Сектата на ковидитите

Оказва се, че освен че не гледаш, ти слушаш избирателно. Но спокойно, разбирам те. Когато човек вярва в нещо трудно може да бъде разубеден. (Особено конспираторите. На тях каквото и да им предложиш те няма да го приемат защото това за тях ще е краят).
Аз как разбрах, че има нещо гнило в твоята история? ти защо не се осъмни. Разбирам, че си се почувствал късметлия когато си пуснал БНТ и двама доктори са ти защитили тезите които развиваш по цял ден във форума, но след първата еуфория е трябвало да провериш информацията за да не ставаш смешен. Нищо де. За другия път ще знаеш.


Айде малко разведряване. В този твой цитат подмених две думи. Толкова дълбоко пропит със смисъл е, че запази неговата ценност.
Малко като тълкуването на законите казваш :) Не е врат а шия. Факт има хора които не са за болница, факт няма пандемия има истерия.
 
Малко като тълкуването на законите казваш :) Не е врат а шия. Факт има хора които не са за болница, факт няма пандемия има истерия.
За термина "пандемия" си има точно и ясно определение.
Факт - пандемия има.
Факт - паника има до някаква степен основателна. Но е факт и това, че по-голяма беше в началото. Сега паниката се създаде най-вече заради това, че държавата не си свърши работата по подготовката на здравната система ЦЯЛО ЛЯТО. Паниката сега се създава от това, че хора умират вкъщи или в линейката. Това е нещо което в 21 век не трябва да се случва, особено след като ТИ казваш, че няма пандемия!
Факт - отричането също е вид защитна реакция на организъма. Ти не може да го осъзнаеш, но организъма знае, че няма да може да се справиш ако разбереш истината. По-добре е да си конспиратор, отколкото побъркан ненормалник който да се разхожда по улиците. Природата си знае работата и аз не те обвинявам за това, че си залитнал в едната крайност.
 
Eeee. не! Зачетох се отново в твоя пост и доста се посмях.


Ами почти никой. Разчитаме на теб. И между другото от доста време няма канал 1. :D


давай направо към сензацията - по-сбито и... СИНТЕЗИРАНО. Нямам търпение.


тук използваш майсторския похват чрез който държиш публиката в напрежение. (Става ми смешно само като си представя как си изглеждал докато си писал това нещо).


Спри се бе човек! Доктора не каза "много". Каза "има и болни които не са за болницата". Вкарваш му думи в устата за да ни внушиш огромна бройка. Нормално е когато твоят град още от началото не се справя с пандемията да търсиш оправдания.


Заключение:
Излез от филма. Ситуацията е по-сериозна отколкото си мислиш. Няма конспирация. Няма идея за намаляване на световното население от Бил и жена му.
п.п. за съжаление мисля, че след преболедуване ти ще си част от онази 1/5. Такова яростно отричане на нещо не е нормално. Не знам какво очакваш за да повярваш - искаш да видиш вируса да се разхожда по улицата ли?

Ама извинявай, канал 1, К1 или както там се казва, не бях гледал от години, да не говорим за така наречените им новини. Ти щом го знаеш как точно се казва си е твой проблем. Продължавай да черпиш информация от там и ще си най-осведомения за всичко. За вируса ще си най-осведомен, както се вижда. Всичко ти е ясно, има смъртоносен вирус, трепе наред, трупове по улиците, детски трупчета в хладилните камери.... Болниците и те пълни със смъртници... А и чувалите за трупове са на свършване ... Леле, леле, идат, идат на талази...

Умнико, нали аз пратих теб и тези като теб да го гледат, мислиш ли, че не съм се сетил, че ще се хванеш за всяка дума дали е точно цитирана. Толкова си се уплашил, че вече не виждаш съвсем ясни сигнали, че нещо не е наред с тоя вирус. Ама живей си в страх, слагай маската и никакво излизане, може и да оцелееш ....
 
И ще завърша за днес с едно нещо писано през 41-година на миналия век. Белким някой се замисли поне малко за важните неща....

