Сектата на ковидитите

Ясен е случаят. :)
Какво е ясно? В единия цитат жена е в кавички.
Най-вероятно не си разбрала какво искам да кажа, но бъди сигурна че не е свързано с комплексаршина от твоите мащаби.
При теб трябва терапия. Дали ще е хормонална или може да минеш с някаква "обикновена" ще разбереш като посетиш специалист. Видно е че не става само с четене в интернет
 
Очевидно е, че си поредният влязъл тук да си мери предника.

Възможно е да си комплексиран заради малкия си пенис.

Очевидно е, че страдаш от липса на внимание , иначе нямаше да пишеш такива нелогични простотии.
Замисли се за момент: второто не изключва ли първото?
Не е лошо преди да пишеш да помислиш. Както виждаш и аз мога да извадя два цитата които си противоречат. Това май доказва, че двамата сме с еднакви диагнози? Доволна ли си че си приличаме.
 
Предполага се, че ако си с маска ще погълнеш по-малко вирусен товар и ще го изкараш безсимптомно, защото даваш преднина на имунната си система.
Тази мантра и нея я има. Това с този вирусен това от къде го измислиха не стана ясно. Но това което казвам е, че са установили ако вече си болен си по-леко се карала болеста...
 
Пич, остави ги, че заради теб ще пропуснат протеста на глашатая. Почва току-що и вече си мисля, че са изгладили ризите и чакат прочувствената реч. Честно казано, ако някой наистина е отишъл, ще бъде любопитно да сподели снимки. :D

ПС: Това към petrov.

Шарлатандито я разбирам. Жена на средна възраст, на която ѝ липсва каквото и да е внимание, решила да го замести с интернет изяви. И то безплатно... Да се намира на работа. Иначе в живота - краен социопат. Няма друго обяснение как човек може да е 24/7 във форума, да плещи за микро пениси и тем подобни простотии. Вероятно е веган и гледа поне 3 котки.

И последно... тва с по малкото вирус през маската било по-добре ми звучи като онн лаф за дето само главичката не било таковане :D
Аналогията е друга и перфектно кореспондира с ковид-а и разпространението му. Сам ще се сетиш, ако помислиш.
 
Последно редактирано:
ГЛУПАВА ЛИ СИ или страдаш от липса на внимание?

Мит: Ще вдишам твърде много въглероден диоксид, ако нося маска.

Факт: Маските могат да филтрират по-големи частици във въздуха, но въглеродният диоксид лесно може да бъде издишан през филтрите. Коронавирусните частици са 120 нанометра, кислородът е 0,120 нанометра, а въглеродният диоксид е 0,232 нанометра. Размерът на порите в маските N95 обикновено е от 100 до 300 нанометра, което означава, че средната единична пора ще позволи 1667 молекули кислород и 862 молекули въглероден диоксид. Други маски имат дори по-големи размери на порите, така че маската не може да ограничи потока на кислород или въглероден диоксид. Това не означава, че потребителят не се чувства ограничен. Математиката и физиката обаче не са съвместими с това чувство.

Маската е доста ефективна при блокиране на капчиците, които издишвате, кашляте или кихате. Средният размер на тези капчици е от 1000 до 10 000 нанометра, така че, носейки маската, предотвратявате капчиците да влязат във въздуха, за да може някой друг да вдиша.

Източник
И ти ли почна да разпространяваш тази идиотска глупост? Ако си запушиш устата, тогава се задушаваш от въглероден диоксид - за това едва ли ми спориш. Ако пред устата си сложиш найлон и пробиеш една малка дупка, тогава вече някакъв кислород идва до теб и макар, че ще дишаш изключително трудно, то пак въглеродният диоксид не е достатъчен, за да те задуши. Като пробиеш 2 дупчици, то увеличаваш кислорода и още повече подобряваш дишането (отново въглеродният диоксид спада). Като продължиш да пробиваш дупки, то стигаш до варианта на маска - кислородът е доста повече, но и въглеродният диоксид е значителен дял, доста над това при нормално дишане. Когато махнеш маската, тогава вече въглеродния диоксид спада много рязко за сметка на кислорода. Да, маската не спира въздуха изцяло (включително въглеродния диоксид), но го ограничава и това води до по-големи дози въглероден диоксид - факт, който математиката и физиката казва!
 
Ако маската спираше въздуха, то тя щеше да се надуе като балон след Х време употреба, щом задържа вътре въглероден диоксид. Маската не е херметически затворена система в която съдържанието на кислород да е по-различно от това навън.
 
Аз маската я ползвам само с цел избягване на хипервентилация.
 
