Никога не е късно да станеш за резил!

Прочетете първия пост и гласувайте


  • Общо гласове
    103
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Дайте да видим темата де, нещо написано, че така единия рекъл, другия предположил третия си мислил...
Ако темата е: "Продавам домейн с хостинг с фейсбук фен страницата" тогава може да се предполага че ФБ страницата върви със сайта.
Ако обаче го няма офертата става продавам едно такова с един такива и всеки може да си мисли и да си го тълкува както реши за добре и както му е удобно.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

За последен път повтарям - ти харесваш нещо, което е част от фейсбук - фейсбук страницата. Урл-то на сайта може да се хареса с лайк бутон, но в случая говорим за друго. А нещото, което обединява хората вътре, че са натиснали лайк бутона.

Тоест, че са харесали сайта :)


По другите спорове какво е пишело в темата и какво не - След като ИЗРИЧНО не е упоменато какво точно се продава от сайта...с детайли ако щете изброяване...се счита, че сайта се продава ТАКА КАКТО СЕ ВИЖДА, функционира и тн с абсолютно всички детайли....дори и праните гащи на "момчето" (което всъщност не е момче, а овца) по сайта, подстраници и прочие

Хайде гледайте обратната страна на медала :)
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Последният ми пост в тази тема, за да се опитам да ти обясня отново:

В кутията (лайкбокс-а) има бутон, който се натиска (лайк бутон) и така харесваш страницата. Тази кутия може да бъде сложена навсякъде, на който и да е сайт. Значи, ако сложа кутията (iframe) в моя сайт с демотиваторите ти гарантирам, че за един месец страницата на медс.бг ще мине 140 човека.

If you use a Like Box or similar widget off of our site to promote your Page, others will be able to copy and place the widget elsewhere.

А фейсбук страницата може да се рекламира по много други начини, например чрез фб реклама или линкове в други големи страници и хората биха ставали фенове на фейсбук страницата без дори да са влизали в сайта.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Според някои от писалите излиза, че трябва сега да махна и съдържанието, защото не сме се разбирали изрично, че е част от сделката. Колеги, бизнеса е етика. Свършил нашия парите за цигари и се изцигани!
 
От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

След като ИЗРИЧНО не е упоменато какво точно се продава от сайта...с детайли ако щете изброяване...се счита, че сайта се продава ТАКА КАКТО СЕ ВИЖДА, функционира и тн с абсолютно всички детайли....
Тези доводи е трябвало да се изложат когато са водени преговорите, преди приключването на сделката, а не след един месец когато я камилата, я камиларя. Когато сделката е приключила, двете страни са казали, че са доволни и парите са предадени всичко свършва. Така работи светът.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Спай афектиран си и това е нормално, но вината в по голямата си част я търси в теб. Статиите за разлика от ФБ страницата са част от сайта.
Ако приемем че те е заблудил че в цената на сайта влиза и ФБ страницата, защо при покупката като ти е дал БД, паролите за достъп на сайта и тн. и не ти е дал достъп до ФБ страницата не си реагирал, а го правиш един месец по късно.
Аз знам отговора на този въпрос, защото и аз като теб купувам сайтовете на доверие и понеже имам сто неща на главата минават месеци преди да ги погледна. Есента купих сайт с директория и социална мрежа към него за които продавача така и не ми даде паролите и потъна.
Но за това никой не ми е виновен и запомни един лаф от мене - Тарикат мъж не писка
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Спай афектиран си и това е нормално, но вината в по голямата си част я търси в теб. Статиите за разлика от ФБ страницата са част от сайта.
Ако приемем че те е заблудил че в цената на сайта влиза и ФБ страницата, защо при покупката като ти е дал БД, паролите за достъп на сайта и тн. и не ти е дал достъп до ФБ страницата не си реагирал, а го правиш един месец по късно.
Аз знам отговора на този въпрос, защото и аз като теб купувам сайтовете на доверие и понеже имам сто неща на главата минават месеци преди да ги погледна. Есента купих сайт с директория и социална мрежа към него за които продавача така и не ми даде паролите и потъна.
Но за това никой не ми е виновен и запомни един лаф от мене - Тарикат мъж не писка

