DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

LTD (ООД) в UK се открива за 30 паунда нагоре според екстрите и става за 1 ден. Скъпото при такава фирма е счетоводството, плаща се на англииски счетоводител по техните тарифи и понякога този разход излиза повече от данъците.

http://www.uk-plc.net/website/our-packages-in-detail-12891.htm

не съм realdark но надявам се съм бил полезен. Амеркинаска фирма е по добре. А за скорост на обслужването не можем въобще да сравняваме с бг
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

@realdark коко пари ти излезе откриването на фирма?

Откриването на фирма в USA от БГ (онлайн) излиза около 2000$. Ако си там на место - според мен не повече от 100$.

Безумно е да се сравнява USA пазара с UK. Нито като брой потенциални клиенти нито като манталитет.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Фирмата ми е регистрирана в БГ и ми излезе към 800лв. с адвокат! С dropshiper-ите с които ще работя няма проблем че съм от БГ, само трябва ди плащам. Лошото е, че ако имаш клиенти от CA и TX имаш допълнителни разходи - съответно 7.25% и 8.25% . Тези проценти се махат ако имаш фирма в USA - т.е. трябва да имате булстат (не знам как се казва за САЩ)! Значи на този етап няма да пробвам европейските пазари, или пък може - ще пробвам с някоя афилейт и ще видим, хубавото е че за тези програми не ти трябва голям капитал, стигат и 7% за домейн и другото идва от оптимизацията.

П.П. Имам питане - ако съм си харесал име(напр. cars.com) и искам да вмъкна в него store или shop (carshop.com, carstore.com), но и двете имена са заети дали ще придава авторитет ако слажа market (carmarket.com)? Или да си търся друго име в което мога да си вмъкна store или shop.
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Мерси за отговорите , за откриването ми стана ясно . какво са иначе годишните разходи? Доколкото знам в бг примерно трябва да плащаш осигурително вноски на едно лице.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-business много добра тема

мога да се пробвам някой ден по твоята схема
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Мерси за отговорите , за откриването ми стана ясно . какво са иначе годишните разходи? Доколкото знам в бг примерно трябва да плащаш осигурително вноски на едно лице.

Плаща се само годишен щатски данък печалба. Ако фирмата е в щата Delaware където има много данъчни облекчения - този данък е само 200$ годишно. Което е нищо работа. Други разходи по фирмата няма. Е и годишните данъци печалба по даначна декларация разбира се.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Докато си цъках по продуктите на доставчика забелязах да има две цени:

Яке
MSRP: 190$ - това до колкото разбрах е препоръчителна цена
Wholesale: $80 - това е цената на която аз го купувам

Дънки
MSRP: 81$
Wholesale: 19.40$

Та мисълта ми е да продавам якето на на 190$ или да си сложа моя надценка напр 30% и да го продавам на 117$? Малко се съмнявам някой да го продава на препоръчителна цена, вие как мислите?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Докато си цъках по продуктите на доставчика забелязах да има две цени:

Яке
MSRP: 190$ - това до колкото разбрах е препоръчителна цена
Wholesale: $80 - това е цената на която аз го купувам

Дънки
MSRP: 81$
Wholesale: 19.40$

Та мисълта ми е да продавам якето на на 190$ или да си сложа моя надценка напр 30% и да го продавам на 117$? Малко се съмнявам някой да го продава на препоръчителна цена, вие как мислите?

Здрасти,
MSRP означава Manufacturer Suggested Retail Price.
Значи, по принцип компаниите с които аз работя винаги имат 3 цени:
Wholesale, DropShip i MSRP.
(някой имат и цена на дребно но много рядко)
Ще поразясня какво представляват тези цени и малко подробности.

Wholesale Price - това е цена на едро. Като обикновенно склада (или производителя) имат различни цени на едро в зависимост от обема който се закупи. например една цена на едро ако купите 1000 бройки и друга ако купите 10000. МОгат да имат и цена на едро за покупки между 1000-3000$, 3000-10000 и над 10000.
Важно е да се знае че тази цена е наистина цена на едро. Или отиваш в склада плащаш и си вземаш стоката или ти я пращат с контейнер или както там дойде и си плащаш и транспорта.

DropShip price - Тази цена в 99% от случайте е по висока от Wholesale Price. За това може да се получат следните парадокси. Производителя Х има wholesale price за твоите дънки 30$ и dropship цена 50$.
Става неприятно ако някой склад си е купил на едро дънките за 30$ и рещи да ги продава за $49. Ти с твойта чена от $50 загиваш. Аз имам такива случай. Става неприятно и не може да се конкурираш с тях. НО това са редки идиоти които работят на принципа на Вуте да му е зле.