Пред фактите и боговете мълчат:


Виж файлът 20295
Виж файлът 20296
Виж файлът 20297
Кое, ако не повишената смъртност в общ план е показателно за яростта на епидемията? Това и най-точния показател за това, че става нещо необичайно, защото винаги някой ще каже, че няма как да изтестваш всички(което вече си случва в България) и че някой е можело да умре от всичко друго, но не и от смъртоносен вирус, нищо че от 30 години и затлъстял, точно в деня в който се е инфектирал е започнал да се задушава.

Сигурно е ретрограден Меркурий и за това хората измират...

А сега драги ми Мангъровци, вземете и се скрийте в мишите дупки от които сте изпълзяли...
Какво казват статистиците по отношение на тези данни. Въпросът ми съвсем не е риторичен. Статистиката не е наука, която просто събира данни. Тя ги и анализира и прави заключения. Например прогнозите за изборите са точно дейност на статистите. Тук поне какво казват конкретно от тези резултати? И преди да ми кажеш, че нещата са очевидни, то ще те информирам, че за разлика от теб аз съм учил статистика и в случая определено се търси компетентно мнение от статистик.
 
Не свалям никого и нямам романтичен интерес към никого в този форум. С интересните се държа приятелски, щото са готини. Толкова е просто. Почти колкото вас, ама по-малко. ;)

Е то там ти е грешката, булка!

Ако си женско, или го раздаваш по-флиртаджийски, или си просто дразнител, дето трябва да бъде поставен на място (примерно в кухнята!)
 
Ако маската спираше въздуха, то тя щеше да се надуе като балон след Х време употреба, щом задържа вътре въглероден диоксид. Маската не е херметически затворена система в която съдържанието на кислород да е по-различно от това навън.
Не го спира изцяло, че да се надуе като балон. Намалява циркулацията му, което води до увеличаване на количеството въглероден двуокис в белия дроб. По народно му казват, че спира въглеродния двуокис, но реално само резултатът изглежда като такъв, а реално принципът е леко по-различен.
 
Тук поне какво казват конкретно от тези резултати?
Данните показват, че има разко повишение в броя на умиранията през последните дни, като данните показват, че има и рязко повишение в заболелите от КОВИД. Няма данни за увеличение на други причинители на смърт. За мен 2+2 прави 4.
 
Не го спира изцяло, че да се надуе като балон. Намалява циркулацията му, което води до увеличаване на количеството въглероден двуокис в белия дроб. По народно му казват, че спира въглеродния двуокис, но реално само резултатът изглежда като такъв, а реално принципът е леко по-различен.
Ще дишаш и издишаш по-дълбоко, ако се налага. Не е толкова трудно. И преди да ми кажеш, че има асматици и т.н, ще ти кажа, че ако всички които нямаха такива проблеми, хората с диагноза нямаше да има нужда да носят маски, ако наистина им е проблем. Същото е и при груповия имунитет създават от ваксините. Маската не пази основно теб, а другите. Както и ваксината пази освен теб и другите.
 
Е то там ти е грешката, булка!

Ако си женско, или го раздаваш по-флиртаджийски, или си просто дразнител, дето трябва да бъде поставен на място (примерно в кухнята!)
Нали знаеш, че интересът трябва да е от двете страни, иначе е подсъдимо. :D
 
Данните показват, че има рязко повишение в броя на умиранията през последните дни, като данните показват, че има и рязко повишение в заболелите от КОВИД. Няма данни за увеличение на други причинители на смърт. За мен 2+2 прави 4.
Аз лично в тази тема никъде не съм твърдял, че ковид не заразява и не е вреден. Заяждам се само с нещата, които определено са глупости. За ковид нямам мнение, защото нито съм лекар, нито биолог, нито съм статистик.
В случая не твърдя, че изводът ти е грешен, но определено има неща, които си пропуснал (и не са свързани с положението на планетите), които също трябва да се включат при изследването, а именно:
- Ранното застудяване тази година. Забележи, че без никакъв ковид смъртните случаи през януари са доста повече пред 2019 в сравнение с 2020.
- Взетите мерки през пролетта. Да, тогава пак имаше студени дни, но хората бяха насила набутани в къщите, както така беше намалено и разпространението на грипа. Това се вижда от статистиката. Така уцелелите тогава хора сега са допълнителна рискова група!

Какво ще излезе може би в крайна сметка? Ако мерките за стоене вкъщи от пролетта и затворените заведения и училища бяха приложени сега, то смъртността щеше да е много по-малка. Обратно - носенето на парцалите на устите е вятър работа, тъй като хората които нарушават тази забрана са изключително малко (и аз винаги нося маска където трябва), а статистиката ти показва ясно, че ефект няма болестта си се разпространява много успешно...
 
