Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Тук няма да се съглася с теб.

Като виден "антиваксър", съм напълно ЗА ваксините срещу наистина смъртоносни инфекции.
Ти имаш доста романтична представа за ваксините от онова време. И да, очевидно те винаги са били представяни по този начин, като спасителите на човешката цивилизация. И то не веднъж, а многократно са ни спасявали... така поне се твърди.

Аз не знам какво точно е било, не съм раздавал ваксини на хората и не съм правил наблюдения и статистики как са им се отразявали. Доктори и имунолози са го правили това, но пък аз никога не съм имал много голямо доверие на докторите и подхождам скептично. Големия проблем е, че самата тематика допуска много предположения. Ако имаш болен и му дадеш хапче, можеш сравнително лесно да заключиш дали хапчето му е помогнало когато съвсем скоро го видиш оздравял. Трябва също така да наблюдаваш за странични ефекти. Ваксините обаче се раздават на здрави хора с предположението, че някога в неясното бъдеще ще ги предпазят от нещо, което дори може отдавна да е изчезнало. И при тях също трябва да наблюдаваш за странични ефекти.

Но загиналите вируси във ваксинката, да кажем че им имам доверие на тях. Идеята с умрялото вирусче, което кара тялото да го инспектира и да се запознае с него, така че в бъдеще когато види живо такова да знае как да реагира на него - това го разбирам, намирам логиката и съм съгласен. Само че във ваксинките няма единствено умряли вирусчета. То е както храната - купуваш си салам, обаче в салама ти има една дузина Е-та. Купуваш си краставици, обаче в краставиците нитрати. Купуваш си диетична напитка без захар, обаче в напитката има аспартам. Купуваш си напитка със захар - радваш се на живота без да разбираш колко вредна е тая захар, понеже е в повечето храни и ти се струва че е безвредна.

Щото ако бяха само и единствено безобидни умрели вирусчета, защо тогава е имало такива документални филми още от онова време, говорещи за онези ваксинки по същия начин по който ние сега говорим за сегашните?
 
Да ама това че някога са ме боцкали не значи, че сега бих се боцнал. Тогава нито съм разбирал какво и защо ми бодат, нито съм се интересувал. Давал съм съгласие и съм запретвал ръкава, но определено не е било информирано съгласие. Когато сме деца, па дори и ученици и студенти, до голяма степен го има тоя момент дето правим каквото "големите" кажат, без да се противим. Затова като са ни казвали да ходим на манту и подобни такива - няма не искам, няма недей. Преглъщаме някак усещането за принуда и тръгваме. Не сме си знаели нито правата, нито вероятните последствия ако откажем, нито нищо. Директно сме се подчинявали. Това дори в днешно време е така при повечето хора в много сфери на живота, затова в много голяма степен всички изпълняваме някакви неща спуснати от правителствата само защото така са ни казали. Сляпо подчинение.

Когато обаче човек обърне малко по-сериозно внимание на нещата в обществото, седне да се пообразова и си направи изводите, на повърхността изплуват странни неща. Правителството вече не е това невероятно (най-често грубо) създание с божествен характер. Появяват се едни причинно-следствени връзки, които са били невидими преди това или са изглеждали съвсем различно. Изведнъж разбираш, че правителството всъщност може да прави грешки. И то не само че може, ами ги прави в не малки количества. И не само правителството, а и други такива големи структури с власт - компании, организации. Оказваш се в средата на един водовъртеж от чужди намерения за това как да живееш собствения си живот. Някои добри намерения, но някои лоши.
Аха. Опитай се да отидеш в друга държава, в която имат какви ли не шитни, и не се ваксинирай (примерно малария), и после пак ми говори дали няма да се боцнеш. Не стъпвай толкова смело. По тази логика още щяхме да си имаме чума и какво ли не други гадории.

