Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Ето още от думите на най-големия български военен педагог:

Давай личен пример с толкова по-голяма твърдост, колкото положението е по-тежко. Работят у оногова, който сам не избягва работата. Вие знаете добре- кога генералът води, кой не иска да умре? Никога, колкото тежко и да бъде, не забравяй, ако искаш да успееш, с пълно самообладание води частта си в бой, а не я изпращай. Изисквай от себе си всичко, що дълга ти заповядва да изискваш от подчинените- в поход върви на своето място ; не яж, когато юнаците гладуват: не пий, когато жадуват; не се грей, когато мръзнат. Дойде ли ред за почивка, изпърво настани ги добре ; достави им достатъчно и добра храна ; набави им за пиене прясна и незаразена вода; намери им суха и сгодна постилка, тогава помисли за себе си. Сам устроявай се просто; живей скромно задоволявай се от малко. По всичко живей живота на войника. Много ще се повдигне родната войска, ако всички се храним от казана. Инак „Ситият гладному вяра не хваща". Работи повече от подчинените. Не брой часовете. Идвай на учение по-рано; отивай си по-късно , повече ще видиш, повече ще научиш. Не спи когато подчиненит спят -въпросът засяга твоята чест ! Само служейки ти, ще добиеш пълно, искрено, безотчетно доверие, което ще ги кара да казват: той е тук — това стига. И тогава за нашия войник няма да има нищо невъзможно. Войска, в която войника вярва в началника, има такова предимство, което с нищо не може да се навакса. Всяка част от тая войска е семейство, способно да върши чудеса. Дисциплината е плод на доверието ни към другари и началници.
 
От: Какво мислите за казармата?

Пак ти казвам, не можеш да искаш в една гнила държава, с гнили структури, законите да се спазват. Както не се спазват законите отнасящи се до армията, така не се спазват и хиляди други закони. Това обаче не значи по никакъв начин, че те НЕ МОГАТ да бъдат спазвани по принцип или че армията е нещо лоо. Всичко, което пишеш, е било спазвано в Българската войска и тя е била носител на високи добротетели в царство България. Прочети книгата на полк. Борис Дрангов - Помни войната, в която дава напътствия към строевите офицери и за това как да се отнасят с войниците си.
Живата сила в армията е отживелица. Ходете да ставате наборни войници, и не карайте другите да ходят в тая гнилоч, както се разбрахме!
Имахме един "откачен" капитан, дето ни водеше по тактики. Той най-отпред, първо пита дали можем да се проврем през ей-тия шубраци, и никой не вярва. После прави път, и всички минаваме. Затова ми е добрия спомен от тактиките. Една птичка пролет не прави, 99% от шапките седят в канцелариите, аз нямам какво да правя там.
Да се сближиш с войника, не значи да го галиш. Той цени и почита силата толкова, колкото презира безхарактерността и каприза.
Хубава приказка, аз затуй не мога да ги дишам! Искаха да ме правят мишок! Да оставиш редниците в затворнически взаимоотношения - няма да ги направи мъже.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/Drangov.pdf ето линк към книгата ти. Няма вече такива бойци! От книгата:
По-добре гроб, отколкото роб ...Искай от войника усилия,
даже и тежки, но само в името на делото, а не за лични прищевки. ...
Безполезният разход на сили подравя вярата в началника.
Всяка излишна стъпка е престъпление спрямо успеха!
А услужливият глупак е по-опасен от враг.
Войниците се третират като роби, прави си изводи
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

За мен военното изкуство, неговите принципи, са напълно приложими в живота. За това смятам, че военното обучение е задължително. Истинските военни са като полк. Дрангов, ген. Жеков, ген. Колев и още десетки други български герои. Такава армия искам аз, за каквото пише в книгата си полк. Дрангов. Радвам се, че най-накрая успя да ме разбереш :)
 
От: От: Какво мислите за казармата?

По-добре гроб, отколкото роб ...Искай от войника усилия,
даже и тежки, но само в името на делото, а не за лични прищевки. ...
Безполезният разход на сили подравя вярата в началника.
Всяка излишна стъпка е престъпление спрямо успеха!
А услужливият глупак е по-опасен от враг.
Войниците се третират като роби, прави си изводи

Обърни внимание как си "разтълкувал" цитата!!! :-o

Очевидно ти трябва да ходиш да си починеш някъде или да смениш поркането, защото пишеш малоумщини.

Написано е, обратното, че по-добре да си мъртъв и да си се сражавал за свободата си и идентичността си като нация, отколкото да си РОБ!
Обаче ти взимаш само думичката "роб", въобще брутално я разкарваш от контекста и си пишеш и пееш едно майно льо!

- без лигавщини;
- без много излишни коментари и репликиране на началника;
-всяка излишна или самоволна стъпка е престъпление спрямо ... съотечественик;
- не да си подлизурко и ... щото от такива най няма нужда;

Но това е някакъв твой комплекс от ученическите години, разбирам.
 
От: Какво мислите за казармата?

Булята, ако са затворили БгМама - има алтернатива, булМама. Ако и с нея нещо се е случило - да ви пусна един форум с много зодии, и анкети за най-добрата сапунка?
Какво си мислиш, че ми обясняваш, дето не си виждала военен портал отвътре как е боядисан? Играйкайте си на войници с детенцето, няма лошо, ама не ми натрапвай това баш в тая тема. И Къртицата, и чалгия захванахте, ай сиктир вече бе! Нещо за магии няма ли да пуснете, за разнообразие?
Още ли не вдяна, че си свободна да постъпиш в Армията, защото по инерция още се оправдаваш.
 
От: Какво мислите за казармата?

Спорите за големи простотии и го правите заради самия спор.
Даже не чета какво пишете:)

Дайте да сменим темата:
Дайте някоя фирма да дойде да вземе кучето и да го заведе да го изкъпят и разрешат, е сменя козината и ме дразни...
 