Ще дишаш и издишаш по-дълбоко, ако се налага. Не е толкова трудно. И преди да ми кажеш, че има асматици и т.н, ще ти кажа, че ако всички които нямаха такива проблеми, хората с диагноза нямаше да има нужда да носят маски, ако наистина им е проблем. Същото е и при груповия имунитет създават от ваксините. Маската не пази основно теб, а другите. Както и ваксината пази освен теб и другите.
Така е, но аз не коментирам това, а само констатацията, че наистина е вярно, че има повече въглероден двуокис в белия дроб. Дори не съм запознат дали изобщо това е вредно за организма. Забележките за размерите на молекулата и на вируса са нелепи като доказателствен материал!
 
Е то там ти е грешката, булка!

Ако си женско, или го раздаваш по-флиртаджийски, или си просто дразнител, дето трябва да бъде поставен на място (примерно в кухнята!)
Дразнител съм, ама от тия, гадните, дето не търпят някой да ги подрежда. :) В кухнята бях току-що - измих чиниите. Връщам се да ми обръщате внимание. ;)

Ти що опущи изборите? Това траурният ти аватар ли е? :)

Доволна ли си че си приличаме.
Не си приличаме достатъчно. Аз удрям наред, докато ти подбираш един, на вид по-слаб опонент и удряш в гръб. У наше село на такива им викаме страхливци. :)

Относно Мангъров и включването му в борбата на първа линия: току що го гледах по новините - каза, че ще опита да промени метода на действие отвътре. Това включва престой, начини на лечение, мерки за безопасност и т.н. Предстои да видим развръзката на спора. Ако Мънги умре от ковид или промени позицията си изцяло, значи ковидитите печелят състезанието.
 
Така е, но аз не коментирам това, а само констатацията, че наистина е вярно, че има повече въглероден двуокис в белия дроб. Дори не съм запознат дали изобщо това е вредно за организма. Забележките за размерите на молекулата и на вируса са нелепи като доказателствен материал!
То съдържанието на СО2 може да се увеличи и от непроветрюване вкъщи или от запушен нос и т.н. Въпросът е, че няма да се задушиш и да умреш, както много хора твърдят, че може да стане.
 
- Ранното застудяване тази година. Забележи, че без никакъв ковид смъртните случаи през януари са доста повече пред 2019 в сравнение с 2020.
- Взетите мерки през пролетта. Да, тогава пак имаше студени дни, но хората бяха насила набутани в къщите, както така беше намалено и разпространението на грипа. Това се вижда от статистиката. Така уцелелите тогава хора сега са допълнителна рискова група!

Какво ще излезе може би в крайна сметка? Ако мерките за стоене вкъщи от пролетта и затворените заведения и училища бяха приложени сега, то смъртността щеше да е много по-малка. Обратно - носенето на парцалите на устите е вятър работа, тъй като хората които нарушават тази забрана са изключително малко (и аз винаги нося маска където трябва), а статистиката ти показва ясно, че ефект няма болестта си се разпространява много успешно...
Факт е, че застудя рано, но това не може да е причина за такъв рязък скок в смъртните случаи.

Грипната епидемия в България миналата година свърши някъде в средата на Март, точно тогава бяха въведени мерките против коронавирус и извънредното положение(за справка ето някаква новина за Бургас:https://news.bg/regions/otmenyat-gripnata-epidemiya-v-burgasko.html) Т.е не сме изпитали някакво облекчение на обстановката от този факт. Ако си спомняш, имаше вторична епидемия от Грип тип Б, точно преди началото на Ковид епидемията и много скептици твърдяха, че тестовете са грешни, крият се случаи на коронавирус и т.н и се замаскират като грип тип Б. Имах познат, който изкара грипа и се кълнеше, че е изкарал коронавирус, докато не си направи антигенен тест и не видя, че няма антитела за ковид и се спря да бръщолеви глупости.

Маските НЕ СА самостоятелно спасение, но са част от комплекс от мерки които трябва да бъдат взети. Един човек да се зарази по-малко заради маска, то трябва всички да ги носим и значи са имали ефект. Както и трябва да бъдат върнати ВСИЧКИ мерки от пролетта + вечерен час около 21 часа до 6-7 сутринта, като изключение се парви само за служители в непрекъсваеми производства, както и производство на хляб и хлебни изделия, за да се избегнат масови домашни събирания, докато се стабилизира обстановката.
 
Както и трябва да бъдат върнати ВСИЧКИ мерки от пролетта + вечерен час около 21 часа до 6-7 сутринта, като изключение се парви само за служители в непрекъсваеми производства, както и производство на хляб и хлебни изделия, за да се избегнат масови домашни събирания, докато се стабилизира обстановката.

124051737_3429648883779036_9184904930345687185_n.jpg
 
То съдържанието на СО2 може да се увеличи и от непроветрюване вкъщи или от запушен нос и т.н. Въпросът е, че няма да се задушиш и да умреш, както много хора твърдят, че може да стане.
Кажи, честно това сериозно ли го мислиш?
 

Горе