Млад демон към дявола: - Как успя да пратиш толкова много души в ада?
Дяволът:
- Чрез страха!
Младият демон:
- Браво на теб! И от какво се страхуваха? Войни ли? Глад ли?
Дяволът:
- Не... Болест!
Младият демон:
- Не се ли разболяха? Не умираха ли? Нямаше ли лек?
Дяволът:
-..... Не се разболяха. Те направо умряха. А имаше лек...
Младият демон:
- Не разбирам...
Дяволът:
- Повярваха, че единственото нещо, което трябва да запазят на всяка цена, е ЖИВОТЪТ!!!
Спряха да се прегръщат... Спряха да се поздравяват!!! Оставиха всички човешки контакти.... Оставиха всичко, което беше човешко! Останаха без пари. Загубиха работата си. Избраха да се страхуват за живота си, дори ако нямаха хляб да ядат. Вярваха на чутото, четяха вестници и сляпо вярваха, че четат истината. Отказаха се от свободата. Никога повече не напуснаха дома си. Не ходеха никъде. Никога повече не посетиха приятели и семейство. Целият свят се превърна в огромен затвор с осъдени доброволци.
Доброволно приеха всичко!!! Всичко това, за да преживеят още един мизерен ден....
Не живееха, а умираха всеки ден!
Беше твърде лесно да се отнемат мизерните им души...#

C. S. Lewis - Книга написана през 1941. г.
 
За термина "пандемия" си има точно и ясно определение.
Факт - пандемия има.
Факт - паника има до някаква степен основателна. Но е факт и това, че по-голяма беше в началото. Сега паниката се създаде най-вече заради това, че държавата не си свърши работата по подготовката на здравната система ЦЯЛО ЛЯТО. Паниката сега се създава от това, че хора умират вкъщи или в линейката. Това е нещо което в 21 век не трябва да се случва, особено след като ТИ казваш, че няма пандемия!
Факт - отричането също е вид защитна реакция на организъма. Ти не може да го осъзнаеш, но организъма знае, че няма да може да се справиш ако разбереш истината. По-добре е да си конспиратор, отколкото побъркан ненормалник който да се разхожда по улиците. Природата си знае работата и аз не те обвинявам за това, че си залитнал в едната крайност.
Виж по-напред поста за работното ми място в Англия. Отделно и сестра ми зет ми работят във ВМА. С още две медицински лица от страна на жена ми. Всички тези хора малко различни неща виждат и знаят от показните прескоференции и да ти кажа в голям филм сте с тази корона.
 
Ама извинявай, канал 1, К1 или както там се казва, не бях гледал от години, да не говорим за така наречените им новини. Ти щом го знаеш как точно се казва си е твой проблем.
Нещо много си се напрегнал :) Това за канал1 трябваше да е закачка! Не се оправдавай защото колкото повече упорстваш, толкова по-зле става.
Бил ме пратил да го гледам. Ще ти повярвам, ама друг път.
Не го бях гледал когато ти отговорих, че има нещо което не се връзва ( пост #412 ). Чак след един час все пак реших да проверя дали не греша. Може би още в началото щях да го гледам ако беше дал линк. След един час реших да го намеря защото ми беше любопитно. Знаех си, че не е точно така както го изкарваш и се оказах прав.
Препоръчвам ти да си вземеш почивка от темата. Първо защото не печелиш нищо като пишеш в нея. Второ изглежда си се напрегнал. И трето което е в следствие на предното - започваш да допускаш елементарни грешки.
 
Виж по-напред поста за работното ми място в Англия. Отделно и сестра ми зет ми работят във ВМА. С още две медицински лица от страна на жена ми. Всички тези хора малко различни неща виждат и знаят от показните прескоференции и да ти кажа в голям филм сте с тази корона.
След прелистването на 5-6 страници назад и бърз преглед през профила ти не успях да открия този пост Ако може линк.
Ако не е нещо УАУ - не си прави труда да го търсиш. ;) особено щом д-р менгеле вече е шеФ. Няма нищо чудно в това някоя сестра във ВМА да има по-различно мнение. Ако толкова вярва в него - излиза с името си и защитава тезата (както прави д-р менгеле).
 
