със здраве. Носи маска! :)
 
Естествено, че не знам. Затова всички трябва да спазват препоръките на здравните власти.
Маската е най-стандартно средство за защита. Струва си да се използва. Колкото по по-добър начин - толкова по-добре.
Колкото по-качвствена е маската - толкова по-добре.

Вероятността да вреди не е по-голяма от тази да помага. Затова аз съм решил да пробвам. Ако не помогне, то поне няма да навреди.

П.п. по всички точки които съм изброил има научни публикации. Някой по-категорични, други по-некатегорични. Цифрите варират много в различни изследвания.
Няма нищо сигурно, затова трябва да използваме наличното. Към този момент това е маската и дистанцията.
В това ни е и проблема на повечето на тази позиция. Аз не мога да приема мерки, които са субективни, хаотични и понякога дори неадекватни - примерно изтръгването на пейките от парка....

Аз лично вероятно щях да си трая по-темата, ако мерките бяха препоръчителни, който иска да ги спазва. Но да нося парцал на лицето, при положение, че можеш да се заразиш по още 10 начина, няма как да го приема.

Също това с плашенето и подкладждането на истерия не го приемам. В момента заразен с корона е равносилно на смъртна присъда и то с нечовешки мъчения, което изобщо не е така. Това не е правилен подход, в никакъв случай...
 
Очевидно е, че си поредният влязъл тук да си мери предника, ама защо с единствената жена в темата, бе?
Не взимам предвид това, че си жена. Повярвай и остави настрана комплексите си. В интернет няма никакво значение дали си жена или мъж. Всеки разполага само с едно оръжие - клавиатура/аргументи.
Няма ли да спреш с тези комплексарски изцепки. Повтаряш ги във всеки пост - микро пенис, импотентност, мерене. Ако е ясно при мен на какво се дължат комплексите, може би е време да обсъдим твоят случай?

Защо се насочих към теб? Много е просто дори за глупав човек. Ти си обикновен комплексиран човек при това фен на д-р Менгеле. Обърнах се към теб по две причини:
1. Открояваш се - защото си "жена" и то прекалено креслива.
2. Използвам те за събирателен образ на Ковидиотите и феновете на Менгеле.

Ако се замислиш много ще осъзнаеш че съм се ориентираш много добре.
* п.п. не използвай това, че си жена за някакво предимство. Ставаш жалка и смешна.
Получаваш повече от достъчно снизхождение само защото си "дама". Такова в женски форум няма да получиш. Там няма и да се откроиш с нищо. Ето защо се опитваш тук да използваш факта, че си жена. Но това, че си жена не стига.

Пак стигаме до заключението, че страдаш от липса на внимание (и мъжко, и женско).
 
Последно редактирано:
Тоя е като Бойко Борисов. Два дни подред не може да каже едно и също. Лъже здравата и по-лошото измисля си и си съчинява неверни твърдения в които вярва. Оставяй го.
Ало, вишиста. Като кара вишуту, там не те ли учиха, как се води дискусия? Да си пишеш постоянно със съмишлениците си е признак на изключително слаб характер и неумение да се аргументираш. Търсиш постоянно подкрепа в хората на твоето мнение, което издава лабилност, липса на самочувствие и съмнения в собствените способности. Ти колко пъти видя някой от нашия лагер да цитира другия и да се съгласява с мнението му?
 
В това ни е и проблема на повечето на тази позиция. Аз не мога да приема мерки, които са субективни, хаотични и понякога дори неадекватни - примерно изтръгването на пейките от парка....
Когато се обърне каруцата е лесно да хвърляш обвинения :) ясно е, че къртенето на пейките и затварянето на парковете беше грешка.
Но не може да сравняваш пейки с маски.
Аз по-скоро мисля, че не трябва да залитаме от едната крайност в другата.
Не твърдя че маските са решението. Няма едно решение на а проблема. Според мен е грешно когато не носиш отговорност да насочваш хората към едната или другата крайност.

П.п. фактът че се стигна до къртене на пейки означава, че властите не са били подготвени за такова мащабно нещо. Това донякъде оборва твоята теза - не приемаш нищо което не е на 100% работещо.
Ами...то няма такова. Значи никога няма да приемеш каквато и да е било мярка.
Айде кажи според теб какви мерки трябва да се въведат и направи изчисления колко хора ще умрат. След това ще може да говорим.
Ако цифрите са приемливи ще помислим по какъв начин ще носиш отговорност ако нешо се обърка. Защото задължително трябва да се носи отговорност. Това не ти е форума... говорим за човешки животи.
 
Последно редактирано:
Не взимам предвид това, че си жена. Повярвай и остави настрана комплексите си. В интернет няма никакво значение дали си жена или мъж.
Обърнах се към теб по две причини:
1. Открояваш се - защото си "жена" и то прекалено креслива.
Ясен е случаят. :)
 
Когато се обърне каруцата е лесно да хвърляш обвинения :) ясно е, че къртенето на пейките и затварянето на парковете беше грешка.
Но не може да сравняваш пейки с маски.
Аз по-скоро мисля, че не трябва да залитаме от едната крайност в другата.
Не твърдя че маските са решението. Няма едно решение на а проблема. Според мен е грешно когато не носиш отговорност да насочваш хората към едната или другата крайност.