MSRP (Manufacturer Suggested Retail Price) - това е препоръчителна цена в интернет. Обикновенно тя е приблизителна и не е задължителна. Само е ориентировъчна. Трябва обаче много да се внимава и с нея. Някой производители (складове) не препоръчват да се продава под тази цена. Даже налагат МСПР програми и трябва да подпишеш споразумение че няма да продаваш под тази цена или няма да работят с тебе. Това е също малко неприятно някой да ти дава наклон на ...ама няма как - трябва да се съобразяваме с някой неща.

Това е на кратко.

Моя съвет към realdark е да ги попиташ дали Wholesale Price е и твоята дропшип цена защото малко ме съмнява ти да продаваш по 5 бройки месецно а те да ти ги дават на цена на едро. А ако нямат ограниччение да не падаш под MSRP съвета ми е да не минаваш директно на вариянт 30% а да огледаш първо цените на конкурентите. Ако конкурентите ти продват всички на 170-180$ - продавай на $150-160 а не на $117.

Надявам се да съм бил полезен
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Много ми помогна, сега ще вида как е при конкуренцията. В моя случай цена винаги ще бъде Wholesale и няма минимално количество на поръчката. Благодаря ти за изчерпателния отговор.

П.П. Сега погледнах конкуренцията и забелязах, че тези продукти които ще предлагам при тях в голяма част ги няма (съвпадат не повече от 5% на пръв поглед), и си мисля да ги пусна на MSRP и да не начислявам shipping (т.е. Free). Врмете що си покаже ако не върви смъквам цените :).
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Реалдарк, би ли обяснил как си регистрира фирма в САЩ от България. Благодаря предварително
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ако имаш парите просто се свързваш с адвокат и той поема нещата с регистрацията на фирмата, за тези неща по запознат е E-Business.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Реалдарк, би ли обяснил как си регистрира фирма в САЩ от България. Благодаря предварително


Напиши в Google: incorporate business in USA
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Сега се разтърсих в Г. и намерих това:

Може да ти свърши работа. Понеже не мога да сложа връзка в форума ако те интересува ми пратил ЛС.

Domestic Package is $125.00 + State Fees.
The following services are included in this package:

* Name Availability Check / Name Reservation;
* Preparation and filing of Certificate of Incorporation (Articles of Organization) / Certificate of Formation (Certificate of Organization);
* Preparation of customized by-laws / Management Agreement (Operating Agreement);
* Notarization (if required);
* Preparation of Statement of Incorporator / Organizer;
* Order audit for compliance with the requirements of the relevant state.



Our International Package is $350.00 + State Fees
The following services are included in this package:

* Name Availability Check / Name Reservation;
* Preparation and filing of Certificate of Incorporation (Articles of Organization) / Certificate of Formation (Certificate of Organization);
* Preparation of customized by-laws / Management Agreement (Operating Agreement);
* Preparation of Statement of Incorporator / Organizer;
* Obtain certified copy of Certificate of Incorporation (Articles of Organization) / Certificate of Formation (Certificate of Organization);
* Order audit for compliance with the requirements of the relevant state;
* Notarization;
* Certification by Apostille;
* Free Registered Agent Service until next annual report due date.



Optional Services:

* Registered Agent Service/Statutory Representation Service
o $135.00 per year (AR, DE, FL, MA, OR and NY);
o $160.00 per year (all other states)
* Name Availability Check - $20.00
* Name Reservation - $55.00
* Corporate / LLC Kit
o $85.00 (Standard)
o $90.00 (Premium)
* Stock / Membership Interest Certificates - $38.00 for set of 20 certificates
* Stock Certificate Preparation - $30.00 per Certificate
* Preparation of Consent of Directors/Managers, Operating Agreement/By-Laws, Stock Certificates - $75.00
* Corporate Compliance Service - $125.00 per year
* Notary Service - $20.00 per Document
* Legalization (Apostille or Embassy) - $70.00 per document
* Document Retrieval - $75.00 per document
* Expedited Service - $90.00 plus applicable state fees
* Mail Forwarding Service - $300.00 per year
* Fax Forwarding Service - $300.00 per year
* Preparation and Filling of document with Secretary of State - $135.00 per document

В по задните постове пише в кой щат има много данъчни облекчения! Само не знам как ще стане номера с банковата сметка в Щатите.
 
Последно редактирано:
ЗА И ПРОТИВ Free Shiping

Много ми помогна, сега ще вида как е при конкуренцията. В моя случай цена винаги ще бъде Wholesale и няма минимално количество на поръчката. Благодаря ти за изчерпателния отговор.

П.П. Сега погледнах конкуренцията и забелязах, че тези продукти които ще предлагам при тях в голяма част ги няма (съвпадат не повече от 5% на пръв поглед), и си мисля да ги пусна на MSRP и да не начислявам shipping (т.е. Free). Врмете що си покаже ако не върви смъквам цените :).