Прав си. Прекалено преекспонирахме...
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

test, а защо тогава чак след месец и кусур пък продавача се сеща да поиска 100лв за фейса? Защо не си го е взел още при финализиране на сделката? Така ли действа света :)
По съм склонен да вярвам, че купувача е имал доста повече занимавки да оправя сайта и да не се сети да пита "кво му прави след месец и кусур фейса у сайта", отколкото, че продавачът се е сетил чак след толкова време да каже, че маха групата.
По-скоро СЕ Е СЕТИЛ да изнуди некой лев :)

А най-вероятното, според мен е, че тоя който е обслужвал фейса (може би и сайта) е различен от самият продавач и си е потърсил дивидента, след като е разбрал, че вече няма да го прави (обслужването) И в двата случая нито са прави, нито е редно... (спомням си че двама пускаха офертите и най-вероятно не са се разбрали)

тинк абаут дис 8)
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Аз гледам нещата от морална гледна точка. Така бизнес не се прави. Заставам зад spy. А момчето, което е постъпило по подобен начин... честно казано само ми става жал, защото такива хора нямат бъдеще.
 
Re: От: Никога не е късно да станеш за резил!

По-скоро СЕ Е СЕТИЛ да изнуди некой лев :)
100 лева точно една бутилка в БИАТ, да покаже колко е гуем. :)

Знам, че не е редно така да се храни някой, който не е писал тук, за да защити своята гледна точка, но каквото и да каже едва ли ще бъде в тясни граници с логиката и морала, както и етиката на един истински предприемач. Преди всичко сме хора с цености, и после сме предприемачи. За това най-много се дразня. Защото това изчезва. И като гледам и политиците ни, направо се чудя дали някога го е имало. Защото заради такива глупости затъваме. Не било вървяло със сайта. Голяма работа, идеята тук е да проявиш малко логика в подходите си и етика в намеренията си към човека отсреща и да му споменеш, че има страница във ФБ, която се търгува отделно, или я даваш като бонус, като истински човек. А и като направиш сечено, утре на теб ще ти направят (ще те зарежат в Биат със сметките на 3 сапарета) мръсно, защото има баланс и обикновено се случва, за да ни покаже (някой или нещо) как не трябва да се прави.

Аз гледам нещата от морална гледна точка. Така бизнес не се прави. Заставам зад spy. А момчето, което е постъпило по подобен начин... честно казано само ми става жал, защото такива хора нямат бъдеще.

Да, трябва да са от морална гледна точка, защото това ни прави хора. Другото го гледаме по улицата всеки ден - кретения.
 
Последно редактирано:
От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

а защо тогава чак след месец и кусур пък продавача се сеща да поиска 100лв за фейса?

от къде знаеш че продавача е писал на spy ? а не обратното ?
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

А мое ли да запитам, защо повечето от Вас споменават етика, морал и тем подобни думички, а никой не излезе с конкретни факти?
Единия казал, другия рекъл, третия предположил обаче всички си извадиха пишките, без да е ясно дали ще ги ползват :D

"от къде знаеш че продавача е писал на spy ? а не обратното ?" а ти защо си сигурен, че изобщо е имало сделка???
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Е, елементарна логика бре Петров :) Според теб спая е зяпал умно фейса и накрая е писал на продавача "аа... бе..тая група кам сайта ли е" :D А може найстина да е видял, че няма права и той самият да е попитал "кашето" що така! И в двата случая обаче, пак "кривият" не е той...нали така :)

Както и да е, на мен лично ми се изясниха нещата из основи. Няма смисъл да спориме повече и да чекнем рани. Явно в бг единят винаги трябва да е пре..ан, "така се движат нещата в бг :D " Тука "взаймната полза, като фактор за успешна сделка" просто няма почва. Спая си е виновен, че не разчекнал всичко из основи, в детайли и тн неща, дето явно са му били на втори план :)

Бинки е прав..и взимаме темата като поучителна :)
 
От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Аз гледам нещата от морална гледна точка. Така бизнес не се прави. Заставам зад spy. А момчето, което е постъпило по подобен начин... честно казано само ми става жал, защото такива хора нямат бъдеще.