Правителството си шит, нашето, другите, всички. Там са хора, които следват дадени интереси, като народа си в много случаи поставят на второ място. НЕ говоря за нашето - нашето е най-лошия пример. И данъците ни не са честни, но плащаме. Има някакви неща с които обществото се надцаква с държавата, както и обратното, държавата цака обществото. Винаги ще е така.
 
Със Спутник - подобно на теб след първа доза, но пих глог и валериан. След седмица обаче ето какво се случи:

"Аз лично твоите постове ги чета докрай, щото ги разбирам. Виж тия на Етера ме отказват на първия абзац...
...На етера обикновено само сканирам за по-интересните думички, че неговото е доста трудносмилаемо...
...А като подкараш и на диалект, съвсем на мандарински отидоха нещата...
..С най-топли чувства - пиши по-разбираемо..."

А съм литератор по професия. Тоест - бях.....
 
Със Спутник - подобно на теб след първа доза, но пих глог и валериан. След седмица обаче ето какво се случи:

"Аз лично твоите постове ги чета докрай, щото ги разбирам. Виж тия на Етера ме отказват на първия абзац...
...На етера обикновено само сканирам за по-интересните думички, че неговото е доста трудносмилаемо...
...А като подкараш и на диалект, съвсем на мандарински отидоха нещата...
..С най-топли чувства - пиши по-разбираемо..."

А съм литератор по професия. Тоест - бях.....


judge-judy-doesnt-believe.gif
 
Когато говорим за политици, е добре да разграничаваме масата псиихопати от малкото идеалисти.

Това е германската евродепутатка, от групата на Кристиян Терес (румънския евродепутат) с обръщение към народа на Австралия.

 
Кофти място да споделиш, тук са антивакси, брат. :) Или поне повечето. Както се викат още "pure blood". :D :D :D
Я сега ми обясни като на прост човек. Уж ентелегентни го играете, но се подлъгвате да наричате антивксъри хоара с повече ваксини от вас и отказали да приемат само една съмнителна. Тоест медйте са лоши ама защо да не ползваме на готово от тях нещо...

Пробвай да му обясниш разликата между антиваксър и човек отказал една ваксина поради някакви съображения?
 
Нашият по-малко запъва на английски... go figure.
 
Я сега ми обясни като на прост човек. Уж ентелегентни го играете, но се подлъгвате да наричате антивксъри хоара с повече ваксини от вас и отказали да приемат само една съмнителна. Тоест медйте са лоши ама защо да не ползваме на готово от тях нещо...

Пробвай да му обясниш разликата между антиваксър и човек отказал една ваксина поради някакви съображения?
Ако ми дадеш формулите на тези, които вече си поел. Щото за тях са ти показали сертификати. Кой ти брои медиите за информационен канал.
 
Има всяка възможна ваксина в имунизационния календар плюс няколко за пътувания насам натам и десетина против тетанус. Медиите наричат хората антиваксъри и вие ползвате този епитет. Следователно ги приемате за източник на информация...
Ако ми дадеш формулите на тези, които вече си поел. Щото за тях са ти показали сертификати. Кой ти брои медиите за информационен канал.
 
Последно редактирано:
Има всяка възможна ваксина в имунизационния календар плюс няколко за пътувания насам натам и десетина против тетанус. Медиите наричат хората антиваксъри и вие Марияна ползвате този епитет. Следователно ги приемате за източник на информация...
Няма ли някаква вероятност човек сам да си е проучил въпроса, или не? Следователно си в грешка. Следвателно тъпо изказване отново.

Чакай сега да обобщим, имаш куп ваксини, за които се съмнявам да си наясно коя какво съдържа. И имаш подозрение за последната? В смисъл, освен медиите и пуснатите линкове тук, случайно да си говорил с лекар, виросолог, някой химик, ако щеш? Или достатъчно е да си си вкараш нещо в главата и да подсилваш с глупостите по форуми и соц. мрежи. :)
 
Няма ли някаква вероятност човек сам да си е проучил въпроса, или не? Следователно си в грешка. Следвателно тъпо изказване отново.