П.п. фактът че се стигна до къртене на пейки означава, че властите не са били подготвени за такова мащабно нещо. Това донякъде оборва твоята теза - не приемаш нищо което не е на 100% работещо.
Ами...то няма такова. Значи никога няма да приемеш нищо.
Айде кажи според теб какви мерки трябва да се въведат и направи изчисления колко хора ще умрат. След това ще може да говорим.
Още от март насам съм казвал едно и също нещо. Има план за действие при вирусна пандемия. Точка, по точка, стъпка по стъпка. Сто и няколко страници подробно описано какво се прави в ситуация като тази. Прочетох го целия, хората, които са го писали, все едно за Кови са го писали. Прочети го, ако не те мързи. Ако бяха активирали този план + някои ъпдейти, дума нямаше да има от мен. Пише кой вицепремиер е отговорен, кои други министри са длъжни да му съдействат. Как цялата държавна машина да заработи като едно цяло за справяне с проблема. Всичко пише. Научно обосновано, логично до най-малкия детайл. Писан е след пандемията от птичи или свински грип, които са били много по-тежки от коронавируса.... Това че се игнорира готовия план и се активизираха някакви хаотични действия, на мен ми говори, че се търсят и други ефекти от ситуацията, не е само справяне с пандемията.
 
Шизофрения или просто тъпотия? Последно - помагат ли, ако се носят правилно или не помагат, понеже не е доказано, че спират вируса?
И последно... тва с по малкото вирус през маската било по-добре ми звучи като онн лаф за дето само главичката не било таковане :D

Цитирам по памет зам. министъра на здравеопазването. Мъдростта е изречена по време не един от брифингите.
"С маска пак се заразяваш, но го караш по-леко"
 
Аз нищо не твърдя. Твърдят го лабораторни лекари, професори и всякакви други специалисти.

Защо след като се носят маски има толкова много заразени, като са толкова ефективни? Как се заразяват?
Кои са тия лаборатории, които твърдят, че шансът да се заразиш при контакт с болен, било то с или без маска е ЕДНАКЪВ? Дай линкове.

Заразяват се хора, не САМО заради това, че се носят маски, само за да няма глоба, а и заради чисто нехайство. За пример може да броиш онзи от март, който е знаел, че е болен, след като се прибрал от чужбина, но си се е качил без маска на влака София-Варна, за да иде на гости. Или семейството, което се бяха събрали 15+ (че дали не бяха и 20+) човека, след прибиране от чужбина, след което всички светнаха позитивни. Ако не ме лъже паметта, по-късно имаше и починали..

Заразяваха се и по дискотеки, по училища, детски градини и тн. Онзи ден бях свидетел на тумба (над 15 деца), които бяха буквално навряни едно върху друго в беседка. И то деца на по 13-14 г. Това говори, че родителите им е все тая, а същите деца после ходят при баби/дядовци, че и често в магазините ги пускат без маски.

Сигурно под 20% си носят маските над носа, а вече гледам са нашумели и смешните шлемчета на брадата, които нищо не правят. И докато има другите 80%, ще си седим дома.
 
Още от март насам съм казвал едно и също нещо. Има план за действие при вирусна пандемия. Точка, по точка, стъпка по стъпка.
1. "вирусна пандемия? :D извинявай, стана ми смешно. Ние си използваме термини от които хал хабер си нямаме. Да не говорим, че националния план е за "грипна пандемия".
2. Този план за който говориш не е писан специално за ковид19, че да искаш да се изпълнява точка по точка. Моя лична теория е, че ако мерките през пролетта се бяха изчерпали със маски и затваряне на училища ситуацията щеше да си остане далеч по-добра отколкото е сега. Тогава предобрихме нещата, най-малко защото това не ни позволи да се подготвим за есенна вълна.
3. Може да се спори какъв е смисълът от този национален план. Най-малко защото той е писан и с препоръки на европейска здравна комисия, СЗО и т.н. Т.е. нямаше да открием топлата вода с този план. Доколкото знам е публичен и няма страна по света която да гое използяала. В действителност ли вярваш, че нещата са толкова прости?
4. Сега прочетох малко новини за това че гласували да влиза в сила и за актуализацията му. https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18...-Natcionalniia-plan-pri-gripna-pa_738698.html

Ето един цитат с който приключвам (точно на място е защото все едно министъра ти отговаря лично :Д) :

"Не знам за какъв реалистичен план говорим за COVID-19 и за каква респираторна инфекция. Предлагам ви да се хванем здраво за фактите. Грип и COVID-19 са две абсолютно различни неща, които нямат нищо общо", настоя в отговор на депутатите здравният министър Ангелов"
 
Последно редактирано:

Горе