Морал не е съвместима дума с капитал. Такава е системата - основна движеща сила на капитализма е спекулата. Аз предлагам една цена, ти се пазариш и смъкваш, а аз ти продавам почти на безценица защото съм на зор, друг ми подбива услугите и ми взима клиентите и т.н. Нормално ли е тук да се предлагат услуги за жълти стотинки? Не е нормално, не е и морално, но така се получава. Ако всички бяхме морални, отговорни, честни и добри то светът щеше да е друг :) Затова когато човек сключва сделка (аз обикновено подписвам договори) трябва всичко да е добре обмислено и черно на бяло да е написано - това, това, това, това. Така се избягва възможността да се получи някое недоразумение и някоя от страните да се почувства ощетена. А когато някой сключва сделка и купува нещо не е нормално да твърди, че "това му било на втори план тогава" и затова не му е обърнал внимание.
 
За мен това си е, чист опит за кокошкарско изнудване, защо:
1. При продажбата на домейна/сайта към него върви и входящият трафик (който май е от основно значение), а в статистиката трафика е включен и този от фейсбук групата/страницата.
2. При закупуване на готов продукт (сайт), купувача очаква да получи всичко свързано с развитието на проекта, включително и инструментите за популяризирането на въпросния сайт - фейсбук профил, туитър, линкедин акаунт и прочие.
3. Предвид едно и две, след като явно не е обявено, че ще трябва да се заплати допълнително за 2, то сделката си е чиста измама, понеже остават възможности на продавача да подронва реномето и имиджа на новия купувач.
4. Хората станали фенове на въпросната фейсбук страница, са нейни фенове заради това, че тя е тясно обвързана със сайта, т.е. се интересуват от материалите на сайта, а не само на публикациите във фейсбук (които най-вероятно ще са публикувани чрез networked blogs или нещо от този сорт).

И хайде преди някой да тръгне да оспорва да помисли и върху следния пример - купуваш сайт с PR4 с 1000 входящи линкове и т.н. продавача след месец ти заяви - вложил съм много време в това, а линковете съм ги набивал ръчно в директориите - ще трябва да ми платиш още 100 лева, защото иначе ще разпратя имейли на собствениците на директориите за да премахнат сайта - все пак ти купуваш само сайт, а не линковете му.

Вярно е, че тези неща трябва да се упоменат в договор с всичките клаузи и какво получава купувача и какво остава за продавача и т.н., но реално погледнато, поведението на продавача в случая си е "кокошкарско".

От законова гледна точка момчето е в правото си да иска пари и за страницата защото тя е съвсем отделен продукт (двата продукта могат да съществуват по отделно без това да нарушава функционалността им), особено и при положение че в обявата не е упоменато че в цената влиза и страницата.
Ей ти пример - ебей продава скайп на майкрософт. Това значи ли, че фен страницата на скайп ще остане собственост на ибей? (И знам, че при тях фигурира в договора, но тук говорим за съвсем различно бизнес ниво). Сещаш се колко негативи може да понесеш, ако някой е собственик на нещо, което до сега е било обвързано с даден продукт, т.е. уебстраница/фейсбук страница, а след продажбата на уебсайта продавача започне да руши имиджа на продадения сайт.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Red, Е добре де, браво на тебе :)

Разбрахме се, че спая си е виновен, защото е предоставил лекомислено възможността някой да му го бодне... кво чекнеш още а? Мозък ли вкарваш?

Ние си говорим как на първо място трябва да има взаимно разбирателство, общи интереси и преди всичко да оставим лакомото чувство за лапация на кинти на малко по заден план за да не ни го боднат ин фючар... той пак си набива на това, че единя винаги трябва да е пре..ан щото е по-тъп, по-невнимателен, заспа и так далее..се тая кво...важното е че ТРЯБВА да му го боднат поради тая причина ...