Един съвет (хитрина).
Начисляването или неначисляването на shipping е мощен инструмент за печалба.
Повечето хора си мислят че американците са достатъчно тъпи да се връзват на FREE SHIPPING. И да е било - вече не е така. Хората знаят че безплатен обяд няма.
Та каква е хитрината. Аз препоръчвам да не се работи с FREE SHIPPING. Сега ще обесня защо.
Ако ще работим с безплатна доставка - трябва да я генерираме в цената. И за да не сме на загуба генерираме най високата цена на доставка - да речем 35$ е най-скъпия транспорт zа чифт от твоите дънки. Ако си решил цената ти да е $50 , добавяме 35 и крайната ти цена е 85$. И си спокоен че винаги ще си на печалба от където и да е клиента.

1 случай:
Приемаме че работим с Free Shipping . И Да приемем че имаме скалд във Флорида. Цената на твоите дънки е $85 и имаме free shipping.
-Получаваш поръчка от клиент от Флорида. Реалния Щипинга е $8. Крайната цена на клиента си е $85. И той е супер доволен че за $85 си е купил дънки ( в другите сайтове са по $90). А ти си доволен че при заложена цена на шипинг 35$ сега си платил само 8. $27 си на печалба само от шипинга.
- Получаваш поръчка от клиент от Калифорния (много далече от склада във Флорида). Реалния Щипинга е $35. Крайната цена на клиента си е $85. И той е супер доволен че за $85 си е купил дънки ( в другите сайтове са по $90). А ти си доволен че имаш продажба. Не си много доволен че е така далеко ама няма как.

2 случай:
Приемаме че не работим с Free Shipping . И Да приемем че имаме скалд във Флорида. Цената на твоите дънки си е пак $50.
- Получаваш поръчка от клиент от Флорида. Щипинга е $8. Крайната цена на клиента е $58. И той е супер доволен че за $58 си е купил дънки ( в другите сайтове са по $90). Просто е късметлия. Че склада е на близо.
- Получаваш поръчка от клиент от Калифорния (много далече от склада). Щипинга е $35. Крайната цена на клиента е $85. И той е супер доволен че за $85 си е купил дънки ( в другите сайтове са по $90). А ти си доволен че имаш продажба.

Да оценим сега 2-та случая. При първия клиента винаги купува на твърда цена. А ние имаме голяма изгода ако клиентите ни са от близо. Печелим от шипинга.
Във втория случай Клиентите купуват на различна цена. За нас няма значение от къде са защото винаги си начисляваме тилкова колкото струва шипинг.

При първия случай ше имаме допълнителна печалба при клиенти близко до склада. При втория нямаме. Кой вариянт да изберем. Моята логика е че добрият бизнесмен ще избере вариянт 2. Без Free Sipping.
Защото добрия бизнесмен трябва да мисли първо за клиента и позле за своята печалба.
Според мен клиент купил си дънките само за $58 ( в другите сайтове са по $90) просто става ваш клиент завинаги. И ще ви генерира още продажби като знае колко евтин е шипинга.
В първия случай клиента почти винаги (95%) е измамен защото плаща за транспорт повече от колкото ти плащаш. А това си е чиста измама. Е на хората това не им харесва.
Има още един психологически момент. На другите сайтове цената е $87, $88, $90 твърдо с безплатен шипинг. А при тебе е $50 !!!! Просто веднага грабва окото. Нищо че ако клиента ако е далече ще му стане цената 85-86. Ами ако е на близо? става само $58. Е? Доволен клиент имаме? А това е най важното в този бизнес!
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

реалдарк, бих ти пратил лс, но ти си ги забранил
:)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не съм забранявал нищо и не знам защо се получава така. Виж това company-express.net
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз ли не мога да разбера или не знам , прегледах гоогле , навсякъде искат около 250-300$ . Откъде идва разликата до 2000лв?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Допълнителни услуги:

* Registered Agent Service/Statutory Representation Service
o $135.00 per year (AR, DE, FL, MA, OR and NY);
o $160.00 per year (all other states)
* Name Availability Check - $20.00
* Name Reservation - $55.00
* Corporate / LLC Kit
o $85.00 (Standard)
o $90.00 (Premium)
* Stock / Membership Interest Certificates - $38.00 for set of 20 certificates
* Stock Certificate Preparation - $30.00 per Certificate
* Preparation of Consent of Directors/Managers, Operating Agreement/By-Laws, Stock Certificates - $75.00
* Corporate Compliance Service - $125.00 per year
* Notary Service - $20.00 per Document
* Legalization (Apostille or Embassy) - $70.00 per document
* Document Retrieval - $75.00 per document
* Expedited Service - $90.00 plus applicable state fees
* Mail Forwarding Service - $300.00 per year
* Fax Forwarding Service - $300.00 per year
* Preparation and Filling of document with Secretary of State - $135.00 per document

От тези нещица ;).
 

Горе