Чакай сега да обобщим, имаш куп ваксини, за които се съмнявам да си наясно коя какво съдържа. И имаш подозрение за последната? В смисъл, освен медиите и пуснатите линкове тук, случайно да си говорил с лекар, виросолог, някой химик, ако щеш? Или достатъчно е да си си вкараш нещо в главата и да подсилваш с глупостите по форуми и соц. мрежи. :)
Видимо си пропуснал постовете за хората с медицинско образование в семейството ми. Интересно защо всяко политически некоректно мнение автоматично се приема за фейк? Ваксините които имам поне са покрили десетилетия тестове. За разлика от бежествения антиковид дар...
 
Я сега ми обясни като на прост човек. Уж ентелегентни го играете, но се подлъгвате да наричате антивксъри хоара с повече ваксини от вас и отказали да приемат само една съмнителна. Тоест медйте са лоши ама защо да не ползваме на готово от тях нещо...

Пробвай да му обясниш разликата между антиваксър и човек отказал една ваксина поради някакви съображения?
Антивакс, антивакс, антивакс... мен ми писна от тия малоумни определения. Все едно да не харесвам чалга и да ме осъждат, че съм античалгар. Крайно време е да излезем от детската градина вече. Преди две години всички бяхме еднакво АНТИ или ЗА ваксини, лекарства и прочие. Две години по-късно вместо да обсъждаме предприемачески неща в предприемаческия форум, ние се наричаме един друг с определения, нямащи нищо общо с форума и очевидно насадени от шибаните медии. На който тая дума още му е на върха езика предлагам ако трябва да се тресне с нещо по главата че да му се върне акъла в главата. Като хора сме си същите като преди две години, разликата е в новинарския поток.

Спрете проклетия телевизор бе, мамка му и проста.
 
Няма ли някаква вероятност човек сам да си е проучил въпроса, или не? Следователно си в грешка. Следвателно тъпо изказване отново.

Чакай сега да обобщим, имаш куп ваксини, за които се съмнявам да си наясно коя какво съдържа. И имаш подозрение за последната? В смисъл, освен медиите и пуснатите линкове тук, случайно да си говорил с лекар, виросолог, някой химик, ако щеш? Или достатъчно е да си си вкараш нещо в главата и да подсилваш с глупостите по форуми и соц. мрежи. :)

Тук играе роля общата култура на човек.
Нямаше кой-знае какво инфо в началото, ама това дето беше ясно, си СМЪРДЕШЕ.

Обсъждано е в началото на темата некъде, нема нужда да се повтаряме.
 
Ваксините които имам поне са покрили десетилетия тестове. За разлика от бежествения антиковид дар...
Сякаш има каквото и да е значение колко и какви ваксини имаш. Имал си същото количество и преди 2 години, само че тогава не си спорил с някакви новосъздадени ловци на вещици. Въобще не им се обяснявай, няма смисъл. Проблема е в техния телевизор, да си го решават сами.
 
Видимо си пропуснал постовете за хората с медицинско образование в семейството ми. Интересно защо всяко политически некоректно мнение автоматично се приема за фейк? Ваксините които имам поне са покрили десетилетия тестове. За разлика от бежествения антиковид дар...
Не съм, но не ми се иска да вярвам, че хора с точно такова образование имат такова мнение, че разобеждават хората. Не знам точно какво мед. лица са, но нещо криво има в това.

Сякаш има каквото и да е значение колко и какви ваксини имаш. Имал си същото количество и преди 2 години, само че тогава не си спорил с някакви новосъздадени ловци на вещици. Въобще не им се обяснявай, няма смисъл. Проблема е в техния телевизор, да си го решават сами.
Да, така е. Има проблем, и то сериозен. Като са ти били в 3-годишния насран задник са ти прочели цялата документация на ваксината тогава. :)
 

Горе