В интерес на истината ако някой трябва да бъде боднат, то нищо не може да спре това... Това ли ти е капиталовата система? Който може - да го прави?! Който е предоставил възможността за бодване - да му го боднат?! Някой беше дал примера със заклещюената мечка :)

"щом се е навел..значи е редно и нормално да му го боднат" :D Обратното - значи не става за предприемач...и най-малкото не си цени труда ахахаха аз кво ви казах - Веком ту БеГе :D

Имаш много ценни мнения, но няма как да не запомня и това :)



п.п
^+1
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Този, който купува трябва да мисли за тези неща. Щом не е помислил и не ги е договорил, проблемът е негов.

И хайде преди някой да тръгне да оспорва да помисли и върху следния пример - купуваш сайт с PR4 с 1000 входящи линкове и т.н. продавача след месец ти заяви - вложил съм много време в това, а линковете съм ги набивал ръчно в директориите - ще трябва да ми платиш още 100 лева, защото иначе ще разпратя имейли на собствениците на директориите за да премахнат сайта - все пак ти купуваш само сайт, а не линковете му.
Не е същото, защото линковете са тясно свързани със сайта, а фейсбук страницата е отделен придатък към сайта. Това е все едно да си купиш кола и да очакваш с нея по подразбиране да ти дадат и ремаркето, което както знаем дори има отделен регистрационен номер.

Ние си говорим как на първо място трябва да има взаимно разбирателство, общи интереси и преди всичко да оставим лакомото чувство за лапация на кинти на малко по заден план за да не ни го боднат ин фючар... той пак си набива на това, че единя винаги трябва да е пре..ан щото е по-тъп, по-невнимателен, заспа и так далее..се тая кво...важното е че ТРЯБВА да му го боднат поради тая причина ...

В интерес на истината ако някой трябва да бъде боднат, то нищо не може да спре това... Това ли ти е капиталовата система? Който може - да го прави?! Който е предоставил възможността за бодване - да му го боднат?!
В тая система обикновено е така - единият е боднат (капиталът няма морал, парите не миришат и т.н.). Като те боднат няколко пъти, след това ще внимаваш и ще се озърташ.
 
От: Re: Никога не е късно да станеш за резил!

Вярно е, че тези неща трябва да се упоменат в договор с всичките клаузи и какво получава купувача и какво остава за продавача и т.н., но реално погледнато, поведението на продавача в случая си е "кокошкарско".

Мисля че всички са съгласни,че това е кокошкарско,но точно за да се избегнат подобни изцепки купувача трябва да включи всички възможни клаузи в договора за да избегнат подобни проблеми като настоящия.Етика и морал.Как да бъдеш сигурен,че тези неща са присъщи на човека ,с когото сключваш сделка(в случая продавача),след като дори не го познаваш.Така че е по-добре да си вържеш гащите за да не ти мрънкат на главата после.
 
От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

test, а защо тогава чак след месец и кусур пък продавача се сеща да поиска 100лв за фейса?
Откъде да го знам. Изобщо не ме вълнува тоя въпрос. Тук говорим за сделка, а при всяка сделка има условия. Доколкото разбирам продавачът е дал това, което се иска от него и си е прибрал парите. С това сделката приключва. Това, че някой се е сетил след един месец, че иска още нещо е съвсем отделен въпрос и е обект на нова сделка и нови споразумения.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Е защо трябва да ти повтарям поста на Томов?? Явно не си разбрал, че това нещо "обекта на нови договорки" всъщност си е влизало още в първата. Тоеат си е част от сделката. А това, че някои са решили че не е, или пък не са се разбрали по между си, трябва ли да бъде проблем на първия, както и се получава в случая.
Още чакам някой да ми даде основателна причина за това, че фб-страницата трябва да бъде обект да допълнителна договорка, както и това че не върви заедно с даденият сайт (особено в случая, когато това не е ИЗРИЧНО упоменато)

Куци, дребни и жалки далаверчици...
 

Горе