От: Какво мислите за казармата?

Нали си отвори тема за куча, целия форум ли искаш да говори за това? Дудука подлъгва бабичките с тия мохабети и хич не е майтап темата! Ще изберат поредния тиквеник, и те няма да могат да ти обяснят защо! Поне им омекнаха главите, че законът не се спазва в армията, и за дисциплина и дума не може да става!
 
От: Какво мислите за казармата?

Никой тиквеник няма да върне казармата обратно, помни ми думата. Ако дойде някой умник на власт, тогава може
 
От: Какво мислите за казармата?

Никой тиквеник няма да върне казармата обратно, помни ми думата. Ако дойде някой умник на власт, тогава може
Умник, защото баботията ще го издигне на власт. За сметка на всички останали, без военните, те ще са доволни. Не за друго. Кво ти дреме, нали няма да засегне теб, що пък не?
"Някой друг да..." - е те това е визията за живота на повечето домошари.
 
От: Какво мислите за казармата?

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2464173
Той печели около 800 паунда (950 евро) на месец, а ако се прехвърли на Острова би получавал 60-70 хиляди паунда годишно.
Лекари се изнасят на малки групи по няколкостотин месечно, шамани и ходжи да ви лекуват! По въпроса, дето една друга мома се изцепи, че само военните дипломи били истински! И приравни близо 10 годишното обучение за лекар, докато достигне до реална практика - с мангалите.
Червената баботия ще върне робската повинност, и ще се събуди на 20 години, максимум!
 
От: Какво мислите за казармата?

Това е интересен point! Направо ми се оформи като законопроект!
Мъжете минават задължителна казарма, а жените за медицински сестри :roll:
 
От: Какво мислите за казармата?

Щом мед. сестра сравни с хирург, направо в родово-общинния се връщайте, там всичко се лекува с баене.
Ако някой има колебания дали да емигрира, ще му помогнете с тая задължителна ангария!
Както казах, ега само ходжи и шамани да ви церят! За 80-те лева пенсия се разбрахме, повече и не заслужавате!
 
От: Какво мислите за казармата?

Щом мед. сестра сравни с хирург, направо в родово-общинния се връщайте, там всичко се лекува с баене.
Ако някой има колебания дали да емигрира, ще му помогнете с тая задължителна ангария!
Както казах, ега само ходжи и шамани да ви церят! За 80-те лева пенсия се разбрахме, повече и не заслужавате!

Мен, ти си мега-объркан. Честно.
Обясни, какво общо има темата за казармата с "обедняването" ни или изнасянето на лекари в чужбина?
Така са решили, защото няма казарма или защото ги е страх, че ще я върнат?
Знаеш ли лекарите, дали карат казарма? Не. Те си учат и си излизат минимум капитани, без да са минавали военното обучение. Наистина е различно, защото щеше да е интересно, ако всеки военен излизаше поне Джи Пи :twisted:

Какво предлагаш, за да задържим способните ни лекари, които са се обучили в милата си родина, но излизат да изкарват и да си харчат парите навън с наученото?
 
От: Какво мислите за казармата?

Мен, ти си мега-объркан. Честно.
На БгМами не плащам за консултации, не се омилквай!
Знаеш ли лекарите, дали карат казарма? Не. Те си учат и си излизат минимум капитани, без да са минавали военното обучение.
Това по Глистопад ли ти го каза Ферхундето? Служих с двама лекари, на единия дори цялата рота му търсихме пълнителя из люцерната, дето се въргаляхме на тактика.
Какво предлагаш, за да задържим способните ни лекари, които са се обучили в милата си родина, но излизат да изкарват и да си харчат парите навън с наученото?
Бабички и маргинали да спрат да гласуват, като първа точка.
 
От: Какво мислите за казармата?

Ами добре. Отвори си тема за бабичките, маргиналите, гласуването, проблемите с ... вдигането и т.н.
Но ако не обясниш, какво е общото между "новината", която си споделил и темата, значи си спамиш за по-лесно в една тема :(
 
От: Какво мислите за казармата?

Забравих, че паметта ти се мери в кратки временни периоди. Николченцето, дето се пише за голямата офицерка - приравни докторите, дето си купували дипломите - с мангалите. Само техните военни дипломи били истински!
 
От: Какво мислите за казармата?

Хахахаха,къде съм се писала не разбрах? И като четеш чети правилно,не говори на изуст....не съм приравнявала докторите с мангалите, няма какво да ти се обяснявам, с теб не може да се говори без да обиждаш някого, пък и въобще не ме вълнува мнението ти,както и ти. И да, истински са ми дипломите. Не знам за твоите, обаче който ти ги е дал не е гледал правописа ти и как структурираш изречения. Приятна вечер ти желая.
 
От: Какво мислите за казармата?

Умник, защото баботията ще го издигне на власт. За сметка на всички останали, без военните, те ще са доволни. Не за друго. Кво ти дреме, нали няма да засегне теб, що пък не?
"Някой друг да..." - е те това е визията за живота на повечето домошари.

Няма умници на хоризонта, спете спокойно домошарчета
 
От: Какво мислите за казармата?

Хахахаха,къде съм се писала не разбрах? И като четеш чети правилно,не говори на изуст...
Ей сега тръгнах да ровя по огромната тема, че да ти доказвам нещо! ДОЛУ РЪЧИЧКИТЕ от времето и свободата на хората, без смисъл, и всичко е наред. Никой не ви е длъжен да ви робува заради вашите заплатици, да се намирате на работа!
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

И те не са длъжни да дават дежурства, за да не ти падне бомба в кухнята за "мижавите" заплатчици (както сам спомена)!
 

Горе