Какво предстои за Tesla

Знам, просто казвам, че вече чакаш ниска цена и би пропуснал на $150, независимо, че е 50% от харесваната от теб цена.

Когато съм казал $150 средната ми цена е била на ниво, което оправдава $150. Няколко пъти ти обясних, че си имам таргети и не съм сляп фен.

Ако се движим хоризонтално достатъчно време ще стане и под $120. Една от причините да продавам covered calls. :)
 
Tesla Semi е вече факт. Като акционер няма как да не съм ентисиазиран.

Компаниите, които произвеждат тирове да му мислят, защото този е няколко пъти по-евтин за поддръжка. ;)

Ето я презентацията от вчера, за който му е интересно:

 
500 мили (804км) пробег при пълен товар от 82,000lbs (37,194kg) и маршрут с различна денивелация.

Задвижването е като 1 към 1 с Model S Plaid - три мотора, един икономичен за поддържане на скорост и 2 допълнителни, които се включват, когато ти трябва сила.

На теория се изплаща изцяло за около 2 години. Ако някой тук има тръкинг бизнес го съветвам да разгледа дали не би имал полза.

Fi7x5DQUcAEbUvg.jpeg
 
@Ivo_ днес четох нещо интересно.
- FCEV (тирове с водородни горивни клетки) струват 2 пъти повече при покупка и 3 пъти повече като поддръжка спрямо BEV.

Понеже се притесняваше от водородните варианти. Абсурд някой да ги предпочете, защото ще избира според портфейла си. Поне днес в бъдеще може и да се променят нещата.

Ето ги и конкурентите на Тесла що се отнася BEV. Доста тъжна картинка. :)

Fi-TgzMUAAAFeDY.jpeg
 
И някои от клиентите на Tesla Semi. Почти всички по един или друг начин се занимават с транспорт.

Никога не съм виждал такъв огромен интерес към пускането на нов продукт. Още по-малко за ТИР... Мога да го сравня единствено с Apple.

Posten са пощенската служба в Швеция, което ми беше интересно.

Код:
Walmart
FedEx
UPS
Pepsico
DHL
Anheuser-Busch
Sysco
Ryder
JB Hunt
Loblaw
Meijer
Bison
Bee’ah
NFI
Fercam
Asko
Albertsons
Schneider
Flexport
WattEV
Titanium
Deadmau5
Fortigo
Mecca
Girteka
Breytner
JK
Posten
TCI
MHX
Sitra
Speedy
Ruan
Mobile TV
Karat
Yandell
 
Обявиха поредната нова фабрика. Ще стане официално идните седмици. Довършват документация.

FkA-ppQVsAAaLzb.jpeg
 
Кой каквото иска да купува. Аз си добавих още 10 на $152. Още малко и ликвидирам част от трейдърския, защото дори Morgan Stanley вече я класифицират прекалено подтисната.
 
Все още смятам, че е възможност ако става въпрос за 5-10г. Просто шляпам контент по други канали. :)
 
Все още смятам, че е възможност ако става въпрос за 5-10г. Просто шляпам контент по други канали. :)
Т'ва е по-сериозно от биткоин, оттук, може да излезе нещо.
 
Илон дали знае какво означава тесла на български.
 
Те Тва търсех, че ми стана интересно дали жена ти знае за новогодишните ти планове? :d

Знае ама не е навита. :)

Точно щях да пиша, защото планирам да ликвидирам почти целия остатък от трейдинг акаунта. All in без марджин. Ще ми станат около 1,500.

В момента forward pe на TSLA е под този на КО.
 

Горе