Нещо много си се напрегнал :) Това за канал1 трябваше да е закачка! Не се оправдавай защото колкото повече упорстваш, толкова по-зле става.
Бил ме пратил да го гледам. Ще ти повярвам, ама друг път.
Не го бях гледал когато ти отговорих, че има нещо което не се връзва ( пост #412 ). Чак след един час все пак реших да проверя дали не греша. Може би още в началото щях да го гледам ако беше дал линк. След един час реших да го намеря защото ми беше любопитно. Знаех си, че не е точно така както го изкарваш и се оказах прав.
Препоръчвам ти да си вземеш почивка от темата. Първо защото не печелиш нищо като пишеш в нея. Второ изглежда си се напрегнал. И трето което е в следствие на предното - започваш да допускаш елементарни грешки.
Точно обратното е. Не мога да се концентрирам в това, което пиша, че имам много по-важна работа в момента. Пиша го междудругото, че и през телефона повечето пъти. Затова може да ти изглеждам малко разсеян. През телефона изтървам и много букви... Аз съм в темата да си почивам, не за да се товаря. Ако беше тук от самото начало щеше да знаеш.... Повечето от участниците в темата знаят, че доста често пиша неща , само за да провокирам реакция и не ми се вързват. Ама ти като новобранец си доста лесен :)

Писах поста малко след самите новини, как да ти дам линк, като не беше качено още?
 
Казах ти да спреш да се оправдаваш. Не може от два цитата всичките ти да са грешно интерпретирани! Нямаш оправдание за това. И като не е бил качен, аз как да проверя дали е вярна информацията.
Когато разпространяваш някаква информация (особено по чувствителна тема) трябва да си особено внимателен. темата не за между другото както я използваш ти. По-добре си намери някакво друго занимание което да не е с такова голямо потенциално вредно въздейстие.
 
Казах ти да спреш да се оправдаваш. Не може от два цитата всичките ти да са грешно интерпретирани! Нямаш оправдание за това. И като не е бил качен, аз как да проверя дали е вярна информацията.
Когато разпространяваш някаква информация (особено по чувствителна тема) трябва да си особено внимателен. темата не за между другото както я използваш ти. По-добре си намери някакво друго занимание което да не е с такова голямо потенциално вредно въздейстие.

Сега пък ти се напрегна нещо. Успокой се, отслабваш си имунната система, ще те хване коронавирус.

Аз да спра да се оправдавам, а ти не се усети как изписа 100 тона глупости на вятъра :D
 
Защитаваме тъпи тези, нямаме факти, нямаме мнение... Важното е да сме “алтернативни”.

Излагаш се здраво.
С какво точно се излагам? С това, че ти предложих да направиш прост експеримент и да провериш на практика дали маската пречи на потока въздух, вместо да носиш от девет кладенеца вода. Ама човека без собствено (чети изградено на база анализ) мнение си ти. Само повтаряш като папагал едно и също.

Тия тъпотии мозъкът ли ти ги ражда или ги получаваш директно по канала за връзка с извънземните?
 
Това е страницата с умиранията. На дъното има Excel таблици, от които изчислявам общо умрелите за година така:

2015 - 108675
2016 - 105628
2017 - 107835
2018 - 106527
2019 - 105956

Така. Намирам още 2 източника с данни за смърност по години. ТУК и ТУК. Данните и от двата източника са едни и същи, и те са:

2015 - 110117
2016 - 107580
2017 - 109791
2018 - 108526
2019 - 108083

Разлика:

2015 - 1442
2016 - 1952
2017 - 1956
2018 - 1999
2019 - 2127

Моля някой фен на короната да ми провери сметките и да каже къде съм сбъркал. И ако не съм - от къде идват разликите? :rolleyes:
 
Това е страницата с умиранията. На дъното има Excel таблици, от които изчислявам общо умрелите за година така:

2015 - 108675
2016 - 105628
2017 - 107835
2018 - 106527
2019 - 105956

Така. Намирам още 2 източника с данни за смърност по години. ТУК и ТУК. Данните и от двата източника са едни и същи, и те са:

2015 - 110117
2016 - 107580
2017 - 109791
2018 - 108526
2019 - 108083

Разлика:

2015 - 1442
2016 - 1952
2017 - 1956
2018 - 1999
2019 - 2127

Моля някой фен на короната да ми провери сметките и да каже къде съм сбъркал. И ако не съм - от къде идват разликите? :rolleyes:
Не се броят така "умиранията" от ковид.
За целта се ползва нова математика:

124051737_3429648883779036_9184904930345687185_n.jpg
 
Лекарят, който не се отрече от науката за пари, пък сектантите нека продължават да сеят внушения, че гони комерсиални цели:

 
Интересно е защо въобще и маска слага - какво стана с имунитета и че всеки трябва да го прекара? Нанди ти сега след като идола ти сложи маска , ще сложиш ли ?
 
Интересно е защо въобще и маска слага
„Проведох разговор с доц. Мангъров още вчера и лично съм го помолил активно да се включи в битката с коронавируса. Той пое този ангажимент и има заповед от вчера за началник в клиниката, в която се лекуват всички пациенти с коронавирус в тази болница. Единственото ми изискване е да спазва строгите противоепидемични мерки и носенето на предпазни средства”, заяви проф.д-р Костадин Ангелов, министър на здравеопазването.

Източник
 
Интересно е защо въобще и маска слага - какво стана с имунитета и че всеки трябва да го прекара? Нанди ти сега след като идола ти сложи маска , ще сложиш ли ?

Слагам, когато е неизбежно, но гледам да е за кратко. На Камен може да му няма нищо и да си спи с нея, но аз лично с това се задушавам. Не мога да търпя влагата по лицето си от дъха, а и психологическата бариера я има - никога не съм мечтала да ходя с бурка. Смях ви се, когато казвахте, че скоро ще ходим забулени (заради бежанците), ама се оказахте прави. :)
 
„Проведох разговор с доц. Мангъров още вчера и лично съм го помолил активно да се включи в битката с коронавируса. Той пое този ангажимент и има заповед от вчера за началник в клиниката, в която се лекуват всички пациенти с коронавирус в тази болница. Единственото ми изискване е да спазва строгите противоепидемични мерки и носенето на предпазни средства”, заяви проф.д-р Костадин Ангелов, министър на здравеопазването.

Източник
В такъв случай не приемаш. Нали обявиха мерките и същият този човек обяви протест за това (състоял се вчера). Излиза, че за малко повече пара ще се съобрази. ;)
 
В такъв случай не приемаш. Нали обявиха мерките и същият този човек обяви протест за това (състоял се вчера). Излиза, че за малко повече пара ще се съобрази. ;)
Много ли те мързи да четеш? Явно да!

Смешни сте. Ако не сложи маска, веднага ще скочите: "Той застрашава живота на хората". Като я сложи - "айде продаде се за малко пари". Толкова ли не можете да вденете, че ако му трябваха пари, още пролетта щеше да клекне, да влезе в "щаба", и да напълни гушата като Майтапчийски и ко. Това е по-лесният и сигурен вариант за финансов успех, а не продажбата на билки и тестове, които му приписвате, без да сте приложили никакви доказателства.

Докато говорихме, ви чух да кашляте. Да не би и вие да сте пипнали заразата?





- Какво като кашлям? И на мен няма да ми се размине. Спомням си през 2009 година, когато бе епидемията от свински грип, първият случай бе с пациент в правителствена болница. Отидох там, за да консултирам и какво мислите видях. Всички бяха забулени. Бях без нищо и не се заразих. Много по-късно прекарах свинския грип.
 
Излиза, че за малко повече пара ще се съобрази.
Човек трябва да е сляп, за да не види, че тоя е един обикновен службогонец, който гони материалната изгода. От първия ден на епидемията твърди неща които му носят само и единствено лична изгода.
 

Горе